Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od Bez_n1ck »

Zdravím všechny, prvně vše nejlepší do nového roku.

Kvůli mé pošetilé potřebě zálohovat internet jsem rozšířil své diskové pole za hranice únosnoti v mé staré skříni Lian-Li PC7FNWa poohlížím se po něčem novém pro sestavu v podpisu.

Počítač běží 24/7 v ložnici, čili absolutní prioritou je ticho. Co jsem koukal na spoustu recenzí na GN, tak mi přijde že univerzální návod na ticho by byla žádná skříň, protože čím děravější, tím víc to doporučujou. To se mi moc nezdá, obzvláště proto, že přidání díry dopředu kompu mi poměrně hlučnost zvedlo (3,5" disk našroubovanej natvrdo do redukce pro 3,5" mechaniku, takže tam už nejde dát přední kryt) a proto se spíše koukám po něčem uzavřenějším. Myslím si (třeba mylně, klidně mě opravte), že cesta vystlaných skříní je proti hluku disků trochu lepší. Mimochodem vypínání disků mám v systému vypnuté (zatím s tím mám dobrou zkušenost s ohledem na životnost disků).

Hrozně se mi líbila Corsair 550D, když jsem do ní před lety stavěl známýmu počítač, nedávno jsem ho tu měl zpět na servis+upgrade a počítač tichej jak myška (ne že by tam mělo extra co řvát, taková trochu crazy sestava pro jeho specifické požadavky). Ta už se samozřejmě dlouhá leta nedá sehnat, ale je to něco od čeho bych se chtěl odpíchnout.

Prohlédnutím pár eshopů jsem byl poměrně zklamán, že "se skříně nedělají jako kdysi", spousta novejch trendů je zajímavejch (zrušení čelního panelu, jeho proděravění a nacpání jak velkých větráků se jen dá), některé už méně (mřížka pro zadní ventilátor už se nedělá ani na high-endu úplně vyřízlá+kulatej drát, jako bylo na 7FNW).

Víceméně jsem to "zůžil" na:
  • Be quiet! Dark Base 900 Líbí se mi 140mm větráky, které mají potenciál být poměrně kvalitní, takže by snad nebylo nutné je nahrazovat noctuami (s čímž jinak nemám problém). Unese 7 disků a možná by mě lákala "BTX" konfigurace kvůli dispozici v pokoji (https://ctrlv.cz/ezCu) - skříň bych otočil sáním do rohu a zároveň bych "relativně mohl" dovnitř a nemusel bych našponované kabely tahat pod casem jako nyní. Vadí mi absence USB-C na předním panelu. Moje stávající deska ho sice nepodporuje, ale ten case budu mít očekávám tak 15 let, takže by asi bylo fajn ho tam mít.
  • PHANTEKS Eclipse P600S Silent Také 140mm větráky, nejsem si ale jistý jejich kvalitou. Šachty jen na 4 disky, další nutno dokoupit.
  • Fractal Design Define 7 XL Také 140mm větráky, nejsem si ale jistý jejich kvalitou.
Dokázal by mi někdo ulehčit rozhodnutí, případně do variant ještě nějkou jinou skříň přidat? Už delší dobu známým počítače neskládám, tak jsem toho za posledních 5 let v ruce moc neměl a uvítal bych "hands on" zkušenosti. Na ceně relativně nezáleží.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od dexterav »

seek hlavne v noci prehluší úplne všetko a prejde cez všetko :mrgreen: :|
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od pilarius »

Škoda, že už se neprodává NZXT H440, tu jsem před pár roky koupil já, když jsem hledal odhlučněnou skříň na hromadu plotnových disků. Disky jsou v ní takřka neslyšitelné, jen po pár letech začal při nižších otáčkách vrčet jeden větráček.
Na tu tvoji BQ 900 jsem myslím tenkrát právě taky koukal, byl to další potenciální kandidát. Když už je na trhu tak dlouho, tak si svoji kvalitu asi obhájí, nebál bych se jí. Na USB-C můžeš kdykoliv dokoupit a nasadit přechodku.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od Durgroda »

Docela by me zajimalo jak toto dopadlo. Jako majitel p600s, ktera je naprosto ticha, ale mam jen 2x 3.5 disk zbytek ssd. Samozrejme ventilatory jedou na minimum. A jsem spokojený. Pro tvuj účel bych vzal co nejvetsi skříň a vylepil nejakym materialem. Paradoxně si myslim že obě zmíněné skříně jsou na toto prilis malé...
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od Bez_n1ck »

Nakonec to dopadlo tak, že jsem pořídil BQ DB 900, layout jsem otočil o 180°, abych došáhl všema kabelama a jakž takž jsem spokojenej. Není to ideální, dost mě trápilo drnčení jedné ze spodních perforovaných mřížek, což jsem vyladil kouskem pěny, ale oproti Lian-Li to nijak zásadně tišší není. BQ900 je vylepená pěnou už z výroby, takže jsem si alespoň ušetřil práci.
Asi lepší řešení by bylo nebejt línej a přetahat internet coax do kuchyně, hodit tam NASku a natáhnout UTPčko ke kompu, ale na to jsem bohužel fest línej :(
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od Durgroda »

Ja mel puvodni skrin vylepenou materiálem sinus live. Noctua redux vetraky na 700 otacek a slo to. Ted p600s vylepeny nemam, a je to stejne tichy, mozna tišší nez puvodni. Urcite by byl nas vhodnejsi. ja mam doma 4 diskovej a jeste je po zabehu ve skrini. Nebyl čas. Ja taham internet tplink powerline aspon 1giga, a jsem nadšenej. Zadny kabely jen zasuvka pruchozi a kablik do zarizeni. :)
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od HentaiRush »

Taky zálohuju internet, a není nic jednoduššího než stahovat na ssd.
A ten jednou za čas dumpnout na hdd.

Pak člověk nemusí řešit hlučnost, bo může jet pc v noci pasivně.

(pokud nemáš zrovna celý pole na torrentech)
Wannabe dickface... :]
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od *obelix* »

Kluci nebudu zakládat zbytečně další tread, mám úsměvně taky LIAN-LI 60fw a popravdě pokukuju po novym case hlavně kvůli USB 3.1 (3.2) a snížení hluku + redukci dovnitř proniknutého prachu a i snížení světelného efektu. Jde mi o case do maximálně 3000kč s odhlučněnými plnými bočnicemi (silnější plech ideálně) s redukcí perforovaných ploch a USB 3.1 (minimálně dvě ideálně na horní hraně vepředu). Chtěl bych něco klasické konstrukce pro 5,25 mechaniky (2ks) a dva a víc 3,5" disky vevnitř (+1xssd 2,5). Pro desku ATX a delší GPU dle dnešní "nadměrné doby". Nemusí to mít ani osazený větráky - dám tam něco od noctui, když se to ještě vejde do rozpočtu. Asi jsem náročnej i když jsem nenáročněj... pač mi všechno přijde děsně díratý a všechno to má prosklený bočnice, kolotočářský světýlka a tak. Tak kdyby měl někdo nápad tak sem s nim. Díky! Jinak jediný co jsem tak nějak našel je tohle: Be quiet! Pure Base 600
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Pajka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2017
Bydliště: Mimoň

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od Pajka »

mám vlastně dost podobný problém sehnat skříň když je dneska všechno děravý
mám Lian Li PC-9F a děti se na ní dost vyřádili a odchází jeden větrák tak sháním náhradu
mám 3 hdd, ale časem bude asi naska tak by nevadilo kdyby neměla koš
a chtěl bych neděravou tichou plnou skříň, která nepustí ten světelnej cirkus ven a udělá ve skříni přetlak, aby se neusazoval ve vnitř prach
pokukuju po https://www.alza.cz/fractal-design-torr ... 980774.htm ale přijde mi už docela drahá, na durhou stranu jsem měl tu lianli 10 let asi a plná spokojenost, jediný co tak hliník bych už nechtěl, za ty roky se trochu zdeformovala celkově jak mám těžký HW a ocelové šroubky nedělají hliníkovým závitům taky dobře

@ *obelix*
@Bez_n1ck
kdyby se jeden z vás chtěl zbavit své lian li skříně za čokoládu dejte vědět, dal bych ji klůkům
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od *obelix* »

Já nakonec koupil tohle https://www.tsbohemia.cz/fractal-design ... gK5f_D_BwE
mam ji asi půl roku a jde to no, čekal jsem asi víc co se to tichosti týče (a to že je těžká jak hov***) a na to že předtim jsem měl 3 kilovou Lian-li z hlíníku.
Výhoda je, že nahože máš takový plechovo plastový šupiny co můžeš buď mít nebo je odkryješ kvůli horním ventilátorům (když je máš osazený je to stejný jak plnej plech).
Mě to dost vzhledem k tomu ,že mám PC dole a máme podlahovku, pomohlo ... jeden ventilátor nahoře na odvod tepla mi tak stačí.
Vizuálně svítí jen zapínání ale podsvětlení resp. HDD a POWER LED stačí nezapojovat.
To že 5,25" pozice stále mají své místo u mě stále ale platí ... tenhle má dvě.
A USB pozice nahoře mě přestaly jaksi zajímat, od té doby, co má man stole USB 3.2 hub, pač kdo vymyslel konektor USB, ten byl zasloužil kopačku... Vždycky to člověk šmatlá někde ve tmě a trefí se až když má tričko durch, stejně tak jsem přestěhoval 3,5" čtečku karet a koupil externí USB 3.0 na stůl.
Toť vše moje poznámky ke konektivitě a výběru tichého a nesvětlelného case.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Tichá skříň pro hodně rotačních disků

Příspěvek od JohnXXL »

Do ty Fractal Design Define R5 Black jsem nedavno delal jednu pc sestavu a za me taky dobra bedna za ty prachy.
Kdyby to melo 3x externi 5.25 pozici koupil jsem si ji i pro sebe na roky planovany upgrade bedny..
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“