PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
lambo_130
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2009

PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od lambo_130 »

Dobrý den,
Potřebuji nainstalovat driver pro AMD RADEON VEGA 64.
Nejprve jsem zkoušel ovladače pod Win. 10 x64. Po nainstalování ovladače, a následném resetu jen „černá obrazovka, s bílím kurzorem myši„ a ve správci systému mi to píše error 43. Zkoušel jsem DDUNINSTALLER, s nejnovějšími ovladači. Po té jsem nainstaloval nový systém Win.7… . A ovladače se tváří být nainstalovány. Test v 3D mark 06 bez problému, skoro 22 000 bodů, 3D mark Vantage, UNIGINE 4.0 mi napíše error DX 10, DX11. A při spuštění AMD Catalyst to píše problém Failed to create OpenGL for format QSurfaceFormat.
Prosím o radu už nevím kam dál.
Děkuji Moc LAMBO_130
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od Alfajk »

může to taky být HW problém karty, bez ovladačů jede, ale po nainstalování chyba 43, i když to by asi nepřežila ty benchmarky... zkus windows 10, když už to máš stejně čerstvě reinstalované
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od Krteq »

lambo_130 píše: pon 30. led 2023, 09:18Po nainstalování ovladače, a následném resetu jen „černá obrazovka, s bílím kurzorem myši„ a ve správci systému mi to píše error 43. Zkoušel jsem DDUNINSTALLER, s nejnovějšími ovladači.
Bazarovka z těžarské farmy? Je tam standardní BIOS nebo nějaký modifikovaný pro těžbu?

Jaká karta byla v PC před tou Vegou?
lambo_130 píše: pon 30. led 2023, 09:18A při spuštění AMD Catalyst to píše problém Failed to create OpenGL for format QSurfaceFormat.
Tohle je problém s Qt runtime a nejsem si úplně jistý jak je to s podporou Qt na Win 7
lambo_130
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2009

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od lambo_130 »

Moc Děkuji za odpovědi
VEGA je z druhé ruky, ale je tam standartní bios a v jiném PC šlape bez problémů.
V PC, jsem měl HD 5870, R7 370, RX480, VEGA 56, GTX 1080, RTX 2080 super, RTX 3090 a teď bojuji s AMD RADEON VEGA.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od Krteq »

Pokud karta bez problémů šlape v jiném PC, bude problém u tebe.

Jsou nějaké komponenty přetaktované? Při přechodu z GeForce jsi reinstaloval systém?
lambo_130
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2009

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od lambo_130 »

To mně také napadlo. BIOS je nastaven na default. Zkoušel jsem i čistou instalaci WIN 7 s poslední aktualizací. Nemůže být problém s tím, že mám starší MB. ?
lambo_130
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2009

Re: PROBLÉM S OVLADAČI AMD

Příspěvek od lambo_130 »

Děkuji všem za Vaše odpovědí.
!!!! VYŘEŠENO !!!!
- stačilo mi vypnout automatické aktualizace v AMD driver a nainstalovat starší ovladače ty poslední mi nefungují.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“