Resident Evil 4 Remake

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od AllowedCry »

Resident Evil 4
https://store.steampowered.com/app/2050 ... nt_Evil_4/
Minimum system requirements - Resident Evil 4 remake
OS: Windows 10 (64-bit)
Processor: AMD Ryzen 3 1200 or Intel Core i5-7500.
Memory: 8GB RAM.
Graphics: AMD Radeon RX 560 or NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Dedicated video memory: 4GB VRAM.
DirectX: Version 12.
Obrázek

Tak co, vyzkoušel někdo demo? Na hru mám skvělé vzpomínky z dob PS2 a těším se zase na ten nostalgický pocit.

Co se týče běhu, tak na sestavě viz podpis to jede na max ve 4K s 4GB texturami cca 50FPS. Hra nedisponuje dlss, fsr jsem nezkoušel, ale hratelný je to ok.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Ripper6 »

Jeste na hru cekam. Jen by me zajmalo ma mit RE 4 pro PC i Atmos zvuk a nebo ne?
RE 2 mel Atmos u PC.
Dle me bude super, ale stejne uz tam bude vic prevladat az moc akcni slozka.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sasakr »

Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sobo »

Odehral jsem asi hodinu a pul z plne hry - zatim parada.
Na silnem PC (12900K / RTX 4090) to bezi nadherne ve 4K na max se 120 FPS lockem - prijde mi, ze je to urcite lepsi jak demo. Bud zamakali na optimalizaci, nebo pomohly NV drivery (spis bych si tipnul to prvni, ale kdo vi). Hra ma dobre implementovane HDR a netrpi na raised blacks.

Na konzolich je to ovsem o poznani horsi - maji podstatne horsi kvalitu obrazu (rozliseni, textury etc.), vypada to dost rozmazane, chybi jemne detaily (treba vegetace vypada strasne a sleva se to dohromady). A jeste k tomu to i v performance modu mistama pada ke 40 FPS, docela uuf. Dale PS5 trpi na spatnou kvalitu obrazu (i proti Xboxu), ten ale zase na spatne a neresponzivni ovladani...

DF tech analyza (zatim jen konzole):
https://www.youtube.com/watch?v=N1QOYoNjAO0

Srovnani kvality obrazu (vsechny mody konzoli a PC):
https://www.youtube.com/watch?v=b-5UHkuiTv4

Ke gameplay zatim nemam moc co rict, protoze jsem stale celkem na zacatku a puvodni RE4 jsem nikdy nehral. Co jsem tak ale slysel, vypada to na celkem kvalitni remake, ktery je nahony vzdaleny odrbanemu cash grabu v podobe RE3 a spise ma blize k povedenemu RE2 remake.

PS: ve 4K na max si hra alokuje 16GB VRAM na grafice.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od AllowedCry »

Ve hře už mám asi 6 hodin a naprostá pecka, naposled jsem to hrál jako malý na PS2 a feeling ze hry mám dost podobný, remake vypadá stejně jako si hru pamatuji na telce :-D Samozřejmě nechybí ani nervování, hned na začátku ve vesnici mě zabili 3x, ale už jsem se do toho celkem dostal.

Optimalizace klasika, běží to dost obstojně takřka na max ve 4K, škoda chybějícího DLSS.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sasakr »

Na DLSS je mod.
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od michalpuk »

Hra je nehratelna po tom co prijdu do vesnice do minuty spadne s FATAL D3D ERROR (25) tady je o tom sahodlouhy thread https://steamcommunity.com/app/2050650/ ... 30/?ctp=17 a co sem koukal po netu ma s tim problem hodne lidi, je videt ze hra je "sponzorovana AMD" pada to lidem i na rtx 4090.
Zajimave ze se o tom jaksi recenze zapomely zminit, nepamatuju ze bych mel posledni dobou s nejakou hrou tak vazny problem ach jo.
Krome teto "drobnosti" ale vypada optimalizace i hra pekne.

Edit. Jeste zkouseno vypnout oc a textury dat jen na 1gb coz ukazuje zaplneni 6gb vram a spadlo to misto po 30sec tak po 5min parada :D
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sobo »

Tak to mam asi stesti. Na RTX 4090 a poslednich driverech jsem za 13 hodin nemel ani jeden pad (4K na max detaily) - hra bezi nadherne.

Dle DF se pady deji na grafikach s malo VRAM pri nevhodne zvolene kombinaci rozliseni / RT / textur:
https://www.youtube.com/watch?v=uMHLeHN4kYg

Kazdopadne i pokud je VRAM malo, tak se to ma projevit stutteringem a ne tvrdyma crashama... Ale za sebe si fakt na nic stezovat nemuzu - pro me zatim jedna z nejlepsich her za posledni rok. Verim, ze i po desate kapitole si to udrzi kvalitu.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od AllowedCry »

S driverem 528.49 odehráno 7 hodin bez pádu.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od GamesPeter »

@michalpunk: Hraješ ve 4K. Ta RTX3080 je 10GB nebo 12GB? Zkus ubrat nastavení textur místo max 8GB, tam dej jen 6GB, případně jenom vypni raytracing nebo obojí. Hra není špatně optimalizovaná, ale oproti Remakům 2,3 a poslednímu dílů, i když nevypadá, že by byla graficky úplně někde jinde, tak jistá lepší kvalita vizuálu tam je a hra je o dost náročnější. Vím to, protože remaky 2,3 a 7 s 8 dílem jsem hrál na RTX2080 a framerate kolem 100+, ale bohatě stačila 8GB VRAM. Remake 4 mi běží většinu času na locku 138FPS při 70%, vytížení GPU, někdy mám ale jen 100FPS+ při stejným i nižším využití a ve vesnici jsem měl dropy na 90FPS z důvodu, že hra je snad tradičně psaná na 1-2 jádra CPU, které běží např. 1. 80%, 2. 60% a zbytek se fláká na ale hra je daleko náročnější na VRAM. Běžně mám ve 1440p alokováno od 11,5GB-12,5GB někdy ve špičkách i lehce přes 13GB, ale spíše tě h 12,5GB. Reálně využívaná je pak od cca 10,5GB do 11,5GB, špičky 12GB+. Jestli je ta RTX3080 10GB verze tak problém bude tam. Raytracing si alokuje ccca 2GB VRAM, takže s texturama na max 8GB + další efekty a VRAM je zabraná a pak z nedostatku VRAM crash. Optimalizace hry je dobrá, ale ne úplně nejlepší.

Jinak za mě teda taky nejlepší Resident Evil, který jsem hrál. Nemohl jsem se od toho skoro odtrhnout. Fakt luxus, nelituji koruny.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od michalpuk »

Jak sem jiz psal ohledne vram sem nastavil textury na high 1gb coz ukazovalo zapleni spolecne s nizsim nastavenim stinu co zere taky hodne cca 6,2GB a deje se to i lidem co maji karty s vice vram, ovladace mam taky nejnovejsi.
Jeste nekteri pisou ze pomohlo vypnuti raytracingu tak to pak jeste zkusim.
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od shipo »

michalpuk píše: pát 31. bře 2023, 08:32 Jak sem jiz psal ohledne vram sem nastavil textury na high 1gb
Záleží na lokaci, ale mělo by pomoci 0,5GB pro textury: https://www.youtube.com/watch?v=RQA3cTPNicg
Přetečení VRAM se děje lidem s 8GB i 10GB VRAM.

Normálně by ta hra měla jenom značně zpomalit (=začít používat polovinu RAM pro textury).
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od michalpuk »

Hlasim ze po vypnuti raytracingu uz hra nepada, dostal jsem se do 4 kapitoly a zatim hra dobra.
Jeste schvalne zkusim navysit textury jestli to zas nespadne pro test.
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sobo »

Tak dohrano. Ingame hra pise cas 20:45 (normal, B rank), Steam potom 24 hodin (hra asi nezapocitava cas pri smrti, nebo mozna ani u merchanta?). Hral jsem celkem pomalu a dost prozkoumaval.
Za me absolutni banger, ve vysledku se mi to libilo asi jeste vic nez vyborny RE 2 remake. Je to mnohem vice akcnejsi a mene hororove (jen selektivni pasaze jsou relativne strasidelne), s cimz osobne nemam problem. Hra je fakt dost dlouha, ale zaroven prubezne meni prostredi i nepratele, takze jsem se ani vterinu nenudil a nikdy mi to neprislo jako grind.
Chvalim vyborne technicke zpracovani - hra bezi nadherne a netrpi zadnym stutteringem (nekdy se muze vyskytnou traversal stuttering pri prechodu lokaci, ale je extremne jemny a casto je potreba frame time graf, abyste si toho vubec vsimli). Zaroven ma vybornou implementaci HDR, kdy netrpi na raised blacks ani black crush. Hrat to ve 4K HDR a 120 FPS na OLEDu byl super zazitek. RTX 4090 to nastesti zvladne i v nativu, protoze FSR i v quality modu ve 4K dost silne degraduje kvalitu a vytvari spoustu shimmeringu treba na vegetaci. DLSS bohuzel podporovano neni, da se dodat nejak pres mod a nevypada zle, bohuzel tam pak jsou bugy jako poskakujici HUD dle DF.
Jinak jsem na zadne bugy nebo glitche nenarazil - hra je za me vyborne odladena, skvele bezi a skvele se hraje. Za tech 24 hodin jsem mel jeden crash, kdy to ale spadlo pri spusteni hry na logu RE Enginu, pri hrani uz pak nikdy. Celkem fajn mit v dnesni dobe hru, kde nemusime cekat 3 mesice na hromadu patchu, nez se to konecne dostane z beta verze...

Puvodni hru jem nehral, takze primo srovnavat nemuzu, kazdopadne tohle byla opravdu pecka a hodne jsem si to uzil. Klidne muzu doporucit i za plnou cenu a realne jeden z kandidatu na hru roku.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Paul »

Jo za mě nejlepší hra capcomu, první který bych dal 9/10

Atmosféra a gameplay design parádní, k tomu supr grafika a špičková PC verze.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od icebosss »

Hra je vyborna a diky bohu za dlss mod, na to fsr se neda divat. Takze hezky zaple DLAA k tomu DLDSR z 2560x1440 na 3413x1920 a mam kolem 100 fps na rtx 4080 vse na max krome motion bluru a ostatnich obrazovych kurvitek. Obraz krasne cistej, jedina horsi je asi voda, ale to je spis hrou nez dlaa.

Na 4k uz to bohuzel jede 60 az 70, ale i s nizsim dldsr je obraz peknej a vyhlazenej.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Resident Evil 4 Remake

Příspěvek od Sobo »

Separate Ways DLC dohrano. Zabralo mi to zhruba 7 hodin, ale hraju spise pomalu a dost prozkoumavam, takze nejaky "speedrunner" bude asi rychlejsi. Kazdopadne za 10 babek to urcite stoji, je to vlastne delsi a hlavne lepsi nez cely RE 3 remake...
Cele DLC hrajete za Adu Wong a hra ukazuje pribeh z jejiho pohledu - prislo mi fajn vedet, co delala Ada, kdyz se Leon dostal do nejake urovne pribehu. I kdyz vetsina lokaci je z puvodni hry, hraje se to jinym zpusobem, protoze Ada treba casti hradu prochazi odjinud a na jinou stranu, navic ma pistoli s vystrelovacim hakem, coz ji dava nove moznosti pohybu / prekonavani prekazek. Libilo se mi, ze kdyz enemak dostane stagger (ty dve sipky nad nim), tak Ada narozdil od Leona nemusi pro kopanec bezet az k nemu, ale rovnou vystreli ten hak, pritahne se k nemu a rovnou mu najebe, to je fakt cool.
Jinak se to hraje v podstate stejne - sber surovin, navstevy merchanta a upgrade zbrani, kterych je mene a jen jedna je nova, ale staci to. Prakticky tam neni Ashley, coz imho zase tolik nevadi - Ada ma jen o trochu mensi kozy a rozhodne lepsi prdel, oboji velice detailne simulovano (aka jiggle physics™), navic nemusite resit zadny baby sitting + je tam vice Luise a Weskera. Pokud nekoho bavil RE4 a chce vic, tak tohle lze uplne v pohode doporucit i za plnych 10 ecek.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“