Zjištění přítomnosti softwaru

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od pankys »

Dobrý den,

je možné pomocí registrů či jiných nástrojů ověřit, zda byl někdy v PC přítomný určitý software a případně s jakým datem byl klíč do registru zapsán? Jde o zjištění, zda někdo nepoužil na uvedeném PC software a poté ho nesmazal.

Děkuji.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od marek16 »

Teoreticky jo, pokud ten soft dělá do registru zápis (většina těch, co mají instalátor to dělají). Datum jen pokud si ho tam (opět) ten SW uloží.
K čemu to potřebujete?
Quis custodiet ipsos custodes?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od killerek »

Pro instalaci bude urcite i info v logu. Tezko rict, jesli i pro spusteni. V jednom korporatu se pouzivali pokrocile funkce od McAffee antiviru/FW, ktery hlidal nezadouci SW a reportoval adminum uz jen treba pritomnost exace na flashce.
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od pankys »

Teď mám ještě nové info, které dopřesním. Jedná se o notebook, ze kterého je vyjmutý disk a já budu mít k dispozici pouze disk. Disk hodím do rámečku a připojím přes klasické rozhraní, ale teď je otázka, zda z toho budu schopný něco vyčíst.
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od pankys »

marek16 píše: pon 16. led 2023, 15:22 Teoreticky jo, pokud ten soft dělá do registru zápis (většina těch, co mají instalátor to dělají). Datum jen pokud si ho tam (opět) ten SW uloží.
K čemu to potřebujete?
Nějaká rada, jak se k datům dostat, prosím?
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od marek16 »

regedit.exe, a hledat v

HKEY_CURRENT_USER/Software
HKLM/Software

název firmy, která ten soft vyrábí, nebo název softu. (ESET / Nod32).

Alternativně se dá použít vyhledávání, nebo soft, co jsem si na to psal, kterej vylistuje všechny výskyty hledaného slova. (kdyby byl moc zájem, můžu upnout)
Quis custodiet ipsos custodes?
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od pankys »

Fulltextem to dohledat nelze. Problém je, že když mám jen disk, regedit nepoužiju, ani když ho spustím ze složky Windows na disku.

Zájem by samozřejmě byl, záleží na tom, zda budeš ochotný touto cestou pomoci. A otázkou je, zda to půjde zacílit jen na tento disk.

Ke klíčům registru bych se teoreticky mohl dostat přes systémové složky na disku, což zkusím během dneška projít.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od mr.qeg »

Taky softwary dělají zápisy do ve Windows defaultně skrytých složek ProgramData nebo AppData pod usery. Možná bude jednodušší najít stopy po programu tam, než v registrech.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od zsdx »

K čemu to potřebujete?
Spravna a zatim nezodpovezena otazka. Na tvurce SW, ktery by chtel zabranit piratskemu uziti tazatel nevypada, takze spis bych tipnul, ze shani 'dukazy' proti zamestnancum.
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění přítomnosti softwaru

Příspěvek od pankys »

Vyřešeno ještě včera pomocí složky AppData. Všude jinde bylo odstraněno. Vůbec mě to netrklo, tímto díky mr.qeg.

Jinak k čemu to potřebuji, není podle mě vůbec relevantní. Šlo pouze o dohledání přítomnosti softwaru a tím pádem ověření, že ho někdo odebral. Nic méně ano, jde o dohledání jistého důkazu v rámci řešení, které není z mé strany.

Díky všem, kteří měli snahu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“