GeForce GTX 780/770 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

ty tam ale nepotrebujes davat 1,4V :D
tebe staci 1,23-1,25V

P.S. podla mna je maximum 1,325V-1,35V
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Alfajk píše:a muzu jeste dostat vedecky vysvetleni,proc jedna karta s totoznym biosem,vyrobcem a PCB ty volty dovoli a ta druha nikoliv?
Protože GPU boost. Ten si načte hodnotu ASIC a podle toho nastavuje napětí a frekvence jaké jsou doporučený pro daný ASIC. Důvod proč vyšší ASIC kvalita, umožnuje nastavit vyšší napětí ti nepovim, to se zeptej u Huanga a jeho party proč to tak nastavili. :-D
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Alfajk »

tak to necham na tom,co zvlada - 1241MHz permanentni boost a pameti 7810MHz,power limit se drzi v crysis do 80%...muze jit vubec vejs? mam ho posunutej na 110%,ale nepodarilo se me ho dostat vejs ani v occt gpu stress testu (teploty v crysis 78-79 stupnu)

/edit-uprava frekvence
Naposledy upravil(a) Alfajk dne pon 4. srp 2014, 18:31, celkem upraveno 2 x.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jestli ti vadí že nedosahuješ maxima na power-limitu, tak si zahraj Shadow Warriora. :twisted:
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Alfajk »

mam ho tu,ale bojim se ho,abych ji neugriloval,tam powerlimit asi stahnu na 100% pro jistotu :lol:
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Hladis píše:Hmm, koukam, ze Zaklinace 2 na GTX780 s tim jejich Ubersampling nedam na 60fps. No to me sere. Rozdil je vcelku velkej. Nemá někdo vyzkouseny nejaky AA mod, který zlepsi kvalitu aspoň priblizne tomu jejich ubersamplingu a jelo by to 60fps ?
Odpovim si sam, ty pitomy hre nejde vnutit zadny AA mod :x
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Alfajk »

jak moc velkej vliv maji pretaktovany pameti na fps? z beznyho hrani totiz nepozoruju rozdil mezi 7000 a 7800MHz...vetsi OC se projevuje jen problikavajicima kostickama v obraze,muze pri tom spadnout driver jako pri chybnym pretaktovani jadra?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

Zalezi na hre.V naky hre nic a v jiny hodne.
Ale ja to beru z GTX670 ktera ma 6Ghz pameti vs 7400 po oc a to je vetsi rozdil.
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

Alfajk píše:j....,muze pri tom spadnout driver jako pri chybnym pretaktovani jadra?
Ano, může. A paměti vliv maj podle čipu, u GK104 si myslim bude těch 7GHz dostačujících, karta nebude mít bottleneck v memory bandwith. Takže víceméně jak píše HEAD, na GTX670 s 6ghz vs 7ghz je rozdíl, ale nad 7ghz už to ten čip asi moc nelimituje.

Limitace s pamětí se navíc zvyšuje s OC jádra, při 1100Mhz ten rozdíl nepoznáš, ale při 1241Mhz můžeš zpozorovat, že mezi 7Ghz a 7,8GHz nějakej ten rozdíl bude, u GTX780 je to klidně 5 fps.
Ache píše:Hladis: No to sam taky asi bude narážet na CPU, když má jen 1680x1050. Takže se to nepočítá! Tu kartu vlastně neskutečně šetří. :-D
Jo jasně :-D , akorátže power usage není vždy až tolik závislej na GPU usage :P takže kaskáda hoří i tak.
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@default Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 64GB Patriot Viper Steel 3600MHz@CL18-22-22-42 // 9070XT Pulse // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // LianLi O11 XL // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

HEAD píše:Zalezi na hre.V naky hre nic a v jiny hodne.
Ale ja to beru z GTX670 ktera ma 6Ghz pameti vs 7400 po oc a to je vetsi rozdil.
skoro nikde :) pri 8xMSAA@1440p 10% OC znamena cca 7% vykonu..
To znamena, ze Kepler ma velmi vykonny radic a to je myslim aj dovod preco Maxell nepotrebuje 384/512bit..

PRI GK104 mam taketo meranie :
1241/6600MHz 43,4FPS@1080p@8xMSAA
1241/6900MHz 43,8FPS@1080p@8xMSAA

1241/6000MHz 24,5FPS@1440p@8xMSAA
1241/6600MHz 26,0FPS@1440p@8xMSAA
1241/6900MHz 26,4FPS@1440p@8xMSAA
OC VRAM 15% = 7,2% vykonu
Vplyv pameti skutocne nad 6800MHz nie je. Takze ako pise Sam, 7GHz je az az..
Skuste este niekto GK110.
Hladis píše:
Hladis píše:Hmm, koukam, ze Zaklinace 2 na GTX780 s tim jejich Ubersampling nedam na 60fps. No to me sere. Rozdil je vcelku velkej. Nemá někdo vyzkouseny nejaky AA mod, který zlepsi kvalitu aspoň priblizne tomu jejich ubersamplingu a jelo by to 60fps ?
Odpovim si sam, ty pitomy hre nejde vnutit zadny AA mod :x
Prave vcera som sa hral s GTA SA a nejde mi ani tam. 32xCSAA+8xMSAA... bud som slepy, alebo to fakt nejde.
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

Tak Shadow Warrior dohráno :) . Hořící kaskáda: http://syenceiction.7u.cz/Screenshots/S ... 30_743.jpg

takže to karta přežila při spotřebě PC (jen PC) na wattmetru kolem 550-580W v těch žravejch podmínkách (jo, skutečně sem během 2 týdnů na bytovym elektroměru díky hraní týhle hry propálil víc jak 75kWh), ta kaskáda těch 330W utáhla při teplotách kolem 90°C a žije to.

Co už ale asi nemůžu je doporučit takovýhle hrátky jinejm uživatelům s podobnýma kartama. Zrovna na konci totiž, nejdřív během finálního souboje a pak znova při titulcích mi to už shodilo driver při těch 1228Mhz a 1.231V, přičemž v tomhle nastavení sem odehrál předtim 75% hry bez jedinýho pádu (zbylých 25% bylo laborování s jinýma-vyššíma frekvencema či nižší voltáží) a až takhle na konci se to objevilo, přičemž už když jsem byl v 50% hry tak jsem sem psal, že na 1006Mhz potřebuju najednou o 6mV vyšší voltáž, než dřív.
Takže se asi projevuje degradace tranzistorů při provozování čipu v takovejch podmínkách. Takže bez chlazení takový OC na 90+°C bych nedělal, protože díky tý teplotě to vypadá, že to opravdu degraduje docela rychle...

A jinak...karta zvátězila nad smrtí!
CageJ píše:Skuste este niekto GK110.
Při GK110 je to jak jsem psal právě, že OC pamětí je znát při vyšších OC, u takovýho 1241MHz GK110 by pomohlo asi i 7400MHz vůči 7GHz. V takovym Unigine Valley je znát rozdíl v řádu jednotek fps i na 1000Mhz mezi pamětí na 6GHz a 7GHz. Tušim že já sám sem naměřil rozdíl cca 3fps v Unigine valley při 1GHz GPU a takt pamětí 6GHz vs 7.2GHz.
Na GTX780 Ti při pořádnějšim OC se tedy určitě ty 7GHz paměti hodí.
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@default Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 64GB Patriot Viper Steel 3600MHz@CL18-22-22-42 // 9070XT Pulse // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // LianLi O11 XL // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

CageJ píše:
Hladis píše: Odpovim si sam, ty pitomy hre nejde vnutit zadny AA mod :x
Prave vcera som sa hral s GTA SA a nejde mi ani tam. 32xCSAA+8xMSAA... bud som slepy, alebo to fakt nejde.
GTA:SA nevim, ale Zaklinaci 2 nejde vnutit ani AF, ani FXAA. Proste nic. To me docela sere. Ubersampling nedam a nic jiného tomu nevnutim. Hral jsem to osekany kdysi na GTX470 a tam jsem to neresil. Ted bych rad z toho vytriskal vic, ale nemuzu. Grafarna se u hry vylozene flaka a nejde ji nalozit vic. Hral jsem si vic s nastavenim hry a ona to takova graficka parada zase není. Spis se vse maskuje za sharpening a MLAA. TRAA taky bez efektu.....
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

Hladis píše:Hral jsem si vic s nastavenim hry a ona to takova graficka parada zase není.
A ona je v tomhle žánru nějaká hezčí hra, se podívej na skyrim, vypadá vedle toho jak chudej příbuznej co se grafický stránky týče
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

Hladis píše: GTA:SA nevim, ale Zaklinaci 2 nejde vnutit ani AF, ani FXAA. Proste nic. To me docela sere. Ubersampling nedam a nic jiného tomu nevnutim. Hral jsem to osekany kdysi na GTX470 a tam jsem to neresil. Ted bych rad z toho vytriskal vic, ale nemuzu. Grafarna se u hry vylozene flaka a nejde ji nalozit vic. Hral jsem si vic s nastavenim hry a ona to takova graficka parada zase není. Spis se vse maskuje za sharpening a MLAA. TRAA taky bez efektu.....
Ktory ubersampling teraz???
Ta finta cez monitory alebo to nastavenie v hre?
A dovod? 50FPS nestaci ? :D
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

ArgCZ:
Když do Skyrimu nasadíš postprocesy jako v Zaklinaci s upravou meschu a textur, tak jsi vizualem taky jinde. Problém se Zaklinacem 2 je Dx9, kdy postprocesy nejsou kompatibilni s AA režimy a tak do ty pro jistotu nejde narvat AA vůbec zadny krome vestavenych. Absence AF je uz rovnou na pest. Vse to honej pak ostrenim. Stejny efekt jako Zaklinac 2 jde udelat i ve Skyrimu s ostrenim a stejnou barevnou paletou.

PS: Muj modlej Skyrim je narocnejsi a vypada lip jak Zaklinac 2 a je to otevreny svet, coz zaklinac není. Ještě v Zaklinaci je na stinech dost nechutny dithering.
CageJ píše:Ktory ubersampling teraz??? Ta finta cez monitory alebo to nastavenie v hre? A dovod? 50FPS nestaci ? :D
Ne, přes monitor OGSSAA mi nefunguje, mam jen cernou obrazovku. Hra ma v sobe primo mod ubersampling a to to pada na drzku i na GTX780. Hrat to v 33 fps je nesmysl.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

divne, take FPS mam na 760GTX :?
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

Hladis píše:...
otevřenej svět není záruka lepší hry, pro mě je důležitá jednoznačně atmosféra a v tý Skyrim prostě propadl, já mam rád obě hry, ale ze Zaklínače je cejtit srdce který do toho autoři dali, Skyrim je továrna na prachy a já tohle vnímám, když si přečteš knižní předlohu a pak zahraješ oba díly Zaklínače tak to musíš cejtit

mody bych nechal stranou, fakt nemám náladu se hodiny hrabat po fórech a vymejšlet jak napravit odfáknutou práci autorů, holt Skyrim vypadá jak vypadá, žádná sláva
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Mno ale tady jsme v threadu o grafických kartách, ne o aspektech a hratelnosti her. Tedy resil jsem fps a vnuceni AA modu na GTX780 s dopadem na vizual. Ostatní je uz vesmes OT.
CageJ píše:divne, take FPS mam na 760GTX :?
Vyjdu ze stanu a mam 33fps. To fakt hrat nebudu. OGSSAA mi vůbec nefunguje vnutit. Při testu rozliseni obrazovka ztmavne krome malého prouzku nahore.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

CageJ píše: skoro nikde :) pri 8xMSAA@1440p 10% OC znamena cca 7% vykonu..
To znamena, ze Kepler ma velmi vykonny radic a to je myslim aj dovod preco Maxell nepotrebuje 384/512bit..

PRI GK104 mam taketo meranie :
1241/6600MHz 43,4FPS@1080p@8xMSAA
1241/6900MHz 43,8FPS@1080p@8xMSAA

1241/6000MHz 24,5FPS@1440p@8xMSAA
1241/6600MHz 26,0FPS@1440p@8xMSAA
1241/6900MHz 26,4FPS@1440p@8xMSAA
OC VRAM 15% = 7,2% vykonu
Me to neprijde zrovna malo.
Projel sem crysis warhead-Ambush 1920x1080 +4xTRAA
GTX670 1280/6000-53Fps
GTX670 1280/7400-58.6Fps

Mapa Avalanche
GTX670 1280/6000 min28 avg 53.8
GTX670 1280/7400 min 38 avg 60.6
Rozdily sou meritelny a rek bych celkem velky.Rozhodne to neni nic co se da ignorovat.
zumpar1234

Re: GeForce GTX 780/770 - info, testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od zumpar1234 »

GTX 780 v Zaklinač 2 mi dava okolo 50 FPS s dropmy na 40 a niekedy nizsie.... vo Flotsame je to ako tak hratelné... Hram este na gamepade takze v ramci tolerancie s odrenou hubou poviem ze Flotsam + ubersampling= OK
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“