Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

Někdy se mi stává, že spuštěná aplikace (Word, Discord, apod.) je v liště, ale kliknutím se neotevře, resp. má minimální velikost. Z kontextového menu ji lze jen zavřít či připnout. Její restart nepomůže. Co s tím ?
Děkuji.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Můžeš zmáčknout Win + šipka nahoru a mělo by se maximalizovat
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

To ale předpokládá, že se okno (aspoň trochu) zobrazí. Bohužel tomu tak není.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od zsdx »

Nemusi se zobrazit, ale byt aktivni. Prepni na nej Alt-Tabem.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od AllowedCry »

Jedna aplikace mi to dělá občas taky. Stačí potom najet na ikonu, nad kterou se zobrazí to okno a na něj následně kliknout, třeba to pomůže.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

Nepomůže ani Alt-Tab (nezobrazí se stejně jako se nezobrazí po kliknutí z lišty), a ani najet na ikonu - vidím sice náhled, ale kliknout nepomůže (dá se jen kliknout na křížek a zavřít).
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od LukášST »

Zkus to ve spravci uloh pravym kliknutim na procesu maximalizovat. Delalo neco podobneho kolegovi jeden program, nahodile, tohle mu pomaha.
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

Já tam tu možnost ve správci úloh nemám (Win10).
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od killerek »

Zkus si schovat listu, jestli to okno nemas nahodou stazene dolu. Pripadne si pripojit druhy monitor. Uz se mi jednou stalo na notebooku, ze si WIndows u jednoho programu pamatovali umisteni na druhem monitoru, ikdyz sem tam ten program nikdy nedaval. Bylo to na sluzebce dost otravne nez sem se toho po navratu zbavil.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mr.Nigga »

To s tím druhým monitorem je dobrá připomínka. Mně to tohle dělá Firefox, když odpojím TV. Okno musí být aktivní a pak dej několikrát po sobě buď Win + pravá šipka nebo Win + levá šipka (podle toho kde ta obrazovka byla), tím to okno vlastně postupně přesuneš.

Ještě mě napadá, nepoužíváš rozložení na několik virtuálních ploch přes Task view? Některé programy to nechápou a když na ně klikneš, tak se sice zobrazí, ale na jiné ploše, než na které zrovna jsi. Zmáčkni Win + Tab a nahoře uvidíš jestli nemáš aktivní další plochu a ten program není na ní
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

Já mám lištu nahoře. Schované to nebylo.
Jedu na notebooku na externím monitoru; zkoušel jsem i rozšířenou plochu (tj. interní a připojený extení), nepomohlo. Tentokrát to asi fakt bylo chybou aplikace - její tvrdé zastavení a znovuspuštění pomohlo. Dříve mi to dělal i Word, to už ale nedokážu zreplikovat.
Pokud by někdo věděl jak aplikaci určit v jaké velikosti okna se má otevřít (byť třeba zásahem do registru), tak bych to uvítal.
Jinak navrhuji toto téma uzavřít. Děkuji.
Mila_s
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2011

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mila_s »

Několik virtuálních ploch nemám.

Pozn.: usazování okna přes Win - pravá / levá šipka se mnohem šikovněji řeší pomocí PowerToys, kde si můžeš nadefinovat zóny, a pak tažením záhlaví okna při stisknutém Shift usadíš okno do vybrané zóny.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak zvětšit velikost minimalizovaného okna?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Mila_s píše: stř 8. bře 2023, 20:37 Pozn.: usazování okna přes Win - pravá / levá šipka se mnohem šikovněji řeší pomocí PowerToys, kde si můžeš nadefinovat zóny, a pak tažením záhlaví okna při stisknutém Shift usadíš okno do vybrané zóny.
Mám, používám, ale ty šipky jsou často rychlejší + to okno musíš vidět, že :-D
Se divím, že MS tyhle věci nedává do základu. Třeba ve Win 11 to už víceméně implementováno docela elegantním způsobem je
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“