Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Hynda »

Caute,
koupil jsem z druhé ruky Gigabyte GTX 1060 OC 3GB ITX (1 větráček). Karta funguje jak má, ale mám problém s tím větráčkem. Jede v semi-pasivním módu a do cca 50-55°C se neroztočí, pak jede dle nastavené křivky. Problém je, že ten větráček nejede v kuse a pořád se zapíná a vypíná. Prostě pulzuje, což je velmi nepříjemné a ruší to mnohem více než jeden tón.
Zkoušel jsem křivku upravit v afterburnu i v nástroji přímo od Gigabytu (Xtrem), ale větráček se pořád zapíná i vypíná.
Nevíte co s s tím dá dělat? Zkoušel jsem jak nejnovější, tak i nějaký starší ovladač a nepomohlo to...
Lze to nějakým způsobem odstranit a je to standardní chování nebo je to už vada?
Díky
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Moc nechápu jak to myslíš. Pokud se chová takhle tak se zapne asi až od určitého % fanu ne? Tak si tam dej manual control a najdi to % kde se zapíná. Pak si tu fan curve prostě nastav tak že minimální otáčky budou nad tim fan stopem a je to. Žádné utility od Gigabytu neinstaluj to hned smaž. Afterburner je ok.
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Hynda »

myslím to tak, že i když má ventilátor jet na nějaké nastavené otáčky dle křivky, tak se pořád vypíná a zapíná - pulzuje
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle neni možný, na kolika % se ti zapíná?
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Hynda »

z pasivniho modu se zapne az pri 60° a pak zase vypne kdyz klesne pod 47°C. Pokud nastavim pevne otacky tak porad pulzuje (on/off). Az kdyz nastavim 64% otacek, tak prestane pulzovat a drzi stejne otacky ventilatoru, ale to uz je dost fičák. Kdyz jsem nastavil treba 20% tak otacky litali cca od 300 az do peaku 1500.
Myslím, že takto by to fungovat nemělo a karta je vadná, co myslíte?
gtx1060_4.gif
gtx1060_3.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, no, ano chce se mi potvrdit že "takhle by to fungovat nemělo" resp jsem ještě nezažil kaertu co by se takhle chovala. Všechny karty co jsem měl v rukou a co měly fan-stop měly fan-stop buďto od určitého % fanů a nebo když se přeplo do manual controlu tak prostě fanstop nebyl vůbec. Jedno nebo druhé. To co to dělá tobě jsem ještě neviděl.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Trek »

Podle mě to funguje ok, fan stop je 60C a ten chladič zvládá vychladit gpu pod tu hranici.
Úprava křivky v afterburneru musí fungovat, zkus nejprve fixní otáčky a pak zbytek.
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Hynda »

jakékoliv fixní otáčky pod 64% pulzuji (on/off), cokoliv od 64% výš otáčky drží. Na 64% to je cca 2200rpm což je prostě moc a je to hlučné jako prase. Budu kartu reklamovat, jeste jsem se s tim u zadne jine karty nesetkal.....
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
Adam Vágner
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Registrován: 01. led 2014

Re: Gigabyte GTX 1060 3G ITX

Příspěvek od Adam Vágner »

Je to opruz, ale zkusil bych ještě software přímo od Gigabyte. Většinou tam ty 0db režimy mají ošéfované líp (OC Guru II), ev. Aorus engine nebo Gigabyte Control center. (ale oc guru je, myslím, nejmíň rozežraný).

Další možnost je doladit systémové větráky tak, aby to prostě na těch 60 °C v idle nevylezlo a nespínalo to.

Cyklické roztáčení a zastavování ventilátorů (resp velké kolísání otáček) při příliš nízké hodnotě nastaveného výkonu s manuální je u GeForce běžná věc. Pokud nejdou otáčky v monitoringu na hodnoty, se kterýma je regulace spokojená, prostě se je pořád snaží „roztáčet“, i když se točí. Speciálně u Gigabyte je to dost průšvih, protože tam to takhle blbne často dost velkém rozsahu nastavení.

Ale jinak je to obvyklý problém u karet s malým pasivem. Řada z nich se neuchladí volně na stole a vyžadují nucené proudění vzduchu ve skříni, aby ten větrák v desktopu nespínal. (A nemyslím si, že by to bylo na reklamaci).
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“