Windows 11

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 11.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Windows 11

Příspěvek od van Bellen »

Ja som podobny problem vyriesil podla navodu z ms fora.Spustit prikazovy riadok ako admin a:

net stop bits
net stop wuauserv
net stop cryptsvc
ren %systemroot%\softwaredistribution softwaredistribution.bak
ren %systemroot%\system32\catroot2 catroot2.bak
net start bits
net start wuauserv
net start cryptsvc

Potom restart a skus update
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Windows 11

Příspěvek od rosta »

Zkoušel jsem, nepomůze. Ale díky :-)
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od junglist »

Čau.
Funguje vám na Win11 vypínání HDD po nastavené době? Mám poměrně čerstvou instalaci, řekl jsem si, že bych po letech zase tuhle funkci použil a koukám že mi to nefunguje. B650 čipset, Ryzen 9 CPU, podle správce zařízení mi žádný ovladače nechybí.

btw. Nezasloužily by si už Win11 samostanou sekci? :nervous:
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

Mně to fungovalo, disk se po nastavené době uspal, ale něco ho stejně brzo probudilo a takhle pořád dokola. Nakonec to nemělo smysl a akorát se mu krátila životnost.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Dr Meduza »

mr.qeg píše: čtv 12. led 2023, 11:06 Stáhni si ISO a spusť setup a udělej upgrade. Ale není moc o co stát, sice vrátili vyvolání Task Manageru na start panel pravým tlačítkem myši a můžeš v tom otřesném start menu skrýt víc těch posledních položek, ale zase víc bugů - např. mají rozbitý RDP a Citrix nefunguje (obešel jsem to nakopčením nerozbitého RDP ze starších verzí) a je tam ten nový Task manager, který je za mě horší, než starý.
Můžu se zeptat, jak je na tom teď ten Citrix?
Já se aktuálně rozhoduju, jestli novou instalaci 10 nebo 11 a funkční Citrix potřebuju a je to dost nevyzpytatelná věc i na těch 10, hlavně když je na straně serveru nějaká archaická verze :roll:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Windows 11

Příspěvek od mr.qeg »

No hele, od tý doby jsem to naštěstí už nepotřeboval, ale rozbitá byla ta nejčerstvější verze Win11 z podzimu 2022. Ta iniciální z roku 2021 byla ok. On ten problém šel i v té nejnovější obejít tím, že v RDP vypneš UDP protokol, ale pak bude CPU vytížené na 99% a odezva systému, jak na nějaké 486.
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Dr Meduza »

Máte někdo funkční řešení, jak se dostat ze stavu, že v Edge nejde nic stáhnout?
Cokoliv dám stáhnout tak Edge tvrdí že je to okamžitě hotovo, task manager jasně ukazuje, že data tečou (protože to má třeba 300MB)
Čistá instalace, jenom se aktualizovalo na 22H2 (KB4023057) a (KB5022845)
Na netu jsou rady jako resetovat nastavení Edge a změnit Ask me what to do with each download
Nic z toho nic nedělá
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od slaava »

Ahoj. Neresil nekdo problem se znovu zapnutim monitoru po automatickem vypnuti? Obcas, nepravidelne, vcera skoro pokazde, se mi stava, ze kdyz se mi vypne monitor po par minutach necinnosti, tak uz se nechytne signal. Obcas pomuze ctrl+alt+del a monitor se chytne, ale vetsinou to je na tvrdy restart. Coz neni idelani, kdyz ma clovek rozdelanou praci a nema moznost ulozit... Diky :-)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Dr Meduza »

slaava píše: čtv 23. úno 2023, 08:19 Ahoj. Neresil nekdo problem se znovu zapnutim monitoru po automatickem vypnuti? Obcas, nepravidelne, vcera skoro pokazde, se mi stava, ze kdyz se mi vypne monitor po par minutach necinnosti, tak uz se nechytne signal. Obcas pomuze ctrl+alt+del a monitor se chytne, ale vetsinou to je na tvrdy restart. Coz neni idelani, kdyz ma clovek rozdelanou praci a nema moznost ulozit... Diky :-)
Mě tohle dělá monitor ale stačí vypnout a zapnout monitor
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od slaava »

To jsem zkousel uz milionkrat :D ani vysunuti, zasunuti kabelu nepomaha... fakt jen ten tvrdy restart :(
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Windows 11

Příspěvek od Atapi »

Já mám doma monitor kde to dělá to samé a pomůže místo restartu monitor vyndat na chvíli ze zásuvky. :lol: Ani hdmi kabel ani vypnutí monitoru tlačítkem mi taky nepomáhá, tak můžeš zkusit... :lol:
Obrázek
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od slaava »

Si tak rikam, jestli by nebylo jednodussi vytvorit zlato z vody, nez hledat reseni tohoto problemu :-D Ale diky, zkusim to :-)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

Uplně jsem se zbláznil nebo to dělá i někomu jinému?
Jde o průzkumník, když se rozklikne Tento počítač a chci připojit síťovou jednotku. Někdy tam ta možnost je, někdy ne. Zatím jsem nevypozoroval co musím udělat jinak, aby se tam zobrazila
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od killerek »

Ted se mi tam to menu ukazuje, ale zrovna doma to moc casto nedelam, takze tezko rict pri castejsim pouzivani.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

Asi jsem na to přišel, vypadá to na bug. Když otevřu Průzkumníka a přepnu se na cokoliv z levého panelu (Domů, Dropbox, OneDrive, Dokumenty, Obrázky, cokoliv) a pak se vrátím zpátky do Tento počítač, tak je to menu nekompletní. Musím okno zavřít, otevřít nové (a mít nastaveno výchozí zobrazení na Tento počítač), tak to funguje. Schválně to někdo vyzkoušejte, děje se mi to doma, v práci i na tabletu

Win 11 Pro, 22H2, Build 22621.1702
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Shaquille »

Klikam na vsechno mozny a kdyz pravym kliknu na tento pocitac, tak tam mam pridat umisteni v siti i pripojeni sitove jednotky.

Win 11 PRO 22H2 22621.1702
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

Dobrá připomínka, tam mi to taky funguje. Ale přes ty tři tečky nahoře v menu ne
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od Lojza »

Obrázek

Windows 11 je naprosto nepoužitelný systém, jako správce sítě si to po 13ti letech praxe dovolím prohlásit, nic horšího jsem nezažil, desítky byly "nahovno", ale dalo se, ale jedenáctky jsou "na píču", tam nejde vůbec nic, peklo, že se nám to v jedné nejmenované společnosti dostalo do sítě, doslova horor, rozhraní katastrofa, neumí to nic a všechno je zakázané, už 3 dny to řeším ve firmě v síti, to je boj, zlatej Linux nebo WIndows 7, vzpomínky zůstanou.... Nejhorší je to propojit s desítkama a níže, ty systémy se vyloženě nesnáší, další kafé a vidím to tak do rána, než to rozjedeme.... :?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od python.p »

A co konkrétně ti nejde Lojzo?

Aktuálně řeším v práci instalaci dost specifickích pracovních stanic a krom xichtu to funguju skoro stejně, jen člověk nesmí tupě klikat jak BFU, ale pamatovat si pár příkazů, který tady jsou s námi ve woknech několik let.

Co je třeba zakázané? A ve W10 a W7 nebylo?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od Lojza »

Ahoj, strašně moc věcí je na houby, úplně jinak, vypíšu, ale momentálně jsem v akci, nemohu, vyjádřím se až později. Hezký den přeji!

//Ještě než dopiju kafe, třeba ta chyba, přiřadit sdílenou tiskárnu, která slouží pouze přes USB na PC s WIN11, je šílenost (já vím, bez LAN je to na houby, ale mám pokyny), nesežere pod W10 nic, jakákoliv práva, prostě chyba je furt stejná.... Už jsem z toho na prášky... W7, W8, W8.1, W10 vzájemně fungují OK, ale jak se přidala W11, konec srandy přátelé....
Odpovědět

Zpět na „Windows 11“