Sestava do 90-100k pro 3D práci a občasné hraní

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Irael
Nováček
Nováček
Registrován: 20. zář 2008

Sestava do 90-100k pro 3D práci a občasné hraní

Příspěvek od Irael »

Zdravím. Skládám si nový počítač pro 3D grafiku (a rendering), který bych také občasně využil pro hraní. Tohle se mi zdá jako rozumné, zvlášť s ohledem na kombinaci 420mm Arcticu a velké bedny:
Obrázek

Otázky mám tři:
1) Není v té sestavě nějaká zhovadilost, kterou jako amatér nevidím?
2) Uchladí se to rozumně? Vím, že 13900K se často podvoltovává.
3) Nešlo by to postavit odlišně při zachování cca výkonnosti? Fakticky jediné, co neměnit, je GPU (potřebuji nvidii kvůli práci).
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 90-100k pro 3D práci a občasné hraní

Příspěvek od python.p »

Všechno špatně... Rozumné to není.

7950X3D je cesta.
Proč 3k RPM Noctua? K čemu? Ten HW co tam máš se dá uchladit do 900RPM 140mm fanu, když se to udělá rozumné.
Pokud Noctua a černá, tak NF-A12X25 Chromax.
Když se na GPU výměny Fany, poladí se. Tak to bude super.
SSD velký špatný, a na práci je lepší mít jich víc a minimalizovat, že se něco posere.

Taková sestava by si už zasloužila péči, pokud bys měl seriózní zájem, napiš mi na delid.cz

Po odladění, ta sestava může být tak ticha, že nebudeš vědět, že běží.

Mohlo by to vypadat u hezký, třeba takhle:
Obrázek

Chápu, že to není nutné, ale jsou lepší skříně jak Meshify. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
michalos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. lis 2009
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 90-100k pro 3D práci a občasné hraní

Příspěvek od michalos »

Kdyby jsi chtěl tak za 110 bych ti prodal mojí mašinu pár měsíců starou :D V krámě by stála tak 240-260.


Obrázek
CPU: AMD Ryzen 7800X3D, MB: Asus CROSSHAIR X670E Gene, RAM: 64GB DDR5 Corsair Dominator TITANIUM FE 6000 MHz CL30-36-36-76, VGA: AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 (new reference), SSD1: Samsung 990 PRO 2TB (System) + USB/Sata 7,68TB Micron 5210 ION (enterprise), PSU: Seasonic Prime TX-850 Titanium 850W, Corsair K100 RGB OPX US layout, Panasonic TX-65JZ2000E, Asus RT-AX88U OS: Windows 10 Enterprise
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“