AMD Athlon 64 X2 nekvalitní heatspreader?

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

radekhulan píše: Je to tak, pokud se něco "posere", JSI VINEN! 8)
Snad se nic nestane :-D ... asi se do toho taky pusim, ale bojim se, ze uthnu kousek jadra (videl sem na obrazku)
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott »

Tak jsem uz taky nakazeny nemoci "naked cpu" a bohuzel se mi muj cpu hned dostal pod ruce :lol: . Takze, vsechno vpoho, akorat sem mel trochu strach ten HS pacit, ale prezil sem to i cpu. Musel sem trochu upravit i chladic..zatim pouzivam box...zadnou gumu sem tam nedal..nic, jenom pod predem zmekcenou sponu sem dal takovy plast na vymezeni..no a drzi slusne. Teploty jsou +/- stejne, ale to bude tim, ze mam temer puvodni napeti..+0,05V, akorat pri burnu se mi snizila z 49°(50°) na 47°, takze prece jenom neco.. :wink:
Ale co me opravdu hodne zarazilo, byla pasta...co pasta, spise PISEK, ktery byl mezi jadrem a HS. Kdyz sem to rozebral, kousek se udrolil :lol: a zbytek do toho nemel daleko...
A tady jsou ty fotky: bez HS, piskova pasta nic moc kvalita, ale kdyz se mi potom trochu klepaly ruce, tak se nedalo nic jeneho cekat ze? :oops:
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Je zvlastni, ze kdo tenhle topic uvidi, toho vetsinou chytne touha odstranit IHS :-D
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott »

filda2003 píše:Je zvlastni, ze kdo tenhle topic uvidi, toho vetsinou chytne touha odstranit IHS :-D
No nemit "socialni" singlecore cpu, tak bych se do toho asi nepoustel. Ale tak, kdyz ten muj stoji +/- 2300kc, tak proc to poprve nezkusit... :P
I kdyz ja uz mam za sebou par uprav cpu, ale vzdycky jenom AthlonyXP.
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Kdyz uz je CPU bez IHS....nejde nejak otevrit nasobic?
DarkLight
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2005

Příspěvek od DarkLight »

filda: podle me sotva, vzdyt si videl fotky - jadro a kolem toho par SMD soucastek (nemuzu si vzpomenou na jmeno) kazdopadne nic cim by se dal odemknout vyssi nasobic.... a o spojeni pinu na A64 (X2) nic nevim ;) tak to bylo u nakych Intelu, nevim presne abych nekecal. Rado? Ty jsi tu nas Intelista, jak to bylo? :)

edit: pardon, na nekterych jsou jeste kontakty, klasicke mustky. Vi ale nekdo jak ktere pospojovat? Esi to vubec necemu pomuze :)
Athlon64 3200+ 2.0 GhZ ; Asus EAX1300Pro 256MB DDR2 PCI-E, 2 x 512MB Kingston dualchannel kit, Maxtor DiamondMax9 120GB 7200rpm, Apple PowerMac G5 housing, 350W AOpen PSU modded to Apple 450W PSU housing
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

filda2003 píše:Kdyz uz je CPU bez IHS....nejde nejak otevrit nasobic?
otevrti nejde ale jde zvysit nasobic...tim ze z toho procaku udelas o řád vyšší model.....

to je ze doplnis chybejici kondenzatory co tam jsou....a dostanes treba z 2800+ 3200+ atd...
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:
filda2003 píše:Kdyz uz je CPU bez IHS....nejde nejak otevrit nasobic?
otevrti nejde ale jde zvysit nasobic...tim ze z toho procaku udelas o řád vyšší model.....

to je ze doplnis chybejici kondenzatory co tam jsou....a dostanes treba z 2800+ 3200+ atd...
:-).....jsi si jisty??

1. kde takove kondenzatory najdu??
2. Kolik stoji?
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

filda2003 píše:
Highlander píše: otevrti nejde ale jde zvysit nasobic...tim ze z toho procaku udelas o řád vyšší model.....

to je ze doplnis chybejici kondenzatory co tam jsou....a dostanes treba z 2800+ 3200+ atd...
:-).....jsi si jisty??

1. kde takove kondenzatory najdu??
2. Kolik stoji?
jo jo jsem si jistej....uz jsem s tim delal pokus u Semprona....ty smd kondiky jsou primo na procaku, je to misto můstku jako to bylo u Athlonu XP.....

AMD totiz moc dobre vedelo ze spousta uzivatelu si jednoduse spojenim mustku udela lepsi procesor a tak se tomu snazila nejak zamezit(pomoci IHS ) a taky tim ze uz nebude přepalovat mustky laserem ale jednoduse neosadi procesor tema kondikama....ty kondiky asi nikdo nesezene a pokud by jsi je sehnal(coz by asi nebyl problem),tak by jsi musel zjistit nejakou kombinaci zapojeni (osazazeni) ,tak aby se z toho stal o řád vyšší model tj treba z 2800+ udělat 3000+ atd...

Což by nebyl tak velkej problem: napřiklad más procesor 2800+ a chces z nej udelat 3100+. tak by jsi vzal 3100+ kuchnul by jsi ho a podival se co je tam osazeny a jak..... no a stejne by jsi to udelal u toho 2800+...

Ale problem nastavá jak to udelat?že by jsi vzal mikropajku a přiletoval tam kondiky? Jako jsem sice Hard core overclocker ale na to si netroufnu ani já.....už jenom z toho duvodu že ten procesor je z xxx vrstev a kdybych to nahřal v nejakym tom bode mikropajkou tak by se mohlo taky neco podělat uvnitř....a to me za to nestojí...radši si koupim desku DFI která dává obrovský FSB a procák přetočím uplně stejně :)...

jako takhle delal jsem to u brachy v praci,on má na to vybavení má specialni pajeci pistolu na smd....takze tam to nebyl problem povedlo se me udelat ze semprona 2500+ na 3100+....takze se procesor identifokoval jako 3100+ a mel nasobic 9x....ale to my sme vzali smd soucaskty z te 3100+ a predelali je na ten 2500+...takze jsem zadny neshanel....takže pokud na to nemaš profi vybavení tak to nemá smysl do toho rejpat...
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

heh tak to je bomba urobit si zo sempronu 2500+ 3100+ predpokladam ze ta povodna 3100+ bola mrtva

Jeden user z tohoto forma mal "ulocked" venice3000+ myslim ze to bol PIRS ale niesom si isty no ide o to keby ten procesor kuchol mozno by sa zistila pricina jeho originality :)
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:AMD totiz moc dobre vedelo ze spousta uzivatelu si jednoduse spojenim mustku udela lepsi procesor a tak se tomu snazila nejak zamezit(pomoci IHS ) a taky tim ze uz nebude přepalovat mustky laserem ale jednoduse neosadi procesor tema kondikama....ty kondiky asi nikdo nesezene a pokud by jsi je sehnal(coz by asi nebyl problem),tak by jsi musel zjistit nejakou kombinaci zapojeni (osazazeni) ,tak aby se z toho stal o řád vyšší model tj treba z 2800+ udělat 3000+ atd...

Což by nebyl tak velkej problem: napřiklad más procesor 2800+ a chces z nej udelat 3100+. tak by jsi vzal 3100+ kuchnul by jsi ho a podival se co je tam osazeny a jak..... no a stejne by jsi to udelal u toho 2800+...

Ale problem nastavá jak to udelat?že by jsi vzal mikropajku a přiletoval tam kondiky? Jako jsem sice Hard core overclocker ale na to si netroufnu ani já.....už jenom z toho duvodu že ten procesor je z xxx vrstev a kdybych to nahřal v nejakym tom bode mikropajkou tak by se mohlo taky neco podělat uvnitř....a to me za to nestojí...radši si koupim desku DFI která dává obrovský FSB a procák přetočím uplně stejně :)...

jako takhle delal jsem to u brachy v praci,on má na to vybavení má specialni pajeci pistolu na smd....takze tam to nebyl problem povedlo se me udelat ze semprona 2500+ na 3100+....takze se procesor identifokoval jako 3100+ a mel nasobic 9x....ale to my sme vzali smd soucaskty z te 3100+ a predelali je na ten 2500+...takze jsem zadny neshanel....takže pokud na to nemaš profi vybavení tak to nemá smysl do toho rejpat...
Mno....kde to udelat, to neni zadny problem...chodim na elektrotechnickou skolu a mame tam profesionalni pracoviste...s pajenim by nebyl problem...ted uz staci jen najit ty kondenzatory :-) ....nekde sem tu kdysi videl odkaz na modelove oznaceni kond.poli a tak....nemate ho jeste nekdo?
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

taky chodim na elektro a ve škole máme velký prd....ty kondiky zkusim sehnat a dám vedet....vim presne co to je zac a jaky tam jsou hodnoty..
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott »

Highlander píše: Ale problem nastavá jak to udelat?že by jsi vzal mikropajku a přiletoval tam kondiky? Jako jsem sice Hard core overclocker ale na to si netroufnu ani já.....už jenom z toho duvodu že ten procesor je z xxx vrstev a kdybych to nahřal v nejakym tom bode mikropajkou tak by se mohlo taky neco podělat uvnitř....a to me za to nestojí...radši si koupim desku DFI která dává obrovský FSB a procák přetočím uplně stejně :)...
No jako nevim jak S64, ale ja sem normalne svojiho stareho XP 2200+ TBreda pajel ne mikropajkou, ale obyc trafopajkou (mustky na zmenu nasobice)...a jakoze uplne normalne funguje doted... :)...sice smradu, ze by z toho jeden zdechl, ale prezil to ve zdravi. :lol:
A dva moje poznatky s vysvlecenym cpu:
1) az ted sem zjistil, ze IHS je vlastne z medi :( ..ale asi se sikne pri pouziti peltiera....(behem dvou tydnu)
2) muj S64 naked chlazeny boxem je pri napeti 1,50V @ 2700MHz do teploty 50° stabilni, kdyz se zahreje vice, prime hodi chybu... :x
To Highlander: Myslis teda, ze s tim TR XP-120 bych se mohl dostat vyse? kdyby to uchladil pod 45°pri burnu @1,55v?
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

presscott píše:
Highlander píše: Ale problem nastavá jak to udelat?že by jsi vzal mikropajku a přiletoval tam kondiky? Jako jsem sice Hard core overclocker ale na to si netroufnu ani já.....už jenom z toho duvodu že ten procesor je z xxx vrstev a kdybych to nahřal v nejakym tom bode mikropajkou tak by se mohlo taky neco podělat uvnitř....a to me za to nestojí...radši si koupim desku DFI která dává obrovský FSB a procák přetočím uplně stejně :)...
No jako nevim jak S64, ale ja sem normalne svojiho stareho XP 2200+ TBreda pajel ne mikropajkou, ale obyc trafopajkou (mustky na zmenu nasobice)...a jakoze uplne normalne funguje doted... :)...sice smradu, ze by z toho jeden zdechl, ale prezil to ve zdravi. :lol:
A dva moje poznatky s vysvlecenym cpu:
1) az ted sem zjistil, ze IHS je vlastne z medi :( ..ale asi se sikne pri pouziti peltiera....(behem dvou tydnu)
2) muj S64 naked chlazeny boxem je pri napeti 1,50V @ 2700MHz do teploty 50° stabilni, kdyz se zahreje vice, prime hodi chybu... :x
To Highlander: Myslis teda, ze s tim TR XP-120 bych se mohl dostat vyse? kdyby to uchladil pod 45°pri burnu @1,55v?
ten IHS neni z medi...je to nejaka nerez nebo neco takovyho bych rekl...(aspon me to teda prijde)
DarkLight
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2005

Příspěvek od DarkLight »

Highlander: Mno, ja osobne nevim abych nekecal, ale jedna vec je povrchova uprava a jedna co je uvnitr. Zkousel ten IHS nekdo rozriznout vejpul? Cert vi co by tam clovek nasel. Ja mam ale taky pocit ze je to "jen" nerez nebo nejaka podobna slitina oceli a buhviceho...
Athlon64 3200+ 2.0 GhZ ; Asus EAX1300Pro 256MB DDR2 PCI-E, 2 x 512MB Kingston dualchannel kit, Maxtor DiamondMax9 120GB 7200rpm, Apple PowerMac G5 housing, 350W AOpen PSU modded to Apple 450W PSU housing
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

DarkLight píše:Highlander: Mno, ja osobne nevim abych nekecal, ale jedna vec je povrchova uprava a jedna co je uvnitr. Zkousel ten IHS nekdo rozriznout vejpul? Cert vi co by tam clovek nasel. Ja mam ale taky pocit ze je to "jen" nerez nebo nejaka podobna slitina oceli a buhviceho...
no to más pravdu..já do toho ale rezat nechcu protoze kdybych to pak chtel dat zpatky tak bych byl v pytlu s reklamaci...ale bude to asi nerez pac na hlinik to je moc lehky
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:no to más pravdu..já do toho ale rezat nechcu protoze kdybych to pak chtel dat zpatky tak bych byl v pytlu s reklamaci...ale bude to asi nerez pac na hlinik to je moc lehky
K tem kondikum....tam se nepridavaji kondiky, ale meni se jejich kapacity...v tom je ten problem...si myslim...
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott »

No mi nedala ta vaha toho HS, tak sem do neho ze spodka rypnul...a co nevidim....tam fakt je med! nebo nejaka barevna slitina podobna medi. S hlinikem taky nesouhlasim... :wink:
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
DarkLight
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2005

Příspěvek od DarkLight »

presscott: taxem se trefil no :) kazdopadne bingo a dik, dobry vedet.
Athlon64 3200+ 2.0 GhZ ; Asus EAX1300Pro 256MB DDR2 PCI-E, 2 x 512MB Kingston dualchannel kit, Maxtor DiamondMax9 120GB 7200rpm, Apple PowerMac G5 housing, 350W AOpen PSU modded to Apple 450W PSU housing
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

presscott píše:No mi nedala ta vaha toho HS, tak sem do neho ze spodka rypnul...a co nevidim....tam fakt je med! nebo nejaka barevna slitina podobna medi. S hlinikem taky nesouhlasim... :wink:
Chlapi :-D.... at je tam, co chce....schodneme se na tom, ze to mizerne vede teplo :-D
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“