Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Cokoli týkající se tiskáren, skenerů a multifunkčních zařízení, papíru či náplní.
Odpovědět
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Wlkus »

Neřešil náhodou někdo koupení téhle černé tiskové hlavy pro tankovou sérii Canon Pixma Gxxxx? Klasické servisní kurvítko, je to normálně vyměnitelné, hlava se jednoduše vycvakne a vymění. Koupit to běžně nejde a v servisu si za to řeknou tolik, že to nemá smysl. Z Aliexpressu to kupovat nechci - tam to vypadá všechno repasované a online dostupnost je tak leda z Indie a podobných obskurních destinací.

Čistit jsem jí samozřejmě zkoušel, protlačil jsem skrz ní pomocí stříkačky asi tak dvě deci isopropylu, koupal ho v ní jak dlouho. Nic, prostě v tisku dále zůstávají pruhy bez barvy.

Nejradši bych ten krám rozšlapal, potom, co jsem se s ní dva roky pravidelně čistil, dofukoval inkoust do hadiček, vyměnil filcy v zásobníku odpadního inkoustu, zaplatil reset interního counteru co hlídá obsah toho odpadního zásobníku. A teď hlava, přitom je fakt jednoduše vyměnitelná a k nové tiskárně přijde samostatně zabalená. Jen jí člověk nikde nekoupí, takže tiskárna co by jinak fungovala úplně v pohodě je na vyhození...
PCT BOSS
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Wlkus »

Tak hlava nakonec koupená, normální obchody tenhle sortiment neprodávají, kdyby to někdo někdy potřeboval, tak servisní díly pro všechno možné má https://www.eetgroup.com/cs-cz jen je třeba registrace přes živnostňák.
PCT BOSS
Pepapp
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2023

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Pepapp »

Jaká byla cena?
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Wlkus »

Tuším že 850Kč s dopravou. V ofiko servisu by si za výměnu řekli asi 1200 jestli jsem to pochopil správně, takže to vyšlo levněji. Ale když vezmu v úvahu, že cena tiskárny byla tuším 4k, tak je to taky radost no...
PCT BOSS
Pepapp
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2023

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Pepapp »

Tak to je celkem dobrá cena, akorát já jak na potvoru potřebuju barevnou a tu tam nemaj. QY6-8018
Ikdyž je pravda , že by bylo možná lepší koupt novou a nebo tiskout černě.
Dík za odpověď.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Wlkus »

Předpokládám, že by měla jít koupit tak jim zkusit napsat, jestli to jen není naskladněné pod jiným kódem nebo tak. Jinak po téhle zkušenosti a těch věčnejch opruzech s čištěním a rozbíháním jsem radši rodičům, kde tiskárna byla, koupil obyčejnej laser. Ten tam může stát deset roků a bude to fungovat...
PCT BOSS
Pepapp
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2023

Re: Tisková hlava Canon CA91 QY6-8002

Příspěvek od Pepapp »

Máš pravdu, já to udělám taky tak. Když jsem to zpočítal , tak nová tiskárna není zas o tolik drahá.
Takže kašlu na novou hlavu a koupím novou tiskárnu.
Člověk nikdy neví co by mohlo odejít ještě něco jiného.
Dík za odpověď a radu.
Odpovědět

Zpět na „Tiskárny, skenery a multifunkční zařízení“