Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Kompabilita

Příspěvek od msoky »

Hando123 píše:Ahojte.Syn si kupuje PC cko.Nie sme si isty ci MB bude fungovat s ostatnymi sucuastkami ako cpu a ramkami.Ide nam len o to aby sa PC tejto zostavy zaplo a islo.A posledna otazka PC cka som skladal ,lenze ci sa daju tieto x6 cpu poskladat tak isto doma ako core duo intel.Dakujem.Podrobny popis je tu:

1.MB: http://datacomp.sk/mb-gigabyte-ma78lmt- ... 62033.html
2.CPU: http://datacomp.sk/amd-phenom-ii-x6-105 ... 70989.html
3.Ram:1x4GB http://datacomp.sk/ddram3-4gb-kingston- ... 58544.html
4.Zdroj: http://datacomp.sk/zdroj-corsair-atx-60 ... 97408.html
5.GPU: http://datacomp.sk/vga-msi-geforce-460g ... 93442.html
Nazdar, ja by som siel do kvalitnejsej dosky trosku z vysej triedy, to je ako do karoserie od trebanta davat silny motor (6 jadro), navrhol by som nieco taketo:
http://datacomp.sk/mb-gigabyte-880gma-u ... 72061.html

u platformy AMD (aj u intelu) je taka vec ako dual chanel ram...teda 2 ramky pracuju v 128 bit mode a maju vyssiu priepustnost ako jedna 4 gm...preto by som volil 2x2gb kit,je tam citiť rozdiel :
http://datacomp.sk/ddram3-2x2gb-kingsto ... 94026.html

čo sa týka zdroja,stačí uplne 500W a to najlepšie s gold certifikáciou aby straty na elektrike boli čo najmenšie,zostava si v klude zobere 50-100w v zatazi 250-300w podla toho ci použiješ AMD alebo nVidia graficku kartu(AMD maju z pravidla nižší odber a rovnaký výkon tým pádom lepší pomer výkon/watt) :
http://datacomp.sk/fortron-aurum-500w-8 ... 89866.html

čo sa týka grafickej karty, za rovnakú cenu by som bral tu AMD, mám s ňou dobré skúsenosti,neviem ako vo svete, tu na fóre sa píše že nvidie su bezchybné :D aspoň teda v Košiciach to neplatí, mal som dvoch kamarátov v šaci(ano tiež som z Košíc), jednému 4x odišiel ventilátor a na piaty raz cela karta druhému pasivne chladená karta za 40 eur ktorá mala najnižšíi výkon vo svojej kategórii(teda by mala najmenej tepla produkovať) sa zase po roku odpálila,ja som mal nVidiu tiež a chladič som mal prilepený o grafický čip sekundovým lepidlom...u nas na firme montujeme všade ATI (AMD) karty a doteraz sa ich reklamovalo menej ako nvidií(a to nvidie predavame v menšom množstve),výkon s tou nvidiou gtx460 je rovnaký(mimochodom štvorková séria kariet geforce mali veľké porblémy s prehrievaním a spotrebou)tak odporúčam:
http://datacomp.sk/vga-sapphire-ati-hd6 ... 93524.html
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
iPwn
Nováček
Nováček
Registrován: 29. kvě 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od iPwn »

Čau, vybral jsem pro tátu počítačovou sestavu, a zajímalo by mě, jestli jsem něco nevynechal, nebo jestli to všechno do sebe zapadne bez problémů. Dík moc za ověření. :)

Case: BitFenix Survivor Core černá (2 020,-)
Zdroj: Corsair Gaming Series GS700 700W (1 920,-)
Základní deska: Gigabyte GA-H55-UD3H (rev.1.3) (socket 1156) (2 039,-)
Procesor: Intel Core i7-875K + dárek chladič Scythe Ninja 3 (6 990,-)
Pamět: Kingston HyperX XMP 8GB (kit 4x 2GB) 1600MHz (3 691,-)
Optická mechanika: LG BH10LS30 Retail (Blu-ray) (2 300,-)
Grafická karta: Sapphire Radeon HD 5450 1GB DDR3 11166-02-20R (pouze kvůli HDMI) (959,-)
Harddisk: WD Caviar Green WD10EARS 3.5" 1TB (2 504,-)

Případně, pokud byste mi mohli doporučit lepší sestavu do 20 tisíc, budu jen rád. :)

Užití: Práce s hudbou, s filmy, vypalování DVD-R/DL, Blu-ray, a hlavně výkon (aby byl PC rychlý, a netrvala mu jedna operace půl dne.) Takže jsem přemýšlel klidně i o Sandy Bridge a SSD disku. Přece jenom, už je to nějakej čas co jsem to vybíral.
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od BROS »

Sestava:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RP010X4A01

externí grafiku nepotřebuješ je integrovaná přímo v CPU ..... :)

Jinak bednu bych vzal zřejmě Fractal... 8-)
iPwn
Nováček
Nováček
Registrován: 29. kvě 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od iPwn »

Super!! Skvělá bedna, díky moc! Akorát jsem změnil HDD na http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000013FO , protože má externí 2TB. Každopádně dík, vypadá super.
seuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. zář 2004
Bydliště: Praha, London, Amsterdam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od seuss »

zdravim, muzete mi mkrnout na sestavu, kterou bych si rad co nejdrive koupil...

cpu: http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-955-d115465.htm
mb: http://www.alza.cz/asus-m4a79xtd-evo-usb3-d168414.htm
gpu: http://www.alza.cz/sapphire-hd-5770-vapor-x-d154370.htm
ram: http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 168940.htm
zdroj: http://www.alza.cz/gigabyte-superb-550p-d145532.htm
hdd: http://www.alza.cz/seagate-barracuda-gr ... 215802.htm
wifi karta - je lepe koupit pci ci usb? a jakou byste pripadne doporucili

penize problem nejsou v pripade, ze byste pro me meli nejake lepsi varianty, ktere se pomerem cena/vykon vyplati vice nez je uvedeno.

uz jsem par let nestavil, tak sem z toho tak trochu vypadl. pocitac uzivam na ruzne veci, potrebuju vykonnou sestavu jak na hry, tak napr na matematicke programy (maple, matlab), samozrejme se zajimam tez o sestavu s co nejlepsim OC potencialem.
budu rad za kazde pripominky k me budouci sestave.
1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
lsdage
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od lsdage »

muj nazor:
zdroj: vem radsi nejaky seasonic (500W OEM stoji kolem 1000 taky)
disk: green verze je dobra na data, ne na system (na ten min. 7200 ot.)

wifi: neni lepsi kabel? pokud nemas N-ko router, tak to bude pomale (sam mam G-cko a krom meho pomaleho internetu je to nepouzitelne)

jinak deska udava podporu RAM do 1800mhz a ty tvoje maji 2000, ergo overkill (pokud teda planujes taktovat, tak beru zpet pac tomu nerozumim)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Jak už tu padlo, disk například Samsung F3 1TB + nějaký další zvlášť na data, co se MB týče, chvilku bych počkal jestli nenaskladní GIGABYTE 990XA-UD3, zdroj Seasonic F3 500W (ne Energy Knight) a RAM totální overkill, úplně stejný výkon ti podají jakékoliv 1600MHz CL9, takže například Kingston HyperX Blu 1600MHz CL9, které stojí polovinu :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
seuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. zář 2004
Bydliště: Praha, London, Amsterdam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od seuss »

1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Celkem líbí, akorát disk na data bych nevzal Seagate (už z principu a kvůli poruchovosti), ale například nějaký WD Green :) Jinak sestava OK....
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od BROS »

samozrejme se zajimam tez o sestavu s co nejlepsim OC
Na tom procáku co jsi vybral je dobrá tak cena a to, že má odemčený násobič.... pokud požaduješ vynikající OC, skoro špičkový výkon a spotřebu doporučuji 32nm Core i5 2500K..... 8-)
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od msoky »

absolutne dobre postavena zostava,odporucal by som v záři-říjnu kupit novy procesor - AMD vydá nove Buldozery ktore sedia do tychto zakladnych dosiek, co sa tyka disku najviac sa reklamuju setriace disky (wd green) a podobne, maju najvyssiu poruchovost pretoze hlavicky a plotny stale zastavuju a spustaju...tym padom sice setria elektrinu ale zaroven vysoko opotrebuju mechanicke suciastky,samsung predal svoju diskovu cast seagate(takze tam v pripade reklamacie to bude trochu tazsie) takze seagate v pohode mozes brat tie sa najmenej reklamuju..pripadne ked pozadujes výkon tak nejaký WD black s SATA III,pripadne extrem v podobe 64GB SSD disku na windows a programy + Western Digital RAID disk (absolutne najnizsi pocet reklamacii kvoli schopnosti bezat 24/7 - serverovy disk)na zvyšné dáta..co sa tyka WD znacky mam WD black ktory nieje stavany na beh 24/7 vkuse, ale uz 3 roky ho mam a bez problemov bezi...u diskov je to kus od kusu iné no najmä setriace disky odchadzaju..u SSD je to prakticky jedno vydrzia aspon 5 rokov a oplatia sa maju brutalnu rychlost ktoru oceni aj normalny uzivatel
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
seuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. zář 2004
Bydliště: Praha, London, Amsterdam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od seuss »

BROS píše:
samozrejme se zajimam tez o sestavu s co nejlepsim OC
Na tom procáku co jsi vybral je dobrá tak cena a to, že má odemčený násobič.... pokud požaduješ vynikající OC, skoro špičkový výkon a spotřebu doporučuji 32nm Core i5 2500K..... 8-)
stves me :-D , uz sem mel celkem jasno, co koupim a tedka si mi zase vnuknul do hlavy misto AMD koupit tebou doporucenej intel, ale k cemu se dneska vlastne vyuzije 4 jadro? snad jeste zadna hra neumi plne vyuzit jeho potencial... na vypocetni programy ho samozrejme vyuzuji...
ale stale o nem uvazuju, mohl bys mi pripadne doporucit nejakou desku, ktera by se libila core i5 2500k? :)
1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Tak samozřejmě že 2500k bude výkonější + bude mít větší potenciál, ale psal jsi že chceš komponenty především v dobrém poměru cena/výkon a tam bych viděl spíš tu X4 955 :) Protože 2500K stojí sám o sobě 4.4k + potřebuješ desku s P67, což úplně nejlevnější varianta která stojí za zmínku je MSI P67A-C45 :) A některé dnešní hry už opravdu dokážou využít čtyři jádra :)

Jo a Seagate rozhodně nejsou nejméňě reklamované disky, já bych řekl přesný opak, vyhnul bych se jim obloukem :wink: Mám zrovna zmíněný WD Green a bez sebemenšího problému, WD je solidní značka zrovna tak jako Samsung...
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Dvorix
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2009
Bydliště: Klatovy, Ústí nad Labem

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Dvorix »

A soused tvrdí, že Seagate je nejlepší, co s tím Michaele...? Jo a Vonásková má zase xy a ten je taky nejlepší.
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od msoky »

ako kupujte si pre mna za mna ake disky len chcete,mozno sa uplne ine revizie diskov vozia na vychod slovenska ako do prahy...my v obchode mame skusenosti s kazivostou setrnych diskov..Michael ma asi stastie na dobry kus..to ze jeho funguje neznamena ze funguju aj dalsie...mne su taktiez sympaticke WD disky maju najvyssi vykon na trhu z klasickych diskov(nehovorim o tych setrnych ale o black verzii), no su aj drahsie ako ostatne...samsungy a segatety zase menej hreju a podla nasich reklamacii su na tom celkom dobre...jednoducho, u klasickych diskov si nemozete byt nicim isty...vzdy sa najde nejaky kus ktory treba ist reklamovat..raz jeden vyrobca urobi vadnu seriu raz druhý...tu je to tipos bingo...u SSD sa ide na istotu, tam to vydrzi bez problemov aj 4-6 rokov podľa záťaže a nehrozí že narazíte na vadný disk ktory po 2 týždňoch odíde
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Nevím, za tu (kratší) dobu co jsem dělal v PC opravně, tak skoro vždycky když se naskytl PC s vadným diskem, skoro vždy Seagate :) Možná můj předchozí post tak nevyzněl, ale píši pouze svůj názor na základě mých osobních zkušeností, že JÁ bych se jim vyhnul obloukem :) Prostě u mě tato značka ztratila důvěru a nemůžu jí nikomu doporučit, nic víc v tom není :wink:

Konec konců co člověk, to názor, ale znám pár lidí (zde z fóra) co mají podobné zkušenosti...
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od msoky »

Michael24 píše: Konec konců co člověk, to názor...
maximálne súhlasím :)
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
seuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. zář 2004
Bydliště: Praha, London, Amsterdam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od seuss »

Michael24 píše:Tak samozřejmě že 2500k bude výkonější + bude mít větší potenciál, ale psal jsi že chceš komponenty především v dobrém poměru cena/výkon a tam bych viděl spíš tu X4 955 :) Protože 2500K stojí sám o sobě 4.4k + potřebuješ desku s P67, což úplně nejlevnější varianta která stojí za zmínku je MSI P67A-C45 :) A některé dnešní hry už opravdu dokážou využít čtyři jádra :)

Jo a Seagate rozhodně nejsou nejméňě reklamované disky, já bych řekl přesný opak, vyhnul bych se jim obloukem :wink: Mám zrovna zmíněný WD Green a bez sebemenšího problému, WD je solidní značka zrovna tak jako Samsung...
penize nejsou problem, jakou bys tedy prosim koupil ty (nebo i ostatni) desku ke Core i5 2500K, ktera by byla nejlepsi (cena/vykon) pro tenhle procak?
o vikendu uz tak jako tak komponenty koupim jak jsem zde uvedl, jsem rad za kazde vase hodnotne rady :)
1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
seuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. zář 2004
Bydliště: Praha, London, Amsterdam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od seuss »

msoky píše:


absolutne dobre postavena zostava,odporucal by som v záři-říjnu kupit novy procesor - AMD vydá nove Buldozery ktore sedia do tychto zakladnych dosiek, co sa tyka disku najviac sa reklamuju setriace disky (wd green) a podobne, maju najvyssiu poruchovost pretoze hlavicky a plotny stale zastavuju a spustaju...tym padom sice setria elektrinu ale zaroven vysoko opotrebuju mechanicke suciastky,samsung predal svoju diskovu cast seagate(takze tam v pripade reklamacie to bude trochu tazsie) takze seagate v pohode mozes brat tie sa najmenej reklamuju..pripadne ked pozadujes výkon tak nejaký WD black s SATA III,pripadne extrem v podobe 64GB SSD disku na windows a programy + Western Digital RAID disk (absolutne najnizsi pocet reklamacii kvoli schopnosti bezat 24/7 - serverovy disk)na zvyšné dáta..co sa tyka WD znacky mam WD black ktory nieje stavany na beh 24/7 vkuse, ale uz 3 roky ho mam a bez problemov bezi...u diskov je to kus od kusu iné no najmä setriace disky odchadzaju..u SSD je to prakticky jedno vydrzia aspon 5 rokov a oplatia sa maju brutalnu rychlost ktoru oceni aj normalny uzivatel


diky za rady, ja osobne mam nejradsi WD, protoze sem s nimi nikdy nemel problemy, az do nedavna, kdy mi prestal fungovat muj 1tb externi wd disk, ale to je spis moji chybou, protoze sem ho mel na zemi a trochu jsem do nej kopnul, disk se pouze prevalil na bok, ale stacilo to na odchod do kremikove nebe... Nejradeji bych si koupil SSD disk , ale zatim mi prijdou zbytecne drahy - 35000 kc za 500GB SSD disk mi prijde opravdu jeste prehnany...
1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Já bych asi koupil Asus P8P67, je to hodně kvalitní deska :) Ale jestli je to přece jenom dost, tak asi tu MSI zmiňovanou výše :)

Jinak ohledně SSD - samozřejmě je blbnost kupovat 500GB, na systém a nejpoužívanější aplikace stačí 120GB SSD... :) (ostatní instalovat na jiný klasický HDD) Často se kupuje například OCZ Vertex 2 nebo Corsair F120 atd... :) Ale dnes už raději koukat po nastávajících Sata III modelech :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“