GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od 3tp2 »

Tak jsem taky vyzkoušel ten slavný Apocalypse when 10x loop 1500/8000Mhz bez zvedání napětí,Pl na max a je to krásně stabilní,po celou dobu drží takty 1500/8000.Asi mám vážně kliku na kus.Kupoval jsem na Alze ihned jak je poprvé naskladnili
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16GB OC SSD: Kingston SSD FURY Renegade M.2 1TB PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27"OLED Gigabyte Aorus Fo27q2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Tak to druhý MSIčko jak sem ho zkoušel ve SLI mělo ASIC 77% a Apocalypse when na 1500 taky neprošlo... ale o chlupy, 1490 už stable bylo. :)
Je to fakt HC test. Ale máte pak velkou šanci že když to projde tímhle, tak už to projde vším. :twisted:
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Alfajk »

mate nekdo star citizen? mohli by jste omerit murray cup v tunelu hned na startu na ultra detaily? ja tam mam s gtx 770 sotva 20fps
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Reznas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2014

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Reznas »

Jak moc velký je výkonostní skok mezi GTX 770 a 970? Že bych neřešil nějaké pískání a šel do 770.. Ale jelikož, nový PC který teď chystám kupovat chci mít aspoň 3-4 roky aby rozjel slušně všechny hry, tak budu asi muset jít do nové 970, že?
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je celkem velkej. 970 je výkonem na defaultu mezi 780 a 780TI. Navíc máš 4GB Vram, 2GB už jsou dnes docela těsný. 770 už bych v žádném případě nebral.
Reznas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2014

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Reznas »

Ty máš jakou GK? Furt se nemůžu rozhodnout kterou :( Nevím jak je to s chlazením u MSI jelikož jsem někdě četl, že musí být dobře větraná case, aby teploty byly v cajku.. A GB větráky jedou furt ne?
Jelikož komponentům vůbec nerozumím, tak taktovat nehodlám :D
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
ghostdog32
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2011

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ghostdog32 »

můžete sem napsat teploty gtx970 po OC? jak je maximálka v apocalypse when demu a při jakých taktech
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Cocroach »

má nějaká verze čidlo na vrm?
MirpalCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2013
Bydliště: Lažánky u Blanska

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od MirpalCZ »

Reznas píše:Jak moc velký je výkonostní skok mezi GTX 770 a 970? Že bych neřešil nějaké pískání a šel do 770.. Ale jelikož, nový PC který teď chystám kupovat chci mít aspoň 3-4 roky aby rozjel slušně všechny hry, tak budu asi muset jít do nové 970, že?
Za posledni rok jsem mel 3x gtx 770, 2x 780, 6x r9 290, 1x 780Ti a v posledni dobe jsem mel moznost vyzkouset 6x gtx 970, krome gtx 770 jsem je zkousel taktovat, projizdel jsem je tedy benchmarkem a musim rict, ze 970 se nijak nelisi od prumeru. Z tech 6 karet jedna piskala vyrazneji (a to i pri nizkych fps v zatezi), tu co mam ted je trosicku bzuci a zbytek byl slyset, ale nebylo to nic hrozneho. U r9 290 to bylo podobne, ale jedna doslova jecela. Asus 780 Ti DCUII piskal take. Snad nejlepe na tom byly 2x EVGA 780 classified. Jedna se o piskani jen pri opravdu vysokych FPS a setkas se s tim u spousty karet, u nekterych vice u nekterych mene, osobne si myslim, ze piskani u GTX 970 je nafoukla bublina.
CPU: R9-5900X + vodník, GPU: Evga rtx 3090 ftw 3 + hybrid cooling kit, RAM: 2x16GB, Zdroj: Corsair RM850x, Sluchátka: Logitech G PRO X Wireless, Monitor: 35" AOC AG352UCG6 @120Hz, Klávesnice: Tesoro Gram SE Spectrum, Myš: Logitech G402 Hyperion Fury
Reznas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2014

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Reznas »

Dobře díky moc.. :) Pískání teda řešit nebudu, jen kdyby bylo extrémní tak ji vrátím.. A teď jestli MSI nebo ASUS nebo GB... Jelikož budu mít MB MSI Gaming 3, tak by se tam hodila ta MSI karta.. :D
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
ghostdog32
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2011

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ghostdog32 »

ok moje teploty po 2 loopech v apocalypse na auto otáčky. Po prvním loopu jsem měl max. jenom 69°C. je to MSI na 1470/8000 s auto otáčkama a mám 1x outtake a 2x intake fany, všechny na 650RPM

Obrázek

pokud dám svojí chladící křivku, která je ale v zátěži hlučná, tak to je do 66°C i po X hodinách. raději to nechám ve hrách maličko hlučnější, než aby trpěla VRM :-)
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od michalpuk »

Napíšu tu i svoje asi 5 lopů to bylo. 1470/7900 Karta je fakt krásně tichá, neslyšná proti staré, tam kde jel gigabyte 2300 tam jede msi 1200ot. Max otáčky ve furmarku (pl110%) jsem měl asi 1550 a pořád nebyla skoro slyšet (gigabyte 2900).

V-sync je vypnutý mám to pořad puštený v okně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) michalpuk dne pon 13. říj 2014, 21:59, celkem upraveno 2 x.
Ryzen 9800x3d + Noctua NH-D15S, Asus ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GIGABYTE GeForce RTX 5090 Gaming, ADATA XPG 48GB KIT DDR5 6000MT/s CL30, F FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W , Antec Flux wood + 5x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 4TB + Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB, Creative Sound Blaster Z, LG oled 42 C2
ghostdog32
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2011

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ghostdog32 »

pěkný. měl si vyplý vsync? to jsem zapomněl doplnit teda.

tady je vidět, jaký rozdíl teplot to je oproti recenzi na guru3d, kde maj 68°C v zátěži BEZ OC a tady mají některý lidi v reálu s OC dokonce teploty nižší i na auto otáčkách
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Nitrogen edition :) Tohle na nic jiného ani neni.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Aspoň by si místní přestali stěžovat na teploty VRM a že se bojej hrát Sahdow warriora. :P
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od _Jesper_ »

Krteq píše:Colorful Launches GeForce GTX 980 iGame Graphics Card

To VRM.... Holy f*ck!
Obrázek
Toto je karta ULTRA UBER MASTER SHADOW WARRIOR EDITION & ONLY FOR ACHE :mrgreen:

Taketo pasivy by mali davat na kazdu kartu ktora ma cenovku vyssiu ako 500€ :!:

Teploty budu asi dobre , chcelo by to screen pod termokamerou.
AMD Ryzen R7 9800X3D | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA ASUS ASTRAL RTX 5080 OC 16GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ulver »

Colorful, ma tu niekto grafiku od tejto firmy? Tu na PCT sme asi vsetci konzervativci (gigabyte, msi, asus, evga, sapphire)... uz zotac alebo gainward su pre mna osobne exotika :) Ale tie pasivy su brutalne to sa musi nechat!
Naposledy upravil(a) ulver dne úte 14. říj 2014, 19:22, celkem upraveno 1 x.
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ta značka u nás nemá distribuci, je to něco jako Galaxy, nebo KFA, ala čistě Asijské značky.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“