Dead Space

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
fobos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od fobos »

podľa mňa normálny človek za to nemôže dať pôvodných 60-70e (70e napr na Series X :sleepy: ), ja osobne čakám keď to padne na 10e, nakoľko tá cena 70e je na Remake pôvodnej hry totálne mimo (nech je už akokoľvek vydarený).
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Dead Space

Příspěvek od ArgCZ »

Kdyť to vycházelo s The Callisto Protocol, absolutně jsem nechápal že někdo vyndá 70e za tohle co je deset let ohraný místo nový hry s novým příběhem když obě jsou víceméně z jednoho vrhu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od AllowedCry »

Dohráno. Bez jediného pádu, ten stutter jsem tam měl dost výjimečně, celkově hratelné naprosto bez problémů.

@sobo očividně nemáš stabilní počítač.

Jinak hra se dá na netu koupit okolo 30e.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od Delarge »

ArgCZ píše: čtv 20. dub 2023, 13:28 Kdyť to vycházelo s The Callisto Protocol, absolutně jsem nechápal že někdo vyndá 70e za tohle co je deset let ohraný místo nový hry s novým příběhem když obě jsou víceméně z jednoho vrhu
Uff...stačí se podívat na Metacritic a Steam a člověk vidí, že jedna hra je docela obecně braná jako naprostá pecka a druhá je spíš taková odrbaná parodie. Všechno, co jsem o TCP slyšel a viděl, tomu nasvědčuje.
Ten, kdo Dead Space už hrál, asi nebude zrovna cílovka. A sehnat se ta hra dala a dá za podstatně míň.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Dead Space

Příspěvek od ArgCZ »

nj tak teď jde koupit za 1400,- nová a za 800,- bazar, dnes je to něco jinýho

btw: TCP byla zdrbnuta hlavně za to že je to jen kopie Dead Space bez nových nápadů ale za mě alespoň má nový příběh/vesmír a lokace, lidí co mají rádi podobný hry a nehráli DS moc hele nebude, původní DS totiž je koukatelný i dnes ale jo, pokud někdo DS nehrál tak klidně, jen mohl spíš pustit day1 za TCP, pokud pustěj za remake tak se nových her nemusíme dočkat a budou nám strkat ohraniny dokola a místo TCP2 vyjde DS2 remake což eghm

já úplná cílovka nejsem tak zahraju TCP až bude cena někde kolem 300,- ale remake DS 100% ne, na to ta hra zůstala až moc v paměti a znovu to dávat nebudu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Dead Space

Příspěvek od Sobo »

AllowedCry píše: čtv 20. dub 2023, 14:12 @sobo očividně nemáš stabilní počítač.
PC je v pohode. NV vydala novy release driveru, kde se shodou okolnosti objevila polozka, ktera ty pady mohla mit na svedomi:
Applying GeForce Experience Freestyle filters cause games to crash [4008945]
Freestyle sharpen filtr jsem prave pouzival, protoze z nejakeho duvodu ti vocasove implementovali DLSS tak podivne, ze obraz je brutalne mekky / rozmazany proti nativu, takze jsem to musel doostrit (navic maji spatne nastaveny LOD bias, idioti neschopny). Tedka jsem to prepnul na nativni 4K a vypnul freestyle. Zatim hodina bez padu, i kdyz je to malo na nejaky zaver. Ty NV drivery od 530 serii stoji pekne za prd. Treba Immortals Fenix Rising byl naprosto nehratelny a padal do peti minut, to uz nastesti opravili v tom nejnovejsim release, ale ze se to vubec dojebalo na prvnim miste...

ArgCZ: Rikal jsem, ze puvodni Dead Space jsem hral asi hodinu, takze pro me to je uplne nova hra. Jinak u TCP jsem stravil nemalo casu na recenzich i technickych analyzach - to je jeste o dost horsi jak Dead Space remake. Hlavne po hratelnostni strance - mizerny level design (proc ta veznice neni jeden funkcni komplex??), nulova varieta nepratel (v podstate 4 typy enemaku v cele hre), katastrofalni combat system, kdy munice tam skoro neni, takze clovek porad jak blbecek spamuje A<->D, aby do nekonecna nezranitelne uhybal, pokud ovsem neprijde dalsi nepritel, cili 1v2 nebo 1v3 - to je pak v prdeli, protoze ten combat system s tim vubec nepocita a nefunguje to. Tohle vzit tak za 5e jako tech demo, nic vic.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Dead Space

Příspěvek od ArgCZ »

njn já to tolik neřeším a nezkoumám, to jak se v tom vrtáš to obdivuju teda ale taky občas se spletu jako u Days Gone a Hogwarts že, obojí Day1, zahráno 2-3 hodinky a pak se ztrátou 400,- to šlo pryč protože to prostě mě osobně za srdce nechytlo, jenže to jsem já a né ostatní, u TCP až budu mít náladu tak to prubnu, já prostě z hraní jiných si neumím udělat obrázek, D4 mě přišlo dobrý když jsem koukal na gameplay a pak to šlo za pár hodin z disku
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Dead Space

Příspěvek od Krteq »

Sobo píše: čtv 20. dub 2023, 15:48
AllowedCry píše: čtv 20. dub 2023, 14:12 @sobo očividně nemáš stabilní počítač.
PC je v pohode. NV vydala novy release driveru, kde se shodou okolnosti objevila polozka, ktera ty pady mohla mit na svedomi:
Applying GeForce Experience Freestyle filters cause games to crash [4008945]
:? Která z těch položek má dle tebe vliv na stabilitu Dead Space?
Fixed Bugs
  • [Immortals Fenyx Rising] is randomly crashing to desktop after a driver update to 531.41 [4042712]
  • Shadowplay incorrectly getting engaged within EA Play application [4049414]
  • [Counter Strike 2] Enabling Reflex may reduce performance [4065567]
Open Issues:
  • Toggling HDR on and off in-game causes game stability issues when non-native resolution is used. [3624030]
  • Monitor may briefly flicker on waking from display sleep if DSR/DLDSR is enabled. [3592260]
  • [Halo Wars 2] In-game foliage is larger than normal and displays constant flickering [3888343]
  • [GeForce RTX 4090] Watch Dogs 2 may display flickering when staring at the sky [3858016]
  • Increase in DPC latency observed in Latencymon [3952556]
  • Applying GeForce Experience Freestyle filters cause games to crash [4008945]
  • Event Viewer logs nvlddmkm error at the end of the OCCT video ram test when memory is full [4049182]
  • Small checkerboard like pattern may randomly appear in Chromium based applications [3992875]
  • [Surface Book/Surface Studio] Dedicated GPU stuck at lowest clock speed when notebook is running off of battery [4063597]
  • After updating to R530 drivers, certain GeForce RTX 40 series notebook models may randomly experience a TDR/black screen [4024853]
  • [Solidworks] Models may not render properly when "Enhanced Graphics Performance" is enabled from the application settings [4050712]
  • Some monitors may display random black screen flicker when in Display Stream Compression mode when using R530 drivers [4034096]
  • [Asus VG27WQ][Acer XV253Q] Highest monitor refresh rate is missing from the NVIDIA Control Panel after updating to NVIDIA display driver 531.41.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Dead Space

Příspěvek od Sobo »

Co? Vzdyt ji doslova cituju a rikal jsem jasne, ze jsem mel zapnuty GFE Freestyle filter (sharpen) na doostreni. Crashe dela zrejme Freestyle obecne, na hre evidentne moc nezalezi.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Dead Space

Příspěvek od Krteq »

Jo, tak to pak jo, freestyle crashoval hry i mě, proto jedu na Vulkan Beta driverech z předchozí větve
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Dead Space

Příspěvek od Sobo »

Dohrano, od vypnuti GFE Freestyle filtru uz to necrashlo. To ovsem nemeni nic na tom, ze technicky stav hry je za me naprosto mizerny. Objekty doskakujou 10m pred Isaacem i ve 4K na max deataily, pro DLSS / FSR maji spatne nastevny LOD bias (bez upravy pres NV inspektor maji vzdalenejsi textury horsi rozliseni), navic je pak obraz brutalne mekky / rozmazany, antialiasing stoji za prd (i ve 4K jde videt pixel crawling na hranach). No ale hlavne naprosto katastrofalni stuttering, ktery se objevuje kazdych 30-50m a neda se mu nijak vyhnout. Staci prekrocit neviditelnou lajnu, podle ktere se loaduje dalsi cast lodi a hra se hned sekne, treba tady to nekdo natocil: https://www.youtube.com/watch?v=ltPJY78siIM

Kdo tvrdi, ze to nema, tak je bud slepej, nebo lze. A slepa je evidentne vetsina lidi, nebo nemaji ani elementarni poneti o dobrem frame pacingu / frametimes, protoze na Steamu to ma 92% positive - absolutne nechapu, jestli je to fake a EA si to zaplatilo nebo co. Je tam tuna komentu na redditu, resetera a spousta mistech na internetu - developeri to nikdy neuznali jako problem a development je v tuto chvili v podstate ukonceny. Opet EA v plne parade...

Jinak co se tyce designu a hratelnosti, uprimne, ani na tehle fronte z toho nejsem kdo vi jak nadseny. Dokazu si predstavit, ze v roce 2008 to bylo neco noveho a melo to impakt, ale dneska uz za me nic moc. Isaac je strasne pomalej a neohrabanej, hitboxy fungujou nejak divne - nekdy emzak zdechne okamzite, jindy dostane vybusnym "sudem" a jeste potrebuje pul zasobniku z plasma cutteru - wtf? Tak co teda urcuje to poskozeni? Level design na me taky moc dojel neudelal - Ishimura vypada v podstate skoro vsude stejne, assety se porad opakujou. Chapu, ze je to proste jedna lod, ale kdyz hra ma pres 15 hodin, tak uz mi to prislo celkem sterilni. Oproti originalu do hry pridali vedlejsi mise jako treba master override pro nejvyssi access level - jenom nekam dojdete, posbirate rigy od zabitych lidi a pak jdete na jine misto otevrit dvere a vylootovat to - naprosto o nicem.
Hororovy element za me temer nulovy. Neberu to jako hororovku, ale 3rd person akcni strilecku. Atmosfera me nikdy nedokazala pohltit, i kdyz jsem to hral ve 4K v HDR na 42" OLEDu jako monitoru. Implementace HDR je asi jedinna vec, kterou ta hra dela poradne - netrpi na zadne raised blacks nebo neco jineho.

Taky bych jeste zminil, ze remake je delany pro "moderni audienci", aby se "vsichni" citili bezpecne: Johnston (puvodne bilej chlap) byl nahrazen cernou zenskou, hromada belochu / asiatu na plakatech na Ishimure nahrazena cernochy, Nicole vypada na 60, Kendra je osklivejsi a z nejakeho duvodu lesba... Pak jsou tam spolecne zachody pro jedno pohlavi a napisy ve stylu "fuck capitalism", coz ve hre od megakorporatu s ucelem vydelat co nejvice penez je proste peak irony. To jsou veci, co na gameplay nemaji zadny vliv, ale proc to menit? Co tim jako zlepsim, kdyz udelam race swap / gender swap? Za me jen przneni originalu.

Ve vysledku za me zklamani a nemuzu to doporucit jinak nez v hodne hlubokem vyprodeji. Ale uprimne, asi si radeji zahrajte tu 2008 verzi a nedavejte jim prachy za tuhle zpackanou slataninu. Resident Evil 4 remake je o 10 urovni vyse nez tenhle odpad.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Ten stuttering je kvuli enginu/spatnymu generovani shaderu.Na DF to rozebirali.To ztlumi jen VRR.Ja co mam TV s VRR, tak stuttering moc nevnimam pac se mi zda, ze to VRR dost "vyzere" a je to dost lepsi.Driv na monitoru mi to dost vadilo.
Jinak co si tyce atmosfery, tak u puvodni hry jsem byl hrozne priposranej.To byla s prehledem nejstrasidelnejsi hra jakou jsem kdy hral :D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Dead Space

Příspěvek od Sobo »

VRR samozrejme mam zapnuty a nevyresi vubec nic, kdyz ti vyleti frametime na treba 33ms (ekvivalent 30 FPS) - ten snimek tam proste vcas nebude a hra se skubne. A pokud si to hral na 6800XT ve 4K, tak si musel mit tak 40 FPS, protoze na RTX 4090 jsem mel v nativnim 4K kolem 80ti zhruba. Az s DLSSQ to melo stabilne 120+. Coz taky vypovida o totalni neschopnosti tehle vyvojaru a stupidite toho Frostbite enginu - jak muze mit tak kurevsky silny HW tak dementni framerate?? Proc RE4 remake ma v pohode 120+ FPS ve 4K, kdyz ma mnohem detailnejsi a rozsahlejsi prostredi nez tenhle koridor v uzkych chodbach bez jakekoliv vegetace a dynamicke grafiky obecne? Konzole maji prezentaci rozmazanou jako svine, protoze museji hodne dolu s rozlisenim kvuli tech extremnich naroku na GPU, coz absolutne neodpovida vizualu te hry. To proste nedava smysl jak neskutecne mizerne to jede, a kdyz se jeste prida ten stuttering, je vymalovano. Pevne verim tomu, ze i ten odflaknuty TLOU remake pobezi lepe nez tady tohle, fakt ze jo.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Ja hral jen puvodni hru.Remake zatim nebudu kupovat pac je to moc drahy na to jak je to technicky zkurveny. :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Sobo:
Koukal jsem na porovnani s originalem a grafika pekny, ale zvuky jsou priserny.Odstranili dychani isaaca + vetsinu zvuku na pozadi.Dabing je taky horsi.Celkove se ta hororova atmosfera neda vubec merit s originalem.Ted uz je mi jasny proc se ti to nezdalo moc strasidelny :lol:
https://youtu.be/X6_raZtsEbw?t=893
https://youtu.be/f4AxFohd0c8?t=284
Abych pravdu rek asi bude lepsi hrat original ve 4K s AUTO HDR.Atmosfera bude urcite lepsi.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od Paul »

Dneska jsem odehrál dvě hodiny a remake mi přijde super...i zvukově je ok..
Traversal stutter je, ale většinou to je tak jeden frame, ruší mě to minimálně, ale běží to jinak 4K vše na max, DLSS quality na 60ti bez problému. Oproti těm ostatním shitshows co poslední dobou vycházej je to ok.
Baví mě to prakticky stejně jako kdysi jednička, ale na tu grafiku se prostě o dost líp kouká, atmosféra je silnější.
Škoda že nikdo nezremakuje AvP2..
Sobo píše: sob 22. dub 2023, 15:05 Nicole vypada na 60, Kendra je osklivejsi a z nejakeho duvodu lesba... Pak jsou tam spolecne zachody pro jedno pohlavi a napisy ve stylu "fuck capitalism", coz ve hre od megakorporatu s ucelem vydelat co nejvice penez je proste peak irony.
ale s touhle kritikou souhlasím, ten brekot o kapitalismu na zdech mě rozesmívá
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem si koupil EA play za ty 3stovky a vyzkousel jsem ten remake a musim rict, ze to neni vubec spatny.Vcera jsem to hral vecer a byl jsem u toho slusne priposranej :lol:
Kvalitni sluchatka + metr od 48" OLEDU + uplna tma vsude kolem a je to docela mazec.Jen skoda toho stutteringu.
Vykon je ok:4K vse max vcetne RT s FSR quality s podvoltovanou 6800XT cca 70-80FPS.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Dead Space

Příspěvek od _DAVE_ »

Já si to zahrál v tom 90min demu a úplně stačilo, ne že by to bylo vyloženě špatné, to ne, ale je to prostě "DeadSpace" s lepšíma světlama.
Na nákup to alespoň zatím nevidím.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Dead Space

Příspěvek od del42sa »

HEAD píše: čtv 4. kvě 2023, 11:27 Sobo:
Koukal jsem na porovnani s originalem a grafika pekny, ale zvuky jsou priserny.Odstranili dychani isaaca + vetsinu zvuku na pozadi.Dabing je taky horsi.Celkove se ta hororova atmosfera neda vubec merit s originalem.Ted uz je mi jasny proc se ti to nezdalo moc strasidelny :lol:
https://youtu.be/X6_raZtsEbw?t=893
https://youtu.be/f4AxFohd0c8?t=284
Abych pravdu rek asi bude lepsi hrat original ve 4K s AUTO HDR.Atmosfera bude urcite lepsi.
taky jsem to hrál a musím říct že moje dojmy jsou rozpačité, vizuál je určitě lepší, ale jinak se ta atmosféra kamsi vytratila, svuj podíl na tom mají zvuky a taky předvídatelnost děje, hru jsem sice zakoupil, ale existují i lepší investice než Dead Space
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“