Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

garde
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od garde »

Myslím si, že ten procesor je ještě tzv. "nedopečený". Říká to i HWU. A k tomu stejný problém u WIN 11, jako s novými Ryzeny. Některé výsledky na W10 vypadaly o mnoho líp, než na W11, wtf? Navíc, ty procesory se přeci nepoužívají jen na hry - to mluvím o AMD i Intelu. Hry se nemohou brát jako jediný "svatý grál" a ostatní sw mě nezajímá.......a pak tvrdit, jaký je to totální fail.......
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od jctrnacty »

Jan Olšan píše: včera, , 23:05
jctrnacty píše: včera, , 21:24 Zen 5 byl fail, ale tohle je epic fail. A jestlize o tomhle nekdo napise , ze se mu to libi, tak ma nejtezsi formu kognitivni disonance.
Btw, kde mame tralalaka?
No jako... kdybych si měl vybrat čistě mezi Raptor Lakem a tímhle, tak beru Arrow. Lepší/nová platforma, aplikační výkon taky není hitparáda ale není to tak blbý jako ve hrách, sympatičtější spotřeba. Sorry hry... (Ale úplně chápu, že dost lidí se rozhoduje jenom podle těch her. Tohle je jenom moje preference.)


Ryzen 9000 je ale lepší než oboje a reálně bych teda bral vždycky AMD...
Zdravim Honzika z cnetu. Kdyz 16 jadro na o tridu horsim procesu na 2 roky stare architekture valcuje 3nm s 24 jadry, tak je asi neco shnileho v kralovstvi intelskem. Ani nezminuju spotrebu a instrukcni sady. Koukal jsem pouze na recenze gamers nexus a HU.
A pak kdyz porovnam recenzi na alze od jednoho nejmenovaneho “chytraka”, tak zaver je ucebnicovy priklad slovniho salatu. (Btw terminus technicus)
Schvalne jsem si to vyscreenoval, abych tim mohl ostatni pobavit.
Naposledy upravil(a) jctrnacty dne čtv 24. říj 2024, 23:39, celkem upraveno 2 x.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od GaGy »

Ten herní výkon je proste důležitý. Né ani tak u singleplayeru ale hlavně v multáku.
Třeba codko když mi běží kolem 150fps a dropuje pod kilo na 144hz monitoru tak už je to na nic. Tam mi pomohl upgrade z 5800x na 7800x3d.
To jestli rendruju video 30min nebo 32min už je mi fuk.

Toto je fail…
Když sem přecházel z Ivy bridge na první Ryzen tak sice herní výkon nebyl lepší ale multitasking byl totální dělo 4T Vs 16T.

To samé nadává se tu na Zen5 ale aspoň něco málo přinesl. Stejně tak Radeony 6xxx Vs 7xxx …
Velké výkonnostní kroky už se konat nebudou ale intel předvedl downgrade. Ten cpu je dobrý jen na cinebench, všude jinde až na par výjimek prohrává a 9tkové tridečka to zabijí.
Ryzen 7800X3D - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
TDIchip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od TDIchip »

Zajima me co chce Intel delat kdyz predvadi toto na top procesu od TSMC. Zacne nekdy zase vyrabet svoje top procesory ve svem Fabu? Nebo je hodla zavrit? Protoze si nedovedu predstavit jak by to dopadlo.
5800X3D / RX 7900XT / 32GB / 1,5TB NVME / RM750X / MSI MPG 321URX QD-OLED 4K 240Hz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, ty největší CPU ala Xeony si Intel dělá komplet sám a Intel prohlásil že jejich budoucnost je defakto svázaná s 18A procesem pro Clearwater Forest a Panther Lake, pokud ten failne, Intel půjde s ním (pravděpodobně rozprodej částí firmy).

Prošel jsem řadu recenzí a prostě nejhorší launch Intelu ever. U Intelu, možná i AMD to zatim nikdy nebylo tak bad, any někdo launchnul platformu co neni plně kompatibilní s windows. Ala reportovanej špatnej výkon s win11 24H2, crashe, modré smrti, nemožnost systém ani korektně nainstalovat aniž by nelehnul do modrý pokud se v biosu force nevypne integrovaná GPU a nebo se to nenainstaluje napřed přes ní + dát na ní driver a až pak driver na jinou GPU. Takovejhle fatální fail při přiřazování prostředků GPU tu nebyl od příchodu plně OS řízenym ACPI, ala windows 2000.

Prostě masivní faily, CPU výkon meh, a herní výkon meh a tam kde jde o latenci do RAM doslova tragickej. Jestliže ZEN5 byl težké zklamání tak tohle je doslova selhání. Tady neni co dodat, prostě nebrat. Já chápu že Intel to musel dostat na trh co nejdříve, Raptor-lake musí pryč asap, ale na druhou stranu ani platformy co jsem měl s early engineering samplama v minulosti neměly takovéhle problémy a tohle je launch.

I ta NPU nakonec stojí za prd, má jen 35tops očekávalo se 45. Neni náhodou minimum pro "windows AI PC" 40? WTF. Jediný co udělalo pokrok je integrovaná grafika ale tady nejsme v laptopech.

Intel měl šanci, když už to má rozsekaný na tiles, udělat AMD ZEN2 tah a zakrejt tim ty špatný latence a udělat si aspoň good-will jinde když věděli že herně to bude průser, ala měl ty CPU tiles udělat menší, 8+8, ale dát tam 2. Tím by to vydrtilo alespoň MT testy a dalo by se najít aspoň něco pozitivního.
Jameo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. zář 2010
Bydliště: Měnin

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od Jameo »

Upřimně se bojím koupit cokoliv o co mě jde? o stabilní platformu co vždy pojede a kdyš se koukam kolem sebe tak děláme Amd a Intelu beta testy cpu za ně.
Upgrade by jsem potřeboval mám Comet Lake.
Ale tyto problemy značí hlavně že křemík je na limitu a už to nejde lehce muže za to i tvrdá konkurence chtějí být lepši než ten druhý ale za strašnou cenu.
Nakonec ale servery vládnou a ne obyčejné pc a to je ten hlavní důvod proč to tak je.
A hlavně kdyš se dva perou 3 se směje proč asi vznikla ta x86 Intel Amd platforma jsou v problémech.
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Intel Core Ultra -U9 285K/U7 265K/U5 245K - infa, recenze

Příspěvek od jctrnacty »

No jestli mas cometu, tak ta je tak dobra na hrani pongu. A pokud chces upgrade, tak si nech poradit od tralalaka. Na jeho rady o upgrade se tu stoji fronta. ma s tim totiz nejvetsi zkusenosti. Upgraduje totiz permanentne.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“