Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Moderátoři: Walker1134, PKBO
- Natural
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 21. srp 2010
- Bydliště: Diváky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Ano, je.
- David-Dejf
- Nováček

-
- Registrován: 31. črc 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Dobrý den,
vybral jsem si tuto sestavu, můžete mi jí prosím okouknout, případně poradit:
Počítačová skříň CoolerMaster Elite 330 černá
Základní deska GIGABYTE 970A-UD3
Počítačový zdroj OCZ Fatal1ty Professional Series 550W
Grafická karta GIGABYTE N56GOC-1GI
Operační paměť CORSAIR 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 XMP
Procesor AMD Athlon II X4 645
DVD vypalovačka SAMSUNG SH-S223C černá
Interní čtečka karet SWEEX 53v1 USB, bulk
Pevný disk WESTERN DIGITAL Caviar Black 1000GB 64MB cache
celkova cena s DPH 15 087 Kč
Sestava by měla sloužit převážně na hry.
vybral jsem si tuto sestavu, můžete mi jí prosím okouknout, případně poradit:
Počítačová skříň CoolerMaster Elite 330 černá
Základní deska GIGABYTE 970A-UD3
Počítačový zdroj OCZ Fatal1ty Professional Series 550W
Grafická karta GIGABYTE N56GOC-1GI
Operační paměť CORSAIR 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 XMP
Procesor AMD Athlon II X4 645
DVD vypalovačka SAMSUNG SH-S223C černá
Interní čtečka karet SWEEX 53v1 USB, bulk
Pevný disk WESTERN DIGITAL Caviar Black 1000GB 64MB cache
celkova cena s DPH 15 087 Kč
Sestava by měla sloužit převážně na hry.
- shelby_nr
- Čestný člen

-
- Registrován: 18. říj 2009
- Bydliště: NR
Re: Sestavy do 20.000,-
Zdroj: OCZ určite nie, zober Seasonic S12II 520
RAM: radšej zober Kingston
HDD: ten WD sa neoplatí, sata 3 u HDD je marketing, rozdiel oproti napr. Samsungu F3 je par % čo za ten príplatok rozhodne nestojí
RAM: radšej zober Kingston
HDD: ten WD sa neoplatí, sata 3 u HDD je marketing, rozdiel oproti napr. Samsungu F3 je par % čo za ten príplatok rozhodne nestojí
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
- ManchesterUnited
- Mírně pokročilý

- Registrován: 05. zář 2003
- Bydliště: Buštěhrad, Kladno, Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
zdravim, chci po 3 letech upgradovat PC a po několikahodinovém čtění a srovnávání jsem došel k tomuto žávěru:
CPU: INTEL Core i5-2500K
MB: ASUS P8Z68-V
RAM: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition - koupit ten kit dvakrát
GK: MSI N560GTX Twin Frozr II/OC
zbytek by šel z PC v podpisu, jak zdroj, chladič, disky apod.
chci se zeptat zda neni "lepší" deska, nebo srovnatelná za menší peníz
Přece jenom do PC investuji jendou za 2 - 3 roky, takže klidně teď utratim více, ale ať mám zase nějaký čas klid. případně pokud někdo doporučí k tomu i SSD za dobrou cenu, na PC dělám vše, od netu, po práci do školy až po hraní
CPU: INTEL Core i5-2500K
MB: ASUS P8Z68-V
RAM: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition - koupit ten kit dvakrát
GK: MSI N560GTX Twin Frozr II/OC
zbytek by šel z PC v podpisu, jak zdroj, chladič, disky apod.
chci se zeptat zda neni "lepší" deska, nebo srovnatelná za menší peníz
Přece jenom do PC investuji jendou za 2 - 3 roky, takže klidně teď utratim více, ale ať mám zase nějaký čas klid. případně pokud někdo doporučí k tomu i SSD za dobrou cenu, na PC dělám vše, od netu, po práci do školy až po hraní
CPU: i9-9900K + NZXT Kraken X53, MB: GIGABYTE Z390 D, MEMORY: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis, VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G, DVDRW: ASUS SDRW-08U9M-U, HDD: SSD Samsung 970 EVO 1TB, CASE: NZXT H510 Matte Black, ZDROJ: SilverStone Essential Gold Semi-modular 750W, SOUND: M-Audio M-Track DUO, REPRO: Logitech Z207, MOUSE: Logitech MX Master 3, LCD: Dell SE2417HG, Powered by iPhone 14 Pro 128GB Notebook: ASUS ZenBook UX430UQ-GV218T
- Javo26
- Začátečník

-
- Registrován: 09. lis 2010
Re: Sestavy do 20.000,-
Zdravím,
mám v plánu si příští týden koupit nový stroj a samozřejmě bych se vás chtěl zeptat, jestli bude tato sestava ( http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010RLA01 ) dobrou volbou? Počítač by měl sloužit primárně ke hraní a v budoucnu bych chtěl i přetaktovat. Děkuji.
mám v plánu si příští týden koupit nový stroj a samozřejmě bych se vás chtěl zeptat, jestli bude tato sestava ( http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010RLA01 ) dobrou volbou? Počítač by měl sloužit primárně ke hraní a v budoucnu bych chtěl i přetaktovat. Děkuji.
- shelby_nr
- Čestný člen

-
- Registrován: 18. říj 2009
- Bydliště: NR
Re: Sestavy do 20.000,-
to ManchesterUnited: vše je ok, no SSD asi jedine Intel 320 80GB. Na chladič budeš potrebovať NM-I3...buď si ho rovno kúp alebo napíš do Noctuy (treba poslať faktúru od chladiča a od cpu alebo MB) oni ti ho pošlú zadarmo.
to Javo26: tiež je všetko ok...GC-3 Ex. pasta je zbytočná, už v balení Tranquilla je dostatočná/dobrá pasta.
to Javo26: tiež je všetko ok...GC-3 Ex. pasta je zbytočná, už v balení Tranquilla je dostatočná/dobrá pasta.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
- Javo26
- Začátečník

-
- Registrován: 09. lis 2010
Re: Sestavy do 20.000,-
Výborně, tak díky moc.
- Ronhal
- Nováček

-
- Registrován: 02. srp 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
Dobrý den, po dvou letech užíváni notebooku Asus K50AB jsem se rozhodl pořídit si konečně něco na hraní
PC bude převážně sloužit ke hraní, ale také na CAD systémy, úpravy fotek a sem tam střih videa.
Chtěl jsme si to poskládat tak, aby pak v budoucnu nebylo problém navýšeni výkonu.
Doma již mám monitor s maximálním rozlišením 1920*1080 a nehodlám jej v blízké době zatím měnit.
Zde rychlý odkaz na košík na alfacomp
Napíši ke každému komponentu svůj názor a spekulaci kde si nejsme jistý a rád bych Vás tímto požádal o radu.
Procesor Intel i5-2500K > Vidím to na dostačující výkon do budoucna.
Deska MSI P67A-C45 (B3) > Nehodlám v budoucnu osazovat 2 grafické karty, proto nechci připlácat za druhý PCI Express x16.
Skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl > Zamiloval jsem se do téhle skříně pro její vzhled, nepokoušejte se mi ji někdo rozmluvit
Zdroj Fortron AURUM GOLD 600 > Certifikace 80PLUS Gold, záruka 5 let,600W do budoucna pro silnější grafiku.
Paměti Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz > 1.5V, chladič,4GB stačí zatím
Chladič na procesor Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 > tady nevím, jestli to stačí
Pevný disk ? Je znát SATAIII ? nebo je to jen další maškara jako kdysi DDR2 a DDR3 ? A jedno tera by mohlo stači.
Grafická karta ? Tady jsem nerozhodný nejvíc. Do košíku jsme dal ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5. Uvažoval jsme nad 560Ti, HD6870, díval jsme se do mnoha testu a při rozlišení 1920* se mi zdali rozdíly ve výkonu zanedbatelné, nepotřebují plné vyhlazovaní každé hrany, osobně si myslím že výkon 560 mi stačí a rád ji pak třeba za 2 roky vyměním za jinou kartu kolem 4tisíc.
Rád bych ušetřil 2 tisíce do zdejšího limitu 20 000, na nákup klávesnice, myši a sluchátek.
Děkuji za každou radu.
PC bude převážně sloužit ke hraní, ale také na CAD systémy, úpravy fotek a sem tam střih videa.
Chtěl jsme si to poskládat tak, aby pak v budoucnu nebylo problém navýšeni výkonu.
Doma již mám monitor s maximálním rozlišením 1920*1080 a nehodlám jej v blízké době zatím měnit.
Zde rychlý odkaz na košík na alfacomp
Napíši ke každému komponentu svůj názor a spekulaci kde si nejsme jistý a rád bych Vás tímto požádal o radu.
Procesor Intel i5-2500K > Vidím to na dostačující výkon do budoucna.
Deska MSI P67A-C45 (B3) > Nehodlám v budoucnu osazovat 2 grafické karty, proto nechci připlácat za druhý PCI Express x16.
Skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl > Zamiloval jsem se do téhle skříně pro její vzhled, nepokoušejte se mi ji někdo rozmluvit
Zdroj Fortron AURUM GOLD 600 > Certifikace 80PLUS Gold, záruka 5 let,600W do budoucna pro silnější grafiku.
Paměti Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz > 1.5V, chladič,4GB stačí zatím
Chladič na procesor Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 > tady nevím, jestli to stačí
Pevný disk ? Je znát SATAIII ? nebo je to jen další maškara jako kdysi DDR2 a DDR3 ? A jedno tera by mohlo stači.
Grafická karta ? Tady jsem nerozhodný nejvíc. Do košíku jsme dal ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5. Uvažoval jsme nad 560Ti, HD6870, díval jsme se do mnoha testu a při rozlišení 1920* se mi zdali rozdíly ve výkonu zanedbatelné, nepotřebují plné vyhlazovaní každé hrany, osobně si myslím že výkon 560 mi stačí a rád ji pak třeba za 2 roky vyměním za jinou kartu kolem 4tisíc.
Rád bych ušetřil 2 tisíce do zdejšího limitu 20 000, na nákup klávesnice, myši a sluchátek.
Děkuji za každou radu.
- msoky
- Začátečník

-
- Registrován: 27. zář 2009
Re: Sestavy do 20.000,-
davam ti do pozornosti clanok o chybovosti intelu 320:shelby_nr píše:to ManchesterUnited: vše je ok, no SSD asi jedine Intel 320 80GB. Na chladič budeš potrebovať NM-I3...buď si ho rovno kúp alebo napíš do Noctuy (treba poslať faktúru od chladiča a od cpu alebo MB) oni ti ho pošlú zadarmo.
to Javo26: tiež je všetko ok...GC-3 Ex. pasta je zbytočná, už v balení Tranquilla je dostatočná/dobrá pasta.
http://extrahardware.cnews.cz/dulezite- ... ji-se-data
radsej kupit Kingston hyperx,alebo vertex 3...to je bezpecne
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
- msoky
- Začátečník

-
- Registrován: 27. zář 2009
Re: Sestavy do 20.000,-
čo sa týka procesoru,ja by som v pohode tam dal aj i5-2400 podľa mňa stačí ale ako chceš ty...pameti medzi 1333Mhz a 1600Mhz nieje skoro žiadny rozdiel..zvyčajne do 3% (ale proč si nekupiť 1600Mhz keď su drahšie len o 20 Kč?) a čo sa týka grafickej karty..je na každom človeku ako sa rozhodne...no chceš vedieť náš osobný názor a môj je taký že preferujem AMD karty pretože u nás v eshope sa nvidie vracajú viac na reklamácie ako AMD ( a to nVidie predávame menej) takže ja by som šiel jednoznačne do AMD,ale to sa musiš rozhodnuť ty (nvidia má Physx ktoru využiješ poriadne iba v jednej hre - Batmanovi a nevydáva pravidelne ovládače...AMD vydáva ovládače každý mesiac) a čo sa týka chladiču na procesor...jednoznačne ber Tranquillo je o dost kvalitnejší a čo sa týka diskov a SATA III...veľký rozdiel tam nieje (do +7% výkonu oproti SATA II) ale skôr je rozdiel v tom že oproti diskom so SATA II je ten disk konštrukčne novší, prípadne má viac cache a celkovo je to novší model(to je asi dôvod prečo tam je tých +7%)..takze ja by som odporúčal disky so SATA III lebo su to novšie modely...nebudeš predsa kupovať starinuRonhal píše:Dobrý den, po dvou letech užíváni notebooku Asus K50AB jsem se rozhodl pořídit si konečně něco na hraní![]()
PC bude převážně sloužit ke hraní, ale také na CAD systémy, úpravy fotek a sem tam střih videa.
Chtěl jsme si to poskládat tak, aby pak v budoucnu nebylo problém navýšeni výkonu.
Doma již mám monitor s maximálním rozlišením 1920*1080 a nehodlám jej v blízké době zatím měnit.
Zde rychlý odkaz na košík na alfacomp
Napíši ke každému komponentu svůj názor a spekulaci kde si nejsme jistý a rád bych Vás tímto požádal o radu.
Procesor Intel i5-2500K > Vidím to na dostačující výkon do budoucna.
Deska MSI P67A-C45 (B3) > Nehodlám v budoucnu osazovat 2 grafické karty, proto nechci připlácat za druhý PCI Express x16.
Skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl > Zamiloval jsem se do téhle skříně pro její vzhled, nepokoušejte se mi ji někdo rozmluvit![]()
Zdroj Fortron AURUM GOLD 600 > Certifikace 80PLUS Gold, záruka 5 let,600W do budoucna pro silnější grafiku.
Paměti Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz > 1.5V, chladič,4GB stačí zatím
Chladič na procesor Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 > tady nevím, jestli to stačí
Pevný disk ? Je znát SATAIII ? nebo je to jen další maškara jako kdysi DDR2 a DDR3 ? A jedno tera by mohlo stači.
Grafická karta ? Tady jsem nerozhodný nejvíc. Do košíku jsme dal ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5. Uvažoval jsme nad 560Ti, HD6870, díval jsme se do mnoha testu a při rozlišení 1920* se mi zdali rozdíly ve výkonu zanedbatelné, nepotřebují plné vyhlazovaní každé hrany, osobně si myslím že výkon 560 mi stačí a rád ji pak třeba za 2 roky vyměním za jinou kartu kolem 4tisíc.
Rád bych ušetřil 2 tisíce do zdejšího limitu 20 000, na nákup klávesnice, myši a sluchátek.
Děkuji za každou radu.
výsledná zostava je drahšia len o 102Kč:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... NE0111N301
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
- Jeltík
- Mírně pokročilý

-
- Registrován: 16. říj 2004
- Bydliště: HK, /edit-promaz!
- Kontaktovat uživatele:
- Michael24
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. led 2009
- Bydliště: Rakovník/Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
- Ronhal
- Nováček

-
- Registrován: 02. srp 2011
Re: Sestavy do 20.000,-
tyhle Ramky Kingston HyperX Blu XMP 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, které mi doporučujete mají v parametrech 1,7 - 1,9 V, neodpálí mi to řadič? Intel doporučuje 1,5 V.
- shelby_nr
- Čestný člen

-
- Registrován: 18. říj 2009
- Bydliště: NR
Re: Sestavy do 20.000,-
ak by si trochu googlil tak by si zistil, ze tam maju chybu v popise...tie ram maju 1,65V a doporucovanych je max. 1,65V
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
- Javo26
- Začátečník

-
- Registrován: 09. lis 2010
Re: Sestavy do 20.000,-
Ještě bych se chtěl zeptat - u procesoru ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000012YE )
je napsáno, že je boxován s chladičem (je to nakonci odstavce pod názvem). To znamená, že s procesorem je dodávan i chladič? A jestli ano, nevíte jaký? Děkuji.
je napsáno, že je boxován s chladičem (je to nakonci odstavce pod názvem). To znamená, že s procesorem je dodávan i chladič? A jestli ano, nevíte jaký? Děkuji.
- Natural
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 21. srp 2010
- Bydliště: Diváky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Je tam chladič, který je udělán tak, aby uchladil procesor na základních taktech na přijatelné teplotě (vysoké). Nikde se ale nepíše, že by se hodil pro přetaktování a byl tichý.
- Javo26
- Začátečník

-
- Registrován: 09. lis 2010
Re: Sestavy do 20.000,-
Toho jsem se obával, díky moc.
- Jeltík
- Mírně pokročilý

-
- Registrován: 16. říj 2004
- Bydliště: HK, /edit-promaz!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
Víme, uřvaný jak vysavač. Vysoký otáčky zaručený 
- Javo26
- Začátečník

-
- Registrován: 09. lis 2010
Re: Sestavy do 20.000,-
A je tu ještě jedna věc - u té sestavy ( http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010RLA01 ) teď není pořád dostupná ta GK (a to ani v Alze, apod.) a kdyby nebyla dostupná ani příští týden, mohl bych ji kdyžtak nahradit touto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX6O215L0 , aniž by to nijak zhoršilo výkon a taky aby tam pasovala? Děkuji.
- Jeltík
- Mírně pokročilý

-
- Registrován: 16. říj 2004
- Bydliště: HK, /edit-promaz!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy do 20.000,-
MSI ne, Asus dělá lepší chlazení a hlavně to tak "neřve"
A co lepší case, HDD a nová revize chladiče?
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5C01146G01
A co lepší case, HDD a nová revize chladiče?
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5C01146G01