Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
RocketMan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. srp 2007

Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od RocketMan »

Ahoj,

Měním zdroj od stejného výrobce EVGA. Chci se zeptat jestli je nutné vyměnit i ty kabely a nebo zda mohu stale používat ty co tam mám nyní a jen to prostě přepojit.

Můj současný zdroj není nijak extra starý (2018) měním hlavně z důvodu už nedostatečné wattáže.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od fmx rider »

Na tohle se zeptej vyrobce, ale obecne a napisu to vyrazene S VYMENOU ZDOJE SE VZDYCKY MUSI MENIT I KABELY. Nejsi prvni kdo se tady na to pta a odpoved bude vzdycky stejna. Vim, ze Corsair povoluje nechat stejnou generaci kabelu, protoze je znaci, ale jinak je to fakt hodne spatny napad.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od AllowedCry »

Jaký má smysl nosit dříví do lesa? Jaká verze kabelů? Vždyť je to celý standardizovaný, nevidím ve výměně stávajících kabelů smysl.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Mafian277198
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od Mafian277198 »

Ale strana, co se zapojuje do zdroje, neni standardizovaná, jestli si dobře pamatuju, kdysi sem taky chtěl bejt línej, ale googlil sem a našel sem nějaký diskuze, kde někdo měnil modul. zdroj za jinej od stejnýho výrobce a odpálil si desku, páč kabel na desku měl jinej pinout na straně zapojující se do zdroje, než ten od novýho zdroje.

Takže buď se opravdu zeptat výrobce, uvést přesně oba zdroje a nebo prostě radši rovnou vyměnit.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od fmx rider »

AllowedCry píše: pát 10. bře 2023, 20:35 Jaký má smysl nosit dříví do lesa? Jaká verze kabelů? Vždyť je to celý standardizovaný, nevidím ve výměně stávajících kabelů smysl.
Když se v problematice nevyznáš a nehodláš si hledat info, tak tady nepiš nebezpečné informace.

Koho zajímá víc https://www.youtube.com/watch?v=keMS-4SYGNU
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od AllowedCry »

https://www.evga.com/support/faq/FAQdet ... aqid=59698

Moje chyba. Standardizované to není i když se výrobci snaží.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od Alfajk »

standardizovane to rozhodne neni a pokud tomu clovek nerozumi tak, aby si zmeril vsechny kabely, rozhodne by nikdy nemel pouzivat neoriginalni kabel k jinemu zdrojiu od jineho vyrobce

sam jsem takhle zapojil PCI-E kabely od EVGA zdroje SuperNOVA 750 G2, protoze byly krasne cervene opletene, do zdroje SilentiumPC Supermo FM2, tam do PCI-E zastrcit sli, ale kdyz jsem se tam snazil narvat hlavni MB konektor, zjistil jsem, ze tam uplne presne nepasuje - jedna z "direk" konektoru k MB (ta co patri do zdroje) mela jiny tvar - kdybych tenkrat vic zatlacil, asi bych ho tam dokazal narvat nasilim a to by patrne vedlo ke zniceni pocitace.

Nevim, jak jsou zapojeny elektricky, treba by se nic nestalo, protoze oba zdroje mohli byt uvnitr zapojeny stejne("spravne"), ale mohlo se stat cokoliv. Cele jsem to rozpojil a pouzil originalni SilentiumPC kabely, nebyly sice tak hezke a opletene, ale bezchybne funguji v pocitaci do dnes.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od python.p »

AllowedCry píše: pát 10. bře 2023, 20:35 Jaký má smysl nosit dříví do lesa? Jaká verze kabelů? Vždyť je to celý standardizovaný, nevidím ve výměně stávajících kabelů smysl.
Ne, není. A prosím, kyž nevíš tak drž prsty od klávesnice a šoupej nohama!!!

Kvůli chytrákům jako seš ty už jsem řešil 2 usmažené PC... Je to přeci stejný a zacvaknout to tam šlo, žejo. Jen jsem musel trošku víc zabrat... :evil: :twisted:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od Atapi »

No takže máte vlastně pravdu oba, jednotlivé piny standardizované jsou, ale konektor může být seskládaný jinak. :roll: :lol: Tzn. pokud člověk není prase a nerve to tam silou, tak by se nic stát nemělo, ne že by teda takovejch nebylo všude dost, sám si pamatuju z práce případy kdy operátoři byli schopni hned první den zohýbat piny ve vga konektoru. :lol:
Obrázek
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od python.p »

Ani ne hele, může být konektor stejnej, ale jinak udělaný PINy... Já si to klidně lajznu na svým stroji, protože si změřím. Ale někomu random na netu bych to neporadil ani náhodou. Tohle není úplně prdel...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od GamesPeter »

Přesně tak, já bych se např. bál koupit např. ke staršímu zdroji 2x8pin na 16pin k RTX40xx, pokud to není jako u Corsairu, že když máte Corsair zdroj, tak je tam kompatibilita zaručena, ale i tak. Lepší prostě koupit jiný zdroj než vzít k Corsair zdroji kabely od Evga.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Když měním zdroj s modulární kabeláží, je třeba měnit i kabeláž?

Příspěvek od Behemot »

vzít multidementér, i klidně ten vod rejžáka za 2 stováky, najít měřičem průchodnosti (pískle) země a změřit pak napětí, je ale záležitost druhýho stupně základní školy, zas nechápu, co z toho děláte za raketovou vědu tvl

piny se taky dají zpřeházet, ale bez vidličkovýho udělátoru je to trochu vopruz a nad asi 4 bych se na to snad vyprdnul…
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“