nVidia GF100 - spekulační thread

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Zamčeno

Jaký bude podle Vás průměrný výkon karet s GF100 v plných recenzích?

Anketa končí za úte 2. bře 2010, 16:43

přibližně 10% nad Radeonem HD 5870 (± 2%)
49
23%
přibližně 20% nad Radeonem HD 5870 (± 2%)
41
20%
přibližně 30% nad Radeonem HD 5870 (± 2%)
43
21%
přibližně 40% nad Radeonem HD 5870 (± 2%)
17
8%
přibližně na úrovni Radeonu HD 5970 (± 2%)
28
13%
porazí Radeon HD 5970 přibližně o 10% (± 2%)
13
6%
porazí Radeon HD 5970 o víc jak 10%
18
9%
 
Celkem hlasů: 209
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Krteq »

lipca píše:
Krteq píše:PR nV nikdy netvrdily, že je GTX 480 v Heaven benchmarku 2x rychlejší, tvrdily 1,6x :)
A co je toto? :wink:
Aha, to jsem přehlédl :lol:
fobos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od fobos »

neviem ako vy, ale ja som sa už radšej podsadil na zadok (nie od výkonu, ale toho zbytočného čakania pre nič - 130 strán na fóre v podstate k ničomu)

p.s. pod toto sa podpíšem! ;-)
Federmann
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Federmann »

Obrázek

Kolik si myslíte, že zvládne má 5770? Stabilně nad 33 snímků a procesor do 30%.

můžete sami vyzkoušet http://unigine.com/download/
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od no-X »

lipca píše:
Krteq píše:PR nV nikdy netvrdily, že je GTX 480 v Heaven benchmarku 2x rychlejší, tvrdily 1,6x :)
A co je toto? :wink:

http://i49.tinypic.com/i1mycx.jpg
Tam je uvedeno, že je 2x rychlejší v DX11 teselaci. Ne v Unigine Heaven. Mimochodem, HD5970 je také 2x rychlejší v teselaci, než HD5870 :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Federmann
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Federmann »

pro Anisotropy: 1, je to přes 40 snímků

tak nevím co testovali?
Herkis
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Jablonecké Paseky

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Herkis »

no-X: nemají stejné takty, takže když už, tak Asus Ares je v tessellaci 2x rychlejší než HD5870 :-D
beardie
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od beardie »

Igor Staněk píše:První titul od začátku vyvíjený pro DX11, který přijde na trh v březnu, je Aliens vs Predator. Je to první hra, kde je většina modelů ve hře vytvářena s ohledem na DX11 teselaci a také podle toho vypadá. I když se jedná o ATI podporovaný titul, nemám problém uznat, že je to první skutečná DX11 hra.
Mirek Kočí píše: (...) vzhledem k absenci „skutečných“ DX11 her může být takovým malým vodítkem, jak si karty povedou v opravdových DX11 hrách
dufam, ze Metro 2033 s DX11 a PhysX vam uz bude vyhovovat :wink:
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Krteq »

Je libo něco pro pobavení?

nVidia GTX 480 - pokoří HD 5970?

Už když jsem četl titulek se mi vyloudil úsměv na tváři a při pročítání obsahu jsem skoro brečel smíchy.. aneb "jak uplést z ho*na bič".
Shaquille
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Shaquille »

Yeee , Fermi does great in unigine , let's all play unigine and 3dmark vantage and be happy. :D
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
alisan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2006
Bydliště: Plzeň

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od alisan »

Pro Gejmer ... máš pravdu, jsou jistě i lepší činnosti, ale uznej sám, že ten článek, co je postnutý, zaslouží dobře viditelný "vodotisk" s nápisem Placená inzerce. Nic jiného to tiž není. Moderátor této diskuse na to sice mohl v rámci "serióznosti" upozornit jinak, ale pravdu má - především tím moudrem o stolici a biči :wink:

Navíc, o 480/470 už bylo tolik napkláno, že dokud nebudou venku recenze, stejně nic než další plky nebudou. Sám na ně čekám, ne kvůli koupi, ale jako konkurenční produkt, který může ovlivnit cenu jiných GK. Ovšem za stavu, kdy na světových akcích a předváděčkách NV, která musí chtě nechtě něčím povzbuzovat své investory a akcionáře, předvádí výkon v Teselaci proti 5870 a ještě si musí vypomoct výběrem jedné části testu, kde zrovna 480 překonává 5870, zůstávm k reálnému výkonu nové generace NV GK skeptický a čekám už jen propadák. Příliš pozdě, dle všeho ne příliš excelentní provozní vlastnosti a výkon neodpovídající datu vypuštění na trh. Ale budu rád, pokud se pletu.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Thellwin »

Promaz OT.

Pokud má někdo nějaké připomínky k práci moderátorů, tak je tu od toho SZ administrátorům, nebo příslušná sekce.
Goldnoob team proud member!
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od godlike »

Pokud nVidia nabídne (avizovaný) 30% výkon nad HD 5870 a k tomu úměrnou cenu, není co řešit - možná jim tak i odpustíme ten nikdy nekončící příběh s uvedením nových karet na trh
V 1920x1200 8xAA+16AF je 5870 o 44% nad GTX285.Pokud ma byt GTX480 o 30% nad 5870,to je cca 75% nad GTX285.To se cekalo tak sotva od plne 512SPs verze.Ale ne od 480SPs.
Ja myslim,ze realita bude tak sotva 20% nad 5870.A 470 bude tak 5-10% nad 5870.Hrozne me zajima prvni nastrel cen,vzhledem k 5870 za 9000kc.
Naposledy upravil(a) godlike dne pát 5. bře 2010, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Mac...
Dragonflycz
Nováček
Nováček
Registrován: 05. bře 2010

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Dragonflycz »

Prosím vás kdy budou oficiálně uvolněny informace a testy o 480/470?
Robin_CG
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Robin_CG »

SZ od Charlieho: GTX 480 v Hawx, Dirt 2, Assassins Creed 2 a Dragon Age Origins jen o 2% vyšší výkon, než HD 5870. Jsou hry ve kterých je rozdíl max 14%, a jsou hry u hterých je problém s ovladači. Co do ovladačů, jeho zdroj obdržel v prvních dnech od obdržení karty již dvoje nové.

...with grain of salt...

EDIT> obcanskej: Hmmm, jo jo, !!ještě že tak!! :roll:


//Thellwin - upraveno
Naposledy upravil(a) Robin_CG dne pát 5. bře 2010, 10:34, celkem upraveno 1 x.
obcanskej
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. črc 2008

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od obcanskej »

Tři týdny před vydáním problémy s ovladači? No to snad ne. Ještě že u ATi to bylo jinak....tři měsíce po vydání?
Řeknu to asi takhle, 20% výkonu u GTX 580 navrch proti GTX 480? To bude stačit tak maximálně na nejslabší modely z řady HD 6900.
...majitelé KEPLER grafik budou brečet, protože ve většině hrách mají nižší výkon, než za tu samou cenu mají konkurenční grafiky HD 7800...
Mohu vám již se 100% jistotou říci, že zatím grafické karty KEPLER rozhodně výkonné HD 7900 neohrozí.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od godlike »

Problem s ovladaci nepovazuji za fatalni.U zcela nove architektury je to normalni.Tim,ze byla vyroba ve skluzu,tak se ovladace ladili na posledni chvili.
Mac...
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od no-X »

Herkis píše:no-X: nemají stejné takty, takže když už, tak Asus Ares je v tessellaci 2x rychlejší než HD5870 :-D
Asus Ares může být v určitých situacích i více než 2x rychlejší, má oproti HD5970 navíc ještě 2x víc paměti. Už HD5970 má oproti HD5870 např. efektivně zdvojnásobenou kapacitu některých cache, takže pokud je limitem právě toto, může jít výkon nahoru i bez ohledu na frekvence. Ale to už jsou detaily.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
beardie
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od beardie »

http://www.semiaccurate.com/2010/03/04/ ... thrashing/

v podstate len zhrnutie dostupnych faktov a leaknutych recenzii z heise.de a chiphellu s vtipnym zaverom:
Sadly we’re unable to provide you with a picture of Charlie’s smile, as he’s on location at CeBIT in Germany, but we can assure you that he’s got a very big grin on his face today. Sometimes it’s good be right, even though everyone else tells you you’re wrong.
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od Lukfi »

obcanskej píše:Tři týdny před vydáním problémy s ovladači? No to snad ne. Ještě že u ATi to bylo jinak....tři měsíce po vydání?
Bohužel to nelze takto srovnávat. G80 měla problémy krátce po vydání, R600 měla problémy krátce po vydání, ale tehdy už měla G80 ovladače vyladěné, takže R600 to dostala pořádně sežrat. GF100 je nová architektura, tudíž riziko problémů s drivery tu je, a bude se porovnávat se stavem ovladačů ATI v dubnu 2010, ne v říjnu 2009.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
obcanskej
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. črc 2008

Re: nVidia GF100 - spekulační thread

Příspěvek od obcanskej »

Lukfi píše:...GF100 je nová architektura, tudíž riziko problémů s drivery tu je, a bude se porovnávat se stavem ovladačů ATI v dubnu 2010, ne v říjnu 2009...
Nevidím souvislosti. Má reakce byla na konstatování, že někdo dejme tomu testoval dosud nevydanou grafiku a světe div se, ovladače nejsou všude vyladěné a dokonce vychází stále nové opravy. Samozřejmě vím, že až tak hloupý Robin být nemůže, takže je to zjevně účelové hledání něčeho "divného".
Řeknu to asi takhle, 20% výkonu u GTX 580 navrch proti GTX 480? To bude stačit tak maximálně na nejslabší modely z řady HD 6900.
...majitelé KEPLER grafik budou brečet, protože ve většině hrách mají nižší výkon, než za tu samou cenu mají konkurenční grafiky HD 7800...
Mohu vám již se 100% jistotou říci, že zatím grafické karty KEPLER rozhodně výkonné HD 7900 neohrozí.
Zamčeno

Zpět na „NVIDIA grafické karty“