Vyběr mobilního telefonu do 7000

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Shaquille »

Tak kde stoji vymena baterie tisice? Tohle je uz debata uplne o hovne.
Jasne, takze budes drzet pri zivote OS pro stare telefony a po case budes mit barak plny programatoru...
Chapes to velmi spatne, rejzuju na jinem druhu zbozi ;) presneji spotrebni elektroniky.
Visici telefony? Kdyz tak jsou na prodejnach aktualni modely, obcas nejaky doprodej. To je uplne neco jineho, nez mit na stovkach prodejen visici baterie do x let starych telefonu.
Ty si vzdycky vyzobnes to, co se ti hodi a snazis se najit nejaky argument. Me argumenty ale uplne ignorujes. Tahle debata nedebata dale asi nema zadny smysl.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Onkyo aplikaci požívám přes síť. Ne IR. Na ovládání AV jsem si nechal Samsung S5 který je kvůli konstrukční vadě jinak nepoužitelný. S5 měla sice sundávací kryt a snadno vyměnitelnou baterii ale zároveň i plastový rám, který se kroutil. A jak se kroutil, tak se ohýbala základni deska až povolili BGA spoje paměti. Stačí lehce ohnou telefon a ten se hned restartuje. To jde sice snadno vyřešit horkovzdušnou pájkou. Jenže deska jde vyndat, jen po odlepení LCD. Z telefonu se tak rázem stal elektroodpad. Krátce po konci záruky.

Xiaomi Mi 5 baterie? Typ BM22 a ano jde sehnat.
Výměnu baterie u Apple máš od iX za lidových 1990kč. Takže tady asi máš ty tisíce.

Co se týče dlouhé SW podpory, tak to byl jeden z důvodů koupě A1. Byla v programu Android One. Tedy čistý android s podporou přimo od Google. Telefon se prodával i jako A5 s Xiaomi nástavbou.

Jak jsem psal, teď na něm běží LineageOS což je také čistý android. Obvykle jsem na nejnovější verzi androidu do pár měsícu od data kdy to Google vypustí. Teď mi na telefonu běží 12.1 a začínal s 7.1.

Jediným limitem je dostupnost ovladačů. Třeba HW od Nvidie tak zastaral zatraceně rychle. Běhěm Covidu jsem upgradoval pár tabletů na novější Androidy kvůli školnímu SW. Zatím co Note 1 šel o několik verzí bez problému, tak pro mladší P7500 s Tegrou nebylo nic. Tam prostě bude android 4 od začátku do konce.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Natural »

V mp zaplatíš kolem tisícovky za baterii za dvě stovky. Jestli nevidíš tu "přidanou hodnotu" mít možnost si tu baterii vyměnit sám, tak diskuze fakt nemá smysl.
Update androidu není o tisících programátorů, ty api jsou v rámci androidu většinově stejný po generace, takže když má s10 konec na androidu 10, tak nemůže být problém na něj implementovat software z novějšího telefonu se stejným hw a novějším systémem (třeba a12) - názvy a verze si vymýšlím. Koneckonců jsou tu Custom FW s novějším androidem i pro letité telefony. A nikdo do toho miliony neinvestuje.
Visící telefony jsou to stejný jako visící baterie. Nikdo nebude skladovat zboží, které se nebude prodávat. Prostě na objednávku od distributora, pokud to není skladem, a hotovo. Stejně jak to funguje dnes, akorát si to jako normální člověk zvládneš vyměnit sám.
Ta poznámka o nějakém osobním zájmu je jen čistě z důvodu, že mít možnost si tu baterii vyměnit nemůže nikomu vadit a úplně to bije do očí, když je někdo tak proti čistě qol prozakaznicke věci. Nikdo nikomu nepřikazuje, že si ji musí měnit a nemůže si koupit nový telefon a ani to, že musí mít prodejce baterie pro každý model skladem.
A třeba to nakonec přispěje k částečné unifikaci v rámci toho kterého výrobce.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Shaquille »

Ja nejsem proti, ty proste nedokazes pochopit psany text. Slysel jsi nekdy "nemas, neprodas..."? Retailu je uplne jedno, kolik tech baterek bude mit a jestli se budou, nebo nebudou prodavat. Mas remitendu, neprodany vratis. Ale to nic nemeni na tom, ze je nekdo bude muset vyrobit ;)
Ty jsi SW vyvojar? Custom FW sice existuji, ale zapomen, ze existuji vsechny Androidy i na stare telefony. A custom FW fakt nejsou bez chyb, ani nahodou. Nektere veci se ani nedaji rozbehat.
Woyta pokud projde narizeni EU, tak to tisice rozhodne nebudou ;) Muzes poslat odkaz na original baterii? To je prave problem custom FW. Ne na vse jsou drivery, ne vse funguje. Taky jsem je leta pouzival, tak nemam ruzove bryle, jak je vse OK. Problem banky to nicmene nevyresi, spoustu jich nenainstalujes na tel s rootem, nebo odemcenym bootloader. Mi 5 ma nfc, mas tedy v telefonu google (nebo jine) pay?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Natural »

Neprodaný vrátíš? Nikdo si nebude zasirat dobrovolně sklad baterkama do neoblíbených telefonů. Teda kromě takové mp, kteří mají ty baterky i dnes normálně skladem na hromadu i starých telefonů.
Nemusíš být sw vývojář. Pokud mám stejný hw pouze v jiném obale, tak na tom pojede stejný software. Tyhle omezení jsou prostě umělý. Nový hw jde do vlajek a pak se používá dále v nižších řadách, ale zatímco ta vlajka nedostane update, tak ten "nový" telefon má nejnovější systém.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Retail dlouhodobě upadá. Spousta lidí si jde zboží jen osahat a pak kupuje levněji na netu.

S Custom rom mam zkušenosti od WM2003. Pokud to dělá jeden fanda, tak to často bývá slepenec s hodně nedostatky. Proto jsem skončil u Cyanogen Mod respektivě současný LineageOS. Tam se musí nechat, že fakt jedou. Každý týden update. https://www.lineageoslog.com/19.1/tissot
Kromě zmíněného problému s BT u starého autoradia (update problém vyřešil) jsem za víc než desetiletí co používám jejich romky na různých zařízení nenarazil na jiný problém. Jen když nadšenec vzal jejich rom a portnul ji na nepodporované zařízení.

Co se týče bootloader, tak ten je třeba odemknout. Co se týče root, tak Lineage je standartně uzamčen což by mělo většině bankovních aplikací stačit. Třeba KB na root jen upozorňuje. NFC Mi A1 nemá. Stejně jako sestra Redmi A5. NFC ma Note A5. Jo to značení není úplně domyšlené. :D
Co koukám tak Google pay na Lineage někde funguje a někde ne i s platnými certifikáty..
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Shaquille »

upada jak v cem... treba prislusenstvi se v retailu prodava vyborne, prave proto, ze je toho moc a lidi se v tom nevyznaj... Nebudes chodit na prodejnu pro baterku, kdyz na ni usetris kilo, ktere das za dopravu, to nedava smysl. Do retailu jdes, protoze nevis, co mas za mobil. Jako to nevi naprosta vetsina uzivatelu ;)
custom asi nefunguje vzdy, kdyz musi mit kazdy tyden update, jak sam pises...
Nekomu to za ty starosti stoji, nekomu ne.

Natural ano, neprodany vratis. Rika se tomu remitenda ;) Deje se to naprosto bezne a vsechny vetsi retaily tohle maji.
Taky nikdo neresi telefon, ktery je rok/dva stary. V nem ve vetsine pripadu baterii menit nepotrebujes. Samozrejme, ze by slo mit ve vsech telefonech aktualni SW, ale nebylo by to zadarmo.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Co se mění v updatech si můžeš přečíst v changelogu. https://www.lineageoslog.com/19.1/tissot
Aktualizace zabezpečení, zlepšení kompatibility, nějaké optimalizace, občas oprava,....
Vývojáři jsou aktivní. Android One měl aktualizace taky každou chvíli.

Jedinej problém za 10 let bylo jedno autorádio. Nějaká chyba implementace protokolu na straně rádia. Věc na kterou sem tam narazíš. Třeba rádio v Subaru Outback 2010 se pokaždé 5 minut páruje se současnými telefony pokud mu nezakážeš přístup k seznamu kontaktů.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Paul »

Btw koupil jsem tu motorolu G72. Mám jí cca tři tejdny a dojmy dobrý. Nabíjím jednou za 4 dny, fotky slušný, systém rychlej, nikde žádný sekání. Nějak mě nenapadá nic co by mi vadilo. Hry jsem nezkoušel.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Vypadá to, že mě asi čeká výměna moji letité A1.

Co jsem to zatím procházel, tak jsem zatím skončil u těhle modelů.
Poco M5
Poco X5
Redmi 10 (2022)
Redmi Note 12
Motorola Moto G72
Motorola Moto G73

Všechno vypadá rozumně servisovatelné, má 3,5mm a sd slot.
Lineage OS bohužel je zatím asi jen pro Redmi 10.
Tak teď zjistit co fotí v noci nejlépe.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od tnema »

ntb lenovo i5/1660Ti
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Teď koukám, že je mezi telefony co mají bezpečnostní díru v chipsetu.
https://9to5google.com/2023/03/16/googl ... abilities/
Major security flaw in Samsung’s Exynos modems, found in phones, cars

Google’s Project Zero found 18 vulnerabilities (reported in Dec 2022); “four vulnerabilities allow an attacker to remotely compromise a phone at the baseband level with no user interaction” https://googleprojectzero.blogspot.com/ ... e-rce.html

Samsung Semiconductors provided list of affected chipsets https://semiconductor.samsung.com/suppo ... y-updates/

Affected devices include many Samsung phones, Google Pixel 6 and 7 series phones, and some cars. CARS. https://lmg.gg/T6DFR

Most devices don’t have patches after 90 days, one of four patched in Google’s March 2023 security update, but not available to 6’s yet, apparently https://twitter.com/maddiestone/status/ ... 7136959488

If you have an affected device, turn off Wi-Fi calling and VoLTE until update is available
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od tnema »

jop o tom volte se ví, otazka je vzdy na kupujiciho, zda to vyuzije nebo oželí,
třeba pro mě osobně je priorita fotak, cili todle mi nevadi.
V kazdym pripade je to nej volba nez kupovat predrazeny krámy alá samsung
ntb lenovo i5/1660Ti
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od HentaiRush »

Nemáte někdo tip na telefon pro otce, co si semtam zavolá a napíše přes whatsapp, a jinak 99% času telefon leží na stole?
QI nutně, dlouhá výdrž na baterku a žádnej obrněnej tank. Vetší display plus.
Wannabe dickface... :]
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od fmx rider »

Bezdratove nabijeni znacne omezuje vyber a do 9k neni nic co bych si sam vybral. Z tech levnych suntu bych bral neco od Motoroly, vetsinou nejmensi problemy se softwarem.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Tak bezdrátové dobíjení se dá řešit přídavkem skrytým třeba v pouzdru. Jen to pak blokuje port.

Co mam G82 takběhem výkendu když se používá minimálně tak baterka za den padne okolo 20%
Jinak 2 dny když celý den poslouchám podcasty + něco proserfuju. Obvykle mi pak druhý večer zbývá okolo 40%
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“