Oculus Rift a ostatní VR

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

kde nakupujete v ČR příslušenství? v eshopech nikde nic nemají, konkrétně hledám náhradní polstrování na obličej + takové ty jednorázové nasazovací ochranné povlaky na to, teď v létě se u toho člověk dost zapotí a za chvíli to bude asi dost humus. našel jsem jen tohle https://www.conrad.cz/p/vr-cover-dc100e ... la-1667197 a to je beztak přeprodej z ebaye

zahraničním eshopům se chci vyhnout kvůli celnímu řízení, poslední dobou z ebaye/ali i po zaplacení dph na faktuře pořád chodí od pošty výzvy, ať si zaplatím za celní řízení, děkuju nechci...

k tomu otázka číštění - jak? čočky jsou jasné, ale jde nějak vyčístit ten molitan okolo? o čelo se umastí...

a ještě ke hrám, nemáte nějaké další tipy? některé na první pohled nejsou nic moc, ale právě teď hraju třeba https://store.steampowered.com/app/1118 ... to_midway/ , která na první pohled vypadá fakt tuctově, ale ve VR je to sranda, jako kdyby člověk seděl uvnitř toho automatu, navíc se u toho dá sedět - přišel jsem na to, že tři hodiny stát a máchat rukama není nic moc, tak skoro preferuju "sedící" VR hry.
Sháním třeba nějakou zajímavě pojatou tower defense, nebo něco s progressem, všechny ty 3d RPG hry jsou na jedno brdo a máchání mečem se dost zajídá.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

U Indexu čistim tu vložku jen hadříkem hadříkem a občas na to použiju pěnu na autosedačky aby to nesmrdělo od potu :-D

To neoriginální polstrování nepoužívám, jednou jsem zkoušel nějaký kožený a bylo to dost nepříjemný protože to nepohlcovalo pot, takže mi to celou dobu teklo po xichtě a bál jsem se, že to i poškodí headset. Sice to bylo trošku pohodlnější na dotek, ale ta originální mi přijde nejlepší. Je mi jasný že tohle je dost individuální.

Ale vim, že většina lidí to kupuje ze zahraniční, tady se toho moc sehnat nedá.
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Ripper6 »

Ja bych se zde chtel zeptat je mozne mit v jedne mistnosti PC s monitorem, ale jit s helmou do druhe mistnosti a tam s ni hrat? :)
Treba konkretne HTC Vive Pro 2?
Nemam prostor 3x3 metry mit to primo v mistnosti kde je PC, takze na machani, pohyby bych prave potreboval toto mit v druhe mistnosti.

Dotaz 2: chapu ze hry musi byt udelany ve VR, podobne jako to bylo u 3D filmu, jinak ten efekt proste dobre nefungoval.
U her to znamena, ze kdyz mam treba Resident Evil 2, RE 3, Resident 7 pujde mi to? :)

Zaujalo me to po testu u PSVR2 hra Resident Evil Village, bohuzel v Alza me to nechali jen chvilku, takze zda je z toho blbe treba za 30min hrani netusim, ale bylo mozne jen sedet.
Jeste mi prijde to zatim nedoresene, treba udajne motani kabelu u HTC a nebo muset mit v ruce ty male ovladace. Cekal jsem ze by stacilo mit na ruce jen cidlo, no a vse delat normalne prirozene rukama. Nemohl jsem tak najit ani tlacitka, to me dopomohl trochu prodavac.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

Můžeš to mít v jiné místnosti, pokud to máš jak připojit k PC.

Hry musí být vytvořené pro VR přímo, pokud hra není přímo pro VR, můžeš ji sice v headsetu spustit, ale budeš koukat v podstatě na virtuální monitor a hrát na klávesnici s myší.

U HTC musíš mít v ruce ovladače, ještě to neni tak daleko, aby to šlo ovládat gesty. Myslim že Oculus Quest tu funkci má, ale samozřejmě to nefunguje uplně dokonale, navíc nevim, jestli pomocí gest bez ovladačů půjdou hrát hry.
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ovladače nejsou problém, během pár minut si na to zvykneš a nic nehledáš. Quest 2 (ten mám, tak nevím jestli i ten první) umí i bez ovladačů, ale jen některé tituly a navíc přijdeš o taktilní zpětnou vazbu, takže ten zážitek je trochu horší. A pokud se nic nezměnilo, tak to nefunguje při propojení s počítačem. Q2 bych ale pro použití s počítačem nebral, na to jsou mnohem lepší headsety
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“