Windows7 clone HDD na SSD

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
souky5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2014
Bydliště: Trutnov

Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od souky5 »

Ahoj, potřeboval bych poradit s rozjetím clonu HDD na SSD jak upravit boot když systém byl uefi z toshiba na adata jak to je v příloze.
myslel jsem že bude stačit převést clon na MBR a přes easy BCD udělat nový spouštěcí soubor ale to nefungovalo. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) souky5 dne úte 14. bře 2023, 20:48, celkem upraveno 1 x.
souky5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2014
Bydliště: Trutnov

Re: Windows7 clone HDD na SSD UEFI

Příspěvek od souky5 »

nicméně sem převedl disk 3 na MBR a nastavil oddíl E na active a přes instalační medium nechal opravit zítra to vyzkouším a dám vědět
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od Alfajk »

jak to dopadlo?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bootovatelnej Acronis 2021 tohle btw udělá easy a automaticky. Jedinej problém je že pokud ty původní 7 MBR byly cracklý tak to jaksi odstraní ten crack a budou chtít reaktivovat, ale kdysi jsem tim 7 na EFI převáděl a fungovalo to.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od marek16 »

Nevím jak přesně s tímhle problémem, ale Acronis se změnil v neuvěřitelný shit. Wizard o 20 stepech a každej z nich trval asi 15 minut.

Seděl jsem u toho tři hodiny bez úspěchu, načež jsem vygooglil Macrium Reflect, a ten mi celej disk naklonoval za 12 minut.
Zkus jestli neumí i to, co potřebuješ.
Quis custodiet ipsos custodes?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od killerek »

To nevim, co jsi delal. V lete sem koupil posledni Acronis a mel sem klon systemoveho disku behem chvile z mensiho na vetsi SSD vcetne roztazeni na cele misto. Dele mi snad trvalo vytvorit jejich ucet a navazat na to licenci z Alzy.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od marek16 »

Hele nevím, ale byla to cca 3 týdny zpět stará verze na strejdově kompu (4c haswell, takže žádná popelnice). A podle redditu jsem zdaleka nebyl jedinej - začne to hrabat a vytěžuje disk půl hodiny aniž by to dalo vědět, co to vlastně dělá. To Macrium je fakt mnohem lepší, zkousnul i menší velikost SSD než původní partition.
Quis custodiet ipsos custodes?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

marek16 píše: čtv 23. bře 2023, 10:13 Nevím jak přesně s tímhle problémem, ale Acronis se změnil v neuvěřitelný shit. Wizard o 20 stepech a každej z nich trval asi 15 minut.

Seděl jsem u toho tři hodiny bez úspěchu, načež jsem vygooglil Macrium Reflect, a ten mi celej disk naklonoval za 12 minut.
Zkus jestli neumí i to, co potřebuješ.
Ano změnil proto říkám bootovatelná verze 2021je poslední dobrá na klony. Nikdy neinstalovat jako SW do windows, stal se z toho bloatware.
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od JohnXXL »

Osobne pouzivam starickou verzi Acronise boot cd jeste myslim ze to je 2016 verze a nemam s nicim problem jednou jsem zkusil posledni verzi 2022 a strasny nic neslo poradne.. jak uz pisou ostatni posledni verze jsou spis pro zlost...
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 LT black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
souky5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2014
Bydliště: Trutnov

Re: Windows7 clone HDD na SSD

Příspěvek od souky5 »

Ahoj, tak se to povedlo opravit podle postupu co jsem psal systém OK. ale chyba v clonu na ssd špatně překopíroval program na kasu to sem musel udělat ručně ještě jednou asi jak psal DOC_ZENITH tak se mu nemusí něco líbit jako jsou cracky atd, program měl 10GB
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“