NVIDIA Turing - Info a spekulace
Moderátoři: Walker1134, Wilik
- Eddward
- Moderátor

- Registrován: 16. pro 2009
- Bydliště: SVK - Košice
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
- hnizdo
- Začátečník

- Registrován: 29. bře 2007
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Hmm, koukam ze gigabyte docela setri. Jestli ja se na nej nevykaslu a nevezmu Asus Strix. Ma 12", takze se mi vejde. Jenze strix asusy nejak nevidim v shopech.
Info, anyone?
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
- Eddward
- Moderátor

- Registrován: 16. pro 2009
- Bydliště: SVK - Košice
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
jak to ze nevidis, ved su vsade aj rovno v alze... a su inak najdrahsie, cez 1000e
/
teda ked sa bavime o RTX 2080, non Ti... ku ktorym bol aj ten unboxing vyssie
/
teda ked sa bavime o RTX 2080, non Ti... ku ktorym bol aj ten unboxing vyssie
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
- hnizdo
- Začátečník

- Registrován: 29. bře 2007
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
na alze maji 2080Ti asus dual a turbo. Trivetrakovej Strix nevidim nikde.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
- satik
- Začátečník

- Registrován: 03. črc 2015
- Bydliště: Jilemnice
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
ta ASUS Turbo - docela odvazny vypustit takovouhle grafiku jen s jednim ventilatorem... 
GPU GIGABYTE AORUS GeForce RTX 5090 XTREME WATERFORCE CPU AMD Ryzen 7 9800x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM Kingston Fury 96GB @6000MHz CL30
case Fractal Meshify XL PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD 2+4+4+8TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
case Fractal Meshify XL PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD 2+4+4+8TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
- R0mi
- Začátečník

- Registrován: 20. čer 2007
- Bydliště: Bratislava
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Mám tú istú skrinku len novšiu verziu. Ale rovnaký problém max. tuším osadím do 31cm GPU čiže MSI TRIO Ti padla. A toto som našiel na ofiko stránkach na Asus : Additional models will hit shelves in the coming months, including a hot-clocked version of the ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti. Check with your local ASUS ROG representative for details on availability and pricing in your region.hnizdo píše:na alze maji 2080Ti asus dual a turbo. Trivetrakovej Strix nevidim nikde.
Čiže mala by byť ale asi až neskôr bude Strix 2080 Ti
Ryzen 9 5950X//Noctua NH-D15 Chromax Black//ASUS PRO WS X570-ACE//SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 9070 XT//G.Skill Trident Z Neo 64GB (4x16GB) 3600 MHz CL14 OC//Corsair MP600 PRO XT 2TB//Corsair MP600 2TB//WD201KRYZ 20TB, WD2003FYYS 2TB//Corsair HX750//Phanteks Enthoo Evolv X//Dell Alienware AW3423DWF//Teufel Concept E450 Digital//Logitech G PRO X Headset//ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition //ASUS ROG STRIX SCOPE II 96 WIRELESS//ROG Hone Ace Aim Lab Edition//
- hnizdo
- Začátečník

- Registrován: 29. bře 2007
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
hardwarecanucks ji uz maji (od vcera), ale v shopech nicR0mi píše: Čiže mala by byť ale asi až neskôr bude Strix 2080 Ti
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
- H2SO4
- Začátečník

-
- Registrován: 13. lis 2005
- Bydliště: Pardubice
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Sem docela zvedavej na recenzi od Obra,jak si povede referencni chladic.Aby se nakonec nevyplatilo koupit primo z nvidia stranek FE verze.
Naposledy upravil(a) H2SO4 dne úte 18. zář 2018, 18:18, celkem upraveno 1 x.
CPU:9850x3D | MB:Asus ROG STRIX X870E-E Gaming WIFI | VGA: Asus 5090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
- ArgCZ
- Začátečník

- Registrován: 16. črc 2010
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
desingově se mě zdaj ty FE verze zatím povedenější než od výrobců
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
- nothing_
- Začátečník

- Registrován: 06. lis 2014
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Aj mne, ved ano o to im ide, aby aj oni ukrojili z kolaca. Dizajn super, uvidime ake budu teploty a hlucnost. Este asuska nova s tymi 3 spojenymi vetrakmi sa mi celkom paci, aj EVGA vyzerala celkom pohode, ale pri blizsom pohlade je to celkom hnus.ArgCZ píše:desingově se mě zdaj ty FE verze zatím povedenější než od výrobců
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair RM1000x | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell AW3423DW | KEYBOARD: ASUS ROG Strix Flare II Animate | MOUSE: Logitech G502 X Plus Wireless RGB | OS: Win 11 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB + iPhone 15 Pro Max 256 GB
- madPav3L
- Mírně pokročilý

- Registrován: 07. pro 2005
- Bydliště: Středočeský kraj
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Pročítal jsem si MSI Afterburner forum a Unwinder (developer MSI Afterburner) je celkem spokojený s tím Nvidia scanner API a podpora už je přidaná v poslední betaverzi.
Na testování má kartu MSI RTX 2080 Ventus a hraje si s tím už zhruba 2 týdny. Ze začátku byl skeptický, ale čím víc si s tím hraje, tím víc se mu to líbí. Není to prý žádná revoluce, ale celkem dobrá evoluce.
Je to jen na automatické přetaktování jádra, paměti to nepřetaktuje. Spustil už několik stovek automatických testů přetaktování a ani jednou to neskončilo pádem systému. Vždy mu to detekovalo přibližně +170 MHz přetaktování na jeho systému, což ve výsledku znamenalo takty 2050-2100 MHz.
Jsou tam dva módy, testovací a skenovací.
V testovací módu se ručně nastaví křivka napětí/frekvence a to se testuje, výsledek je zobrazen v úrovni stability GPU v % od 0-100 (0% - nestabilní, 100% - stabilní). Nikdy neviděl 100% výsledek, ani na základních taktech
. Vypadá to, že maximum je 90% takže si Nvidia asi trochu kryje prdel...
V režimu skenovaní se algoritmy Nvidie snaží detekovat maximální stabilní přetaktování na GPU, výsledek je vrácen jako průměrné přetaktování jádra v MHz. Na konci přetaktování je pak modifikovaná křivka napětí a frekvence poslaná do MSI Afterburneru.
Testovací režim trvá asi 5 minut a skenovací asi 15-20 minut.
Na testování má kartu MSI RTX 2080 Ventus a hraje si s tím už zhruba 2 týdny. Ze začátku byl skeptický, ale čím víc si s tím hraje, tím víc se mu to líbí. Není to prý žádná revoluce, ale celkem dobrá evoluce.
Je to jen na automatické přetaktování jádra, paměti to nepřetaktuje. Spustil už několik stovek automatických testů přetaktování a ani jednou to neskončilo pádem systému. Vždy mu to detekovalo přibližně +170 MHz přetaktování na jeho systému, což ve výsledku znamenalo takty 2050-2100 MHz.
Jsou tam dva módy, testovací a skenovací.
V testovací módu se ručně nastaví křivka napětí/frekvence a to se testuje, výsledek je zobrazen v úrovni stability GPU v % od 0-100 (0% - nestabilní, 100% - stabilní). Nikdy neviděl 100% výsledek, ani na základních taktech
V režimu skenovaní se algoritmy Nvidie snaží detekovat maximální stabilní přetaktování na GPU, výsledek je vrácen jako průměrné přetaktování jádra v MHz. Na konci přetaktování je pak modifikovaná křivka napětí a frekvence poslaná do MSI Afterburneru.
Testovací režim trvá asi 5 minut a skenovací asi 15-20 minut.
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI RAM: Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung PM981 M.2 2TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G502 X Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
- Eddward
- Moderátor

- Registrován: 16. pro 2009
- Bydliště: SVK - Košice
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Udajne je spotreba karty v idle rezime vyssia ako pri Pascaloch na ovladacoch pre recenzie.
Nvidia pracuje na oprave ovladacov.
Podobny bug mal myslim aj Pascal zo zaciatku.
Nvidia pracuje na oprave ovladacov.
Podobny bug mal myslim aj Pascal zo zaciatku.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Digital Foundry:
Metro Exodus RTX Ray Tracing: The Next Level in Lighting?
https://www.youtube.com/watch?v=lRO_BbrHFkQ
https://www.youtube.com/watch?v=Ms7d-3Dprio
Metro Exodus RTX Ray Tracing: The Next Level in Lighting?
https://www.youtube.com/watch?v=lRO_BbrHFkQ
https://www.youtube.com/watch?v=Ms7d-3Dprio
- madPav3L
- Mírně pokročilý

- Registrován: 07. pro 2005
- Bydliště: Středočeský kraj
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Asus Strix RTX 2080 and 2080 Ti Preview
https://www.youtube.com/watch?v=O6fEy7EO6hw
https://www.youtube.com/watch?v=O6fEy7EO6hw
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI RAM: Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung PM981 M.2 2TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G502 X Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
- HEAD
- Začátečník

-
- Registrován: 27. lis 2005
- Bydliště: Usti n/L
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
V kolik hodin konci NDA na recenze?
- Eddward
- Moderátor

- Registrován: 16. pro 2009
- Bydliště: SVK - Košice
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Podla toho ako sa zacinaju objavovat detailnejsie specifikacie na weboch vyrobcov je uz iste, ze AIB karty budu zrejme bezne nad Nvidia FE, cize nad 1800Mhz boost. Nie vela ale budu.
Inak dnesny program diskusii na fore po 15.00 v skratke
1. referencia vs FE vs AIB OC vs custom OC
2. recenzie vs recenzie, preco tu 30% preco tam 50%
3. zaplatene recenzie
Inak dnesny program diskusii na fore po 15.00 v skratke
1. referencia vs FE vs AIB OC vs custom OC
2. recenzie vs recenzie, preco tu 30% preco tam 50%
3. zaplatene recenzie
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
- mlrs
- Začátečník

-
- Registrován: 11. kvě 2006
- Bydliště: Brno
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
6am PST -> 15h u nas
Ryzen 7 5700X + Wraith Prism RGB, Sapphire Pulse Radeon 9070 16GB, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 3,5TB SSD, Seasonic Focus GX 650, Montech Air 903 Max, Dell U3023E
PC2: Mac mini M2 Pro + Xbox Series X&S + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
PC2: Mac mini M2 Pro + Xbox Series X&S + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
- HEAD
- Začátečník

-
- Registrován: 27. lis 2005
- Bydliště: Usti n/L
- Kontaktovat uživatele:
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
Abych pravdu rek ja uz neverim nikomu krome hardware unboxed, gamers nexus, digital foundry a pcgameshardware.de 
Naposledy upravil(a) HEAD dne stř 19. zář 2018, 07:56, celkem upraveno 1 x.
- ArgCZ
- Začátečník

- Registrován: 16. črc 2010
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
tak já to mam stejně krom toho pcgames, místo toho koukám na computerbase.de a tím asi končím, nejvíc se ale těším vždycky na DF
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
- skaven321
- Začátečník

-
- Registrován: 09. zář 2014
Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace
nieste loajalni, ja som zvedavy na guru3D a !gpureport! 
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, RX 9070 XT Pulse, GB2770QSU - Red Eagle