GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti
Moderátoři: Walker1134, Wilik
- 3tp2
- Začátečník

- Registrován: 20. pro 2012
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Tak jsem taky vyzkoušel ten slavný Apocalypse when 10x loop 1500/8000Mhz bez zvedání napětí,Pl na max a je to krásně stabilní,po celou dobu drží takty 1500/8000.Asi mám vážně kliku na kus.Kupoval jsem na Alze ihned jak je poprvé naskladnili
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16GB OC SSD: Kingston SSD FURY Renegade M.2 1TB PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27"OLED Gigabyte Aorus Fo27q2
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Tak to druhý MSIčko jak sem ho zkoušel ve SLI mělo ASIC 77% a Apocalypse when na 1500 taky neprošlo... ale o chlupy, 1490 už stable bylo.
Je to fakt HC test. Ale máte pak velkou šanci že když to projde tímhle, tak už to projde vším.
Je to fakt HC test. Ale máte pak velkou šanci že když to projde tímhle, tak už to projde vším.
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- Alfajk
- Začátečník

-
- Registrován: 15. kvě 2009
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
mate nekdo star citizen? mohli by jste omerit murray cup v tunelu hned na startu na ultra detaily? ja tam mam s gtx 770 sotva 20fps
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
- Reznas
- Začátečník

- Registrován: 12. říj 2014
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Jak moc velký je výkonostní skok mezi GTX 770 a 970? Že bych neřešil nějaké pískání a šel do 770.. Ale jelikož, nový PC který teď chystám kupovat chci mít aspoň 3-4 roky aby rozjel slušně všechny hry, tak budu asi muset jít do nové 970, že?
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
- DOC_ZENITH
- Středně pokročilý

- Registrován: 08. kvě 2010
- Bydliště: Praha
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Je celkem velkej. 970 je výkonem na defaultu mezi 780 a 780TI. Navíc máš 4GB Vram, 2GB už jsou dnes docela těsný. 770 už bych v žádném případě nebral.
- Reznas
- Začátečník

- Registrován: 12. říj 2014
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Ty máš jakou GK? Furt se nemůžu rozhodnout kterou
Nevím jak je to s chlazením u MSI jelikož jsem někdě četl, že musí být dobře větraná case, aby teploty byly v cajku.. A GB větráky jedou furt ne?
Jelikož komponentům vůbec nerozumím, tak taktovat nehodlám
Jelikož komponentům vůbec nerozumím, tak taktovat nehodlám
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
- ghostdog32
- Začátečník

- Registrován: 20. led 2011
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
můžete sem napsat teploty gtx970 po OC? jak je maximálka v apocalypse when demu a při jakých taktech
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
tady to máš (fan auto):
http://gpuz.techpowerup.com/14/10/13/8u.png
http://gpuz.techpowerup.com/14/10/13/8u.png
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- Cocroach
- Černá karta

-
- Registrován: 26. pro 2012
- Bydliště: Vyškov
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
má nějaká verze čidlo na vrm?
- MirpalCZ
- Nováček

-
- Registrován: 27. dub 2013
- Bydliště: Lažánky u Blanska
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Za posledni rok jsem mel 3x gtx 770, 2x 780, 6x r9 290, 1x 780Ti a v posledni dobe jsem mel moznost vyzkouset 6x gtx 970, krome gtx 770 jsem je zkousel taktovat, projizdel jsem je tedy benchmarkem a musim rict, ze 970 se nijak nelisi od prumeru. Z tech 6 karet jedna piskala vyrazneji (a to i pri nizkych fps v zatezi), tu co mam ted je trosicku bzuci a zbytek byl slyset, ale nebylo to nic hrozneho. U r9 290 to bylo podobne, ale jedna doslova jecela. Asus 780 Ti DCUII piskal take. Snad nejlepe na tom byly 2x EVGA 780 classified. Jedna se o piskani jen pri opravdu vysokych FPS a setkas se s tim u spousty karet, u nekterych vice u nekterych mene, osobne si myslim, ze piskani u GTX 970 je nafoukla bublina.Reznas píše:Jak moc velký je výkonostní skok mezi GTX 770 a 970? Že bych neřešil nějaké pískání a šel do 770.. Ale jelikož, nový PC který teď chystám kupovat chci mít aspoň 3-4 roky aby rozjel slušně všechny hry, tak budu asi muset jít do nové 970, že?
CPU: R9-5900X + vodník, GPU: Evga rtx 3090 ftw 3 + hybrid cooling kit, RAM: 2x16GB, Zdroj: Corsair RM850x, Sluchátka: Logitech G PRO X Wireless, Monitor: 35" AOC AG352UCG6 @120Hz, Klávesnice: Tesoro Gram SE Spectrum, Myš: Logitech G402 Hyperion Fury
- Reznas
- Začátečník

- Registrován: 12. říj 2014
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Dobře díky moc..
Pískání teda řešit nebudu, jen kdyby bylo extrémní tak ji vrátím.. A teď jestli MSI nebo ASUS nebo GB... Jelikož budu mít MB MSI Gaming 3, tak by se tam hodila ta MSI karta.. 
MB: MSI H97 GAMING 3 | CPU: i7-4790 | RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 1600Mhz CL9 | GPU: MSI GTX 970 GAMING |
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 250GB | HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | OS: Win 7 STEAM: Rezna$_!.:
- ghostdog32
- Začátečník

- Registrován: 20. led 2011
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
ok moje teploty po 2 loopech v apocalypse na auto otáčky. Po prvním loopu jsem měl max. jenom 69°C. je to MSI na 1470/8000 s auto otáčkama a mám 1x outtake a 2x intake fany, všechny na 650RPM

pokud dám svojí chladící křivku, která je ale v zátěži hlučná, tak to je do 66°C i po X hodinách. raději to nechám ve hrách maličko hlučnější, než aby trpěla VRM

pokud dám svojí chladící křivku, která je ale v zátěži hlučná, tak to je do 66°C i po X hodinách. raději to nechám ve hrách maličko hlučnější, než aby trpěla VRM
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
- michalpuk
- Začátečník

-
- Registrován: 04. bře 2006
- Bydliště: Ostrava
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Napíšu tu i svoje asi 5 lopů to bylo. 1470/7900 Karta je fakt krásně tichá, neslyšná proti staré, tam kde jel gigabyte 2300 tam jede msi 1200ot. Max otáčky ve furmarku (pl110%) jsem měl asi 1550 a pořád nebyla skoro slyšet (gigabyte 2900).
V-sync je vypnutý mám to pořad puštený v okně.
V-sync je vypnutý mám to pořad puštený v okně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) michalpuk dne pon 13. říj 2014, 21:59, celkem upraveno 2 x.
Ryzen 9800x3d + Noctua NH-D15S, Asus ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GIGABYTE GeForce RTX 5090 Gaming, ADATA XPG 48GB KIT DDR5 6000MT/s CL30, F FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W , Antec Flux wood + 5x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 4TB + Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB, Creative Sound Blaster Z, LG oled 42 C2
- ghostdog32
- Začátečník

- Registrován: 20. led 2011
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
pěkný. měl si vyplý vsync? to jsem zapomněl doplnit teda.
tady je vidět, jaký rozdíl teplot to je oproti recenzi na guru3d, kde maj 68°C v zátěži BEZ OC a tady mají některý lidi v reálu s OC dokonce teploty nižší i na auto otáčkách
tady je vidět, jaký rozdíl teplot to je oproti recenzi na guru3d, kde maj 68°C v zátěži BEZ OC a tady mají některý lidi v reálu s OC dokonce teploty nižší i na auto otáčkách
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
- Krteq
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 22. dub 2005
- Bydliště: Brno
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Nitrogen edition
Tohle na nic jiného ani neni.
- DOC_ZENITH
- Středně pokročilý

- Registrován: 08. kvě 2010
- Bydliště: Praha
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Aspoň by si místní přestali stěžovat na teploty VRM a že se bojej hrát Sahdow warriora. 
- _Jesper_
- Začátečník

- Registrován: 19. dub 2012
- Bydliště: asi niekde v SK :)
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Toto je karta ULTRA UBER MASTER SHADOW WARRIOR EDITION & ONLY FOR ACHE
Taketo pasivy by mali davat na kazdu kartu ktora ma cenovku vyssiu ako 500€
Teploty budu asi dobre , chcelo by to screen pod termokamerou.
AMD Ryzen R7 9800X3D | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA ASUS ASTRAL RTX 5080 OC 16GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
- ulver
- Začátečník

- Registrován: 06. říj 2011
- Bydliště: La Mancha
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Colorful, ma tu niekto grafiku od tejto firmy? Tu na PCT sme asi vsetci konzervativci (gigabyte, msi, asus, evga, sapphire)... uz zotac alebo gainward su pre mna osobne exotika
Ale tie pasivy su brutalne to sa musi nechat!
Naposledy upravil(a) ulver dne úte 14. říj 2014, 19:22, celkem upraveno 1 x.
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
- DOC_ZENITH
- Středně pokročilý

- Registrován: 08. kvě 2010
- Bydliště: Praha
Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
Ta značka u nás nemá distribuci, je to něco jako Galaxy, nebo KFA, ala čistě Asijské značky.
