World of Tanks

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: World of Tanks

Příspěvek od Blue Storm »

Potom dementi, co rushují hlava nehlava jen proto, aby si zabili unicuma... a ještě potom do chatu napsali (teď už to, bohužel pro ně, nejde) "Haha, I killed unicum"... takoví borci jsou na instantní přesdržku...

A jinak ano, počet artyn se zvedl... nepamatuju si, že by jich bylo takové obrovské množství před rozšířením na T10, navíc hráčů také po té změně přibývalo, takže na MM čekalo a pořád čeká o dost víc artyn než tomu bylo v době, kdy byly max tier 7.
PC: AMD Ryzen 7 9700X | Asus Prime B650-Plus WiFi | GTX 980 Ti | Kingston Fury 64 GB 5600MHz | Samsung 990 Evo Plus 1 TB | ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1 TB | Samsung 870 Evo 2 TB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jeltík »

DAveDOG píše:Jeltík: Jo jistě, to je taky jeden z problémů. Ano ve hře je WN focus. Ne nikdy jsem nebyl fialka a ani jsem nehrál na takovém účtu. Jen vidím jak si ty fialky jezdí pořád na ta stejná místa, a jsou chtiví co nejvyššího dmg. A když vykouknou na stejném místě poněkolikáté, tak se diví že přiletí granát. I kdyby se skryly staty, tak by furt nadávali.

BTW: co se stalo s ANV že je na Vás takovej focus? Já ten clantag také dost dlouho vozil, ale v jiné době a mimo CSA (resp. tehdejší šedé aliance) jsme vyloženě nikomu trnem v oku nebyli.
Co se stalo s ANV? Mimo toho, že jsme v kampani na 9. místě a v EU na tom nejsme nijak špatně i mimo kampaň, nic moc. http://worldoftanks.eu/cs/clanwars/rati ... of_size=25

BTW tady ani nejde o to, že by mě jednou z X her někdo vyrektil z druhý strany mapy, ale ono se to děje poměrně konstatně a to ani nemusím jezdit na "OP" místa. prostě stačí, že jsem ve hře nejlepší, což je cca 95% (sad but true) a on si na mě vždycky nějaký zmrd počká. je jedno, jestli mám TD, HT nebo LT. Jednou se na mě zaměří a jak vystrčím rypák, abych si vystřelil, už mi letí nádor na hlavu. Proto ostatně dobří hráči nadávají na klikače, protože XVM focus.

Crabtree: dobrý nápad, ale to se neslučuje s mým postojem. :-)

BS: jo, yolo akce "hrrrrr na něj" jsem už zažil nespočetněkrát a to ani nemusím být fialový.
DAveDOG
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2004
Bydliště: Austerlitz

Re: World of Tanks

Příspěvek od DAveDOG »

Nemají Vás rádi za to že jste devátí v kampani a daří se vám na CW mapě? :D Já myslel že máte vyloženě s někým spory a třeba válku. Jakože tam kde se na CW uchytíte, tam se na Vás sesypou. Kdykoliv Vás potkají v randomu, tak nadávají a jako protivníci jdou vyloženě po Vás. Já si tohle s HAMI tagem užil, i jako zelenej noob. A příjemný to není.
Ale jinak k devátému místu gratuluji. Určitě si ho zasloužíte. Za vámi jsou hooodně silné klany. Good job. :thumbsup:

S tím yolo na XVM je to blbý, určitě by bylo lepší zabránit možnosti vidět staty. Ten klantag by už byl menší zlo. Dvě třetiny hráčů ani top klany ve hře nezná.
UFO PORNOOOOO!

"To není meloun!!!"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: World of Tanks

Příspěvek od Thellwin »

XVM má podle mě krásné řešení v tom, že na začátku a v průběhu bitvy by byl vidět jen typ tanku. Jména + klantagy můžou bejt v konečný tabulce. A nemusely by se skrývat staty, ta hra je dělaná kompetetivně, je to i jeden z důvodů, proč pořád hraju, jen tak se projet a občas někoho zabít už by mě dávno přestalo bavit. Jen by zmizel ten XVM cancer v průběhu bitvy a naopak po bitvě se rád podívám, proti komu jsem vlastně hrál a jak byl dobrej.

Artyny dost vrátily do hry ty osobní mise, pro plno lidí je prostě jednodušší udělat všech 5 tříd bez sekudnárky nebo 4 se skundárkou, ale vynechat lighty a místo nich dělat artyny.
Goldnoob team proud member!
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: World of Tanks

Příspěvek od Blue Storm »

Sakra, jsem se dneska podíval, jak dlouho jsem vlastně byl v S3ALu... celých 823 dní https://ctrlv.cz/QAnb Ale vzpomínky víceméně kladné, až na pár individuí, co se tam občas objevily

//Btw ještě k tomu tématu artyn :lol: Názory k tomu jsou ve stylu "good job ruining his gunmarks" :lol:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58BCB288
PC: AMD Ryzen 7 9700X | Asus Prime B650-Plus WiFi | GTX 980 Ti | Kingston Fury 64 GB 5600MHz | Samsung 990 Evo Plus 1 TB | ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1 TB | Samsung 870 Evo 2 TB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: World of Tanks

Příspěvek od Thellwin »

LT15 na Obj 260, sice už to nepotřebuju, ale taková bitva vždycky potěší :)

http://wotreplays.com/site/3152380#swam ... 1_90_mm_gf
Goldnoob team proud member!
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: World of Tanks

Příspěvek od LoCo99 »

je to jednoduchý, jakmile se dostaneš za ten bod kdy už nejezdíš sračkoidníma tankama a jseš v tancích který ti dovolujou skutečně používat skill (Objekt 140), případně kompenzujou jeho nedostatek svejma vlastnostma (O-I) a ještě k tomu máš fajn posádky s hodně skillama, tak pokud nemáš obě ruce levý a masivní ubytek šedý kůry v mozky tak ta hra je celkem sranda


tady sem si dovolil udělat malou infografiku v rychlosti, jako příklad uvadim nejběžnější a taky nejsnažší linii na hraní

Obrázek
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: World of Tanks

Příspěvek od tatka.troy »

dneska je v kalendáři E25tka :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: takže za tejden s tim jezdí každý dítě :lol:
s Intelem na věčné časy
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: World of Tanks

Příspěvek od Wiruz »

jedine dobre.. pro me japonske heavy to je vetsinou na jednu ranu a 90% lidi s tim stejne neumi hrat :D
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Sapphire PULSE RX 9070 16GB @ 200W / -80mV SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: World of Tanks

Příspěvek od Thellwin »

E25ka je taky tak trochu mýtus. Většina nových map jí vůbec nesedí a celkově po předělání fyziky už s ní není tak jednoduchý hrát. Pořád je to dobrej tank, ale podle mě určitě není OP a hlavně ta penetrace je celkem zásadní balanční prvek.

Včera opět LT15 na Obj 260, za poslední dobu už asi podruhé nebo potřetí s M41 GF. Kdyby někdo nemohl ten úkol udělat, ať mi řekne :D

http://wotreplays.com/site/3165328#prok ... 1_90_mm_gf
Goldnoob team proud member!
DAveDOG
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2004
Bydliště: Austerlitz

Re: World of Tanks

Příspěvek od DAveDOG »

Koukal jsem jak žena zdobí stromek a KV-2 ze sněhu. Docela masakr buff pro grind švédských TDček. Spousta slev, spotřebáků a spousta osobních misí. A hlavně ta ženská posádka.
UFO PORNOOOOO!

"To není meloun!!!"
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: World of Tanks

Příspěvek od tatka.troy »

Já už jezdim jen e25, ted do toho Grilluju abych měl aspon žárovku ale je fakt že na dobrou hru s E25 musí padnou mapa a tým jinak zustanu sám a lítám po mapě :lol: :lol: ale na moje honění statů mi stačí.
s Intelem na věčné časy
DAveDOG
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2004
Bydliště: Austerlitz

Re: World of Tanks

Příspěvek od DAveDOG »

Tak to už je potom o tom co kdo od hry jako takové očekává. Pro někoho je hlavní honění statů, jiný hledá zábavu v odemykání tanků, další si chce jen zajezdit a vystřelit si na nepřítele a jiný třeba v klanové zábavě.
UFO PORNOOOOO!

"To není meloun!!!"
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: World of Tanks

Příspěvek od Blue Storm »

Nevím, jestli to někdo sledujete, ale byly publikovány změny do budoucna... http://worldoftanks.eu/en/news/pc-browser/46/wg_fest/ Co mě nejvíce zaujalo, byť už nehraju, tak následující část, což dost čumím, že k tomu WG přikročilo:
Matchmaker Improvements

Over the past year, we’ve been working hard to address your feedback on the matchmaker and fix well-known issues, including, for instance, getting ranked in the top/middle/bottom of the list an uneven number of times. We won’t just be tweaking matching—we’ll be overhauling its very core and the template system, so that it fits better with the game as it is today.

The improved matchmaker design will balance teams according to a number of templates (e.g., 3/5/7: three vehicles at the top of the list, five in the middle, and seven at the bottom). And one important factor comes to the forefront here: with a vehicle roster as diverse as that in World of Tanks, you are free to choose any tank in your Garage. We wouldn’t want to limit your choice. Therefore, the variety of vehicles waiting to get in a battle is different in prime time and periods when fewer players are online. To prevent excruciatingly long queues, the matchmaker may sometimes create two-tier or even single-tier battles.

No Platoons with vehicles that are more than three tiers apart:The improved matchmaker simply won’t let players create them. The system of XP Bonuses & Penalties will be updated accordingly: there will be no penalties because creating a +/-3 Platoon will be technically impossible.
Fewer easy wins and quick losses (these are usually caused by the uneven distribution of vehicle types between teams): In the future, the matchmaker will spread vehicles types across two teams more evenly.

EXAMPLE: The current system might balance two teams with five TDs against six heavy tanks. The enhanced system spreads vehicles across the teams so that both have TDs and heavy tanks. Though this doesn’t necessarily mean there’ll always be equal numbers of identical classes (e.g., a team with three TDs/two heavy tanks against a team with three TDs and three heavy tanks).

Artillery: The improvement will limit these to a maximum of three per team.
Light tanks: To ensure the new system works, we’ll be stretching light tank branches to Tier X. The addition of tier IX–X vehicles will let the matchmaker assemble diverse teams, and faster. As for gameplay, this could kill two birds with one stone: light tanks gain power and get a chance to contribute meaningfully. The combination of decent view range, compact size, great speed and solid firepower (with guns being just a little less powerful than those of medium tanks) will transform them into small and swift predators. When positioned well, they will pose a threat to the enemy.
Že by to konečně znamenalo i konec tomu, že jeden tým má tři E-100 a druhý tým proti tomu třeba tři Leopardy? To bych se snad k tomu i vrátil v budoucnu...
PC: AMD Ryzen 7 9700X | Asus Prime B650-Plus WiFi | GTX 980 Ti | Kingston Fury 64 GB 5600MHz | Samsung 990 Evo Plus 1 TB | ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1 TB | Samsung 870 Evo 2 TB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od dexterav »

tak teraz dáva MM v podstet presný opak....
enemy 8x HT T8, nové amx , 3x is3 atd a náš tým 1x FCM
totálne vyrovnané a dekvátne, fialka v kv85 úplne dole to fakt vytrhne :mrgreen:
a ked zomrie tak klesnú šance o 10% :D lebo inak sú enemáci komplet modrý že
maximálne vyrovnané MM
aspoň že to funguje obojsmerne, ale WG proste len prestriedava winchance 20% z 80% :|
osobne sa priznám že ma to aj tak stále baví ale niektoré veci tam fakt nemusím
a tiež by som niečo urobil z muníciou po vzore AW
tiež som začal používať goldy a je to isté pay to win aj ked v istej miere prístupné všetkým ale stále pay to win, žiaden skil poste traf a máš dmg :(
niktoré tanky pochopím, iné sú ozaj už len o tom že to veľmi uľahčí hru a fakt netreba žiaden skil
ešte by som zniesol menšie RNG akoo 25%
Intel Ultra 7 265k 5,6/4,9GHz,Apex Z890, 2X24GB 8,73GHz CL40 Corsair, Asus TUF 5090 3.2/34GHz , H2O + Carbide 600Q,SS Noctua Edition, 10TB 850X, Topping D50s + Tilia + T5, StrixPG32UCDP, Fold7, ITX 13700k + 5070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jeltík »

Podle mě je E25 skvěle vybalancovaná, kdybych se první hru nezabil neočekávaným skokem na bok, tak bych měl průměr 3K. :lol:
Obrázek
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: World of Tanks

Příspěvek od keistown »

Kdysi byla vymluva na bitvy, kde jsou vsechny tanky stejny tier, ze by se cekalo moc dlouho, jaka je vymluva ted?
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: World of Tanks

Příspěvek od Blizzard »

Po dlouhé době jsem neodolal a opět jsem se vrátil k WoTku :lol: 8-) Už jsem si vyexpil IS-4 a jsem nadšený! Je to v podstatě ST-I na X tieru. Fakt mě moc baví a nechápu proč ji hodně lidí nemá rádo. Teďka mám nově BL-10 na ISU, taky pěkná sviňárna. Ale máte někdo zkušenosti s E50 linii? Mám teďka Panthera II a za chvilku už budu mít i E 50, tak by mě zajímalo, zda u E 50 je taky každá rána vyřazený motor a jiné moduly? :x Snad z 4 bitvy z 10 mám motor v prdeli, každá desátá bitva hořím a posádku mám pořád polomrtvou. Je to děs.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: World of Tanks

Příspěvek od Blue Storm »

Jak hodně odcházely u PII moduly nebo posádka, to si už nepamatuju, ale hrálo se mi s ním luxusně... E-50 je ještě úplně jiný level a pokud je top-tier, tak dokáže naložit brutálně. Celkově je to excelentní linie.
PC: AMD Ryzen 7 9700X | Asus Prime B650-Plus WiFi | GTX 980 Ti | Kingston Fury 64 GB 5600MHz | Samsung 990 Evo Plus 1 TB | ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1 TB | Samsung 870 Evo 2 TB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: World of Tanks

Příspěvek od Thellwin »

E-50ka je fajn, ale univerzálnější a lepší mi přijde Patton. Každopádně ta E-50M lajna je slušná a desítka je určitě hodně dobrá na solo random.

O IS-4 už tu diskuse byla, mám ji radši než IS-7, ale od té doby co mám Obj 260 hraju spíš jenom toho objekta.
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“