Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
duffes24
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od duffes24 »

oka. Díky za rady.
a co tento zdroj? http://www.alza.cz/zdroj-arctic-cooling ... tm#recenze
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

duffes24 píše:oka. Díky za rady.
a co tento zdroj? http://www.alza.cz/zdroj-arctic-cooling ... tm#recenze
Ten je hodne spatnej. Nebrat.
duffes24
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od duffes24 »

jaký zdroj bys teda poradil prosím? Zase ať neni předražený. Ten seasonic co radil Suke 001 je oka?
JendaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2007
Bydliště: Tábor, Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od JendaH »

když už je tu řeč na téma zdroj, má někdo zkušenosti s tímto zdrojem? bequiet! Pure Power L7

http://www.mindfactory.de/product_info. ... ronze.html
CPU: Intel I5 2500k Cooler: EKL Alpenföhn Brocken , MB: Asus P8P67 Deluxe B3, Case: Gigabyte 3D Aurora 570 Silver, RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600, VGA: HD3870 512MB Powercolor , HDD: 128GB Crucial m4 SSD + 2000GB Samsung EcoGreen F4 , POWER SUPPLY:Fortron Blue Storm II 500W
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

duffes24 píše:jaký zdroj bys teda poradil prosím? Zase ať neni předražený. Ten seasonic co radil Suke 001 je oka?
Ano. Je to takovy zaklad.
JendaH píše:když už je tu řeč na téma zdroj, má někdo zkušenosti s tímto zdrojem? bequiet! Pure Power L7

http://www.mindfactory.de/product_info. ... ronze.html
Na zdroje tu je sekce. Tyhle zdroje jsou spise podprumer.
JendaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2007
Bydliště: Tábor, Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od JendaH »

Hladis píše:
duffes24 píše:jaký zdroj bys teda poradil prosím? Zase ať neni předražený. Ten seasonic co radil Suke 001 je oka?
Ano. Je to takovy zaklad.
JendaH píše:když už je tu řeč na téma zdroj, má někdo zkušenosti s tímto zdrojem? bequiet! Pure Power L7

http://www.mindfactory.de/product_info. ... ronze.html
Na zdroje tu je sekce. Tyhle zdroje jsou spise podprumer.

Omlouvám se, neuvědomil jsem si že dotaz patří spíše do jiné sekce.


Měl bych ještě jeden, zvažuju nákup buď v Německu nebo v Čechách. Co se Čech týče, nemám již takový přehled, který z českých obchodů-eshopů patří mezi nejlevnější? Zatím mi pro sestavu vychází nejlépe Lan-shop.cz (chodil jsem tam nakupovat ještě na vejšce). Zná někdo něco výhodnějšího?

Předem se omlouvám, pokud tento dotaz již opět nepatří do tohoto oddělení, žádné dotazu odpovídající jsem ale bohužel nenašel.
CPU: Intel I5 2500k Cooler: EKL Alpenföhn Brocken , MB: Asus P8P67 Deluxe B3, Case: Gigabyte 3D Aurora 570 Silver, RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600, VGA: HD3870 512MB Powercolor , HDD: 128GB Crucial m4 SSD + 2000GB Samsung EcoGreen F4 , POWER SUPPLY:Fortron Blue Storm II 500W
JamesScott
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2008

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od JamesScott »

Ahoj, prosil bych o radu na sestavu do 14000Kč (pouze bedna, žádné periferie).
Využití hlavně v autocadu a kancelářských věcech.

Děkuji.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

JamesScott píše:Ahoj, prosil bych o radu na sestavu do 14000Kč (pouze bedna, žádné periferie).
Využití hlavně v autocadu a kancelářských věcech.

Děkuji.
Zadne hry.............?
JamesScott
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2008

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od JamesScott »

Hry pouze prilezitostne. Spis ne.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od maXXmilian »

Rad bych se zeptal k tomu pocitaci vyse na nekolik veci.

Stavim velmi podobnou sestavu....
1) Udelam velkou chybu kdyz nevezmu i5-2500k - taktovat se nejspis stejne nebude. Priplatek je nicmene maly...
2) Kdyz bych chtel SSD disk - crucial m4 64 gb ideal?
3) Deska s chipsetem H77 je jasna volba kolem 2 tis kc? Moc se neorientuji, ale asi docela novinka, ze? Nemusim se bat neodladenosti?

Chtel jsem postnout pro predstavu kosik, ale czc nejak stavkuje :x

CPU: Ryzen 5900x + Thermalright Phantom Spirit SE, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: MSI RTX 3070 Gaming X Trio , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

1/ Tak pokud vezmes desku s chipsetem H ,tak nema cenu priplacet za K verzi. Jedine ze bys vyuzil silnejsi iGPU ,ktera je paradoxne v K verzich.
2/Pokud vis ze je pro tebe 64GB idealni ,tak Crucial M4 je super
3/H deska neumoznuje taktovani. Pokud taktovat nechces tak to je jasna volba. Zadna neodladenost tam neni a vse funguje jak ma. Pokud taktovat chces a chces i CPU s otevrenym nasobicem tz. K verzi ,tak to musi byt chipset Z . Treba http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1KPI ale to se hodi na nejake zakladni OC kvuli slabsi kaskade.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od mlrs »

2) já mam Samsunga 830 64GB a v testech vyšel líp jak crucial (ikdyž je mi to se SATA II celkem na nic :lol: )
Ryzen 7 5700X + Wraith Prism RGB, Sapphire Pulse Radeon 9070 16GB, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 3,5TB SSD, Seasonic Focus GX 650, Montech Air 903 Max, Dell U3023E
PC2: Mac mini M2 Pro + Xbox Series X&S + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

mlrs píše:2) já mam Samsunga 830 64GB a v testech vyšel líp jak crucial (ikdyž je mi to se SATA II celkem na nic :lol: )
Taky je o 200Kc drazsi.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od maXXmilian »

http://www.czc.cz/7jkuibbr3ghi8a0qnmh01qo4e7/seznam
ok? :)

//e co se tyce SSD, tak naprosto nejdulezitejsi je bezproblemovost.
Jeste si musim zjistit, jake budou ty nove ivy bridge, jestli na to cekat, ale asi budou drahe.

CPU: Ryzen 5900x + Thermalright Phantom Spirit SE, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: MSI RTX 3070 Gaming X Trio , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

U Mechanik mam dobry zkusenosti se SAmsungy.
Desky se mi ted zdaji MSI lepsi volbou ,ale to je na tobe.
Skrin bych vymenil, za tuhle cenu koupis daleko lepsi nebo vzit nejakou levnejsi zakladni CM.
Ten Gelid je uplne zbytecny ,jedine bys to chtel chladit pasivne, jinak staci BOX.
Zdroj pokud jsou penize ,tak nejaky z rady S12II
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od maXXmilian »

Chci to mit tiche, je pravda, ze nevim jake boxy se delaji ted, ale driv to bylo fakt nerealny (vykonove to snad i stacilo).
Skrin kterou? Opet, chci ticho a trochu kvalitnejsi zpracovani. CM obyc mam ted a je to docela mrd**.
Ten zdroj proc? Uz takhle je to naddimenzovane.

CPU: Ryzen 5900x + Thermalright Phantom Spirit SE, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: MSI RTX 3070 Gaming X Trio , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od jakubom »

To co jsi postavil je skoro všechno špatně.
Já bych to viděl nějak tak, ale jsem trošku přez rozpočet.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... D5010VHL01
Hladis ale rozhodně poradí lépe nebo upraví to moje.
Ušetřit můžeš na case z bazaru, levnější desku, míň ramek.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“