Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

S tím Radeonem 9800 jsi mě nepotěšil, na ten jsem si dělal zálusk taky. Rád bych měl alespoň jednu kartu s R3xx pro starší desky s AGP 3.3 V. Co už, utkáme se na kolbišti :-D Moc do toho taky nechci investovat, počítám, že to moje maximum přesáhne dlouho před koncem aukce.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

elcrys píše:
Hladis: Tohle jsi už asi četl:
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=61&t=72929

Mluví tam o nabořeném OpenGL, kdy si hra údajně instaluje vlastní knihovny do OS. Teoreticky by to mohlo vysvětlit i ten Blue Shift. V rámci experimentu můžeš vyzkoušet na čistém OS změnu ovladačů, případně grafické karty. Pokud je PC stabilní, tak by to ještě mohlo padat maximálně kvůli zvukovce a jejím ovladačům.
Cetl. OGL by to byt nemelo, nejede to at tam dam 3DFx OGl nebo default OGL. On ma jeste jiny problemy, ze mu to naborilo i ID enginy, to se me netyka a nema tam chybovou hlasku jako ja.
DOC_ZENITH píše:O tom mi povídej, u Voodoo je stav "openg32.dll" měním dle hry celkem často
U V5-4 nic menit nemusis. To platilo u starych Voodoo s jejich MiniGL.
DOC_ZENITH píše:Když o aukru, je tady funkční 9800pro i s pěkyn m chladičem. Když nepůjde za moc tak jí zblajznu.
Nezblajznes. PS: Neni to Pro.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jdeš po ní? Jestli jo tak s tebou nebudu bojovat, přeci jen, už 9800 mam.

K OpenGL - taky jsm si myslel, ale dostal jsem se do situace kde mi jede Q3A, ale třeba "heavy metal FAKK2" ne. Ač je to stejnej engine tak menu ok ale při loadu levelu crash. Vyřešil to starej dobrej OGL z WickedGL, prostě to defaultní OGL neni 100%. Většinou to jede ale ne vždy.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No jen pokud cena nevystreli uplne do nebes. Kazdopadne potrebuju nejakou slusnou 9800/Pro a X800. 9600Xt neni tak vykonna a tu 9700 nechci moc (u)mucit. Potrebuju vykonejsi nahradu a backup.

Kazdopadne rozbehal jsem kdejaky zbugly herni speky, ale ze zrovna nepujde MDK2 jsem necekal. Fakt nevim co mu vadi a proc nahodne ( hazi to stejnou chybu) se jde aspon dostat do benchmarku, ktery probehne bez problemu. U Blue Shift asi taky nevite proc to absolutne nereaguje na cokoliv ? Tam neni zadna chybova hlaska, proste to absolutne neraguje. A stary CSko 1.6 taky nikdo nema ?
Radeonator
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Radeonator »

Starý CS 1.6 s botama bych asi našel ale kopírovačku né instalačku.
Super Silent PC: Intel Core i5 10600K + (Turbo OFF/Pasivní) Scythe Mugen 5, ASUS Prime B460 PLUS, HyperX Predator 2X8Gb 2666Mhz CL13/CR1T, Palit KalmX GeForce GTX 1050Ti 4Gb, Samsung SSD 970 EVO 512Gb (M2),WD SSD Blue SN570 Gen3 1TB (M2) , Seagate Barracuda 5400rpm 4TB, Asus Xonar D2 (PCI) + Audiotrak Prodigy HD2 (PCI), Hitachi GH24NSD5, SD Card Reader, Case Cooler Master Centurion 5, Noctua 120mm (+odpor), Noctua 80mm, Seasonic s12ii-520. Windows 10 PRO
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No pokud to funguje tak beru ikdyz to neni instalace, jen kolik to ma mega a zda to jde nejak uploadnout. Hlavne nesmi to byt nejak omodovany, proste klasicky stary clean CS 1.6 jen s nahranyma botama.
Radeonator
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Radeonator »

Zítra to CSko zkusím vyhrabat.. vim že mám dvě verze tak to omrknu a dám vědět.
Super Silent PC: Intel Core i5 10600K + (Turbo OFF/Pasivní) Scythe Mugen 5, ASUS Prime B460 PLUS, HyperX Predator 2X8Gb 2666Mhz CL13/CR1T, Palit KalmX GeForce GTX 1050Ti 4Gb, Samsung SSD 970 EVO 512Gb (M2),WD SSD Blue SN570 Gen3 1TB (M2) , Seagate Barracuda 5400rpm 4TB, Asus Xonar D2 (PCI) + Audiotrak Prodigy HD2 (PCI), Hitachi GH24NSD5, SD Card Reader, Case Cooler Master Centurion 5, Noctua 120mm (+odpor), Noctua 80mm, Seasonic s12ii-520. Windows 10 PRO
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

O R9800 se na aukru klidne pobijte, hlavne mi nesahejte na tu Parhelii :D Do sbirky failu se mi bude krasne hodit vedle FX 5800U, HD 2900 XT, i740... jeste Savage 2000 musim casem dohonit.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Eh? Parhelii? tu jsem musel přehlédnout, nevidim jí.

Kdybys chtěl nebio to nevyhrál tak tu mam Origo Parhelii 128MB AGP a pak AVPE do PCI-E, obě plně funkční a půjdou pryč.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Je tam schovana, je to ta puvodni revize AGP 4x se zabugovanym AA. Coz se prave na tyhle ucely nejlip hodi. Jinak tu pozdni opravenou uz mam dlouho, dokonce jde i dobre taktovat - 300 MHz GPU a 800 MHz DDR, coz pri 256bit sbernici dela totalni overkill.

Kdyztak pokud ta tvoje je taky stara revize a na aukru by to neklaplo, tak bych ji vzal.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Rochozeno MDK2........ problem byl v nastaveni obnovovaci frekvence hry. :roll: Jinak teda nainstalovano asi 150+- DOS+Win her a vsechno rozchozeno. Pak ze z toho nejde udelat univerzalni PC. 8-)
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Zdar, je na retro pc vhodnej chipset SIS 741GX? Jak je na tom vykonoveproti kt333?

Diky za info
NTB: ProBook 4740s
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Oproti KT333 je na tom podobně až o něco lépe, ale retro výhodnost ne retro je neznámá, já jsem se na chipsety co neuměj universal AGP celkem vykašlel, timhle směrem vim že jsou dobrý akorát AGP Intely).

Co se u 741GX neví je jak je na tom se zvukem, jestli tam funguje SB16 emulace a pod. To tak éz velké části záleží na výrobci desky, třeba u ECS to nejde obecně, u Asusu napopak ano, atd.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Nema to univerzalni AGP, tim to pada.
KT333 je takovy posledni nejvykonejsi univerzalni retro chipset, ktery asi ma jedinou "nevyhodu" v absenci ISA slotu, ale to nahradi vcelku dobre fungujici SB emulace.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Hladis píše:No jen pokud cena nevystreli uplne do nebes. Kazdopadne potrebuju nejakou slusnou 9800/Pro a X800. 9600Xt neni tak vykonna a tu 9700 nechci moc (u)mucit. Potrebuju vykonejsi nahradu a backup.
Jak jsem předpokládal, tak cena už je na mém maximu, tudíž ti ji také přenechávám. Jdi do ní, budu ti fandit :) Poslední dobou je na Aukru nějak rušno, místo aby lidi šli ven, když je hezky, tak všichni sedí doma a rozhazují prachy v on-line obchodech :-D Tipuju, že cena skončí tak na litru.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja u toho zitra nebudu, budu mit jiny veci na praci. Asi tam dnes vecer neco hodim a zitra odpoledne uvidim.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak jsem ti jí nechal, byl jsi top přihazující tak jsem nepřihazoval. Myslim si že za 9800pro je to ok cena.

Sbalil jsem ale tu 9600, už jen kvůli tomu chladiči. Jinak 2 pěkný boardy:

Další P2B
https://aukro.cz/zakladni-deska-asus-p2 ... 6976151630

A Abit BXko, dle rozložení slotů Rev2 tzn Coppermine ready.
https://aukro.cz/zakladni-deska-ab-bx6- ... 6976151912

Oboje netestovaný, ale šrot se obvykle neukádá plně osazenej. Abit má v háji kondíky, to ale fixnu easy.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Sakra ted jsem k tomu prisel a DOC slohnul tu 9600, kterou jsem chtel kvuli tomu chladici. DOCu proc sis nevzal tu 5600 se Zalmanem, nebo predtim nikdo nevzal tu 9550tku se Zalmanem, tam jsem neprihazoval. Jsi zly. Jinak vysledek vidim az ted a za 612,- ta R9800 vcelku jde.


PS: pokud by nekdo chtel KT133A, tak jedna na Aukru ted je https://aukro.cz/qdi-kinetiz-7e-a-cpu-ram-6975987849

//
Chjo, proc sis DOCu prihodil kvuli chladici na kartu, na kterou jsem prihazoval, kdyz na ostatni se stejnym chladicem vubec nikdo neprihodil. Mi nerikej kvuli R9600, kterych se vali vsude plno za babku. Bohuzel ty obe karty se Zalmany, kde nikdo neprihodil, uz nevystavil znovu. :huh:
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

No to je neštěstí... Tu 9600 jsi tady, pokud vím, nehlásil.
Až budeš mít otestovanou tu předchozí, tak dej vědět. Zajímalo by mě, jestli si dávat na toho prodejce pozor.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Je tam videt kdo prihazuje, ten prihoz tam byl jeden den a ty karty tam byly se Zalmanem tri. Prvni R9550 nikdo nevzal, nikdo se o to nepral, takze by me nenapadlo to tu "poslusne hlasit", jelikoz o to evidentne nebyl zajem, jinak by uz nekdo vzal tu prvni. Ostatne nikdo jiny tu taky zajem nehlasil. Vubec by me nenapadlo, ze nekdo prehodi bid zrovna na R9600, kterych se je problem zbavit i za 1,- a zaplati za ten chladic zbytecne vic a ostatni zustanou bez prihozu. Vysledek tedy je, ze dve karty se Zalmanem propadly bez jedinyho prihozu a u treti to skoncilo vyssi cenou. To jsem opravdu nejak nepochopil.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“