hack FB

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

hack FB

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj dneska mi někdo hacknul během 1 minuty FB - neprve se přihlásil někdo z Vietnamu - první mail od FB, za 30s změnil heslo a za dalších 30s odebral a přidal nový email. Jediné, co šlo bylo že již nemám přístup k mailu nebo byl zrušen a v poslední fáze si automat vyžádal kopii nějakého dokladu (krom původní mailu a jména). Teď čekám na nějakou obnovu nebo výsledek ... Má s tím někdo zkušenost? Na žádné odkazy jsem neklikal, na pofidérní stránky ani nevím kdy naposled jsem lezl ...
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: hack FB

Příspěvek od killerek »

Pokud pouzivas stejny mail a heslo i jinde, tak uniky prihlasovacich udaju jsou z ruznych sluzeb kazdou chvili, takze to nekdo zkusil.
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: hack FB

Příspěvek od brambora81 »

2fa pouzivat
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: hack FB

Příspěvek od *obelix* »

jj dvoufázi budu tedka používat všude kde je to podstatné .. už si takhle někdo aktivoval 8 měsíců nepoužívaný netflix účet a zaplatil si další mesíc, změnil heslo i mail. Ale podpora mi ještě ten den pomohla a i prachy vrátili, účet smazali. Takže už se nějak nedivim ničemu... osobně tam nemam nic důležitýho nicméně nemusí šéfovi psát vietnamsky že je debil že :D:D
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: hack FB

Příspěvek od normy101 »

Já přesně tohle zažil na steamu :) jen tam to bolelo celkem hodně během pár minutek jsem nebyl majitel a ani osobně nevím jak se to stalo a před rokem si někdo pod mým gmailem založil google ads a reklama jela za 20k denně v Kazachstánu :) a to jsem měl dvojfázové i google v ten den byl více v prdeli jak já :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: hack FB

Příspěvek od python.p »

se mrkni sem: https://haveibeenpwned.com/

a víš odkud vítr vane. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: hack FB

Příspěvek od *obelix* »

normy101 píše: úte 28. úno 2023, 19:09 Já přesně tohle zažil na steamu :) jen tam to bolelo celkem hodně během pár minutek jsem nebyl majitel a ani osobně nevím jak se to stalo a před rokem si někdo pod mým gmailem založil google ads a reklama jela za 20k denně v Kazachstánu :) a to jsem měl dvojfázové i google v ten den byl více v prdeli jak já :)
a tos měl tu ověřovací apku i v telefonu?

koukal jsem na: https://haveibeenpwned.com/ a jasně ale to je tam prakticky jakákoliv adresa co tě napadne, zkusil i ty co nepoužívám a stejně to našlo ... možná to jaksi krmí sám seznam.

a navíc mi at strának přijde ještě víc pofidérní než na ty co lezu a přijdou mi pofidérní :D:D
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: hack FB

Příspěvek od *obelix* »

tak úspešně odhackováno ... ještě si zapnul ten prevít dvoufázový ověřování na svůj telefon. Takže to trvalo o to dýl se tam dopracovat
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: hack FB

Příspěvek od python.p »

Řeším něco podobného... I přes 2FA to byla otázka okamžiku a žádné upozornění.

Kontaktovali té nějak? Nebo jsi jim vyplnil formulář, napsal mail a čekal?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“