Nestabilní PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Nestabilní PC

Příspěvek od C1c1n »

Ahoj,
byl mi předán nestabilní PC1 na opravu.
Jedná se o AMD 7 1700, MSI B450m Mortar, 2x8GB ram, a Asus Strix 1060 + SSD M.2 disk, zdroj Seasonic S12III-500 - 500W
Informace od klučiny byly - PC1 se random restartovalo ať už při zátěži nebo prohlížení webu. V prohlížeči události jsem našel "Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul.." klasická hláška bez BSOD.

Nedařilo se mi tento problém nijak vyvolat i při plném několikadením zatížení (většinou jedu Prime95/CPU Z stress a k tomu UNIGINE HEAVEN a nebo OCCT) PC drželo.

Dneska jsem doma dotáhl jiné PC2 kterému jsem měnil zdroj, vedle běžel tento problémové PC1 ve stress testech, když jsem zapl to PC2 s novým zdrojem na switchi vzadu, okamžitě to hodilo tenhle typ restartu na PC1 bez BSOD a teď to dokážu i zopakovat několikrát.

Myslíte si že za tohle může zdroj v PC1 než to začnu kuchat? Ještě jsem se s tímhle nesetkal
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní PC

Příspěvek od python.p »

Může to být vadnej zdroj...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní PC

Příspěvek od Nordir »

V prohlizeci udalosti bude urcite odkaz na dump file kde by mel byt podrobnejsi popis.
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nestabilní PC

Příspěvek od Mr.Nigga »

C1c1n píše: stř 30. lis 2022, 16:43 Nedařilo se mi tento problém nijak vyvolat i při plném několikadením zatížení (většinou jedu Prime95/CPU Z stress a k tomu UNIGINE HEAVEN a nebo OCCT) PC drželo.
Jojo, vadný zdroj může často páchat neplechu při nízkém zatížení a při stress testu se to neprojeví
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“