Windows 11

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 11.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 11

Příspěvek od Nagant »

Tohle nějak dělalo i ve Windows 10, s tiskárnou HP LaserJet P2055D, připojené přes USB a nasdílené, po nějaké větší aktualizaci Windows.
Přestalo to chodit, muselo se něco měnit v registry na obou PC, aby se nechalo připojit tiskárnu v druhém PC.

Moc o tom už nevím, je to pár měsíců, byl jsem jen pozorovatel.
Myslím, že to bylo tohle, to "RpcAuthnLevelPrivacyEnabled" dát na 0:
https://www.makeuseof.com/windows-opera ... 11b-error/
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od python.p »

Máte doménu, asi jo, žejo... Tak nemá třeba správce na tvrdo vyplej printspooler kde byla nějaká chyba. A má to vliv na tohle.

Nasdílet tiskárnu do sítě bylo složitější, ale nic co by člověk který v oboru dělá 13 let nevyřešil. :)


//edit Wilik - promaz OT
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk

Re: Windows 11

Příspěvek od Lojza »

Chlapi, zkoušel jsem všechno, ale nic nepomohlo, to je moje chyba, já jsem doporučil Win11, sakra to jsem neměl... Vypil jsem asi 10 káv, ale nejde to, prostě nejde, ať si zavolá někoho jiného, já to (poprvé v životě) vzdávám!
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Windows 11

Příspěvek od Atapi »

Jo ono po takových problémech člověk začne chápat proč se velký firmy drží zastaralejch systémů (teda jak se to vezme, donedávna ještě běžela prodloužená podpora i pro W7). :roll: Ono to půjde určitě úplně jednoduše, ale bude to chtít pár věcí povolit a přenastavit a když člověk přesně neví co tak nad tím může dumat týden (pamatuju když přišlo W10 jakej oser byl nastavit síť kde jsou i W7)...


//Th - promaz OT a blbostí
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nagant píše: stř 5. črc 2023, 15:47 Tohle nějak dělalo i ve Windows 10, s tiskárnou HP LaserJet P2055D, připojené přes USB a nasdílené, po nějaké větší aktualizaci Windows.
Přestalo to chodit, muselo se něco měnit v registry na obou PC, aby se nechalo připojit tiskárnu v druhém PC.

Moc o tom už nevím, je to pár měsíců, byl jsem jen pozorovatel.
Myslím, že to bylo tohle, to "RpcAuthnLevelPrivacyEnabled" dát na 0:
https://www.makeuseof.com/windows-opera ... 11b-error/
Tohle jsme v práci nedávno řešili a tohle nepomohlo. Po upgradu serveru co tiskárnu hostoval (původně tam byly servery 2013 a musely se upgradovat kvůli ňáké bezpečnostní prověrce) na poslední verzi serverovejch win taky nešly nasdílet žádné tiskárny. Tenhle vygooglovatelnej workaround nepomohl, jediné řešení bylo vyupgradovat všechny kompy co se k němu připojovaly na poslední build + patche win10. To byla dost otrava protože spousta kompů nesla klidně letité buildy, jsou to offline stroje mimo internet a je to opruz. MS to neřeší protože "máme mít vše latest a starší OS nejsou spodporované tak smůla".
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od python.p »

To na spojitost s tím print spoolerem, kterej byl děravej jak řešeto.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 11

Příspěvek od zombux »

python.p píše: ned 9. črc 2023, 09:14 To na spojitost s tím print spoolerem, kterej byl děravej jak řešeto.
když si na to vzpomenu, dostávám PTSD :cry: desítky zákazníků a u každýho jiný řešení :x
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Windows 11

Příspěvek od Mirek E. »

Ahoj, než budu hledat na webu...

Včera jsem si všiml, že i když jsem jediný uživatel, tudíž i administrátor, stane se, že mi je odepřen přístup a vyběhne okno ať kontaktuji správce. :D
Stalo se mi to když jsem ve Wordpadu upravoval ini soubor pro GTA 4 a následně ho chtěl uložit. Prostě mě to nepustilo. Soubor jsem musel uložit jako nový soubor se stejným názvem někam jinam a potom ho do složky nakopírovat. Ovšem i při přepisování souboru jsem musel dvakrát odkliknout že jsem administrátor a tuto akci si povoluji...

Dá se toto chování úplně vypnout a nastavit se jako úplný administrátor aniž by po mně systém chtěl cokoliv potvrdit? Bylo to docela otravný a nechci to řešit v budoucnu znovu.
Řízení uživatelských účtů mám stažené na minimum, ale i tak to do toho prostě kecá.

Díky
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT MERC319 | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C | UltraGear 32" QHD 165Hz
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 11

Příspěvek od zsdx »

Tohle bylo o pravech k filesystemu. Stacilo spustit wordpad s pravy spravce a do nej to nacist - tedy neotvirat dvojklikem na soubor.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Windows 11

Příspěvek od Mirek E. »

Jo jo, už mi to doteklo, že to stačilo spustit jako administrátor. :-D
Tak jako kdyby se nic nestalo.
Dík za odpověď.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT MERC319 | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C | UltraGear 32" QHD 165Hz
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Re: Windows 11

Příspěvek od Slezman »

Nicméně, je nějaký dobrý důvod, když jsem v admin účtu, abych něco pouštěl separé jako administrátor? Proč se tak nepouští rovnou vše?
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Holda »

Záchranná brda.
.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Windows 11

Příspěvek od Dithius »

Muze nekdo potvrdit nebo vyvratit jestli tohle je opravdu pravda a nebo Microsoft tohle takhle opravdu nastavil?

https://www.youtube.com/watch?v=n9xAG3n ... =Savitarax

Udajne snizeni interaptu jen na checkovani stavu P-statu?
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle je dost vaření z vody. On si tam blouzní že je tam tuna iterruptů a jak jejich počet srazil a pod, ale ano, srazil, ale interrupty normálně v TM vidíš jako položky a jsou snad ňáká citelná část výkonu? Ihmo na moderních strojích ne. Můžeš si tim pomoci v jednotkách %? Ano občas někde ano ale jen u CPU kterejm je to fuk, jako třeba silnge CCX single cache DIE typu 7800X3D nebo staré ringbus Intely. U CPU kde je potřeba neustále hlídat a přehazovat thready je to bad (hybridní modely ala Alder/Raptor) protože to prostě pak nestíhá reagovat, méně interruptů = menší schopnost speedstepu reagovat a měnit C-states.

Ze všech těch věcí co tam ale probírá je super vynález jedna, toto:

https://github.com/amitxv/ReservedCpuSets

Fakt to funguje. Win pak neposílaj by default žádné thready, ani své vlastní systémové, na jádra kde to člověk zakáže. Jde tam ale věci poslat ručně třeba přes process lasso, tzn super věc na optimalizaci Big-little CPU na hraní, nebo třeba i 7950X3D kde se tim člověk pojistí že vše poběží na CCX bez cache a to s cache bude mít na sobě čistě jenom hru, atd. Super věc rovněž pro multiCPU systémy.
Jackal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Windows 11

Příspěvek od Jackal »

Potřebuji si ověřit jednu věc. Synovec má PC a nekompatibilní processor. Win 11 jdou instalovat, pokud se udělá přes Rufus instalačka, v tom problém nevidím, ale jde mi o jednu věc. Pokud na PC nainstaluje Win 11, budou mu chodit měsíční akualizace systému Win 11? Prosím jen ověřenou odpověď. Díky.
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
Keyboard: Logitech MX Keys S Graphite, Mouse: Logitech G Pro X Superlight 2, Monitor: 27" AOC Q27G2S/EU Gaming QHD, OS: Windows 11 Professional
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 11

Příspěvek od zsdx »

Overena odpoved je, ze zatim ano.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Windows 11

Příspěvek od Krteq »

Jak psal zsdx, Microsoft se po vydání W11 nechal slyšet, že pro tyhle cinknuté instalace nebudou k dispozici aktualizace, ale zatím to vypadá že se do toho nehrnou.

S další verzí 24H2 už budou W11 přímo vyžadovat POPCNT instrukci (součást SSE4.x), tam to bude ještě zajímavější.

@Jackal: Je nějaký důvod proč synovec přímo potřebuje W11? Z jakého důvodu Windows 10 "nestačí"?
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: Windows 11

Příspěvek od BubakB »

POPCNT a určitá nefunkčnosť sa týkala aj Windows 10 na tých strojoch z tých čias. Keďže to zakomponovali do Visual C++ a nešli niektoré aplikácie Microsoftu aj na 10. Tu je nejaký sumár https://www.neowin.net/news/microsoft-f ... e-to-stay/ resp. vlákno u MS https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 73?page=63 . To inak ukazuje aká je stále celkom populárna platforma. A hold, zabolí to (mno, čiastočne, ja som prekvapený, že to vydržalo skoro 20 rokov a posledné roky sú skutočne zázrakom v oblasti podpory...). To je ako keby v budúcnosti odpálili nejakou podporou napr. všetky AM4 stroje.
Poprípade link z nášho prostredia, ktorý sa dobre venuje je typicky od Jana Olšana https://www.hwcooling.net/microsoft-zpr ... ce-popcnt/ .

Win11 som teraz skúšal 90 dňovou skúšobnou licenciou počas Vianoc (takže ešte stále trvá) práve na rôznych LGA775 strojoch (takže sa to premigrovalo asi cez 4-5 dosiek :twisted: ) a ísť to ide, že sa to spustí, nainštaluje na disk čo má MBR ak sa teda upraví inštalačka na klúč cez spomenutý Rufus.
Ako utilizácia CPU, jeho rozdelenie je už fakt skutočne na hrane (aj keď vtipné si to pretestovať vysoko taktované C2D vs. nízko C2Q a tak) a je to skôr na experimenty. Ako v čom sa javí jednoznačne 11 lepšia než 10 je prepracovanejšia interpolácia a škálovanie obrazu.
Jackal píše: čtv 29. úno 2024, 16:34 Pokud na PC nainstaluje Win 11, budou mu chodit měsíční akualizace systému Win 11? Prosím jen ověřenou odpověď. Díky.
Kumulatívne aktualizácie to berie, aj terajšie za Február. Ovládačov, zariadení a tlačiarní (na Win11 idú aj také kúsky ako HP Laserjet 6P! :) ) minimálne pri verzii 22H (len ani neukazuje možnosť na upgrade 23H, ale to možno je dôvodom tá skúšobná 90 dňová Enterprise verzia). Možno ešte cez rok skúsim ešte ISO nejakej 23H. Hlavne po vydaní 24H ako sa to bude správať. :wink: Minulý rok skúšal spraviť inštalačku zo slovenského ISO súboru na Win11 cez Rufus a to tiež išlo nainštalovať a bralo to aktualizácie. Prirodzene som to len neaktivoval. To spravené USBčko mám niekde doma a som si nechal, tak to budem môcť skúsiť ešte raz poprípade. Ak nájdem voľný disk. :lol: :oops:

Skôr si myslím, že Microsoft to laxne nechá akceptované. 23H má +/- končiacu podporu podobne ako Win10. Takže asi do Jesene 2025 to bude (asi) fajn podľa môjho názoru.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Windows 11

Příspěvek od Mr.Nigga »

V práci to mám na i5-3350P a aktualizace běží, jen to nenabízí větší aktualizace typu 22H2 > 23H2, což se dá jednoduše řešit tak, že se zase udělá upravená instalačka přes Rufus a v instalátoru zvolí upgrade stávající instalace
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od havli »

Krteq píše: čtv 29. úno 2024, 21:07 S další verzí 24H2 už budou W11 přímo vyžadovat POPCNT instrukci (součást SSE4.x), tam to bude ještě zajímavější.
Vzhledem k tomu, že CPU bez podpory SSE4.2 (Core2, Phenom 2 a starší) jsou dnes už z hlediska výkonu totální šrot, tak to nijak závažný problém nebude.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „Windows 11“