Need for Speed Unbound

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Need for Speed Unbound

Příspěvek od vavron »

Nejnovější díl arkádového závodění od Criterion Games (prodáváno pod EAs) vyšel 2.12. a je zasazen do fiktivního města Lakeshore, inspirováno Chicagem. Samozřejmostí je otevřený svět s mnoha vedlejšími aktivitami (skoky, měření rychlosti, driftování) a pouličním závoděním. Celkově hodně předchozímu dílu Heat (2019).
Hlavní novinkou je stylizace efektů a postav do anime grafiky. Na videích působí vše hodně rušivě, při hraní ovšem lépe zapadá do celkové stylizace hry. Efekty se nedají zcela vypnout, pouze omezit na minimum v podobě výběru šedé barvy kouře. Ve městě je samozřejmě možnost rozbít téměř vše dle vzoru Forzy Horizon. Kromě dlouhé kampaně (cca 15 hodin) je zde i online multiplayer pro max 16 lidí na jedné mapě. Hra je dostupná na EA Play, Steam či EPICu pro PC a taky na nových konzolích.

Osobní názor - celkově bych hru ohodnotil jako lepší NFS Heat s extra efekty, číslovkou 8,5/10.

+ povedený jízdní model (grip, neutrální či drift)
+ celková grafika
+ délka kampaně
+ hromada věcí co dělat
+ optimalizace

- online potřebuje doladit (lepší hledání závodů, výška peněžní výhry, občas výpadky synchronizace)
- soundtrack jasně zaměřen na dnešní teenagery
- až moc objektů lze rozbít (včetně většiny svodidel či stromů)

Pokud jste hráli novější díly jako Payback či Heat a dokážete překousnout anime efekty, hra se vám bude líbit. Pokud jste se zasekli na Underground, MW či Carbon, doporučuju hru vyzkoušet v rámci 10hod trialu při pořízení EA Play za 99 kč na měsíc.

Odkaz na Steam

Obrázek
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od Paul »

Zkoušel jsem pár hodin trial a přišlo mi to jako stejná sračka jako všechny ostatní NFS snad od Rivals. Žádná fyzika, žádnej pohled z auta, žádná radost ze závodění nebo výhry, k tomu cringe dialogy a nic moc grafika (i postarší Forzy jsou jinde, o Driveclubu nemluvě).

Je mi to líto, v devadesátkách jsem NFS miloval, ale EA se zasekli na tomhle arkádovym bullshitu, bohužel.

Samozřejmě, proti gustu...
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od coyd »

NFS je už taková skomírající značka. V podstatě žijou jen ze slávy starých sérií, tohle už jsou za mě zbytečné díly. Zoufalou snahu se nějak odlišit prezentují právě ty pseudo efekty, ale hra jako taková nenabízí v podstatě nic.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od fmx rider »

Unbound nekdy vyzkousim, ale fyzika aut vypada porad strasne.

Paul: to porovnani s Driveclubem nemuzes myslet vazne, dneska je ta hra uz pekne hnusna, nelibila se mi nijak zvlast ani kdyz vysla a navic nikdy nevysel update, takze jede 1080/30.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od HEAD »

Hra je zdarma na gamepassu(10hodin zkusebni verze bez dalsich omezeni)Takze teoreticky by to mozna slo dohrat pokud u toho clovek bude sedet 10hodin v kuse.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od Paul »

fmx rider píše: úte 6. pro 2022, 14:22 Unbound nekdy vyzkousim, ale fyzika aut vypada porad strasne.

Paul: to porovnani s Driveclubem nemuzes myslet vazne, dneska je ta hra uz pekne hnusna, nelibila se mi nijak zvlast ani kdyz vysla a navic nikdy nevysel update, takze jede 1080/30.
Myslím to 100% vážně, jo taky mě sere že běží na 1080p 30, ale má slušný TAA takže v pohybu vypadá ok a těch 30fps je tam nejplynulejších 30fps co jsem snad kde viděl (samozřejmě oproti 60 je to furt kekel), ale co se týče osvětlení, efektů počasí a pocitu realistična, tak je Driveclub furt na špičce.

Můj 5 let starej gameplay a vypadá to mnohem líp než Unbound který jsem hrál na max ve 4K..

https://www.youtube.com/watch?v=YGbV39qNdak
https://www.youtube.com/watch?v=eNDNy9DsDoI
https://www.youtube.com/watch?v=4UgNjqWTdaI

Sakra když na ty videa koukám tak jdu zas po dvou letech zapnout Pro, snad mi nevytekla baterka v dualshocku..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od fmx rider »

Já zkoušel Driveclub někdy na jaro a nedalo se to. Ale ani když jsem to hrál před pár lety, tak jsem nechápal všude ty nadšené názory na grafiku.
Posledních pár NFS graficky neurazilo, ale herně naprosto příšerné. Až vyjde pár patchů, tak se pustím do Unbound, bude to dobrá pauza od Forzy Horizon 5.
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od JohnXXL »

Vyzkousim jako kazdy NFS co vyslo uz jen z nostalgie prvnich dilu krery jsem mel strasne rad a hralo se vzdy na lan party ..
Posledni NFS vsechny jsou krasny graficky ale hrarelnost a fyzika je uplne mimo.. 😔
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od Paul »

fmx rider píše: úte 6. pro 2022, 19:18 Já zkoušel Driveclub někdy na jaro a nedalo se to. Ale ani když jsem to hrál před pár lety, tak jsem nechápal všude ty nadšené názory na grafiku.
Posledních pár NFS graficky neurazilo, ale herně naprosto příšerné. Až vyjde pár patchů, tak se pustím do Unbound, bude to dobrá pauza od Forzy Horizon 5.
Moje první dojmy z Driveclubu byly taky špatný, hrál jsem kampaň a první závody tam vypadaj hnusně. Dost to závisí na trati a počasí. Kanada je nejslabší. Ale závody za deště ve skotsku/norsku/japonsku/chile/indii s pohledem z auta a vyplým HUDem dodnes nemaj konkurenci.
Teď jsem si pár závodů odehrál a zase si to potvrdil. Ani nejnovější Forza se na ten čistej pocit při jízdě nechytá.

Když us Sony vydává hry na PC, tak by kurva mohli portnout Driveclub v komplet edici s motorkama. 4K 60 by tomu fakt seklo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od vavron »

Pokud umožní vypnutí oněch anime efektů, tak si Unbound s první slevou koupí dost "nalomených" lidí, kterým vadí pouze tato fičura. Další jev, jež pozoruju u nadšenců do U1, U2 a MW '05 je, že během těch 17 let pauzy prostě změnili názor na závodní hry a nechcou jezdit v čisté arkádě a dělat kraviny, ale radši si dají něco trochu reálnějšího. Což je naprosto pochopitelné, ale je potřeba si uvědomit, že Undergroundy i ono slavné Most Wanted '05 byly arkáda jako řemen. Fyzika aut byla trochu jiná, zejména MW '05 nebylo tak skákavé, ale zase to není tak odlišné jako kdybyste srovávali NFS s Gran Turismem.
Pokud zlepší online, aby se alespoň trochu přiblížil uživatelské přívětivosti Forze Horizon, bude to pecka.

Včera jsem hrál další 4 hodiny a musím uznat, že jakmile se dostanete na heat lvl 5 a nemáte dostatečně rychlé a robustní auto, policajti si s váma slušně pohrávaj. Jdou po vás už během závodu, několikrát mě v zatáčce napálili stylem Rhina z MW '05, což taky není běžné. Pokud jste teda během těch 10 hodin trialu hráli pouze prolog a první epizodu/week, pravděpodobně vám chybí zážitek z rychlejších aut.

Ad Driveclub - vizuálně krásný i dnes, dohrál jsem včetně všech DLC. Ale ten input lag a celkově simcade styl ovládání na gamepadu byl za trest, polovinu hry mě štval.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od HEAD »

Pouziva nekdo HDR?Nikde jsem nenasel nakou kalibraci?Co to jako je?Btw FSR2 vypada hruzostrasne.Urcite se tomu vyhnete obloukem a radsi hrajte v native.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od stylar »

Hmm, to by mě taky zajímalo, předchozí Heat dokonce měl snad jen DolbyVision, což mi nikdy na PC nefungovalo. (teda alespoň na OLEDu si ta hra vynucovala DolbyVision)
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od HEAD »

Hmm tak po dalsim hrani musim rict, ze zavody a auta jsou ok.Ale co tu hru totalne zabiji jsou dementni OP fizlove.S heatem 5 je hra absolutne nehratelna a neda se ani doject do garaze(hraju teprve prvni tyden)Jedina moznost co funguje je alt+F4 a zkusit to znova.
Bez dementnich OP fizlu bych tomu dal 8/10 s fizlama 1/10.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od vavron »

HEAD píše: stř 7. pro 2022, 18:55 Hmm tak po dalsim hrani musim rict, ze zavody a auta jsou ok.Ale co tu hru totalne zabiji jsou dementni OP fizlove.S heatem 5 je hra absolutne nehratelna a neda se ani doject do garaze(hraju teprve prvni tyden)Jedina moznost co funguje je alt+F4 a zkusit to znova.
Bez dementnich OP fizlu bych tomu dal 8/10 s fizlama 1/10.
Ujel jsem heat 5 polišům i v autě skupiny B (Beetle a Baracuda). Chce to hojně využívat víceúrovňové části města/cesty, město s hodně uličkama a motat se pořád relativně blízko kolem benzínky na opravu. Mě ještě nechytli ani jednou, ale ano, je to hlavně zezačátku dost těžké.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Need for Speed Unbound

Příspěvek od HEAD »

Jo mozna se to da, ale trva to milion let a neni to moc zabava.
Klady:
Pekna grafika i slusna optimalizace(4K 60+fps vse max na podvoltovane 6800XT)
Moznost vytvorit si postavu + emoty
Mechanika nitra(za dobre projeti zatacek at uz driftem a nebo gripem dostavate zluty specialni nitro)
Zavody jsou docela tezky a clovek musi upgradovat auto aby mel vubec sanci neco vyhrat
Zapory:
Policie na heatu 3+ je desne otravna a s pomalejsima autama to trva sto let se jich zbavit.Na heatu 5 skoro nehratelny.
Dalsi bod souvisi s podem 1-Neni tam fast travel a clovek musi mezi zavodama jezdit po svich.A jelikoz se to vsude hemzi fizlama a heat 3+ ma clovek 99% casu je presouvani mezi zavodama hrozne otravny.Clovek doslova nemuze jezdit po silnici a musi jezdit nekde po lesich a polich aby se vubec dostal k zavodu.
Odmeny jsou dost spatny a clovek nema prachy si koupit vysnene auto.Ja jsem do kampane sel, ze chci koupit porsche 911 z roku 1997 a vytunit ho.Jenze to stoji nakych 90litru coz je s vyhrou za zavod kolem 3-5k silenej grind.

Hra by byla daleko lepsi pokud by tam byl fast travel aspon do garaze/ukrytu aby clovek nemusel s heatem 3+ jezdit pres celou mapu k zavodu a musel jet v lese pac jsou vsude na silnicich policajti.
A urcite by meli nerfnout policii na heatu 4 a 5.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“