Gigabyte RTX 3080 eagle - zapečené osmipiny

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Gigabyte RTX 3080 eagle - zapečené osmipiny

Příspěvek od michalpuk »

Uz se vam to nekdy stalo?
Chtel jsem kartu vycistit, prepastovat a zaboha nesel jeden osmipin vytahnout, nakonec po pouziti velke sily se to povedlo ale ulomil se kus plastoveho krytu nekolika pinu na konektoru zdroje , asi se zapekly, po rozdelani karty to je videt i z druhe strany viz foto:
https://imgur.com/a/doIrEmf

Hledal jsem po netu a nasel ze zrovna gigabyte mel s konektory problem viz:
https://forums.overclockers.co.uk/threa ... .18900176/

Karta je stale nejak funkcni pokud ji zapojim s tim polamanym osmipinem, jiny tam samozrejme nestrcim. Obcas vypadne obraz pri zatezi a pomuze bud restart nebo vypojeni/zapojeni zmineneho osmipinu.
Kartu budu reklamovat, jen doufam ze nebudou delat problemy. :(
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte RTX 3080 eagle - zapečené osmipiny

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No drobátko se ti to jaksi zapeklo heh. Tohle je na RMA.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Gigabyte RTX 3080 eagle - zapečené osmipiny

Příspěvek od TankGeorge »

Na tvojí fotce je krásně vidět, jak jsou na téhle kartě stupidně udělané ty dva konektory na 8mi-piny. Tvle, necvakáš je do pevných přípojek na PCB (jako u normálních karet), ale do tý jejich "prodlužovačky". Ta není vůbec bytelná. Mě na fungl nové kartě nešel zacvaknout jeden konektor, tak jsem zabral a jeden pin jsem zatlačil dovnitř tak, že vylezl z druhé strany (jak staré molex 4/3 pin). Všiml jsem si toho a dokázal to opravit, ale tohle je sviňárna, které si nemusíš všimnout, protože konektor sice zacvakneš, ale piny můžeš protlačit dovnitř => špatný kontakt, velký přechodový odpor, roztavený konektor.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“