GeForce 6800GS

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

zed8 píše:... Jeste mam otazku ohledne ovladacu.Zkousel jsem vice druhu,ale jdou mi nainstalovat jen ty,co k tomu byly.Delam neco spatne? ...
A co to udělá, že nejdou nainstalovat ? Měly by jít nainstalovat všechny NV drivery ...
Goldnoob team proud member!
unknown
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005

ovladače

Příspěvek od unknown »

koupil jsem ji v alfacompu včera, odemknout jde, ale háže artefakty, zkusím hodit někam screen, jestli by to nemohlo být jen špatným chlazením...
jinak chladič vydává fučivý zvuk - hučení proudícího vzduchu a nepodařilo se mi snížit jeho otáčky přes Riva Tuner :-( Jaký chladič byste mi doporučili? A pokud se týká ovladačů jiné než z XFX webu hážou hlášku, že nebylo nalezeno kompatibilní zařízení s těmito ovladači nebo něco v tom smyslu.
zed8
Nováček
Nováček
Registrován: 20. črc 2005

Příspěvek od zed8 »

Presneji ta hlaska zni takto:Program Nastaveni NVIDIA nenalezl zadne ovladace,ktere jsou kompatibilni s vasim soucasnym hardwarem....zkousel jsem jak ovladace od NVIDIE,tak i Z-Tweaked..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: ovladače

Příspěvek od Thellwin »

unknown píše:odemknout jde, ale háže artefakty, zkusím hodit někam screen, jestli by to nemohlo být jen špatným chlazením...
Spíš to bude tím, že některá z těch unlocklých pipek bude vadná.
Goldnoob team proud member!
Radim Štěpanec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uničov, Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Štěpanec »

zed8 píše:Presneji ta hlaska zni takto:Program Nastaveni NVIDIA nenalezl zadne ovladace,ktere jsou kompatibilni s vasim soucasnym hardwarem....zkousel jsem jak ovladace od NVIDIE,tak i Z-Tweaked..
Presne tak, krome orig. ovladačů ji zatím nerozeznají žádné nové

P.S První várka byla fantastická, odemknout šly všechny. Druhá už bohužel ne, cca 50% úspěšnost
X2 4800+, 2GB RAM, MSI 6150
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Zkousely jste od nVide ovladace uplne ty nejnovejsi? V tech starsich nemusi byt podpora prave teto karty..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
unknown
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005

Příspěvek od unknown »

zkoušel jsem 81.98 forceware stažený přímo z nvidia.com a výsledek byl ten viz výše
k tomu unlocku - ono to háže i ve 2D ty artefakty v podobě teček na desktopu a pak v 3D se to množí a pak to udělá takovou jako by šachovnici na screenu, zkusím to postnout o víkendu.
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Tak ty jsou celkem stary... vyzkousej treba tyhle.. http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=56986


//edit: Omlouvam se za spatnou informaci, vzdyt jsou novy..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Prave jsem poridil XFX 6800GS AGP.. a koukam, ze se neprepinaji takty mezi 2D/3D rezimem.. je to v poradku?


//edit: Podarilo se mi ji odeknout na 16/6, zatim to ale neni 100% overene.. Taktovat jsem jeste nezkousel..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
sh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sh »

EfineSS píše:Prave jsem poridil XFX 6800GS AGP.. a koukam, ze se neprepinaji takty mezi 2D/3D rezimem.. je to v poradku?


//edit: Podarilo se mi ji odeknout na 16/6, zatim to ale neni 100% overene.. Taktovat jsem jeste nezkousel..
to moc v poradku neni, u EVGA to jde, odemknout by mela jit z 99% , jdou skoro vsechny :wink:
nejsem zde moc dostupny, duvodem je stavba baraku, omluvte prosim me zpozdeni na dobu 2 let .)
Opel Vectra 2.5 V6 CDX 203k
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Jako jde o to, ze bezi porad ve 3D rezimu, tedy na taktech 350/1000MHz. Jinak projel jsem marky 03 a 06, skore odpovida, chyby v obrazech pri 16/6 zadne (testovano pri 1280x1024 4xAA, 16xAF).


//edit: Ten puvodni chladic uz jsem sundal, jen jak jsem ho poprve slysel... nedalo se to vydrzet.. Mam tam ted PrimeCooler VGA HG1 na 5V, teplota pri zatezi do 63C.. Co se tyka ovladacu, mam stejny proble, tedy ze puvodni nVidia FW tuhle kartu nejspis nerozpoznaji, tzn. funguji jen ovladace dodane ke karte..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
unknown
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005

Příspěvek od unknown »

Zdravím, odemknout mi jde, ale pipky jsou vadné :-(. Chladič asi pořídím nový, protože ten stávající fučí jak vichr z hor.
Ovladače se mi podařilo přeinstalovat těmi co tady postnul EfineSS. Prostě to tu hlášku nevyhodilo a jsou tam ty nové.
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

No ted jsem taky zkusil ty FW 83.40, nainstalovat sly v pohode... Rozdil mezi temito a temi dodavanych na CD neni nejspis zadny (co se bodu v 3D Marku 03 a 05 tyka).


//edit: Zkousel jsem trochu taktovat, dostal jsem se zatim na 420/1100MHz, vys jsem jeste nezkousel.. Karta me pri odemknuti pipelines na 16/6 a taktech 420/1100MHz dava v 3D Marku05 5600 bodu...
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HunterGtNet »

zdar odkud ji kupovals diky
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Kupoval jsem ji v Brne v Alfacompu.. http://www.alfacomp.cz
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
zed8
Nováček
Nováček
Registrován: 20. črc 2005

Příspěvek od zed8 »

u me XFX 6800GS AGP je maximum zatim pri 410/1100 v 3D05-5493bodu a v 3D06-2324bodu..je to na sestave AMD 2500@3200+ 2x 512Mb.Jak jsem psal, sla odemknout a vsechny jednotky jsou snad funkcni(i kdyz mi pripada,ze male artefakty tam jsou,takove male cerne tecky).Objednaval jsem v Alfacompu tyto karty dve.Jednu pro kamarada.Ta moje sla odemcit bezproblemu,u nej po odemceni na 16/6 naskoci silene artefakty uz ve 2D(totalne rozhazeny obraz)..nakonec je asi funkcni jen vertex..takze uspesnost na cele odemceni uz bohuzel neni 100%..ty postnute ovladace od ElfineSS funguji...
JCik
Nováček
Nováček
Registrován: 06. bře 2006

Chladic PRIMECOOLER

Příspěvek od JCik »

EfineSS píše:Kupoval jsem ji v Brne v Alfacompu.. http://www.alfacomp.cz
Vidim, ze mas na GK stejny chladic, jako ja na FX5900XT. Ted uvazuji prave o upgrade na 6800GS a chci se zeptat jestli byly nejake problemy pri instalaci? Porp. na jake teploty ses dostal pri srovnani s ref. verzi chlazeni.
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Problemy pri instalaci nebyly zadne, teploty sly o par stupnu dolu urcite, ale menil jsem ho hlavne kvuli tomu hluku, ktery byl pro me neunosny..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Co rikate na tohle?
http://e-shop.asbis.cz/default.asp?mtc= ... tiid=33224
6800GS..uz trochu pretaktovana..ma ale 1,4 pameti..cili v zakladu 485/1300..jeste by se dala trochu poladit..za skoro cenu obycejne 6800GS je 512MB pameti..i kdyz nevim jestli to ma vyznam..zajimava karticka..hned bych ji rad vyzkousel.. :)
EDIT>recenze:
http://www.pureoverclock.com/review.php?id=29&page=3
http://www.ixbt.com/video2/gain-1.shtml
Mac...
Jawa
Nováček
Nováček
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jawa »

no-X píše:http://www.theinquirer.net/?article=27493

INQ: GS má být vydaná dnes, 425MHz jádro, 500(1000)MHz paměti, 256MB, jádro NV42 110nm, LP: $249 (tzn. konkurence pro X1600XT)

shrnutí:

Obrázek
A nevis jestli je ta 6800GS uz i v ČR ? O GTcku bych vedel ale o GS ne Jestli vis tak nahod link. Do AGP dik
Naposledy upravil(a) Jawa dne stř 15. bře 2006, 18:13, celkem upraveno 1 x.
CPU: Sempron 3000+ 2000MHZ@2450MHz Gigabyte PCU31-VH(3D Cooler-Ultra)
GPU:GigaByte MAYA 5500 128MB 300/500@322/539MHz Arctic Cooling Silencer
DESKA: MSI K7N2Delta2 Platinum Edition
RAM: Transcend 2x256Mb cl.2,5 400 MHz
HDD: Maxtor 120GB,Western Digital 200 Gb
Zdroj: Eurocase 350 W
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“