Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Ano, je.
David-Dejf
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od David-Dejf »

Dobrý den,
vybral jsem si tuto sestavu, můžete mi jí prosím okouknout, případně poradit:

Počítačová skříň CoolerMaster Elite 330 černá
Základní deska GIGABYTE 970A-UD3
Počítačový zdroj OCZ Fatal1ty Professional Series 550W
Grafická karta GIGABYTE N56GOC-1GI
Operační paměť CORSAIR 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 XMP
Procesor AMD Athlon II X4 645
DVD vypalovačka SAMSUNG SH-S223C černá
Interní čtečka karet SWEEX 53v1 USB, bulk
Pevný disk WESTERN DIGITAL Caviar Black 1000GB 64MB cache

celkova cena s DPH 15 087 Kč

Sestava by měla sloužit převážně na hry.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Zdroj: OCZ určite nie, zober Seasonic S12II 520
RAM: radšej zober Kingston
HDD: ten WD sa neoplatí, sata 3 u HDD je marketing, rozdiel oproti napr. Samsungu F3 je par % čo za ten príplatok rozhodne nestojí
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
ManchesterUnited
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Buštěhrad, Kladno, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od ManchesterUnited »

zdravim, chci po 3 letech upgradovat PC a po několikahodinovém čtění a srovnávání jsem došel k tomuto žávěru:

CPU: INTEL Core i5-2500K
MB: ASUS P8Z68-V
RAM: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition - koupit ten kit dvakrát
GK: MSI N560GTX Twin Frozr II/OC

zbytek by šel z PC v podpisu, jak zdroj, chladič, disky apod.

chci se zeptat zda neni "lepší" deska, nebo srovnatelná za menší peníz
Přece jenom do PC investuji jendou za 2 - 3 roky, takže klidně teď utratim více, ale ať mám zase nějaký čas klid. případně pokud někdo doporučí k tomu i SSD za dobrou cenu, na PC dělám vše, od netu, po práci do školy až po hraní
CPU: i9-9900K + NZXT Kraken X53, MB: GIGABYTE Z390 D, MEMORY: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis, VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G, DVDRW: ASUS SDRW-08U9M-U, HDD: SSD Samsung 970 EVO 1TB, CASE: NZXT H510 Matte Black, ZDROJ: SilverStone Essential Gold Semi-modular 750W, SOUND: M-Audio M-Track DUO, REPRO: Logitech Z207, MOUSE: Logitech MX Master 3, LCD: Dell SE2417HG, Powered by iPhone 14 Pro 128GB Notebook: ASUS ZenBook UX430UQ-GV218T
Javo26
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Javo26 »

Zdravím,
mám v plánu si příští týden koupit nový stroj a samozřejmě bych se vás chtěl zeptat, jestli bude tato sestava ( http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010RLA01 ) dobrou volbou? Počítač by měl sloužit primárně ke hraní a v budoucnu bych chtěl i přetaktovat. Děkuji.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

to ManchesterUnited: vše je ok, no SSD asi jedine Intel 320 80GB. Na chladič budeš potrebovať NM-I3...buď si ho rovno kúp alebo napíš do Noctuy (treba poslať faktúru od chladiča a od cpu alebo MB) oni ti ho pošlú zadarmo.

to Javo26: tiež je všetko ok...GC-3 Ex. pasta je zbytočná, už v balení Tranquilla je dostatočná/dobrá pasta.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Javo26
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Javo26 »

Výborně, tak díky moc.
Ronhal
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Ronhal »

Dobrý den, po dvou letech užíváni notebooku Asus K50AB jsem se rozhodl pořídit si konečně něco na hraní :P

PC bude převážně sloužit ke hraní, ale také na CAD systémy, úpravy fotek a sem tam střih videa.
Chtěl jsme si to poskládat tak, aby pak v budoucnu nebylo problém navýšeni výkonu.
Doma již mám monitor s maximálním rozlišením 1920*1080 a nehodlám jej v blízké době zatím měnit.

Zde rychlý odkaz na košík na alfacomp

Napíši ke každému komponentu svůj názor a spekulaci kde si nejsme jistý a rád bych Vás tímto požádal o radu.

Procesor Intel i5-2500K > Vidím to na dostačující výkon do budoucna.
Deska MSI P67A-C45 (B3) > Nehodlám v budoucnu osazovat 2 grafické karty, proto nechci připlácat za druhý PCI Express x16.
Skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl > Zamiloval jsem se do téhle skříně pro její vzhled, nepokoušejte se mi ji někdo rozmluvit :P
Zdroj Fortron AURUM GOLD 600 > Certifikace 80PLUS Gold, záruka 5 let,600W do budoucna pro silnější grafiku.
Paměti Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz > 1.5V, chladič,4GB stačí zatím
Chladič na procesor Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 > tady nevím, jestli to stačí
Pevný disk ? Je znát SATAIII ? nebo je to jen další maškara jako kdysi DDR2 a DDR3 ? A jedno tera by mohlo stači.
Grafická karta ? Tady jsem nerozhodný nejvíc. Do košíku jsme dal ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5. Uvažoval jsme nad 560Ti, HD6870, díval jsme se do mnoha testu a při rozlišení 1920* se mi zdali rozdíly ve výkonu zanedbatelné, nepotřebují plné vyhlazovaní každé hrany, osobně si myslím že výkon 560 mi stačí a rád ji pak třeba za 2 roky vyměním za jinou kartu kolem 4tisíc.

Rád bych ušetřil 2 tisíce do zdejšího limitu 20 000, na nákup klávesnice, myši a sluchátek.

Děkuji za každou radu.
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od msoky »

shelby_nr píše:to ManchesterUnited: vše je ok, no SSD asi jedine Intel 320 80GB. Na chladič budeš potrebovať NM-I3...buď si ho rovno kúp alebo napíš do Noctuy (treba poslať faktúru od chladiča a od cpu alebo MB) oni ti ho pošlú zadarmo.

to Javo26: tiež je všetko ok...GC-3 Ex. pasta je zbytočná, už v balení Tranquilla je dostatočná/dobrá pasta.
davam ti do pozornosti clanok o chybovosti intelu 320:
http://extrahardware.cnews.cz/dulezite- ... ji-se-data
radsej kupit Kingston hyperx,alebo vertex 3...to je bezpecne
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
msoky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. zář 2009

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od msoky »

Ronhal píše:Dobrý den, po dvou letech užíváni notebooku Asus K50AB jsem se rozhodl pořídit si konečně něco na hraní :P

PC bude převážně sloužit ke hraní, ale také na CAD systémy, úpravy fotek a sem tam střih videa.
Chtěl jsme si to poskládat tak, aby pak v budoucnu nebylo problém navýšeni výkonu.
Doma již mám monitor s maximálním rozlišením 1920*1080 a nehodlám jej v blízké době zatím měnit.

Zde rychlý odkaz na košík na alfacomp

Napíši ke každému komponentu svůj názor a spekulaci kde si nejsme jistý a rád bych Vás tímto požádal o radu.

Procesor Intel i5-2500K > Vidím to na dostačující výkon do budoucna.
Deska MSI P67A-C45 (B3) > Nehodlám v budoucnu osazovat 2 grafické karty, proto nechci připlácat za druhý PCI Express x16.
Skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl > Zamiloval jsem se do téhle skříně pro její vzhled, nepokoušejte se mi ji někdo rozmluvit :P
Zdroj Fortron AURUM GOLD 600 > Certifikace 80PLUS Gold, záruka 5 let,600W do budoucna pro silnější grafiku.
Paměti Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz > 1.5V, chladič,4GB stačí zatím
Chladič na procesor Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 > tady nevím, jestli to stačí
Pevný disk ? Je znát SATAIII ? nebo je to jen další maškara jako kdysi DDR2 a DDR3 ? A jedno tera by mohlo stači.
Grafická karta ? Tady jsem nerozhodný nejvíc. Do košíku jsme dal ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5. Uvažoval jsme nad 560Ti, HD6870, díval jsme se do mnoha testu a při rozlišení 1920* se mi zdali rozdíly ve výkonu zanedbatelné, nepotřebují plné vyhlazovaní každé hrany, osobně si myslím že výkon 560 mi stačí a rád ji pak třeba za 2 roky vyměním za jinou kartu kolem 4tisíc.

Rád bych ušetřil 2 tisíce do zdejšího limitu 20 000, na nákup klávesnice, myši a sluchátek.

Děkuji za každou radu.
čo sa týka procesoru,ja by som v pohode tam dal aj i5-2400 podľa mňa stačí ale ako chceš ty...pameti medzi 1333Mhz a 1600Mhz nieje skoro žiadny rozdiel..zvyčajne do 3% (ale proč si nekupiť 1600Mhz keď su drahšie len o 20 Kč?) a čo sa týka grafickej karty..je na každom človeku ako sa rozhodne...no chceš vedieť náš osobný názor a môj je taký že preferujem AMD karty pretože u nás v eshope sa nvidie vracajú viac na reklamácie ako AMD ( a to nVidie predávame menej) takže ja by som šiel jednoznačne do AMD,ale to sa musiš rozhodnuť ty (nvidia má Physx ktoru využiješ poriadne iba v jednej hre - Batmanovi a nevydáva pravidelne ovládače...AMD vydáva ovládače každý mesiac) a čo sa týka chladiču na procesor...jednoznačne ber Tranquillo je o dost kvalitnejší a čo sa týka diskov a SATA III...veľký rozdiel tam nieje (do +7% výkonu oproti SATA II) ale skôr je rozdiel v tom že oproti diskom so SATA II je ten disk konštrukčne novší, prípadne má viac cache a celkovo je to novší model(to je asi dôvod prečo tam je tých +7%)..takze ja by som odporúčal disky so SATA III lebo su to novšie modely...nebudeš predsa kupovať starinu

výsledná zostava je drahšia len o 102Kč:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... NE0111N301
CPU: Phenom II X3 720, SB:Gigabyte MA790X-DS4, RAM: Corsair 4GB DDR2 1066Mhz CL5, Chladič:Scythe Katana 3, GK:MSI Radeon 3850 512MB,HDD: WD 640GB WD6401AALS , DVD:Samsung SH-S223F, zdroj:Enermax MODU82+ II EMD525AWT II, skrinka:Thermaltake Armor MX VH8000BWS, OS:win7 Ultimate 64bit, monitor: Dell U2311H,
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Jeltík »

Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

:up: Přesně nějak takto bych to viděl já :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Ronhal
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Ronhal »

tyhle Ramky Kingston HyperX Blu XMP 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, které mi doporučujete mají v parametrech 1,7 - 1,9 V, neodpálí mi to řadič? Intel doporučuje 1,5 V.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

ak by si trochu googlil tak by si zistil, ze tam maju chybu v popise...tie ram maju 1,65V a doporucovanych je max. 1,65V
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Javo26
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Javo26 »

Ještě bych se chtěl zeptat - u procesoru ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000012YE )
je napsáno, že je boxován s chladičem (je to nakonci odstavce pod názvem). To znamená, že s procesorem je dodávan i chladič? A jestli ano, nevíte jaký? Děkuji.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Je tam chladič, který je udělán tak, aby uchladil procesor na základních taktech na přijatelné teplotě (vysoké). Nikde se ale nepíše, že by se hodil pro přetaktování a byl tichý.
Javo26
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Javo26 »

Toho jsem se obával, díky moc.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Jeltík »

Víme, uřvaný jak vysavač. Vysoký otáčky zaručený :-)
Javo26
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Javo26 »

A je tu ještě jedna věc - u té sestavy ( http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010RLA01 ) teď není pořád dostupná ta GK (a to ani v Alze, apod.) a kdyby nebyla dostupná ani příští týden, mohl bych ji kdyžtak nahradit touto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX6O215L0 , aniž by to nijak zhoršilo výkon a taky aby tam pasovala? Děkuji.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Jeltík »

MSI ne, Asus dělá lepší chlazení a hlavně to tak "neřve"
A co lepší case, HDD a nová revize chladiče?
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5C01146G01
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“