GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od _Jesper_ »

Budem troška OT ale ak si dobre pamätáte mal som problém s PCI-E Gen 3 na GTX 670 a MSi Z77a-GD65 , dneska som si updatoval bios na 10.6(b) a tam bol PCI-Gen 3 už nastavený na ,,auto,, na verzii 10.5 je ako auto nastavený PCI-E Gen 2. Driver 304.48 BETA a Vsync nastavený na adaptive a zatiaľ idú hry úplne v pohode. Predtým som mal neskutočný micro stuttering.
AMD Ryzen R7 9800X3D | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA ASUS ASTRAL RTX 5080 OC 16GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od durod »

Ache píše:Jestli máš ten gigabyte můžeš zkusit upravený bios s napětím 1,21V.
..
Kde to na jdu, na TPU ve Video BIOS Collection neni
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

mno 1170 je fakt bieda ked uvazime ze to normalne beha na 1150
50 mhz nemoze hrat rolu pri frekvenciach 1200+
tie narasty tak ci onak nemozu byt velke ked uvazime tie vysoke frekvencie pri booste a max oc
inak ani karty co davaju bezne vyssiu voltaz nejdu nejak vyssie ako 1350... a aj to len na benchy
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Kastan88
Nováček
Nováček
Registrován: 12. lis 2009
Bydliště: Milevsko

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Kastan88 »

Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

durod píše:
Ache píše:Jestli máš ten gigabyte můžeš zkusit upravený bios s napětím 1,21V.
..
Kde to na jdu, na TPU ve Video BIOS Collection neni
Je to někde na oveclock fóru, ale nemam tu link.
Tak sem to hodil sem včetně návodu http://uloz.to/xf5PCif/gb-gtx670-12v-zip

Ale jak řikam, za těch pár MHz to nestojí, zvednutí napětí z 1,175 na 1,21 je jako prd. a navíc když už ty karty jednou na hranici svých možností, tak je jasný že přidání napětí už moc nepřidá. Většinou co jsem koukal, tak to lidem pomohlo na +40 až +50 MHz. Dobré je že lze posunout power limit až k 125%. jenže ono ej to skoro i nutné, protože zatímco v defaultu maximuje tahle karta někde kolem 85%, tak se zvýšeným napětím leze na 100.

A pro tebe jedna důležitá věc:
Ten bios automaticky mění i boost takty, takže karta pak boostuje na 1201MHz! takže pozor, pokud bys měl takový kus, co by těch 1201MHz nedal ani na 1,2V, tak to budeš mít nestabilní. :wink:
dexterav píše:mno 1170 je fakt bieda ked uvazime ze to normalne beha na 1150
50 mhz nemoze hrat rolu pri frekvenciach 1200+
No jenže on se ten default boost liší. jemu boostuje jen na 1124. Ten můj kus boostuje na 1150, ale jsou i takový co mají v defaultu 1200 (ty golden kousky co dávají 1300+MHz).

Naštěstí mu jdou ale dobře taktovat paměti, co jsem koukal, tak ve spoustě benchmarků (Unigine) nebo her (Metro) mají významný vliv na výkon. Takové metro škáluje jen taktem paměti a jádro nepřidává skoro nic!
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

tak líší ale výkon ako taký to takmer neovlypvňuje...
a v podstate to isté, ak to bostuje samé od seba na 1120, nedá to OC na 1170? hm myslím že je to minimálne podozrivé aj ked je to možné :(
moje ramky dajú bez artefaktov 7GHz, z artefaktami ako tak 7.5GHz
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

dexterav píše:tak líší ale výkon ako taký to takmer neovlypvňuje...
a v podstate to isté, ak to bostuje samé od seba na 1120, nedá to OC na 1170? hm myslím že je to minimálne podozrivé aj ked je to možné :(
moje ramky dajú bez artefaktov 7GHz, z artefaktami ako tak 7.5GHz
Asi takhle: Když sem si prve pořídil tu GTX680, tak 100% stabilní byla jen při cca 1150, takže ještě méně než ta jeho GTX670 (a byla velmi zrádná, protože se držela pár minut klidně i na 1200MHz)
... je to úplně stejná náhoda jako když zase někdo má kus co dá třeba 1350MHz.

Stejná loterie je to i s pamětí. Třeba tenhle Gigabyte sem viděl, že jedný recenzi dal max 6200, tady ho dali max 6400: http://www.svethardware.cz/art_doc-3D00 ... B0BE8.html
...a mě bez artefaktů paměť projde i na cca 7300MHz. :)
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

tak samozrejme je to o šťastí ale ked sama taktuje na 1130 a ty to nedokážeš dať na 1170 je to divné a ešte aj na jedy :mrgreen:
čo som videl na nete tie ramky dávajú priemerne tých 7GHz
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od durod »

Ache píše: Naštěstí mu jdou ale dobře taktovat paměti, co jsem koukal, tak ve spoustě benchmarků (Unigine) nebo her (Metro) mají významný vliv na výkon. Takové metro škáluje jen taktem paměti a jádro nepřidává skoro nic!

diky za navod, po dovolene vyzkousim. Stejne skaluje s pameti i AvP, detto BF3
dexterav píše:tak samozrejme je to o šťastí ale ked sama taktuje na 1130 a ty to nedokážeš dať na 1170 je to divné a ešte aj na jedy :mrgreen:
Proste me jadro jede na limitu, vice nez +40Mhz neda
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Ohledně toho BIOSu na Gigabyte GTX670 na který odkazuji sem ještě ověřil jeho docela pozitivní vlastnost - nad 70°C se nesnižuje boost ani napětí!
Na ukázku: http://www.abload.de/img/fghjkl2syel.jpg

Takže není nutné kartu držet nutně pod 70°C i za cenu vyšší hlučnosti. Boost snižuje jen při přesažení TDP (což je ale logická ochrana). A nebo v samozřejmě v situaci kdy GPU není plně vytížený.
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zajímalo by mě, když je na trhu tuna GTX670 s PCB GTX680, zkoušeli už jste někdo flashovat bios z 680 na 670?

Naposledy jsem to zkoušel na GTX480 flashovat na GTX580, fungovalo to, ale logicky, žádnej benefit z toho nebyl. Ale u týhle power-related karty by mohl bejt.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

chcel by som vedieť kto si nechá odstreliť kartu za 400e len tak :)
každopádne je to laser cut
inak pcb nič neznamená hd7850 dragon má pcb ktoré sa nápadne podobá na pcb 670gtx dcII :)
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jen narážim na to že pokud je kompatibilní VRM, čip a paměti, můžeš bezpečně použít bios z jiný karty. A v případě 670 by to mohlo pomoci s power limitem a stabilizací boostu na maximum.

Edit: Ok fajn, když vy se do toho nemáte, já to udělám. A uvidíme co se stane.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše:Já jen narážim na to že pokud je kompatibilní VRM, čip a paměti, můžeš bezpečně použít bios z jiný karty. A v případě 670 by to mohlo pomoci s power limitem a stabilizací boostu na maximum.
To je hezký, ale referenční karta (a nebo jí podobné jako třeba ASUS GTX670 DCU) na to moc stavěná nebude když jejich default TDP limit je 140/170W kdežto GB má 200/225W - to by to otevření TDP pomocí jiného BIOSu mohlo znamenat zničení VRM. :) (v nějakém furmarku/kombustoru)

Třeba na tu ASUS GTX670 také je otevřený BIOS, ale TDP zůstalo default. Jak tam autor na to odpověděl: Vyšší TDP by podle něj VRM neustály, už v defaultu dost vaří. lecos může prozradit i zapojení konektorů 6+6pin vs 8+6pin.

Proto Gigabyte GTX670 nenaráží na TDP limity - jsou s velkou rezervou posunuty, a hlavně je posunutých těch 100%. Bohužel co jsem tak pročítal fóra, tak se to spíš ukazuje jako negativní vlastnost v očích BFU, protože každou chvíli se někdo ptá proč to nejde na 100%... oni si snad někteří myslí, že čím víc % Power to ukazuje, tím to pojede rychleji :lol: :lol:

EDIT: vlastně když se na to tak koukám, tak někteří zbytečně z taktování keplera dělají vědu, přitom není moc co řešit. Prostě power musí být nastavený na maximum (i když u GTX670 a asi i 660 to ořezy může stále způsobovat na horších kusech karet) a frekvence co to dá + si hlídat teplotu, protože na 70°C to jde o stupeň (13MHz) dolů atd při 80,85,90°C... :)
DOC_ZENITH píše:Edit: Ok fajn, když vy se do toho nemáte, já to udělám. A uvidíme co se stane.
Na overclock fóru už to někdo zkoušel - nahrát Gigabyte GTX680OC bios na GTX670... mají stejné PCB a napětí měla GTX680 otevřena jako první.
Karta death. :-D Ale kupodivu jí ten majitel zachránil - což měl štěstí protože tam měl kus co i bez voltů dával 1370/7500 :twisted:
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

keby to islo som prvy co to naflashuje :) ale neni ktomu jediny dovod
a samozrejme taktovanie keplera nie nicim zvlastne okrem toho ze si niekedy dava karta takty ake chce
btw neviem ci som to uz tu spominal ak chcem vo furmarku 1300mhz ofset musi byt 370 a max frekvencia dosahuje 1420mhz :)
2011 s tym vydrzi asik do polovice kedze tam bezi na tych 1400+ je dost mozne ze by to aspon benchlo na 1.2V
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

dexterav píše:keby to islo som prvy co to naflashuje :) ale neni ktomu jediny dovod
a samozrejme taktovanie keplera nie nicim zvlastne okrem toho ze si niekedy dava karta takty ake chce
btw neviem ci som to uz tu spominal ak chcem vo furmarku 1300mhz ofset musi byt 370 a max frekvencia dosahuje 1420mhz :)
2011 s tym vydrzi asik do polovice kedze tam bezi na tych 1400+ je dost mozne ze by to aspon benchlo na 1.2V
Ta karta si nenastavuje co chce (jediný vyjímečný případ je start nějaké 3D aplikace, kdy nejdřív najede na baseclock a pak po chvilce přepne na max boost (xxxxMHz a 1,175V), a ten boost si ta karta udrží pokud jsou splněný podmínky pro max boost. tj. teplota pod 70°C a není přesaženo TDP a nebo se naopak GPU fláká. Žádný jiný záludnosti v tom boostu nejsou, nebo u GTX680 ani GTX670 sem je zatím nepozoroval. :)
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

Obrázek

NSF Shift2 AVSync ON
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od _Jesper_ »

Chalani aké používate ovládače , WHQL alebo najnovšie BETA ? Máte aj s nimi nejaké špecifické problémy ? Pri hrách alebo pri taktovaní GK ?
Naposledy upravil(a) _Jesper_ dne čtv 16. srp 2012, 23:04, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen R7 9800X3D | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA ASUS ASTRAL RTX 5080 OC 16GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
volkovski
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2004
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od volkovski »

Ja pouzivam bety 305.67 a BF3 mi ide o dost plynulejsie a v D3 uz mi bez vsync neposkakuje vytazenie GPU ale drzi stabilne cize nieco tam poopravovali xD
AMD Ryzen 7 5800x@PBO 4900 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 | MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI | G.SKILL 16 GB DDR4 3200 MHz CL14 @3800CL16 Trident Z RGB | GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G | Kingston A1000 240 GB NVMe | SSD Crucial MX500 1TB | HDD Seagate Barracuda 7200.14 3TB | Corsair RM750x | Fractal Design Meshify S2 White TG Clear | LG 27GL850-B| Logitech G Pro Wireless + G213 + Corsair MM350 X-Large
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: GeForce GTX 680/670 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od _Jesper_ »

A nemáš ani na GTX 670 OC vertical tearing ? Máš v sync zapnutý ?
AMD Ryzen R7 9800X3D | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA ASUS ASTRAL RTX 5080 OC 16GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“