Nazdar, ja by som siel do kvalitnejsej dosky trosku z vysej triedy, to je ako do karoserie od trebanta davat silny motor (6 jadro), navrhol by som nieco taketo:Hando123 píše:Ahojte.Syn si kupuje PC cko.Nie sme si isty ci MB bude fungovat s ostatnymi sucuastkami ako cpu a ramkami.Ide nam len o to aby sa PC tejto zostavy zaplo a islo.A posledna otazka PC cka som skladal ,lenze ci sa daju tieto x6 cpu poskladat tak isto doma ako core duo intel.Dakujem.Podrobny popis je tu:
1.MB: http://datacomp.sk/mb-gigabyte-ma78lmt- ... 62033.html
2.CPU: http://datacomp.sk/amd-phenom-ii-x6-105 ... 70989.html
3.Ram:1x4GB http://datacomp.sk/ddram3-4gb-kingston- ... 58544.html
4.Zdroj: http://datacomp.sk/zdroj-corsair-atx-60 ... 97408.html
5.GPU: http://datacomp.sk/vga-msi-geforce-460g ... 93442.html
http://datacomp.sk/mb-gigabyte-880gma-u ... 72061.html
u platformy AMD (aj u intelu) je taka vec ako dual chanel ram...teda 2 ramky pracuju v 128 bit mode a maju vyssiu priepustnost ako jedna 4 gm...preto by som volil 2x2gb kit,je tam citiť rozdiel :
http://datacomp.sk/ddram3-2x2gb-kingsto ... 94026.html
čo sa týka zdroja,stačí uplne 500W a to najlepšie s gold certifikáciou aby straty na elektrike boli čo najmenšie,zostava si v klude zobere 50-100w v zatazi 250-300w podla toho ci použiješ AMD alebo nVidia graficku kartu(AMD maju z pravidla nižší odber a rovnaký výkon tým pádom lepší pomer výkon/watt) :
http://datacomp.sk/fortron-aurum-500w-8 ... 89866.html
čo sa týka grafickej karty, za rovnakú cenu by som bral tu AMD, mám s ňou dobré skúsenosti,neviem ako vo svete, tu na fóre sa píše že nvidie su bezchybné
http://datacomp.sk/vga-sapphire-ati-hd6 ... 93524.html



