Returnal

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od dexterav »

to vracanie sa naspäť je pointa hry v podstate, ale musím povedať že ani mňa to nebaví koli tomu :(
inak všimli ste si toho slabučkého využitia cpu? :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

tahle hra je založená na permadeath ale není to přímo Roguelike ale jde o Roguelite, sice začínáš od znova, ale po zabití bosse ti zústává klíč takže můžeš rychleji projít do další mapy a zbraně které objevíš v druhé mapě se ti od té doby začnou objevovat i v té první právě proto abys dosáhl rychleji bodu kde jsi zemřel ale nedoporučuji pospíchat, na to abys něco překonal ti pak může chybět život, damage etc. a ty nezlepšíš jinak než tím že vše prolezeš a hodně toho zabiješ a sebereš, pamatuj že pokud máš plný život tak to co tě normálně doléčuje ti pak naopak zvyšuje základní počet životů, takže se nenech trefit, hodně životů ti pak u těch skutečně těžkých nepřátel dovolí přežít tak tě nesmí zraňovat kdejaký somrák. Taky docela trvá než člověk pochopí co s čím je přínosný, teď myslím artefakty, prostě nesnažte se rychle dostat dál, o tom to není protože první dohrání mě zabralo přes 30 hodin, potom už bylo dohrání otázkou 4-5 hodin, po tom prvním dohrání totiž zvládneš veškeré mechaniky a k cíli projdeš jako nůž máslem a s myši a klávesnici to podle mě bude o dost jednoduší než s gamepadem
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od H2SO4 »

miluju soulovky ale todle je proste divny,nevadi mi umirat ale aby me zabil druhej boss a ja na dalsi pokus musel vsechno zase cele projit a takhle porad dokola,to neni na me,skoda,jinak se mi hra libi.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Returnal

Příspěvek od Sobo »

Digital Foundry PC port analyza / srovnani s PS5:
https://www.youtube.com/watch?v=3sNsMxrDEdc

Vypada to na vcelku slusne udelany port, akorat tam pry maji nejaky bug hlavne v RT technologii, ktery zpusobuje nahodny stutter. Mel by to udajne vyresit patch, na kterem pracuji.
Prekvapil me docela obrovsky rozdil v kvalite obrazu (rozliseni a textury). Clovek by cekal, ze to na PS5 bude vypadat nejak slusne, ale vlastne je to interne 1080p prohnane pres 2 upscalery, takze to realne vypada hur jak obycejne 1440p a 4K uz je uplne nekde jinde, pritom to ani tak neumi vic jak 60 FPS, navic RT tam taky efektivne zadne neni.

Uz jsem z toho videl docela dost, ale porad nemam jasno, jestli to chcu hrat nebo ne. Kazdopadne za 60 euro to nebudu riskovat - hodil jsem to do wishlistu a vyzkousim nekdy na podzim, az to bude ve sleve a zapatchovane. Stejne potrebuju dohrat spoustu jinych her. Ostatne jak kdysi rekl TB: Kdyz predobjednavate, platite nejvice penez za tu nejhorsi verzi hry.

Neni nad to mit nejake hry v bufferu, kupovat veci az po nejake dobe ve slevach a jako bonus v lepsim stavu. 8)
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Returnal

Příspěvek od Riku »

Já jsem tý hře nedával vůbec žádný šance, ale když to dali do PS plus tak jsem to zkusil a kupodivu mě to po chvíli hodně bavilo.

Moc nechápu, že to na PS5 vyšlo v takovým stavu, protože to 1080p upscalovaný na 4K je fakt prasárna, přitom to má grafiku jak z PS4... naštěstí to moc nebylo znát, tím jak je celá hra tmavá.
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

H2SO4 píše: sob 18. úno 2023, 14:13 miluju soulovky ale todle je proste divny,nevadi mi umirat ale aby me zabil druhej boss a ja na dalsi pokus musel vsechno zase cele projit a takhle porad dokola,to neni na me,skoda,jinak se mi hra libi.
prostředí se mění, nepřátelé částečně taky, výbavu máš také jinou, zbraně a jejich "ultimátku" a sekundátní útoky taky, prostě jeden průchod je takový a druhý bývá naprosto jiný , určitě ta hra netrpí repetitivní hratelností, dohrát se to dá téměř s jakoukoli kombinací ale styl hraní bude jiný, v tom je to i zábavný, zvládnout všechno tohle

a když víš jak tak můžeš zemřít klidně několikrát a přitom nezačínat znovu, chce to jen prostě hrát a přijdeš na to
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od H2SO4 »

Dostal sem se do treti mapy a po smrti sice zacinam zase uplne na zacatku ale dostanu se hned z prvni mapy do treti,coz neni tak spatny.Hra je chytlava,dobra akce.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Returnal

Příspěvek od TankGeorge »

H2SO4 píše: sob 18. úno 2023, 14:13 miluju soulovky ale todle je proste divny,nevadi mi umirat ale aby me zabil druhej boss a ja na dalsi pokus musel vsechno zase cele projit a takhle porad dokola,to neni na me,skoda,jinak se mi hra libi.
Další hra nepochopitelně srovnávaná se Souls. Není to soulsovka .) Je to Diablo na hardcore a tak je třeba to brát. Umřete, přijdete o postavu, vybavení a waypointy.Téměř nic se tam neukládá, prostředí je random poskládané z arén/místností v rámci nějakého "ACTu", ale jednotlivé acty na sebe navazují v nějaké pevně dané souslednosti.
Nepřijde mi to jako brutální challenge pro pacienty, ale zároveň to bohužel není oddechovka, kterou si zapnu na hoďku po práci.

Teď hraji druhý víkend (mám jen 5h), velmi mě to zaujalo, tak se snažím vyhnout spoilerům, než se mi podaří hru dokončit. Jak už tu bylo psáno a jak je evidentně vidět, hra má parádní design a v HDR na oled je to naprostá pecka. Trochu jsem si to poladil dle DF tech rozboru, abych se dostal něco nad 60 FPS ve 4k s DLSS quality. RT stíny a reflections OFF. Určitě se dá udělat více kompromisů a vyhonit to nad 100FPS, ale tj každého gusto.

Technicky to teda není úplná hitparáda a ten omílaný stutter sice ve hře je, ale za mě to není nějaký gamebraking. Všiml jsem si toho jen při otevírání dveří mezi jednotlivými arénami. Vyzdvihl bych teda Dolby Atmos a ten RT tech na zvuk - takhle má tvle znít moderní hra! Dá se to hrát se zavřenýma očima na sluchátkách.

Toustožrouti to zase vyhajpovali na hru století a rozšířila se dezinformace, že je to soulslike - vše jedině na škodu. Je to hardcore-diablo-like-sci-fi-střílečka a velmi silná stránka je design, atmosféra a tajuplný příběh, co se rozplétá, čím hlouběji se hráči podaří během life-cyclu před smrtí dostat.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

jaká soulslike, ta hra má přesně daný žánr, kdes vzal soulslike... a hra století? Dostala 8-9/10, zaslouženě, hra je to povedená, není vůbec přehypovaná, byla kupa konzolistů co tu hru prostě nezkouslo a nedivím se, tohle je úzkoprofilovka, kde jsi vzal že to PSkáři hypujou, byla jich kupa na*raná že to nemá obtížnosti a bulelo po fórech ať přidají ukládání :D je o tom i řada dobových článků, fakt nevím kde jsi se pohyboval ale mezi PSkařema to bylo pro mě bolestivý kvůli breku, ale ten pak přišel i od PCčkářů 8-)

Hra ani neměla kdovíjaký prodeje, ani nemohla, PS5tek bylo v dobu vydání minimum a ještě je to ze skupiny roguelite/roguelike her, ukázala ale jak se dají featury nové PS5 využít, haptika a 3D Audio jsou technologicky na špici v době vydání, tam byl hype určitě a naprosto správně, grafika pak byla řekněme neurážející a nijak nikoho neotravovala, rozhodně nekazila zážitek ze hry a dokázala vykouzlit i moc zajímavý momenty a scenerie a hra vyšla ve výborném tech. stavu, problémů bylo pomálu. Ale jsou to dva roky, dnes když dám Ragnarok tak tohle byl jen začátek posunu ve hraní někam kde mě prostě už padá brada.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od H2SO4 »

Hra je povedena,minulej tyden sem se kousnul a dokoncil celou hru,jen ten konec sem moc nepobral :)
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

jo kousnout se to chce :thumbsup:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Returnal

Příspěvek od TankGeorge »

Tak jsem se v půlce týdne dostal do půlky hry, kde hra předvede solidní mindfuck =), v pátek jsem hru dokončil a přes víkend stihl dodělat "true ending" (celkem nahráno ~30h). Za mě teda klobouk dolů, jak neuvěřitelně všechny aspekty hry fungují pohromadě jako řemeslně kvalitní a přesto unikátní zážitek.

Returnal všem těm rádoby-ártovým mysteriózním píčovinám typu Alan Wake/Control ukazuje, jak se to má pořádně udělat, aby to 100% fungovalo. Nebudu tu spoilerovat, ale kdo umí dobře anglicky, dává u hry pozor a občas si zapřemýšlí, co se vlastně v tý hře děje, tak to pro něj bude opravdu delikatesa.

Nejvíc mě vlastně fascinuje, že tvůrci vzali bullet-hell arkádu, rogue-like dungeon RPG, sci-fi survival horror, koncept polo-random prostředí z diabla, psychologické drama s hromadou metafor a namixovali to perfektně do sebe tak, že nic nezaostává. Vypadá to výborně, je to dokonale ozvučené a core gameplay není nuda. Ještě jednou, neskutečná kombinace originality a přitom dokázali ukočírovat scope a kvalitu. Fakáč na všechny Ubisoft-sračky.

Jinak doporučuji - máte-li možnost - třeba na několikáté dohrání osolit grafiku na Epic a vyhnout se DLSS/FSR. Já měl prvně osekaný AO, Fog a Particles, ale hra opravdu rozkvete ve 4k na max (hlavně mlha a Ambient Occlusion), akorát jsem teda musel snášet dropy ke 40FPS. Na RT už bohužel moje sestava nemá vitamíny. Taky mi přijde jako velká výhoda hrát na M+K.

Na to, že jsem hru random dostal jako Steam dárek a nainstaloval ji jen ze slušnosti dobrý =D Doporučuji i za plnou cenu.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Returnal

Příspěvek od madPav3L »

Za chvíli bude hotová čeština https://prekladyher.eu/preklady/returnal-tm.1426/
Včera jsem to koupil ve slevě a chvíli to hrál, ale co mě sere je, že zaměřovač není vůbec vidět, to zvolili tak dementní barvu, to jsem ještě neviděl... nějak to budu muset překousnout, protože jinak to vypadá dobře.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“