Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Roman5 píše:stary P4 3.2 dosluheje a je cas omladit 8-)
na web, hry, praci, foto apod...
disky mam, jak IDE tak SATA...
zdroj 600w seasonic mam...
zatim vyber asi toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YE011K4S01
nevim si rady ze zakladni deskou, SSD, DVD, pameti 4GB, zvukova karta integrovana je poslouchatelna? (doted Prodigy-audiotrak)
bonus mozna monitor, 22-24, v tom uplne plavu :sad:
dekuji za rady
Grafarnu spise tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BV9501KRP nez Sapphire a venku budou nove IB.
SATA disky mas jake ? Ty IDE uz bych vyradil ,moderni desky IDE uz ani nemaji. Financni limit je 20k ?
Zvukovka je presne jaky typ ?
Zdroj presny typ ?
Mesijáš píše: Ne co? necekat, nebo nebrat 2500k? :lol:
Ne jako ted uz nebrat 2500K.
Mesijáš
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mesijáš »

Hladis: ok, díky
a ještě se zeptám ohledně case.. co říkáš na Fractal ARC midi? Velmi se mi líbí, zdá se mi i lepší než Define R3, možnostmi chlazení, vyndavacích košů a hlavně nemá dvířka. O hluk mi ani moc nejde.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

No ale en case je samozrejme o dost drazsi. To bych ty penize dal do komponentu.
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Mohl by mi někdo ukázat tu grafárnu a zdroj na odkazu ?:p nemohu to najít.. děkuji
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Unreal píše:Mohl by mi někdo ukázat tu grafárnu a zdroj na odkazu ?:p nemohu to najít.. děkuji
Zdroj http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NLWXU
CPU http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09853314GK
GPU http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX50T16JA
Roman5
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2011

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Roman5 »

Hladis píše:
Roman5 píše:stary P4 3.2 dosluheje a je cas omladit 8-)
na web, hry, praci, foto apod...
disky mam, jak IDE tak SATA...
zdroj 600w seasonic mam...
zatim vyber asi toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YE011K4S01
nevim si rady ze zakladni deskou, SSD, DVD, pameti 4GB, zvukova karta integrovana je poslouchatelna? (doted Prodigy-audiotrak)
bonus mozna monitor, 22-24, v tom uplne plavu :sad:
dekuji za rady
Grafarnu spise tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BV9501KRP nez Sapphire a venku budou nove IB.
SATA disky mas jake ? Ty IDE uz bych vyradil ,moderni desky IDE uz ani nemaji. Financni limit je 20k ?
Zvukovka je presne jaky typ ?
Zdroj presny typ ?
Mesijáš píše: Ne co? necekat, nebo nebrat 2500k? :lol:
Ne jako ted uz nebrat 2500K.
zdroj Seasoni S12, (atx12v v2.0)...klidne novej....
HDD sata samsungy dva 500 a 750 GB, starsi...takze asi jeden 500 az 1000 novej...
zvukovka je nakonec Aureon 5.1 Sky, ovladace jsou s Prodigy 7.1...imho bude problem shanet novy a novy...takze zvuk asi taky, jestli je integrovana nic moc...
2500K nebrat?
limit do tech 20k max, case mam ale kdyz zachovam taky se nic nestane...ale je dobrej,
velkej masivni CoolerMaster tak bych ho rad pouzil a zbytek stejne rozdam (vyhodim)....

diky za rady
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Ok takže jako herní PC do 14-15 k http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... GK0116JA01 Bude dobrý ? Jen už pro jistotu... radši .. ;)
Pakosh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2012
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Pakosh »

Skřín nějakou jinou. Koukni tu pár stránek dozadu a doporučuje se jich tu docela hodně +- cenově stejně jako ta tvoje.
CPU: i5-3570k@4,3GHz 1,184V + Gelid Solution Tranquillo rev.2 MB: MSI Z77A-GD55 RAM: 2x4GB CRUCIAL DDR3 1,5V 1600MHz CL9 GPU: Gigabyte Radeon 7870 2GB DDR5 1100/4800 HDD: Seagate Barracuda 1TB SSD : Crucial M4 128GB PSU: Seasonic M12II 620W DVD: Samsung SH-222BB LCD: BenQ G2420HDBL 24" CASE: Lancool K58 OS: Windows 8.1 Pro Preview
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Unreal píše:Ok takže jako herní PC do 14-15 k http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... GK0116JA01 Bude dobrý ? Jen už pro jistotu... radši .. ;)
Skrin Elite 311
Pameti 1600 ,jsou za stejnou cenu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Roman5 píše: zdroj Seasoni S12, (atx12v v2.0)...klidne novej....
HDD sata samsungy dva 500 a 750 GB, starsi...takze asi jeden 500 az 1000 novej...
zvukovka je nakonec Aureon 5.1 Sky, ovladace jsou s Prodigy 7.1...imho bude problem shanet novy a novy...takze zvuk asi taky, jestli je integrovana nic moc...
2500K nebrat?
limit do tech 20k max, case mam ale kdyz zachovam taky se nic nestane...ale je dobrej,
velkej masivni CoolerMaster tak bych ho rad pouzil a zbytek stejne rozdam (vyhodim)....
diky za rady
Pocitam ze Case mas.
HDD mas.
Zvukovku vyuzijes integrovanou. Tu starou PCI uz nemam cenu.
Zdroj by snad mel byt dobry.
Deska http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1K9M 2925,-
CPU http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ12YE 4885,- IB neni jeste v cenicich.
Chladic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U 675,-
Grafarna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BV9501KRP 5615,-
Monitor http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B1QUUZM 3579,-
Pameti http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR1HIW 1160,-
Mechanika http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09J1XS1KB1 425,-
SSD uz pres limit http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2AN35T1DM7 2355,-
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Prosím o link... :) Jsem "Lajk" tak se v těch názvech nevyznám..
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Unreal píše:Prosím o link... :) Jsem "Lajk" tak se v těch názvech nevyznám..
No Google snad pouzivat umis nebno ne ?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY19FU
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR1HIW
Roman5
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2011

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Roman5 »

Hladis píše:
Roman5 píše: zdroj Seasoni S12, (atx12v v2.0)...klidne novej....
HDD sata samsungy dva 500 a 750 GB, starsi...takze asi jeden 500 az 1000 novej...
zvukovka je nakonec Aureon 5.1 Sky, ovladace jsou s Prodigy 7.1...imho bude problem shanet novy a novy...takze zvuk asi taky, jestli je integrovana nic moc...
2500K nebrat?
limit do tech 20k max, case mam ale kdyz zachovam taky se nic nestane...ale je dobrej,
velkej masivni CoolerMaster tak bych ho rad pouzil a zbytek stejne rozdam (vyhodim)....
diky za rady
Pocitam ze Case mas.
HDD mas.
Zvukovku vyuzijes integrovanou. Tu starou PCI uz nemam cenu.
Zdroj by snad mel byt dobry.
Deska http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1K9M 2925,-
CPU http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ12YE 4885,- IB neni jeste v cenicich.
Chladic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U 675,-
Grafarna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BV9501KRP 5615,-
Monitor http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B1QUUZM 3579,-
Pameti http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR1HIW 1160,-
Mechanika http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09J1XS1KB1 425,-
SSD uz pres limit http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2AN35T1DM7 2355,-

diky moc,

tak monitor vynecham, stara LG jeste bude slouzit, a dam penize radsi do vetsiho, lepsiho SSD? aspon 128MB...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

To musis vedet ty co chces :) Nevim jaky monitor mas ,ale pokud to je nejaka historicka TN ludra ,tak je dobre to vymenit. Jinak usetrene penize se daji dat do lepsi desky, grafarny a vetsiho SSD, noveho zdroje, lepsiho chladice...........moznosti tuna.
Roman5
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2011

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Roman5 »

LG L226WU, nevim jestli je to ludra....posud :)
grafika na hry imho dostacujici, radsi SSD lepsi, deska na zakladni OC CPU staci...chladic netusim...
at je CPU chladno a je ticho...klido lehce priplatim, vzdy se to u chladice vyplatilo (viz muj 11let stary a porad
super funkcni thermaltake), vic jako laik nevim :?

diky uz ted za nasmerovani
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Tak monitor vypada obstojne ,ale tyhle LG meli priserny obraz. Pokud to s nim vydrzis a zobrazuje obstojne tak ok.

Vem si tedy vetsi SSD a ostatni penize si usetri na pristi lepsi monitor.
Roman5
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2011

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Roman5 »

Hladis píše:Tak monitor vypada obstojne ,ale tyhle LG meli priserny obraz. Pokud to s nim vydrzis a zobrazuje obstojne tak ok.

Vem si tedy vetsi SSD a ostatni penize si usetri na pristi lepsi monitor.
jaky konkretni SSD 128GB doporucujete?

finalni diky za rady, moc pomohly
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Stejnou znacku jen vetsi velikost.
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od mixmix »

Ahoj
stavím nový herní počítač, něco sem poskládal, cenově bych chtěl zůstat na 18k ale pokud by byla nutná další investice, zkousl bych to.

odkaz na košík zde:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... SQ011CP501
rozhodoval sem se mezi i3 a i5, bohužel odešel starý PC a nemůžu čekat než výjdou ivy bridge.
Chtěl bych poprosit zdejší odborníky o rady, zda-li stačí tato základovka, a dodávaný boxový chladič pro mírnější taktování, základovka se vleze do case, a dostatečně silný zdroj.
V budoucnu je v plánu dokoupit SSD disk.

Za rady předem díky.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mr Lucas »

mixmix: Desku raději tuto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1K9M
Zdroj je OK. Co se týče chladiče, tak pokud ti nevadí hluk, bude ti box do cca 4GHz stačit. Raději bych ale koupil tento chladič http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Zbytek PC je OK.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“