NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Moderátoři: Walker1134, Wilik
- maltra
- Začátečník

- Registrován: 11. říj 2010
- Bydliště: Západná Stredozem
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Som na to zvedavy, v tej utilite od Evga koncia frekvencie na 1500 MHz - http://tof.canardpc.com/view/d7c267cb-0 ... a3c922.jpg
PC: 9800X3D | 64GB CL30 | X870E Aorus Pro | ZOTAC RTX 5070 Ti AMP | WD_BLACK SN850X 2TB & 4TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | RM1000e | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
- Adraj
- Začátečník

- Registrován: 06. kvě 2011
- Bydliště: Havlíčkův Brod
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Sakra, kde se tohle vzalo? To mi úplně uniklo. Tohle dost potvrzuje už tím, že se dá zvedat i power target.
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Tak krutěpřísně vypadající Precision jsem k mé GTX580 nemělmaltra píše:Som na to zvedavy, v tej utilite od Evga koncia frekvencie na 1500 MHz - http://tof.canardpc.com/view/d7c267cb-0 ... a3c922.jpg
Líbí se mi ty leaky výkonu. Z GTX580 jsem vytřískal při maximálním napětí jen cca X2700 3DM11 bodů. Tady i v základu je X3000 takže sem zvědavek ka půjde tohle... dá to přes X3500?
EDIT: mimochodem všimli jste si v těch uniklých prezentacích toho adaptivního V-syncu? To je totiž naprosto geniální věc, která podle mě řeší problém zapínání/vypínání v-syncu!
Co znamená v sync při poklesu fps pod 60fps? Pád na 30/20/15fps! Ja to řešit? Aktivace V-syncu s triple bufferem. Co to způsobí? Silný lag hlavně při nižších fps... A co způsobuje vyplý v-sync?... Hlavně při vysokých (nad frekvenci monitoru) fps roztrhaný obraz... začíná nám svítat?
Pokud pod 60fps (nebo více než 16,6ms na snímek) dekativujeme v-sync, tak nedojde k propadu fps jeho synchronizací. A pokud máme vyšší fps než 60 (nebo méně než 16,6ms na snímek), tak jej můžem synchronizovat a zbavíme se obrazového tearingu... Geniální!
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- maltra
- Začátečník

- Registrován: 11. říj 2010
- Bydliště: Západná Stredozem
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Beriem to s rezervou, tie takty su asi pre extremne taktovanie pod LN2. Inak to s tou GTX 580 si mal tych X2700 v 3DM11 na akej zostave? Lebo to sa mi zda dost malo , ja mam na 1125/1575 @ 1.250V okolo X3050. Na zostave dost zalezi, uz som tu predtym postol ze na brutus pretaktovanej HD 7970 a SB-E na 5 GHz vyslo X4400. Preto som zvedavy na testy za rovnakych podmienok.Ache píše:Každopádně z té maximálky bych si hlavu nelámal - na tacháči má Fábia HTP taky přes 200![]()
.
.
Líbí se mi ty leaky výkonu. Z GTX580 jsem vytřískal při maximálním napětí jen cca X2700 3DM11 bodů. Tady i v základu je X3000 takže sem zvědavek ka půjde tohle... dá to přes X3500?
PC: 9800X3D | 64GB CL30 | X870E Aorus Pro | ZOTAC RTX 5070 Ti AMP | WD_BLACK SN850X 2TB & 4TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | RM1000e | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
- Adraj
- Začátečník

- Registrován: 06. kvě 2011
- Bydliště: Havlíčkův Brod
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
A co když k tomu ještě přidáš to, že při použití Surroundu je díky tomu možné zobrazovat vyšší fps na hlavním monitoru a nižší na postranních, kde to tolik není potřeba?Ache píše: To je totiž naprosto geniální věc, která podle mě řeší problém zapínání/vypínání v-syncu!
http://www.techpowerup.com/162504/NVIDI ... ailed.html
Naposledy upravil(a) Adraj dne pát 16. bře 2012, 22:36, celkem upraveno 1 x.
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Děláš si srandu že jo? Na default má GTX580 cca 2100 bodů! Takže nárůst na 2700 je docela síla (s referákem). Proto sem zvědavej jaký OC potenciál bude mít GTX680... to u mě bude rozhodovat o koupi HD7970 vs. GTX680. Bez OC bych nebral ani jednumaltra píše:Inak to s tou GTX 580 si mal tych X2700 v 3DM11 na akej zostave? Lebo to sa mi zda dost malo
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- durod
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. úno 2005
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Ache, pujdes do ni i za 12K? Jinak na tvuj test jsem zvadavy, odpovi mi vice, nez vsechny recky dokopy. Jinak toho adapt. v-sync jsi take vsimnul, kdyz to bude funkcni, tak super. A ohledne taktovani, podle toho screenu EVGA Precision to konecne bude trochu vzruso ladit offset a power target a najit kompromis
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
- Pavel.P.
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 28. lis 2005
- Bydliště: UHB
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Zdá se mi to, nebo je to už fakt geniálně vyšpekrovaná fermi pod architekturou kepler?
Mně osobně nejvíc zajímaví mobilní gpu, a při pohledu na výkon / watt na stolní gpu se začínám moc těšit 
...
- maltra
- Začátečník

- Registrován: 11. říj 2010
- Bydliště: Západná Stredozem
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Vyzera ze fixli ten graf s Battlefieldom 3
- http://i42.tinypic.com/fjgshj.png
Ja tu sracku nehram, ale vraj sa tam neda nastavit tych 8xAA, maximalne 4xAA, tak ako to testovali (DX9 a AA zapnuty v ovladacoch)?
Ja tu sracku nehram, ale vraj sa tam neda nastavit tych 8xAA, maximalne 4xAA, tak ako to testovali (DX9 a AA zapnuty v ovladacoch)?
PC: 9800X3D | 64GB CL30 | X870E Aorus Pro | ZOTAC RTX 5070 Ti AMP | WD_BLACK SN850X 2TB & 4TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | RM1000e | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
To jestli do ní půjdu i za 12K (no za EVGA GTX580 jsem dal 11,6K, tak už to takovej rozdíl není) rozhodne to, jaká karta bude lepší.durod píše:Ache, pujdes do ni i za 12K? Jinak na tvuj test jsem zvadavy, odpovi mi vice, nez vsechny recky dokopy. Jinak toho adapt. v-sync jsi take vsimnul, kdyz to bude funkcni, tak super. A ohledne taktovani, podle toho screenu EVGA Precision to konecne bude trochu vzruso ladit offset a power target a najit kompromis
Jinak předem řikam, že u mě rozhoduje to jak se na tom hraje - fps hodnoty mě až tak nezajímají (k čemu je například dobré vysoké fps s microstuteringem/lagem že?
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- Pavel.P.
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 28. lis 2005
- Bydliště: UHB
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
BF 3 i think only DX11maltra píše:Vyzera ze fixli ten graf s Battlefieldom 3- http://i42.tinypic.com/fjgshj.png
Ja tu sracku nehram, ale vraj sa tam neda nastavit tych 8xAA, maximalne 4xAA, tak ako to testovali (DX9 a AA zapnuty v ovladacoch)?
...
- michal3d
- Začátečník

- Registrován: 25. úno 2007
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
- tak pokial to niekto neotestuje, tak sa mozeme rozpravat len na urovni dohadov/teorie. Nicmene podla mna, je ta technologia zalozena na presne tom istom principe ako PowerTune, na co ukazuju tieto slidy:Ache píše: To rozhodně neníU AMD taktuješ, ale díky limitu TDP ti už výš frekvence nevyleze, ba naopak, při zvednutí napětí se ještě více zvýší spotřeba a výkon v kritických úsecích klesne. Pokud u K bude TDP limit jen na turbo, tak budeš taktovat dál a dál i se zvýšeným napětím jako na jakékoliv jiné kartě, ale jen by se už asi nezapínalo turbo (teoreticky)....
http://tof.canardpc.com/view/f7df03d3-e ... 13ca45.jpg
vs
http://www.hitechlegion.com/images/stor ... ptune3.jpg
pointa je ta, ze proste v mnohych hrach nie je GPU vytazene na maximum, takze je teoreticky mozne mu zvysit frekvenciu bez obav z toho, ci to karta vydrzi. Pri klasickej karte, ktora nema PowerTune (alebo podobnu technologiu) sa musi nastavit frekvencia tak, aby to aj v maximalnej zatazi vydrzala, to ju ale zbytocne brzdi vo vacsine beznych hier. Preto v AMD nastavili uz od vyroby tu "Boost" frekvenciu, akurat tam je to vydavane za default s tym, ze pokial spotreba prekroci limity karty, tak sa podtaktuje na bezpecnu uroven. U nVidie to vyzera na to iste, akurat ze tam je to co je u AMD "Default Clock" "Boost Clock" a "Default Clock" u nVidie je hodnota, na ktoru sa AMD karta podtaktuje pri maximalnej zatazi.
Z toho by potom vyplyvalo, ze nVidia karta bude mat tak isto limit na spotrebu ako ma AMD.
Takze otazkou by potom bolo hlavne to, ako budu mat vyriesene nastavenie toho limitu pri pretaktovavani, u AMD sa to da nastavovat v rozmedzi -20 az +20 %. Bude mat nieco podobne aj nVidia, alebo sa bude ten limit upravovat automaticky so zvysovanim frekvencie? No ta hodnota "Power Target" na tej nastavovacej utilitke od EVGA by ukazovala na to, ze to budu mat asi vyriesene velmi podobne ako AMD a otazkou by potom bolo, aky rozsah nastavenia bude ponukat nVidia...
btw...podla tohoto slidu by malo "Turbo" fungovat aj pri pretaktovani
http://tof.canardpc.com/view/28ba9ad6-5 ... 651334.jpg
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
- maltra
- Začátečník

- Registrován: 11. říj 2010
- Bydliště: Západná Stredozem
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
To potom nesedi, lebo v DX11 sa ledva na tych 70 fps dosplha HD 7970 na 1200+ MHz a aj to "iba" so 4xAA.Pavel.P. píše:BF 3 i think only DX11
PC: 9800X3D | 64GB CL30 | X870E Aorus Pro | ZOTAC RTX 5070 Ti AMP | WD_BLACK SN850X 2TB & 4TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | RM1000e | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Proto se na to zaměřím. PowerTune u HD6970/6950 byl humus nejvetšího kalibru. Díky tomu taktování bylo silně omezeno - hratelnost pak trpěla. U HD7970 mi No-X po SZ psal že je to vyřešeno lépe, tak uvidíme. Na GTX680 to bude hlavní věc na kterou se zaměřím.michal3d píše:- tak pokial to niekto neotestuje, tak sa mozeme rozpravat len na urovni dohadov/teorie.
U GTX680 očekávám, že to bude mít vliv tak maximálně na to turbo - to jest 5% frekvence = naproto rozdílné chování než PowerTune.
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- DOC_ZENITH
- Středně pokročilý

- Registrován: 08. kvě 2010
- Bydliště: Praha
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Jinak ještě snad poslední poznatek ke kvalitě AF u GCN čipů.
Všechny problémy s neplynulými přechody se vyřešily, nicméně sklony k shimmeringu jsou stále o malinko větší než u NV, což se AMD snažilo zahladit lehce posunutym LOD = by default lehce méně ostré textury.
http://extrahardware.cnews.cz/files/ima ... on7970.png
http://extrahardware.cnews.cz/files/ima ... Apraxe.png
Zde je srovnání 7970 a fermi, koukejte na texturu země poblíž tanku, na Fermi je ostřejší (prosím ignorovat chybějící některé stíny na 7970, je to bug driverů).
Jinak se zde mluvilo o větších výsledcích GTX680 v 3Dmarkách, atd. Tam se ihmo neni čemu divit, GK104 bude lepší než GF110. Shader-power budou mít podobnou, ale prostupnost pamětí byla u Fermi overkill a bottleneckem byl počet TMU, ten má GK104 dvojnásobnej a na tom bude stát celej boost té karty. Zdvojnásobení počtu TMU bude větší boost než "penalizace" způsobená 256-bit sběrnicí. Ale o penalizaci se moc nedá mluvit, protože Fermi měla 384-bit a slow pamětí a GK104 má 256-bit a fast paměti, ve finále maj prostupnost obdobnou + u Fermi nebyl limit prostupností vůbec, tak nevim proč by u +- o 25-30% rychlejšho GPU (a to jen tím že má 2x tolik TMU) měla bejt najednou ňák zásadní.
Kepler je prostě "Fermi done well" druhá generace té architektury s odstraněnym nejpalčivějšim bottleneckem.
Všechny problémy s neplynulými přechody se vyřešily, nicméně sklony k shimmeringu jsou stále o malinko větší než u NV, což se AMD snažilo zahladit lehce posunutym LOD = by default lehce méně ostré textury.
http://extrahardware.cnews.cz/files/ima ... on7970.png
http://extrahardware.cnews.cz/files/ima ... Apraxe.png
Zde je srovnání 7970 a fermi, koukejte na texturu země poblíž tanku, na Fermi je ostřejší (prosím ignorovat chybějící některé stíny na 7970, je to bug driverů).
Jinak se zde mluvilo o větších výsledcích GTX680 v 3Dmarkách, atd. Tam se ihmo neni čemu divit, GK104 bude lepší než GF110. Shader-power budou mít podobnou, ale prostupnost pamětí byla u Fermi overkill a bottleneckem byl počet TMU, ten má GK104 dvojnásobnej a na tom bude stát celej boost té karty. Zdvojnásobení počtu TMU bude větší boost než "penalizace" způsobená 256-bit sběrnicí. Ale o penalizaci se moc nedá mluvit, protože Fermi měla 384-bit a slow pamětí a GK104 má 256-bit a fast paměti, ve finále maj prostupnost obdobnou + u Fermi nebyl limit prostupností vůbec, tak nevim proč by u +- o 25-30% rychlejšho GPU (a to jen tím že má 2x tolik TMU) měla bejt najednou ňák zásadní.
Kepler je prostě "Fermi done well" druhá generace té architektury s odstraněnym nejpalčivějšim bottleneckem.
- EsN
- Nováček

-
- Registrován: 23. bře 2011
- zumpar1234
-
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Som strasne zvedavy ci sa karta skutocne obrati a nVIDIA bude mat tie efektivnejsie GPU... To by bola zmena o 180°.
- marek p
- Začátečník

-
- Registrován: 08. úno 2009
- EsN
- Nováček

-
- Registrován: 23. bře 2011
- durod
- Středně pokročilý

- Registrován: 01. úno 2005
Re: NVIDIA Kepler - informace, spekulace
Nesedi vam tam neco?marek p píše:....geforce-gtx-680-benchmark-folie-2.....
vykon v hrach ,kde je teselace je o horsi na nVidii(stalker, metro, AvP).....je videt ,ze AMD posileni teselace mela prioritni....
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750


