Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

MMORPG hry - Je to označení určitého žánru her :D
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Jo za ty prachy (12-13K) bych tu AMD sestavu vzal. Kazdopadne procesor Phenom II za Bulldozer urcite nemen. Jen ten zdroj ve vyctu komponent chybi.
Krist
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Krist »

Pěkný svátky, lidi.
Prosím odborníky o vyjádření k mojí sestavě. Ale založil jsem už vlákno jinde, snad to nebude vadit, když nahodím jenom link. dík.
http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=65221

Jestli to vadí, tak prosím smažte můj příspěvek, popř. pošlete SZ a já založím úplně nové vlákno.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Krist:
- ak neplánuješ výkonnejšiu vga tak zdroj stačí Seasonic F3 400W alebo Seasonic S12II 430W
- ram stačia Kingston 2x4 1333MHz
- to ssd je zlé...min. Intel 320 120GB
- dosku by som možno skôr dal Asrock Z68 Pro3-M
- box chladič na cpu stačí no ak chceš ticho tak zober Gelid Tranquillo rev.2, tá skrinka nič moc no ak nechce dať viac peňazí za lepšiu a tichšiu tak ok.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Krist
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Krist »

dikec,
- zdroj min 500W musím nechat, i podle http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp. Klidně bych spíše dal těžší kalibr - do budoucna.
- ty ramky co jsi poslal jsou 1066. Souhlasím, že 1333 je dostačující ale je určitě lepší vzít vyšší třídu za stejný peníze - do budoucna. Určitě tak za rok přidám na 16 GB , jsem si jistý, že využiji i tolik, někdy jsou ty 3D sestavy obrovský.
- SSD Intel - jsi si jistý ? Koukám, že se udává cca polovični IOPS a Patriot má i novější řadič SF-2281 a SATA III, tak ti nevím. Zase je fakt, že Intel má 5 let záruku a názory na diskuzích vesměs kladné. Ale kladné jsou i na Patriot.
- o té desce jsem také přemýšlel, zkusím vyměnit
- s tím chlazením je to tak, že kamoš mě radil ať nechám box, že na to co děláme bohatě stačí a že prý je i tichý. PC v kanclu máme i7 960 jen na boxu, a je pravda, že to neregistruji ale to se nedá dobře posoudit, když tam hučí 15 strojů a vůbec je tam rušno. Přidám ho do košíku, kdyžtak ho zruším. Jestli by nebylo lepší místo něj připlatit za lepší case, chlaďák se upgraduje rozhodně líp :)

aktuální sestava:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... U101188U01

Teď ještě jestli to všechno spolu bude sehraný.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

- tie calculatory ukazujú blbosti... reálna spotreba je nižšia - na tú zostavu stačí relatívne kvalitný 400W zdroj, ale ak počítaš neskôr upgrade gpu za "žravejšiu" tak zober 500W verziu, no EK neber a zober F3
- sorry, sekolsomsa...ako chceš
- ano, ten patriot má SF (čo nie je moc dobré - boli a asi aj ešte nejaké problémy sú) a má použité horšie "súčiastky"...pri SSD ide o spoľahlivosť čo Intel patrí medzi tých menej až bez - problémových výrobcov.
- ak zmeníš ešte ten zdroj tak tá zostava bude ok...no ak chladič dokúpiš neskôr a teraz chceš kúpiť lepšiu case tak min. Xigmatek Midgard alebo Lancool K58
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Krist
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Krist »

tak díkec, už mám téměř jasno :) . U skříně jsem zapomněl napsat, že bych chtěl tlačítka a přední vývody nahoře a zdroj dole. Uvážím do těch 1800,- Lancool K58 a jí podobný, (K56 měla líp tlačítka, nehrozí při náhodném polítí zatečení, ale už se neprodává :( ). Škoda, že mít vpředu USB 3.0 je dneska trochu sci-fi, holt, káblík zezadu to jistí. Mám na to ještě týden, tak už jen prosím toho nahoře ať pošle dolar zase zpátky dolů :roll:
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

no tak potom napr. Lancool K57 - síce má 1x USB3, ale nie je tak pekná, (podľa mňa interier nie je tak dobrý ako v K58) a nie je dostupna...alebo NZXT Source 220
Škoda, že sa tá K56 nedostala poriadne na trh...jedine objednať z usa - http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6811112235
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Kluci ušatí, potřeboval bych help. Přemýšlím, že bych udělal upgrade Pc, ale namám moc času prohledávat jednotlivé recenze co a jak si vede AMD CPU vs. Intel CPU + desky. Co jsem se díval, tak dost doporučujete Intel Core i5 a i3 ...Je nějaký procesor od AMD, který se aspoň přibližuje výkonostně,ale i spotřebou k Vámi doporučovaným CPU??? Záleží mi i na spotřebě, protože Pc jede prakticky non-stop....Stačí mi poradit pouze MB,CPU a RAMky, ostatní mám....Zdroj mám tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69673 ,doufám, že to utahne :)

Díky za každou radu...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Cenovy limit ? Na co to bude primarne ? Ten zdroj bych vymenil a urcite je lepsi jak vykonem tak spotrebou reseni Intelu nez AMD.
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Cenový limit okolo 8000,-Kč + ten zdroj....internet,film,hry,úprava fotek....
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

Grafika: SAPPHIRE HD 5770, 1GB DDR5
HDD:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1000GB 32MB cache
RAM:Operační paměť KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 HyperX blu Edition+4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 KINGSTON HyperX XMP BOX - vhodné pro DualChannel
Mechanika:LG GH22NS SATA černá - DVD±R 22x, DVD+DL 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, SecurDisc, bulk
Deska:MSI 890FXA-GD70 - AMD RD890/SB850, DDR3 2133, 5xPCIe x16, SATA III RAID, USB3.0, 2x GLAN, eSATA, 8ch audio, mATX, scAM3
Cpu:AMD Phenom II X6 1055T Six-Core (125W), 2800MHz, BOX, socket AM3 (Thuban)
Monitor: 22 benq g222hdl


hoši ještě můžu mít tohle za cca 14K vyplatí se to?:)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

michal.l píše:Cenový limit okolo 8000,-Kč + ten zdroj....internet,film,hry,úprava fotek....
No to sis spletl sekci :) tos mel dat do sekce do 12k ,ale nevadi. Disk mas SATA nebo IDE ? Skrinku jakou ?
djmaikl píše:Grafika: SAPPHIRE HD 5770, 1GB DDR5
HDD:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1000GB 32MB cache
RAM:Operační paměť KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 HyperX blu Edition+4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 KINGSTON HyperX XMP BOX - vhodné pro DualChannel
Mechanika:LG GH22NS SATA černá - DVD±R 22x, DVD+DL 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, SecurDisc, bulk
Deska:MSI 890FXA-GD70 - AMD RD890/SB850, DDR3 2133, 5xPCIe x16, SATA III RAID, USB3.0, 2x GLAN, eSATA, 8ch audio, mATX, scAM3
Cpu:AMD Phenom II X6 1055T Six-Core (125W), 2800MHz, BOX, socket AM3 (Thuban)
Monitor: 22 benq g222hdl
hoši ještě můžu mít tohle za cca 14K vyplatí se to?:)
Zdroj jaky ?
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Disk Sata, skříň http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64732 Mno je a není, když člověk chce celou sestavu, tak to pak naskáče :) Ten zdoj je fakt tak na hovno?
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Teď mám Intel Pentium D 820 2,8GHz hřeje a žere jak blázen....
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

Hladis píše:
michal.l píše:Cenový limit okolo 8000,-Kč + ten zdroj....internet,film,hry,úprava fotek....
No to sis spletl sekci :) tos mel dat do sekce do 12k ,ale nevadi. Disk mas SATA nebo IDE ? Skrinku jakou ?
djmaikl píše:Grafika: SAPPHIRE HD 5770, 1GB DDR5
HDD:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1000GB 32MB cache
RAM:Operační paměť KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 HyperX blu Edition+4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 KINGSTON HyperX XMP BOX - vhodné pro DualChannel
Mechanika:LG GH22NS SATA černá - DVD±R 22x, DVD+DL 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, SecurDisc, bulk
Deska:MSI 890FXA-GD70 - AMD RD890/SB850, DDR3 2133, 5xPCIe x16, SATA III RAID, USB3.0, 2x GLAN, eSATA, 8ch audio, mATX, scAM3
Cpu:AMD Phenom II X6 1055T Six-Core (125W), 2800MHz, BOX, socket AM3 (Thuban)
Monitor: 22 benq g222hdl
hoši ještě můžu mít tohle za cca 14K vyplatí se to?:)
Zdroj jaky ?
to netuším, tipoval bych to na nějak NONAME, ale kdyžtak dokoupím lepší, jen jsem se chtěl zeptat jestli se to vyplatí a jestli na tom rozjedu nový hry?:)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Grafarna je slaba na hrani ve FullHD a to sestijadro ti moc nepomuze. Pokud tam je nejaky zdroj znacky srot a musel bys dokupovat novy ,tak bych to asi nebral.
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Díky Hladis, nakonec to udělám takto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?eid=104145 a časem koupim kvalitnější zdroj a grafiku....Ještě jednou díky... :)
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

Hladis píše:Grafarna je slaba na hrani ve FullHD a to sestijadro ti moc nepomuze. Pokud tam je nejaky zdroj znacky srot a musel bys dokupovat novy ,tak bych to asi nebral.
zdroj je tenhle http://zdroje.heureka.cz/gigabyte-ge-p450p-c2/
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“