Kamera do auta

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Jey »

renek1 píše: pát 14. říj 2022, 21:29 70mai Dash Cam Pro Plus je přes rok starý model a rozhodně kvalitní za danou cenu. Mám tu kameru sám a záznam je i v noci dobrý a vše je čitelný
Asi by se slušelo uvést, že má i výraznou nevýhodu v podobě montáže na přední sklo pomocí samolepky, tj. jednorázové použití a nulovou přenositelnost.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Kamera do auta

Příspěvek od renek1 »

Na sklo se lepí držáček do kterého se kamera zasouvá, pokud má někdo potřebu ji sundávat. To znamená sice použití v jednom autě, ale né nulová přenositelnost kvůli tomu, že by nešla sundat jak se tu někdo snaží ostatním namluvit. :wink:
Viz manuál : https://www.isix.cz/user/related_files/ ... o_plus.pdf
Naposledy upravil(a) renek1 dne sob 15. říj 2022, 14:49, celkem upraveno 1 x.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Mr.Nigga »

Tu kameru nelepíš přímo na sklo, ale nejprve nalepíš malou průhlednou folii (link) a teprve poté tu kameru. Pak jednoduše strhneš i s fólií a můžeš nalepit jinam. Takže jednorázová není. Přenášet mezi auty se opravdu nedá, to jsou pak lepší kamery s magnetickým držákem ke kterým jde dokoupit jen ten držák (tátovi jsem takto kupoval nějaký Niceboy, kde ta stanice stála 500 a může mít jednu kameru a jen přehazovat mezi auty)

edit: jestli to má držák do kterého se zasune, jak říká renek1, tak tím líp.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Kamera do auta

Příspěvek od renek1 »

Má to držák!! kterej se lepí jak bylo napsáno a do něj se nacvakává samotná kamera a pochopitelně jde i jednoduše zase odcvaknout. Mám ji, tak snad vím co píšu nehledě na to, že je to všude na netu k dohledání.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Jey »

Nesnažím se nikomu nic nemluvit, to máš asi stihomam. Nemám ani jednu z těch kamer, ale snažím se poradit. Také nejsem placen výrobcem, abych tu za něj kopal.

Z prezentace na stránkách výrobce a prodejců a dokonce ani z většiny videí na YouTube to není zřejmé, protože se uvádí jen držák pokud má, jinak se neuvádí nic, což automaticky znamená montáž pomocí samolepky. Nicméně děkujeme za upřesnění. Z tvého textu jsem pochopil, že nacvakávání znamená, že magnet nemá.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Kamera do auta

Příspěvek od renek1 »

Jey
A je to opět tady, člověk co nemá ani jednu z těch kamer se pouští do rady ostatním na základě toho co si kde přečte nebo prohlídne na youtube. Myslím, že o to tu nikomu nejde, to si každej průměrnej uživatel internetu dokáže najít sám. Mělo by se tu mluvit z vlastní zkušenosti a né, že do toho bude krafat člověk s dírou do zadku, kterej si někde něco přečte, ještě blbě a pak ostatní uvede v omyl.
Možná by ses měl pustit do tématu o kterém víš něco víc, než jen teorii z netu. Tím tě nechci urazit, ale trochu sebereflexe by ti neškodilo.
Jinak tu kameru 70mai Dash Cam Pro Plus co s klidem a z vlasní zkušenosti dopuručuju, jsem od jejího nainstalování z držáku nesundával, jelikož není důvod ji neustále sundávat a nandávat. Je tak malá a takřka nenápadná, že si ji nikdo nevšimne a i kdyby tak nevidím jinej důvod, proč ji sundávat. Možná někdo zná důvod pro sundávání, ale já ne. Mám jí víc jak rok a vážně jsem na to nepřišel.

https://www.youtube.com/watch?v=Vqy9t4o7wBw
Naposledy upravil(a) renek1 dne ned 16. říj 2022, 07:44, celkem upraveno 3 x.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Jey »

Že kameru jednu z těch kamer nevlastním neznamená, že mi neprošla rukama. Zbytek zprávy si můžeš vytisknout, nebo aplikovat na sebe, víc na tebe nemám čas. Že něco nechápeš ty nutně neznamená, že to nechápe i někdo jiný. Že nemáš potřebu ty nutně neznamená, že tu potřebu nemá i někdo jiný. To samé důvod, atd.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Woyta »

Ta čirá fólie co se u Xiaomi lepí na sklo je pro jednorázové použití. Podruhé už nedrží. Páska na držáku může být použitelná ale spíše ji roztrhnete.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Blue Storm »

Stačí k té 70mai mít druhý ten držák, do kterého se zasouvá, a člověk si ji může vesele přenášet mezi auty, jak chce.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od BRUCEF »

Mám několik let kameru Truecam A7s. To, že již přes rok nefungují hlasové hlášky jsem již přešel. Nepomohl ani přehrání fw. Ale vadí mi, že se dost často zastavuje s chybou low speed card. Jedno, zda mám Fhd nebo vyšší rozlišení. Že by pomalá karta? Mam Sandisc Ultra 64 Gb micro Sdhc Xc1.
Uvažuji rovnou o jiné kameře. Truecam už né. Rok jim trvalo, nez byl skladem zdroj.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Woyta »

Jestli je to karta co jsem našel tak ta má zápis jen 10mb/s (class10, V10,..). Takže ano je pomalá chtělo by to nějakou kartu třídy V30.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od BRUCEF »

Woyta : ano to je ten zakopaný pes. Děkuji

Tato by to měla zvládat, že ?
https://www.mironet.cz/samsung-pro-plus ... +dp498211/

V popisu je psáno, že zvládne záznam 4k. Myslíš, že je to reálné? Do budoucna, až pořídím novější kameru.
Otázka je, kolik 4 K záznamu se vejde na 128GB :)
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Mr.Nigga »

V30 je minimum pro 4K, takže asi ano. Teď ti bude stačit určitě. Ale zvládne ti ta TrueCam 128GB kartu?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od BRUCEF »

Mr.Nigga: dobrá připomínka, nezvládne. Resp. dle spec ne. Ale kdysi mi psali max podpora 32 GB a s 64 GB to jelo také.

Pokud bych tedy řešil rovnou novou kameru, tak jakou do 5 000kč ?

Líbí se mi Mio MiVue 886 WIFI 4K, ale nechápu, proč výrobci nepoužívají nejjednodušší způsob upínání přes přísavný držák . Mám to teď u Truecam A7S a není nic lepšího. Ty 3M pásky drží pár měsíců, pak v zimě nebo v létě kamera padá a znovu lepím pásky ( takovou jsem měl předtím). Pokud kamera spadne z přísavky, tak jí přisaji znovu a drží opět několik měsíců.
Takže kvůli držáku Eltrinex LS600 GPS, ale kvalitou se mi moc nezdá.
Jinak top 10 kamery z heuréky LamaX T10, Truecam H25 apod. všechno lepící pásky. :|
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od BRUCEF »

Tak zakoupena karta 128GB od Samsungu funguje v A7s bez problémů. Shodou okolností mam v ruce i Truecam H25. Až nainstaluji do auta, sdělim své dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“