Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ahoj,
už řadu let mám u PC reproduktory Genius SP-HF1800A a zvukově jsem s nimi spokojen. Jenže před pár měsíci v nich silně luplo a od té doby sice hrají pořád stejně, ale konstantně leze z toho aktivního mírně slyšitelný brum nezávislý na hlasitosti, a vytáčí mě k šílenství. Opravit to neumím, tak bych koupil něco nového. Rád bych 2.0, stačí mi jeden zdroj (PC), nemusí to mít BT + jsem omezený místem na stole, takže nic velkého

Co mi padlo do oka:
Edifier R1280T https://www.czc.cz/edifier-r1280t-2-0-4 ... 13/produkt
Edifier R1700BT https://www.czc.cz/edifier-r1700bt-2-0- ... 90/produkt

Mackie CR4-X https://www.muziker.cz/mackie-cr4-x
nebo o něco menší Mackie CR3-X https://www.muziker.cz/mackie-cr3-x

Všechny 3 (resp 4) mají docela dobrá hodnocení na nenáročné domácí použití. Designově se mi nejvíc líbí ten Mackie, nemá žádný zbytečný bordel okolo jako je BT nebo dálkové ovládání
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Shaquille »

Podivej se po M-Audio BX5 D3. Jsou ale o 2cm sirsi, nez CR4-X. Mam s nima vyborne zkusenosti, hraji skvele, ale pocitej s tim, ze jsou to studiove monitory, ktere hraji, jak to rict, syrove. Hraji proste to, co chtel autor. Ne kazdemu to sedne. Edifier bude hrat jinak, Mackie jsou taky monitory. Tem mensim bych se vyhnul, 3" basak je dle me malo. Ideal je 5". 4" jsou hranicni, osobne bych se jim vyhnul. Pocitej taky s tim, ze bedny by mely byt minimalne 30cm od zdi, a usi bys mel mit zhruba uprostred mezi vyskou a basem. Nevyhodou je, ze se zapina kazda zvlast a potrebujes pro ne kabel, ktery na 99% doma mit nebudes. Pokud nemas prostor pro spravne umisteni, pak kup neco jineho, protoze BX5 D3 nevyuzijes...
https://www.muziker.cz/m-audio-bx5-d3
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Mr.Nigga »

To M-Audio BX5 D3 je pro mě asi overkill (viz tvoje poslední věta) a zapínat každý zvlášť by se mi nechtělo.

Kdybych zůstal u M-Audio, tak co třeba tyhle M-Audio BX4 https://www.muziker.cz/m-audio-bx4? Nebo to má s vyšší řadou společné jen jméno?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Shaquille »

BX4 jsem nikdy neslysel hrat na zivo, ale vylozene spatne jiste nebudou.
To zapinani kazdeho zvlast je u monitoru bohuzel standard (i proto se prodavaji vetsinou po 1ks). Zkus se podivat do manualu, jak jsou spolu ty bedny propojene, mozna BX4 zapinas jen jednou bednou. Libi se mi u nich sluchatkovy vystup na predni strane.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ty BX4 vypadají v podstatě jako klasické bedny k PC - zesilovač atd. v aktivní bedně a ta druhá je pasivní, propojená kabelem. Trochu jsem to honil hlavou a nakonec by mi to zapínání asi nevadilo, ale jsou prostě moc velké. BX4 má označení Multimedia reference monitors, takže ne úplně studiové jako BX5, což mi ale zas tak nevadí. Četl jsem a koukal na nějaké recenze a třeba porovnání s menšími BX3 a většími BX5 a ten rozdíl tam prostě je. BX3 fakt ne a ty BX5 jsou o level jinde. Škoda že tu nemám víc místa.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
JoxY
Nováček
Nováček
Registrován: 05. črc 2019

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od JoxY »

Musim potvrdit, ze 3" je velmi malo, ale 5" zase taka velka hitparada nie je tiez. 🙂 Osobne som mal 4" Kurzweil, Mackie a 5" Alesis z muzikeru. Za mna su tu 2 velke problemy, pre ktore som niektore vracal. 1. Smerovost zvuku. Na to, aby si dokazal vyuzit potencial studiovych monitorov, musis mat tweeter vo vyske ucha, inak budes mat vzdy taky divny "zahuhnany" zvuk. 2. bassreflex vzadu. Pri skusani som musel dat repro minimalne 50 cm od steny, aby sa vytratilo to neprijemne dunenie z odrazu od steny. Budem asi trosku buran, ale k PC by som mozno radsej odporucil nieco na styl Creative T40, alebo aj tie Edifier 1700 budu vhodnejsie vdaka sklonu a bassreflexu vpredu. Drzim palce s vyberom.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od Shaquille »

To uz bych sel radeji do Bose Companion 2 III. Nejsou urcite dokonale, ale na to, jak jsou male hraji prekvapive dobre. Kdo neveri, at si procte recenze. Na webu je jich spousta.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro 2.0 k PC, okolo 3-4 tisíc

Příspěvek od python.p »

vyjímečně +1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“