DOPORUČTE 25+ MONITOR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od mbaz »

Objednáno, snad bude ok :?: :arrow:
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od mbaz »

Tak nakonec jsem monitor m27q p vrátil, IPS glow relativně ok, ale vadila mi nevyvážená teplota po celé ploše monitoru, oproti mému U2412M kde je to ok, jinak vše super..
Přemýšlím jestli zkusit stejný, nebo v ceně 10-12k máte jiné/lepší doporučení? koukám i po MAG274QRF-QD..
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
Blacksphere
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2014

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Blacksphere »

Ahojte,
potreboval by som potrebovat s vyberom monitoru pre rodicov. Pouzivanie bude prevazne Office, internet a sem-tam filmy. Osobne som uvazoval nad uhloprieckou 25+, no osobne mam skusenosti len s 24", takze kludne si to necham vyhovorit. Cenovy strop nemam presne stanoveny ale rad by som udrzal okolo 200eur, nakup najlepsie z Alzy. Za vsetky rady/tipy velka vdaka!
AMD 5800X3D | Noctua NH-D15 | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | Kingston 16GB 3200MHz | Asus ROG STRIX 1080Ti | Samsung 860 EVO 256GB | Samsung 860 EVO 1TB | Corsair RMx 1000W | Fractal Design Define 6
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od mbaz »

mbaz píše: úte 20. zář 2022, 09:34 Tak nakonec jsem monitor m27q p vrátil, IPS glow relativně ok, ale vadila mi nevyvážená teplota po celé ploše monitoru, oproti mému U2412M kde je to ok, jinak vše super..
Přemýšlím jestli zkusit stejný, nebo v ceně 10-12k máte jiné/lepší doporučení? koukám i po MAG274QRF-QD..
Tak MSI jsem dnes také vrátil, IPS glow a BLB ok, ale gray uniformity horší než ten m27q p, z něho jsem měl celkově lepší dojem... teď co včil...:-D
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
iambenny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2013

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od iambenny »

Heh, je to prostě monitorová loterie, je to o nervy. :D Už aby byly cenově dostupný nějaké (QD)OLED monitory. :-D
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od mbaz »

Jj je to loterie :idea: Mám teď doma Dell 2721DGFA, je super, ten jsi možná nechám. Grey/white uniformity je top oproti msi MAG274QRF-QD nebo GB M27q p co jsem měl. Ale černá nevím, tu nemůžu nikde najít :lol:
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
iambenny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2013

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od iambenny »

Dell 2721DGFA je výborný - super volba, mají panel od LG, takže záruka kvalitního QC a samozřejmě výborných vlastností (jediná výtka může být horší kontrast, ale zase monitory, co mají vyšší třeba MSI tak trpí na dalších x problémů).

Stejný panel jako ten Dell má přímo i LG 27GP850. :)
Asi nejdoporučovanější monitor v té cenové relaci, vyhrává na Rtings, Hardware Unboxed,..
iambenny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2013

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od iambenny »

LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od LoCo99 »

zdar, prosím o nějakou radu:

Mám nyní 3080ti, čili nějaký výkon se najde, momentálně hraju na nudli 2560x1080p a chci jít do 16:9 zpět s tím, že chci jeden dražší monitor na hraní a druhý jako doplněk k práci, kde ho rozhodně využiju, možná takové monitory koupím dva aby byli celkem tři.

1) ten herní by asi měl uměl G-sync, předpokládám, že freesync není kompatibilní s nvidia (fakt nevím, nesleduju HW velice dlouho) a zároveň jsem našel, že G-sync samo o sobě taky není spása, že jsou tam rozdíly. Pak samozřejmě, že existuje nějaké fake HDR, pak vlastně nevím, jestli při úhlopříčce 25-29" chci 2K nebo 4K (jaké je to hrát na 4K monitoru na nižší rozlišení?, to jsem dělal naposledy v roce 2006) no a taky jestli má smysl lpět na IPS kvůli barvám, když vlastně ve hrách mě sere, jak v šeru nic nevidím, protože IPS neumí černou... Já se v monitorech orientuju asi tak do té míry, že jsem se naučil před lety rozlišovat mezi TN a IPS a od té doby to řešil jen podle toho, ale možná nějaké VA je řešení? Chci něco, co mi vydrží dlouho. Nepotřebuju aby byl monitor do zatáčky nebo měl 100+ hertz, raději budu mít hezké barvy, slušnou odezvu, dobrou černou a nebudou mě bolet oči.

Tento monitor, stejně jako ty další, budu kupovat ideálně z druhé ruky, takže tip na nějaký bazoš potěší :up:

2) random IPS, tady prostě asi koupím to, co najdu na bazoši dvakrát... případně nové za trojku něco 23" s IPS z alzy... Tady asi vlastně nepotřebuji radu. Ale kdybyste měl někdo dva stejné IPS fullHD monitory na prodej....
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Mr.Nigga »

Poprosil bych o radu ohledně barevnosti. Mám IPS monitor, který má 8bit barevnou hloubku a 99% pokrytí sRGB (Dell P2418D). Chtěl bych něco s lepším kontrastem a koukám po VA monitorech. Třeba https://www.alza.cz/27-philips-27m2c550 ... 612488.htm má 8bit hloubku a 119% pokrytí sRGB a 98,5% Adobe RGB. Znamená to, že má vlastně lepší barevnost a VA vs IPS vůbec nemusím řešit?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Alfajk »

a cena? ja bych urcite nechtel ani VA panel, ani prohnutej panel, preferujes neco extra? HDR, gsync, extra refresh rate?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Mr.Nigga »

+- 10-11 tisíc. Ten Philips byl jen nástřel na dotaz ohledně barev, jinak to prohnuté být nemusí. Při úhlopříčce 27" to je stejně asi zbytečnost. Měl by mít alespoň 144 Hz, QHD, G-sync nebo Free sync, 27"

Vždycky jsem měl IPS kvůli barvám, ale doby shit TN panelů jsou pryč a ty VA na tom jsou dneska už dobře, ne? Soudě dle udávaných hodnot % sRGB a Adobe RGB. Ten můj Dell má strašný IPS bleed a slabý kontrast

Kdybych neřešil IPS vs. VA, tak bych vzal tenhle Asus, podle rtings má dobré hodnocení TUF Gaming vg27aql1a
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Atapi »

U VA je potřeba řešit taky pomalej přechod mezi černou a šedou, pokud to máš na hry (což asi máš když koukám na ten výběr). Ghosting ve tmavých scénách je celkem běžná věc i u herních VA panelů, pokud hororovky atd. hraješ často, tak by to moh bejt problém (na druhou stranu na CS GO atd. mi VA panel nevadil vůbec).
Obrázek
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Alfajk »

Mr.Nigga píše: pon 6. úno 2023, 21:16 Kdybych neřešil IPS vs. VA, tak bych vzal tenhle Asus, podle rtings má dobré hodnocení TUF Gaming vg27aql1a
dobra volba, sam ho mam, klidne ho zkus, ja bych ale podruhe asi vybiral jinak, cerna proste neni cerna, ale to je tak u kazdeho IPS, ips glow na cerne je tragickej ( u me vypada takhle, obrazek z netu https://www.displayninja.com/wp-content ... s-glow.jpg ) a 8 z 10 ruznych hejblatek v nastaveni OSD monitoru je (alespon pro me) uplne k nicemu, HDR je velmi slabe, v podstate neni videt, navic pri aktivovanem HDR nefunguje modifikace teploty barev (pouzivam nocni rezim s redukci modreho svetla), 170Hz nefunguje korektne, protoze v asusu chteli usetrit 14 centu a osadili jen DisplayPort 1.2 a HDMI 2.0, pres HDMI v plnym rozliseni nefunguje gsync/freesync a max refresh je 144 Hz, pres DP je to ok, ale 170Hz stejne nedava, je to podporovane "neoficialne" a asi mam slabsi kousek
+ ma externi zdroj, takze se me pod stolem mota dalsi krabicka, celkove konstrukce bytelna, ale treba drzak na kabely zezadu nohy monitoru je uplne k nicemu a kabely jsem tam nedaval - neudrzel je

mel jsem vyhlednuty jeste https://www.electroworld.cz/msi-optix-m ... f-qd-cerny za 12000Kc, ale vyprodal se a jinde jsem ho nesehnal
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Mr.Nigga »

Atapi: hororovky nehraju, třeba teď jsem hrál RDR2 a v noci se smývají detaily v tmavých místech, protože všechno je šedé + do toho ten IPS glow... Třeba ten můj Dell není herní, má jen 60 Hz a 5 ms odezvu, takže i VA panel s 1 ms bude imho lepší co se týče ghostingu

Alfajk píše: úte 7. úno 2023, 07:15 ....u me vypada takhle, obrazek z netu https://www.displayninja.com/wp-content ... s-glow.jpg )
:cry:
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Atapi »

Vůbec nemusí být lepší (respektive nebude), odezva o tomhle bohužel nic moc neříká, běžně se to ani neměří. Donedávna jsem používal C24FG73, který je obecně považovaný za to lepší a rychlejší mezi VA a i tak tam ghosting prostě je. Jde to zredukovat nastavením, použít maximální overdrive, black equalizer a nevím co ještě, ale pak zas příjdeš o tu kvalitu obrazu (a budeš to mít v noci vyblité jako teď).
Tady máš třeba měření z jinýho 240 Hz VA panelu (HP OMEN 27c) s tim že to už je na nejrychlejší možný nastavení kde je ještě snesitelnej overshoot, tak to s nima prostě je. Sám za sebe bych VA doporučil jen někomu kdo hraje hlavně třeba onlinovky, na to CS GO, WoT nebo v nějakým MMORPG to 99 % času nebude znatelný. Obecně ale pokud někdo hraje všechno možný, tak spíš IPS... Já jsem spokojený s AOC 24G2ZU, žádné humusy jako to co ukazoval Alfajk tam nemám, ale to ti bohužel nepomůže když chceš větší žejo. :roll:
Obrázek
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od marek16 »

Zeptám se tady, existuje nějakej prohnutej 27-34" 2k/3K/4k 144hz+ VA monitor, co by dokázal nahradit právě zmíněnej C24FG73? Je to pro mě takovej etalon kvality obrazu, lepší jsem na LCD neviděl, hlavně černou, kontrast a barvy. Ale hlavně mi jde o tu černou, protože na nic, čemu svítí černá barva, se nemůžu ani dívat. Zároveň by neměl stát 15k+, páč pak už si radši můžu koupit OLED tv.

Není někde nějaká sajta, kde se dá filtrovat monitory podle black levels změřených v recenzích? (Rtings to nemaj :( )

Koukal jsem po Huawei MateView GT 27/34, nějaký zkušenosti? V recenzích píšou asi 120% sRGB a 90 DCI-P3, což nezní špatně, ale jak říkám, jde mi o tu černou a minimální backlight bleed. Ten menší měli dokonce za dost pěknou cenu v Alze, i když teď není skladem...
Quis custodiet ipsos custodes?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Alfajk »

docela dost info je na discordu https://discord.gg/qMhgSgpP
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Sinpa »

Aktuální doporučení na: 27", rozlišení 2K, freesync 75Hz+, dobré pozorovací úhly, FPS nehraju.
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od LoCo99 »

no já si koupil za 3,8 bez DPH toto AOC (tento https://www.alza.cz/27-aoc-q27g2e-bk-ga ... 655196.htm ) a teda nevím, jestli jsem už starej, nebo čím to je, ale bolí mě z něj oči... sedím od něho asi metr (délka paže plus 15 cm, pardon, metr nemám), jas mam na 10 % a kurva to se nedá... čím to?

Asi jsem neměl vymýšlet pičoviny a vzít IPS, ale mermocí jsem si chtěl zkusit VA v domnění, že ty noční scény ve hrách budou lepší, protože konečně uvidím oproti IPS tu černou barvu... no a nevim teda. A pořádně nevím, kdy funguje g-sync.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“