Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Moderátoři: Walker1134, PKBO
- Hando123
- Nováček

-
- Registrován: 01. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Cawte, mal by som taku otazku.Mam zostavu staru
intel 5200 - 2.5GHz 2 jadra
4gb ddr 2
GPU ati 3870.Ale Rift mi nejde na max a chcem si kupit graficku.Presnejsie Ati 6950 2GB.Pojde mi na full HD ta graficka na plny vykon bez ohladu na starsie CPU alebo si musim kupit aj lepsie CPU.Vraj na hry na vysokom rozlisenie staci aj slabsi procak lebo na HD rozliseni preberie pracu hlavne GPU.Dakujem.
intel 5200 - 2.5GHz 2 jadra
4gb ddr 2
GPU ati 3870.Ale Rift mi nejde na max a chcem si kupit graficku.Presnejsie Ati 6950 2GB.Pojde mi na full HD ta graficka na plny vykon bez ohladu na starsie CPU alebo si musim kupit aj lepsie CPU.Vraj na hry na vysokom rozlisenie staci aj slabsi procak lebo na HD rozliseni preberie pracu hlavne GPU.Dakujem.
- seuss
- Začátečník

- Registrován: 13. zář 2004
- Bydliště: Praha, London, Amsterdam
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
takze diky vasim radam jsem se rozhodl o tuto sestavu, zitra pozde vecer se ji chystam kupovat, tak kdyby tam bylo jeste neco co by se vam nelibilo, dejte prosim vedet 
CPU: http://www.alza.cz/intel-core-i5-2500k- ... 201339.htm
MB: http://www.alza.cz/asus-p8p67-pro-stepp ... 224544.htm
GPU: http://www.alza.cz/sapphire-hd-5770-vapor-x-d154370.htm
RAM: http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 149189.htm
ZDROJ: http://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-f3-d167022.htm
HDD: http://www.alza.cz/ocz-vertex-2-series- ... 183668.htm
WIFI - http://www.alza.cz/edimax-ew-7811un-d187195.htm
p.s. jeste se zitra nejspise poohlednu po vhodnejsi grafice, nevim momentalne jaka je spoluprace p8p67 se sapphire...
CPU: http://www.alza.cz/intel-core-i5-2500k- ... 201339.htm
MB: http://www.alza.cz/asus-p8p67-pro-stepp ... 224544.htm
GPU: http://www.alza.cz/sapphire-hd-5770-vapor-x-d154370.htm
RAM: http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 149189.htm
ZDROJ: http://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-f3-d167022.htm
HDD: http://www.alza.cz/ocz-vertex-2-series- ... 183668.htm
WIFI - http://www.alza.cz/edimax-ew-7811un-d187195.htm
p.s. jeste se zitra nejspise poohlednu po vhodnejsi grafice, nevim momentalne jaka je spoluprace p8p67 se sapphire...
1. PChomemade cpu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (2009MHz) non OC, mb Epox 9NPA+Ultra-nForce4 Ultra s939, gpu Gainward BLISS 7600GS PCX 512MB DD Silent FX pci-e , ram 2*1024 MB A-Data, hdd 250 GB Maxtor sata + 320 GB Seagette sata II + 20 GB Western Digital (gnu testing), dvd DVD-R/RW: LG GSA-4120B, zdroj ZM-400HP 400W, crt 17´Compaq V710. + LCD os Win XP SP3 Professional 2.Notebook: HP Pavilion tx2000 tablet PC, cpu AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-66 2.3GHz, ram 2GB DDR2, gpu nVidia GeForce Go 6150, hdd 250GB, lcd 12.1" WXGA touchscreen display (1280x800 resolution) os Ubuntu Karmic Koala 9.10 Kernelem 2.6.31-19, Gnome 2.28.1 + (virtualizace XP SP2) &dual boot& Windows Vista Home SP1
- msoky
- Začátečník

-
- Registrován: 27. zář 2009
Re: Sestavy do 20.000,-
co sa tyka grafiky p8p67 nema co mat proti znacke sapphire...je jedno aku mas znacku grafickej, pojde ti v kazdej dnesnej doske...popozeraj sa po novsich grafickych napriklad radeon 6850 ktory ma velmi dobry pomer cena/vykon/spotreba ma dobry chladic a este aj zvysene takty od vyrobyseuss píše:takze diky vasim radam jsem se rozhodl o tuto sestavu, zitra pozde vecer se ji chystam kupovat, tak kdyby tam bylo jeste neco co by se vam nelibilo, dejte prosim vedet
CPU: http://www.alza.cz/intel-core-i5-2500k- ... 201339.htm
MB: http://www.alza.cz/asus-p8p67-pro-stepp ... 224544.htm
GPU: http://www.alza.cz/sapphire-hd-5770-vapor-x-d154370.htm
RAM: http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 149189.htm
ZDROJ: http://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-f3-d167022.htm
HDD: http://www.alza.cz/ocz-vertex-2-series- ... 183668.htm
WIFI - http://www.alza.cz/edimax-ew-7811un-d187195.htm
p.s. jeste se zitra nejspise poohlednu po vhodnejsi grafice, nevim momentalne jaka je spoluprace p8p67 se sapphire...
http://www.alza.cz/msi-r6850-cyclone-1g ... 205549.htm
a vyhni sa SSD Vetrex 2...radsej kup corsair F120
http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... z-vertex-2
PS:ja by som na tvojom mieste bral AMD platformu Phenom II X4 955 a nejaku AM3+ dosku pre buducu kompatibilitu s AMD procesormi pretoze uz za 2 mesiace pridu nove AMD procesory ktore to mozno tym Intel nandajú
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Dobrý Den,
Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně PC sestavy, kterou jsem si po přečtení pár stránek o pc navrhl.
Chtěl bych tento počítač využít především na nejnovější hry, ale také na práci s AutoCadem a Inventorem
.
Jen nevím, jestli to vše dohromady zapadá
a jestli to nebude dělat neplechu
. Viz. http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?eid=104140
Když tak napište co byste Vy změnily a nebo co mi tam ještě chybí.
Můj max. peněžní limit je 21tis. a určitě už bych chtěl CPU-Core i7-4 jádro
a grafárnu ASUS ENGTX570 DCII
zatím co jsem si o ní přečetl tak byli jenom kladné názory
Děkuji za Vaši ochotu a pomoc při skládání pc
.
Pc budu skládat poprvé proto se radši zeptám, když už mám tu možnost
Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně PC sestavy, kterou jsem si po přečtení pár stránek o pc navrhl.
Chtěl bych tento počítač využít především na nejnovější hry, ale také na práci s AutoCadem a Inventorem
Jen nevím, jestli to vše dohromady zapadá
Když tak napište co byste Vy změnily a nebo co mi tam ještě chybí.
Můj max. peněžní limit je 21tis. a určitě už bych chtěl CPU-Core i7-4 jádro
Děkuji za Vaši ochotu a pomoc při skládání pc
Pc budu skládat poprvé proto se radši zeptám, když už mám tu možnost
- veteran13
- Začátečník

- Registrován: 19. úno 2010
- Bydliště: Vsetín/Brno
Re: Sestavy do 20.000,-
špatný košík, musíš dát odkaz na košík
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
jéé
Omlouvám se Všem
tady je
doufam, že už to bude dobře
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YR010V0S01
- veteran13
- Začátečník

- Registrován: 19. úno 2010
- Bydliště: Vsetín/Brno
Re: Sestavy do 20.000,-
Tady to máš trochu jiné. Do socketu 1156 nechoď tohle je lepší, lepší zdroj, zepeliny nejsou vůbec kvalitní ramky, jediné čím si nejsem jistý je základovka, možná by stačila nějaká levnější http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 8401143M01
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Ohledně toho socku já jsem se právě o tom bavil s kamošem, který se trošku v pc vyzná dělá opravy pc atd
a on mi právě říkal, abych myslel do předu, a že bych si měl už pořídit Socket 1156.
tak já nevím
moc se v tom vážně nevyznám a nevím co je na socketu 1156 špatné a nebo dobré
Mohl bys mi to prosim přiblížit ?
Předem děkuji
Mohl bys mi to prosim přiblížit ?
Předem děkuji
- veteran13
- Začátečník

- Registrován: 19. úno 2010
- Bydliště: Vsetín/Brno
Re: Sestavy do 20.000,-
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
takže ta sestava co jsi mi ty poslal by měla být lepší ?
jak ta co jsem si sám navrhl ? a změnil bys na tom jeeště neco k lepsimu ?
chci aby uz ten pc
nejakou dobu vydrzel
a jel furt jako novej
a rozjel vsechny hry
ktere do budoucna maji vyjit
protoze vim od kamose
ze si nechal postavit
pocitac
za 25
pak do nej asi po 4 letech vrazil 8tis
a počitač mu rozjede uplne vsechny novy hry
bez sekání, na plné detaily
no proste parada 
- veteran13
- Začátečník

- Registrován: 19. úno 2010
- Bydliště: Vsetín/Brno
Re: Sestavy do 20.000,-
budeš taktovat? pak by to chtělo ještě nějaký chladič na procesor, Gelid Tranquillo stačí. A jestli nespěcháš počkej si na názor ještě někoho, víc hlav víc ví 
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Urcite pockam
protoze zatim nemam moc financi
na koupi noveho PC
sice mam uz pulku
ale to je porad malo
Ale dekuji za tvůj názor 
- BROS
- Černá karta

-
- Registrován: 26. pro 2004
Re: Sestavy do 20.000,-
Kolik ti je, že tam pereš tolik smajlíků.....
Jinak kamoš tomu zřejmě moc nerozumí.... v době, kdy ještě není na trhu Bulldozer je jediná správná volba socket 1155 a Core i5 2500K
Jinak kamoš tomu zřejmě moc nerozumí.... v době, kdy ještě není na trhu Bulldozer je jediná správná volba socket 1155 a Core i5 2500K
- Michael24
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. led 2009
- Bydliště: Rakovník/Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Tak tak... 
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
A eště bych se chtel zeptat, když tam budu mít dobry PCU, grafarnu, ramky a zdroj co jeste by mohlo pomoct pc pro vykon ? a to taktovaní ? je nutné ?
- Michael24
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. led 2009
- Bydliště: Rakovník/Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Nutné samozřejmě není, ale přídá ti to (nemalý) výkon zdarma.... SB má obrovský OC potenciál a je ho škoda nevyužít... 
// Jinak další zvýšení výkonu už snad jenom rychlý SSD disk, ale nepřidá výkon výpočetní nebo grafický, ale všechno se bude načítat a spouštět daleko rychleji než z klasického HDD a celková odezva systému bude velmi rychlá...
// Jinak další zvýšení výkonu už snad jenom rychlý SSD disk, ale nepřidá výkon výpočetní nebo grafický, ale všechno se bude načítat a spouštět daleko rychleji než z klasického HDD a celková odezva systému bude velmi rychlá...
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Takže žádné "zlepšovátka" nebo něco není potřeba, takže uz jenom nějaký chladič na CPU a bude
jak jsem si jit na jinem foru precetl, tak se dá taktovat I5-2500k, aby byl CPU stabilni od 4,4-4,7 a to se takhle nataktuji vsechna 4 jadra ? a este ohledne toto taktovani
i5 ma ten tzv. "max turbo boost frekveci" ta se taky zvýší ? A vy osobně by jste sel do jake sestavy ? do 22500,- jenom za skřín?
- Michael24
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. led 2009
- Bydliště: Rakovník/Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Já bych vzal hodně podobnou sestavu co navrhl veteran, akorát asi takto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... LA010Y2S01
Trochu jsem ovšem přesáhl cenový limit...
Zdroj raději 620W, 500W asi bude hodně na hraně, zvlášť po přetaktu, rychlejší disk (nějak jsem u veterana nepochopil ten pomalý disk vhodný na data?), kvalitnější skříň (když by nevyhovovalo osvětlení, tak klidně Lancool K58), jiná deska...
// Ano, taktuje se celý CPU (všechna jádra) a Turbo se samozřejmě vypíná
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... LA010Y2S01
Trochu jsem ovšem přesáhl cenový limit...
Zdroj raději 620W, 500W asi bude hodně na hraně, zvlášť po přetaktu, rychlejší disk (nějak jsem u veterana nepochopil ten pomalý disk vhodný na data?), kvalitnější skříň (když by nevyhovovalo osvětlení, tak klidně Lancool K58), jiná deska...
// Ano, taktuje se celý CPU (všechna jádra) a Turbo se samozřejmě vypíná
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
- BROS
- Černá karta

-
- Registrován: 26. pro 2004
Re: Sestavy do 20.000,-
K výše uvedené sestavě nemám moc připomínek
osobně bych možná vzal referenční MSI OC GTX 570 která je v akci za 6890,- Kč a vyfukuje teplý vzduch ven ze skříně a možná ještě stojí za úvahu 8GB RAM za 1400,- Kč, bedna je věc vkusu 
- Leeroy
- Nováček

-
- Registrován: 12. čer 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Díval jsem se, že jste tam dal jinou graf. kartu. Na stránkách PC-tunningu ( http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... ch?start=8 ) jsem našel právě našel tu Geforsku GTX570 a byla nejlepší
z tech testovaných na monitory s Full HD.
O té skříni jsem přemýšlel a nechci nijak moc drahou a hlavně nechci aby moc svítila, protože když v noci hraju tak mi svítí celý pokoj. Takže určitě nechci podsvícenou bednu.
O té skříni jsem přemýšlel a nechci nijak moc drahou a hlavně nechci aby moc svítila, protože když v noci hraju tak mi svítí celý pokoj. Takže určitě nechci podsvícenou bednu.