DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Octopuss »

Co znamená, že systém není aktuální? To nemá aktualizovatelnej firmware?

Btw Direct LED jsem myslel, že je nejlepší, resp. lepší než edge, a kdoví co se to ještě dělá.

Každopádně to je pořád 16 tisíc, a to je moc. Těch 15 je strop, ale neznamená to, že to za to chci dát. Asi zůstanu u těch 50". Tady nevidím kromě o maličko větší obrazovky žádnou přidanou hodnotu.
mouldy
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od mouldy »

Co znamená, že systém není aktuální? To nemá aktualizovatelnej firmware?

Btw Direct LED jsem myslel, že je nejlepší, resp. lepší než edge, a kdoví co se to ještě dělá.

Každopádně to je pořád 16 tisíc, a to je moc. Těch 15 je strop, ale neznamená to, že to za to chci dát. Asi zůstanu u těch 50". Tady nevidím kromě o maličko větší obrazovky žádnou přidanou hodnotu.
Musel jsem na televizi najít i nějaká negativa. Před 55C735 jsem měl tři modely P635 a P638 a C635, 55C735 je jediná, která žádný další update vyloženě nepotřebovala. Žádný sekání aplikací, žádné špatné překlady v menu atd. Skvěle vylazený a funkční Google TV.

DirectLED je základní podsvícení. Televize nemá žádný local dimming, neumí zhasínat sekce pixelů, za to má micro dimming, což dle informací TCL jen upravuje lokálně kontrast.
Tzn je to VA model s kontrastem okolo 4000:1 a tím to končí. Ale v této ceně nelze čekat nic lepšího. Za to má televize solidní HDR a poměrně slušný jas, který je regulován chytře senzorem.
Přidaná hodnota je v tom, že cokoliv pod 55" má jen 50Hz panel.
CPU: Ryzen 9 5950X PBO +200 CO CPU Cooler: Corsair iCUE H150i RGB PRO XT MB: ASUS TUF GAMING X570-PLUS RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Vengeance RGB RT DR GPU: Biostar RX 5700XT@1960MHz 200W Audio: Creative Soundblaster Z SSD:Crucial P2 500GB NVMe M.2 SSD: Crucial M500 120GB, SSD: Crucial MX200 250GB, HDD: Seagate 7200.14 2TB HDD: Samsung F1 1TB PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD CASE: Corsair 450D RGB: iCUE
Octopuss
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Octopuss »

Jo, ale cokoli víc než 50Hz má smysl leda když si k tomu chceš připojit poslední generaci konzolí, která má aspoň teoretickou šanci renderovat v 60Hz+...
Octopuss
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Octopuss »

To už můžu vzít spíš TCL 55C635. 55" za 13k...
mouldy
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od mouldy »

Jo, ale cokoli víc než 50Hz má smysl leda když si k tomu chceš připojit poslední generaci konzolí, která má aspoň teoretickou šanci renderovat v 60Hz+...
Zapojil jsem se do testování s tím, že mi televize zůstane za polovinu ceny. Plánoval jsem ji občas připojit k PC.

Co se týče C635, pogoogli si jakou platformu používá. Jak jsem psal výše, 43P635, 55P638 i 43C735 měly všechny stejnou Android platformu, stejný Mediatek, stejných 2GB RAM. A všechny 3 byly téměř nepoužitelné, extremně pomalé, IPTV aplikace se sekaly, motion flow absolutně nejistý. Zkrátka těm televizím chyběl výkon.
Nic z toho se nedělo na 55C735.

Co se týče těch updatů, nedopsal jsem to. Na telegramu je ofiko dev kanál a v něm najdeš dostupné updaty. U všech zmíněných televizí to bylo zhruba 3-4 updaty pozadu, systém se jevil jako aktuální, ale přes flashku šlo televize dokopat k poslední verzi.
CPU: Ryzen 9 5950X PBO +200 CO CPU Cooler: Corsair iCUE H150i RGB PRO XT MB: ASUS TUF GAMING X570-PLUS RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Vengeance RGB RT DR GPU: Biostar RX 5700XT@1960MHz 200W Audio: Creative Soundblaster Z SSD:Crucial P2 500GB NVMe M.2 SSD: Crucial M500 120GB, SSD: Crucial MX200 250GB, HDD: Seagate 7200.14 2TB HDD: Samsung F1 1TB PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD CASE: Corsair 450D RGB: iCUE
Octopuss
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Octopuss »

Jenže nic z toho já asi? nepotřebuju. Používám televizi jako monitor k NASu, nic víc. Přehrávač mám OSMC Vero4k+.
Jediná rychlost, na který mi záleží, je rychlost menu. Aktuální Philips https://www.alza.cz/43-philips-43pus6262-d4848981.htm je tak strašná mrdka, že mám chuť ji celou dobu co ji máme hodit z okna.

edit: a teď koukám, že 55" se stejně nevejde, takže tím je to vyřešený, a zůstávám u 50" do 15k :D
Octopuss
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Octopuss »

Ta TCL je úplně v pohodě. Menu rychlý, obraz asi dobrej.
Jen teda ten Google systém je strašnej. Tahle firma jednou snad sežere celej svět.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“