Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Trek »

Ten Ghost je na úrovni toho Asusu, já dokonce 3060 ti Ghost měl a relativně pohoda karta (která běží na power limitu, takže co se týče přetaktu, tak spíš undervolt). Nebyla tak hrozně hlučná, akorát já jsem dost náročnej. Dokonce jsem hrál taky v tý době na 3440x1440 a dal se i hrát Cyberpunk relativně ok, docela výkonný. Po undervoltu asi hodně tichá.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Ache »

Abby píše: úte 31. led 2023, 16:15No a právě proto se ptám, která značka je dobrá.
žádná :-D
Ale statisticky zrovna gainward / palit mají reklamovanost nízkou... teď to někde snad i bylo... moment najdu...

https://videocardz.com/newz/swiss-retai ... ard-brands

EDIT: překvapením je i sociální INNO3D - s reklamovaností nižší než ty "hogofogo" značky jako ASUS, MSI, Gigašit :D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Abby »

Tak jo, dám na vás. Přetaktování nijak neřeším, všechno používám ve výchozím stavu (teda s výjimkou současných RAM, ale tam to za mě stejně udělala základní deska). Prostě chci bez problémů pařit 😂 Ostatně na nic jiného ten PC není.

edit: myslíš tuhle? https://www.alza.cz/inno3d-geforce-rtx- ... 690533.htm
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Ache »

Abby píše: úte 31. led 2023, 16:23 Tak jo, dám na vás. Přetaktování nijak neřeším, všechno používám ve výchozím stavu (teda s výjimkou současných RAM, ale tam to za mě stejně udělala základní deska). Prostě chci bez problémů pařit 😂 Ostatně na nic jiného ten PC není.
Jsi na PCTuningu - nechat to na defaultu je hřích! :twisted:

EDIT: né já myslel tu statistiku. Tohle inno vypadá nic moc když vidím ten pasiv - i když kategorie to je stejná jako Gainward ghost nebo MSI Kentus - + ty karty si budou podobný a tichá nebude ani jedna (což ale vždy se dá ošetřit ručním nastavením větráků i poladěním GPU)
Naposledy upravil(a) Ache dne úte 31. led 2023, 16:30, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Abby »

Tak jo, já se příště zeptám jinde 😂 Ale ne, teď vážně, já mám ráda funkčnost a jednoduchost, možná mě to naučilo to, že můj první počítač byl Macintosh (ani už nevím co přesně to bylo, v roce 1994), na střední jsem se setkala poprvé s PC a Windows 98 (to byl děs a hrůza 😮 a dodat domácí úkol bylo nemožné, protože já měla obrovský flashdisk o velikosti 4 MB - dostala jsem ho tehdy k iMacu zdarma, to bylo takové to barevné vajíčko ještě s CRT monitorem a ve škole měli diskety, které já už neměla, jediná možnost byla připojit ji přes USB 😂 a tedy koupit asi za 1600 czk to tehdá bylo). A pak až někdy v roce 2014 jsem si pořídila svoje první herní PC (a vlastně PC obecně) a jinak stále primárně jedu na Macu, takže s laděním nemám žádné zkušenosti. Učím se, ale asi na to nemám hlavně odvahu, abych něco nezničila. Ale pravda je, že i5 7600K jsem měla přetaktovaný 😊
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Ache »

Prostě těch +1000kč za ten MSI Kentus je moc... kdyby to byl model Gaming X a pod s 3ma větrákama, tak to by smysl dalo si připlatit, ale takhle je to fakt jen rozdíl ve značce (byť když zmiňuješ Apple, tak se "fixace na značku" dá pochopit 😂🤣).

EDIT: a abych to upřesnil - všichni výrobci mají slabší i lepší chvilky... takže když v jedné řadě má třeba ASUS dobré karty, tak v další je může královsky prasit... jako třeba teď řadu 4000, kde se ve velkém zmiňuje pískání cívek... a to je ASUS nejdražší značka mezi HW.
Naposledy upravil(a) Ache dne úte 31. led 2023, 16:40, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Trek píše: úte 31. led 2023, 16:18 Ten Ghost je na úrovni toho Asusu, já dokonce 3060 ti Ghost měl a relativně pohoda karta (která běží na power limitu, takže co se týče přetaktu, tak spíš undervolt). Nebyla tak hrozně hlučná, akorát já jsem dost náročnej. Dokonce jsem hrál taky v tý době na 3440x1440 a dal se i hrát Cyberpunk relativně ok, docela výkonný. Po undervoltu asi hodně tichá.
Já jsem měl v ruce 3060 bet TI Ghost, ale ten chladič by měl bejt stejnej ne? Každopádně moc nepotěšila, protože fany měly takový ty ložiska co cvrdlikaj i při nízkých otáčkách.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Trek »

Jinak paměti co jsem se podíval jsem nejlepší našel asi tyhle https://www.alza.cz/kingston-fury-32gb- ... 622621.htm aby byly kompatibilní s procesorem, deskou a dual rank + ten Ghost (mně necvrdlikal když jsem ho měl).
Jinak samozřejmě pokud kartu, která cvrdliká, píská nebo podobně, tak já osobně ji vracím do Alza s tím, že jim to klidně napíšu do popisu.

Nicméně pořád je možnost, že tu 6700xt opraví (nebo taky vrátěj, že je vše v cajku) :-D
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Abby »

Nestraš, ten problém snad odhalit musí, ne? Není to snad VSP Data, kde mi až soudní znalec zařídil opravu (šlo o hodinky Samšunt Galaxy Watch Active, které vydržely v chodu 6 hodin a podle servisu bylo všechno v pořádku a to dokonce i tehdy, kdy jsem nechala zámek aktivace a oni napsali, že je vyzkoušeli a že se závada neprojevila, pak vraceli peníze a ještě platili soudního znalce, akorát já ztratila zbytečně asi čtyři měsíce). Přinejhorším když budou tvrdit že se závada neprojevila a mě to bude dělat, tak natočím video, ale k tomu snad nedojde...

Ta paměť vypadá dobře, dávám si do záložek společně s Gainwardem. Moc díky a asi zatím končím, dám vědět, až bude nějaký progress.
racz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2007
Bydliště: Pezinok

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od racz »

Abby píše: pon 30. led 2023, 17:21 A co tahle třeba? https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rt ... 697609.htm
Toto podla videorecenzii je asi najhorsia kupa.
Mal som uplne rovnaku dilemu. 6700XT alebo 3060Ti. Celu dobu som bol 60:40 nakloneny pre nVidiu, hlavne kvoli RT. Ale nespocet videorecenzii a rozborov ma presvedcilo ze tych 12GB vram bude lepsia volba. Ja sa hravam na fullHD a tato karta zvlada Ultranastavenia v pohode. A pri tych detailoch by ani ta nVidia nezvladala RT vo vacsich fps. Ten vykon v tejto cenovej hladine nieje dostatocny.
Ja mam mesiac MSI 6700XT MECH. To ma tak predimenzivany chladic ze ked spustm Metro Exodus enh. na ultra a zohrejem kartu na 65° a vypnem ju tak do 15-20 sekund sa na karte vypnu vetraky lebo teplota klesne pod 50°. Este cakam tento tyzden fullcover blok.
Ta karta sa dnes da cez heureku najst za 420euro. Ja som ju za 440kupoval
AMD Ryzen7 5700X - Zalman WB4 Gold | Gigabyte B450M DS3H | Kingstone Fury BEAST 3600MHz 32GB
MSI RX6700XT MECH | ADATA XPG SX8200 Pro 512GB | OCZ Vertex 460A 240GB | Seagate Barracuda 1TB | Seasonic Focus GX 550W (80gold) | ASUS TUF VB259Q
----
Zalman WB4 Gold | Alphacool Eisblock Aurora Acryl GPX-A | Alphacool NexXxoS Xtreme 2 | Laing DDC 18W | 2x NF-P12-1300
viewtopic.php?t=107883
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Abby »

Tak reklamace se během 30 dnů nestihla, takže mi vrátili peníze a vzala jsem https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rt ... 697616.htm a musím říct že po prvním dnu (a skoro 12 hodinách pařby, už jsem měla absťák 😂 ) jsem maximálně spokojená, i na OC režim ji neslyším, výkon lepší než Radeon, spotřeba menší a nevím jestli si to jen nesugeruju protože jsem naštvaná na Radeon, ale přijde mi hezčí obraz, lepší a živější barvy (je to připojené stejným kabelem do stejného Display Portu). Tak snad vydrží minimálně ty čtyři roky záruky 😊

A tím končí kauza Radeon 😊
racz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2007
Bydliště: Pezinok

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od racz »

udivuje ma ta nizsia spotreba. 6700XT ju ma nizsiu ako 3060Ti a nerozumiem preco karta s rovnakym cipom, vyuzivanym na viac percent mala mat nizsiu. To mi nejak nesedi. Ale 3vrtulovy gigabyte OC je super vyber. Donedavna mi taka R9 270X vrcala v compe. MSI MECH som vzal hlavne kvoli tomu ze na nu siel kupit fullcover blok
AMD Ryzen7 5700X - Zalman WB4 Gold | Gigabyte B450M DS3H | Kingstone Fury BEAST 3600MHz 32GB
MSI RX6700XT MECH | ADATA XPG SX8200 Pro 512GB | OCZ Vertex 460A 240GB | Seagate Barracuda 1TB | Seasonic Focus GX 550W (80gold) | ASUS TUF VB259Q
----
Zalman WB4 Gold | Alphacool Eisblock Aurora Acryl GPX-A | Alphacool NexXxoS Xtreme 2 | Laing DDC 18W | 2x NF-P12-1300
viewtopic.php?t=107883
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Asus RX 6700 XT black screen v zátěži

Příspěvek od Abby »

Tu menší spotřebu beru zpět, ona je menší jenom na desktopu ve 2D, ale v zátěži ve hře (pustila jsem se znova do Kingdom Come Deliverance, když je ten dabing a musím říct, že narozdíl od prvního hraní mě to teď baví, dabing je velmi povedený a zní přirozeně, i ty vulgarity nezní nuceně a i když anglicky mluvím velmi dobře, tak mě český dabing v českých zemích prostě vtáhl do hry mnohem víc) je spotřeba cca o 40 W vyšší než s Radeonem. Ale zase je vyšší i výkon. Bála jsem se malé VRAM, ale těch 8 GB na 3440x1440 zjevně stačí. Jinak nevzala jsem 3060 TI, ale 3070, pročetla jsem si spoustu recenzí a tahle vlastně aktuálně nejlevnější 3070 vyšla bez jediné chyby, že prý má skvělé chlazení, je přetaktovaná, dokonce i na ten hlasitý OC profil je tichá (prý asi 39 db, to nevím, ale zvuk z repro je hlasitější 😊 ). Prostě spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“