GF 8800GTX/GTS - recenze, porovnání výkonu

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
BananaYoe
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BananaYoe »

Lidi nevíte kde sezhnat ty videa co mají v recenzi na tady na PCtuningu? myslím tu žábu tu ženskou a tu vodu jak teče po té skále atd atd. Hledal sem hledal ale nikde nic nenašel.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

OBR píše: Nechapu co furt kazdej mele o tom ze hry nevyuzivaj DUAL core - jasne ze vyuzivaj a ...
Jenze ja nekupuju 8800GTx :wink:
Ja kupuju 8800GTs a tam podle tech grafu neni zadna limitace procesorem.
A stejne si stojim za svim.Nikdo mi nenamluvi, ze nakej 2jadrovej 2.4Ghz slimak je lepsi, jak muj athlon na 3 Ghz. :wink:
U her ktere jsou OPTIMALIZOVANE pro dual cpu by mohl, ale tech je strasne malo.Treba q4 s patchem pro dualcore.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

HEAD píše:U her ktere jsou OPTIMALIZOVANE pro dual cpu by mohl, ale tech je strasne malo.Treba q4 s patchem pro dualcore.
Nevíš, o čem mluvíš. Na displeji Logitech G15 klávesnice sleduji při hraní vytížení CPU (a další věci), a pohybuje se u cca 50 her z mé sbírky od 70 do 100%.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Diskuse na téma SC vs. DC je jinde, takže tímto bych to tady ukončil. S tématem to moná něco do činění trochu má, ale thread v CPU sekci, bude přesto vhodnější.
Goldnoob team proud member!
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

HEAD píše:Jenze ja nekupuju 8800GTx :wink:
vim, ze thellwin nam zakazal tu ted pitvat DC vs SC, ale ja si musim rejpnout i za cenu zluty karty...HEADe, fakt te nechapu, jestli je to tvoje tvrdohlavost, nebo jestli jsi tak hloupej, i hra, ktera nepodporuje dualcore, tak ji windows automaticky priradi jednomu jadru a vse ostatni da druhemu jadru - to je proste (ne)vyhoda G80, ja osobne v tom vidim vyhodu, protoze se konecne dokaze prosadit v high-end sestavach CPU - takze tvoje demagogie na tema SC vs. DC je zcestna, vubec nevis, jak to je - resp. jestli 8800GTS, tak jedine X2/C2, protoze u G80 jadra je proste "hlemizd" 3600+ at chces, ci ne lepsi, nez tvuj opevovany uzasne rychle SC na 3000MHz...pls, at si to precte, pak klidne promaz
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Forceware ovladače od řady 80.xx umí používat dualcore, 97.02 samozřejmě také.. I to je důvod, proč 8800GTX lépe běží na dualcore i se hrou, která jej jinak nepodporuje (nehledě na to, že na WinXP neběží jen hra samotná, ale i kernel, obsluha myši, klávesnice, audia, antivirus, LAN, firewall, atd.)

PS: Většina nových her používá více threadů
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

A většina nových her je při 1600*1200 AA/AF limitována výkonem grafické karty, takže jim je vcelku putna, na jakém běží procesoru, když procesor s výpočty stejně čeká na grafickou kartu... bohužel, taková je praxe, ať už si lidé, kteří vyhodili peníze za předražené multi-core Intelu, říkají, co chtějí :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

no-X: jak jsem již psal, doplň si znalosti, Forceware je od řady 80.xx psaná pro podporu dualcore, a umí rozdělit svoji činnost do řady thredů. Rovněž tak hry umí rozdělit hlavní thread, fyziku, AI, atd., do řady threadů. A zde singlecore hrubě zaostává... Na singlecore + 8800GTX nejsem schopen hrát Oblivion na 1920x1200, kdežto na dualcore ano.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

radekhulan píše:no-X: jak jsem již psal, doplň si znalosti, Forceware je od řady 80.xx psaná pro podporu dualcore, a umí rozdělit svoji činnost do řady thredů. Rovněž tak hry umí rozdělit hlavní thread, fyziku, AI, atd., do řady threadů. A zde singlecore hrubě zaostává... Na singlecore + 8800GTX nejsem schopen hrát Oblivion na 1920x1200, kdežto na dualcore ano.
Mluvil jsem o 1600*1200 + AA/AF. Z obsahu tvého postu nepředpokládám, že bys Oblivion hrál na max detaily s AA/AF (víme proč), takže tím, cos napsal, nijak nepopíráš faktický význam mého postu, protože hodnotíš hratelnost v úplně jiném nastavení, než jsem uvedl já :-) Takže než mi začneš radit ohledně doplňování znalostí, vyzkoušej si nějakou novou náročnou hru, kterou je na tvém systému možné spustit v 1600*1200 (případně těch 1920*1200) s maximálními detaily a AA/AF, a pak se budeme bavit o tom, do jaké míry je výkon v tomto nastavení závislý na procesoru :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

no-X píše:Mluvil jsem o 1600*1200 + AA/AF. Z obsahu tvého postu nepředpokládám, že bys Oblivion hrál na max detaily s AA/AF (víme proč),
Zase se pleteš. Toto jsem psal již dříve:

Oblivion i Gothic III jedou na jedné 8800GTX s AA 4x + AF 16x + HDR + vše na max + rozlišení 1920x1200 s FPS 40-70, ovladače nastavené na High Quality, Oblivion má navíc razantní mod textur (zlepšení) oproti originálu. Ta karta má neuvěřitelný výkon, a to jsou teprve první (hodně nedokonalé) ovladače:

Obrázek Obrázek
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

2nox: informativne - mas doma 8800GTX (SLi)? nebo z jakho duvodu muzes tvrdit, neco (ze na 8800GTX fakticky neni potreba dobry CPU i pri vysokych rozlisenich) co RH i OBR doma maji, muzou vyzkouset a tim padem dokazat - teda je to jen imho
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Jenze procesoru je uplme jedno v jakym hrajes rozliseni.Jestli v 320x200 nebo v 1900x1200.porad bude pocitat stejny veci.Naopak graficka karta musi s vetsim rozliseni a detailama pocitat stale slozitejsi veci.A proto ve vysokem rozliseni 1900x1200 a treba 4/8xAA a 16AF je prakticky jedno co mas za procesor.Teda pokud nemas nakej celeron a podobne.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

radekhulan: To jsi teda, kouzelník, protože podle recenzí běhá Oblivion při 1920*1200 + max. možných detailech + AA4x / AF16x na jedné GTX mezi 20-25 FPS, podle konkrétního testu :-)

/h4__: pozor na OT... btw. tys někdy viděl Zemi z vesmíru, abys mohl tvrdit, že je kulatá? :-)
Naposledy upravil(a) no-X dne ned 26. lis 2006, 18:38, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

ja teda na anandtechu nasel 1920x1440 kolem 40FPS s tim, ze RH to ma pretaktovany jeste vic...

//http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2873&p=6

//ne, nevidel, ale vim, ze zeme neni ZDALEKA kulata
Naposledy upravil(a) h4__ dne ned 26. lis 2006, 18:46, celkem upraveno 2 x.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Hoď link.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
JamesDean
Červená karta
Červená karta
Registrován: 15. říj 2006

Příspěvek od JamesDean »

...
Naposledy upravil(a) JamesDean dne sob 22. lis 2008, 20:54, celkem upraveno 1 x.
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

uz jsem to nechtel editovat - chtel jsem dodat, ze ten test na anandtechu neni moc vhodny ke srovnani, protoze radek ma 4GB RAM, vetsi OC, rychlejsi CPU, RAID5 na discich....
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Je pravda ze 1920x1200 jsou rozdily pri pouziti pomaleho/rychleho CPU temer NULOVE! Ale na 1280x1024 a 1600x1200 jsou uz znatelne ... samozrejme od urcite frekvence je ale jakykoliv DUAL procesor dost vykonny ale stale tvrdim ze rozdil mezi Single a Dual core bude v 1600x1200 s 8800GTX drasticky ... viz ten test na firingsquad.com

PS. muzu to i otestovat - pri ruznych rzchlostech CPU i s jednim jadrem vypnutym ... moje deska umi vypnout u DUAL-core jedno jadro ...
JamesDean
Červená karta
Červená karta
Registrován: 15. říj 2006

Příspěvek od JamesDean »

...
Naposledy upravil(a) JamesDean dne sob 22. lis 2008, 20:50, celkem upraveno 1 x.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

V testu na FSQ není uvedené nastavení a podle výsledků (1600*1200 AA/AF GTX 80FPS) rozhodně nešlo o max. Viz výsledky jiných webů:

Takže mi prosím ještě chvíli tvrďte, že při tomhle nastavení visí výkon na procesoru :-)

Obrázek

Obrázek
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“