A pa že peltier je k nicemu :-)

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
HeadHunter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2005
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HeadHunter »

Flegy píše:no kdyz to beres takle tak mam asi taky vadnou :lol: . imho na cpu mam 85°C a ninja zustava do pulky jen slabounce vlazna a od pulky nahoru je studena... :roll:
85°?WTF?! To myslis tu horkou cast peltiera ne? No a jak pri tom muze byt ninja studeny?
Laptop: Lenovo Yoga 7 Pro ll AMD Ryzen 7 7840HS ll GeForce 4050 RTX ll 16GB LPDDR5 6400MHz ll 2TB NVME SK Hynix P41 Platinum ll 14.5" 3072x1920 IPS 100% SRGB ll Logitech MX Anywhere 2
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

ne to je bez pelta. s peltem byla ninja horka tak, ze sem si udelal puchejre :oops:
HeadHunter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2005
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HeadHunter »

Flegy píše:ne to je bez pelta. s peltem byla ninja horka tak, ze sem si udelal puchejre :oops:
Tak to mi rekni jak muzes mit na cpu 85st? Takovou teplotu sem videl akorat u gpu a pwm, ale neznam procak co by pri takove teplote bezel...
Laptop: Lenovo Yoga 7 Pro ll AMD Ryzen 7 7840HS ll GeForce 4050 RTX ll 16GB LPDDR5 6400MHz ll 2TB NVME SK Hynix P41 Platinum ll 14.5" 3072x1920 IPS 100% SRGB ll Logitech MX Anywhere 2
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Pokracuju tady v diskusi o Peltu ...

Moje Pelt story ...

Koupil jsem ten seriovej Peltier na CPU od Swiftechu ... a tesil se jak pujdou teploty dolu, ale ouha.

1. Vyrobce tvrdi ze 1000W Enermax utahne ten peltier v pohode i s pocitacovou sestavou - neni to pravda ..., neutahne 12V vetev je permanentne pretizena ... Musel jsem koupit dodatecny zdroj 350W s 12V regulovatelnym vystupem.

2. S tim zdrojem to uz jede ale narazil jsem na hranice samotne technologie ... Peltier dokaze chladit a byt chlazen dostatecne vodou jen do urcite wattaze cpu ... pokud ji presahnes (treba vysokym napetim) teplota tak nahle stoupne ze uz to ten clanek nezvladne ...

3. Pokud zvysim napeti jen treba na 1.5275V a frekvenci na 3600, je teplota v zatezi klidne i 20 stupnu celsia! Coz je nadhera! Ale staci jen nepatrne zvednout napeti a uz to uplne skokove zkolabuje a teplota je najednou 65 ... coz znamena ze chladim jen vodou a pelt uz nestiha ...

4. Moje zkusenost je negativni, pelt je jen pro nejlepsi cpu ktere davaji vysoke takty na nizkem napeti ... tim udrzis svuj cpu na nizkych teplotach a dlouho vydrzi ale nedaji se s tim delat OC rekordy a cpat do cpu 1.8V a myslet si ze to pelt pobere - NEPOBERE a prestane fungovat!
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

No to je pekne napikacu .. kolko watovy ten pelt je :?
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
jio2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. kvě 2007
Bydliště: Trnava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jio2 »

ludia vseci sa tu bojite kondenzu ale nikoho nenapadlo ze v kazdom slusnejsom obchode ale GME zozeniete pripravok v spreji na povrchovu upravu plosakov - vhodne do exterieroveho prostredia tak co takto tym nastriekat matičku spredu a zozadu samozrejme nie všetko lebo tento lak je nevodivý a treba prekyť patice
a po nasadeni peltu a bloku na viac krat prestriekat spoj medzi matickou a ... aby sa tam vytvorila vrstvicka a uplne to utesnilapotom tam uz len nacpat nejaky vhodny tepelneizolacny a nenasiakavy material aby tam toho kondenzu nevznikalo privela a je tono problemo :-D ak to niekto prezenie s aktivitou moze si apravit comp v akvarku ale tu uz je fakt trosku extrem
danzel_cz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: A pa že peltier je k nicemu :-)

Příspěvek od danzel_cz »

jo to je nej zalakovat vsechny vystupujici piny aby se nezkratovaly ale na to jeste gumu aby nestejkala voda protoze i ten lak bude dost studenej. a jinak na GME maj aji pelty do 260 stupnu na teple strane a aji kvalitni levne zdroje ne obyc 89W tec by se mozna rozbehal s tim 100W zdrojem na 15V za 500 nebo spis 100W na 12V stejna cena vetsi Amperaž takze jistota a delta T je kolem 60 stupnu takze kdyz budete chladit teplou stranu na 40 tak na cold budete mit -20 ale kdyz otectete ztraty jako pasta pak medena desticak tak spis pocitejte s deltou 40 az 50 stupnu
pak maj na gle jeste zroj za 750kc kterej je 200W a riditelnou 12V vetev +- 2,4V takze z neho vytahnete kolem 14V to uz na tec stacit bude ale to vse jen na nepretaktovany cpu
Pitbulls
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2009
Bydliště: Kladruby > Plzeň !! ( zachvíli )
Kontaktovat uživatele:

Re: A pa že peltier je k nicemu :-)

Příspěvek od Pitbulls »

No jo taky jsem to chtěl skusit ale říkal jsem si aby mi to neudělalo nějakej bordel bo tak v pc .
"Snaž se a dokážeš to!" Ing.Pitbulls
Moje pc zde
MB:Asus Maximu​s III Extreme ​- Intel P55,CPU:Intel Core i5​-670,RAM:Corsair DIMM 8192MB DDR III 1600MHz XMS3 DHX ,GPU:PowerColor HD5970 2GB GDDD5, PCI-E,Zdroj:Enermax MODU87+ 600W,Disk:WD Caviar Black - 2TB.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: A pa že peltier je k nicemu :-)

Příspěvek od Flegy »

existujou mene nebezpecny hracky pro deti :roll:
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“