Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

teď na aukru má venca BXo od ECS kdyby chtěl někdo experimentovat :D FCPGA+slot1 na jednom boardu, ale žádnej sis/ali ale normální 440BX
Ta cena za asuse úlet, koukal jsem hodinu předem a 360,- pohoda, pak už tam bylo těch 900 tak jsem šel s klidem spát :lol:
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

MV píše: Na aukru fic VA503A, to zas poleze do nesmyslů. Úplně mi vypadlo, že byl ještě jeden model po VA503+. Koukám dobré je, že nemá SIMM ale jeden DIMM navíc, 1x PCI navíc, ale zase jen 1x ISA a zbytečnej AMR/CNR slot. A místo jumper hellu to má dip switche. Ale to zas bude za litr, tak na to prdím.
Tak nakonec šla za nějakých 600 Kč, ale nevyhrál jsem.
https://aukro.cz/deska-fic-va503a-socket-7-6982495092
Nicméně týden předtím noname pcchipska bez bracketů za 900. Aukro, to nevymyslíš :sad:
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hmm, tak pry tedy ma P4 vytrit podlahu s AthlonemXP. No u me spis AthlonXP vytrel podladhu s P4.
https://abload.de/img/fx5900uaxpvsp43dm2000rkkjx.jpg
https://abload.de/img/fx5900uaxpvsp43dm2001z3kmi.jpg

Jinak je toho slusna hromadka https://abload.de/img/20210204_1149445aknf.jpg Nedalo se stihnout vse. Testoval jsem si hlavne P4 proti Athlonu. Viz. vyse. K BXu jsem se dostal zatim jen jednomu a to tomu A-trendu. Funguje pekne https://abload.de/img/20210205_154230sqj5h.jpg SSD 120GB nesezere, takze v tom je stary 8GB HDD s W98SE. Rozchodil jsem konecne Vibru 16 a Yamahu. U obou byl problem hlavne v chybejicich jumperech, ale Yamaha me zklamala, je to sumitko a praskatko. Konecne jsem mohl kombinovat zvukovky mezi sebou a to mi zabralo hodne casu rozchodit, aby se nic nehadalo a nekolidovalo. Kazdopadne vysledek je na foto, SB16+Ensoniq S-2000. Je to bugless kombinace Sound Blasteru 16 s OPL a Ensoniqu s GM. Docela jsem si s tim vyhral a hraje to lip nez jsem cekal. Mam uz taky novy zdroj na testovani a to druhy Corsair RM550x s 25A na 3.3-5V 130W a dava bez problemu i ten nejvyssi Athlon, takze ok.

DOCu tvuj ASUS vyzkousim pozdeji, nestiham to vse otestovat. :)
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Nesmis hrat 3Dmark :-D Zkus nejake hry a tam musi NW 3,4 vyhrat, nebo byt minimalne plichta s XP 3200+
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Pche, kdo v ty dobe nehral 3Dmark tak jako by nebyl. :P Nemam jeste cas, jsem tim ted zavalenej, XPcka taky nejde prenaset jako W98, takze je to cely na dlouhy lokte to dat dohromady. Intel jsem testil na starym 8GB HDD, ktery jsem pak musel zformatovat a hodit tam W98 pro testeni BX. Pozdeji budou i hry, uz mam pripravenou sadu. To taky cekam na desku s novejsim chipsetem pro intel, muze byt brzda i starsi chipset. Kazdopadne i 3Dmarky by to melo nakopnout, zvlaste 2001 uz P4 zna. Ten vysledek s Celeronem je neuveritelne spatny. :-D No cekal jsem vami namlsany trochu jiny vysledky.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Edit: Původně reakce na Havliho:

Nezapomeň že pokud Hladis někde rychle nesehal desku o který nevíme tak on jí nejede na I865/875 ale na oclý starý 845tce kde má limit v prostupnosti RAM, takže tak mínus 15-20% výkonu tam pravděpodobně.

Jinak u mě, dostal jsem se k otestování toho Leadteka FX5900XT a evidentně je to opravdu nejlepší 5900XT, ta moje co jsem měl svého času nebyla ňákej random haluz. Tahle dala taky velký OC, jsem na 510/900 stable. Vzhledem k tomu že 5900 ultra defaultuje 450/850 a 5950 ultra 475/950, tak mam kartu rychlejší jak 5950 ultra heh. Člověk by i čekal že to musí mít důvod ala že tam budou třeba prát voltáž ale ne, karta je studená. Přitom mnohem high-endovějc vypadající 5900 256MB od MSI co mam dole tak ta dá jen 460/860 stable a ještě mi přijde že víc topí.

Chladič taky nerachtá což je další pozitivní překvapení, dobrá karta prostě.

Jen pro porovnání nárůst výkonu s OC, 3dmark01 1600x1200x32 test4 mother nature:

Default - 39,4
OC 510/900 - 50,8
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hmm ja projel ten druhej :huh: Dementni mobil z nejakyho duvodu nezapnul nastaveny alarm. :roll: :evil: Muzu se uklidnovat ze jsem na MSI, ale slaba utecha.

Jeste jsem zase zkousel ozivit tu dvosocketovou MSI s Opterony a stale nic. At s tim delam co s tim delam, odmita se byt zapnout. Jediny naznak zivota byl, kdyz jsem z toho zacal tahat kabel napajeni desky a na vterinu se protocili vetraky.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle bejvá většinou odpálenej southbridge, něco tak ve zkratu že neproteče 5VSB větev pro přepnutí do online stavu. Měl jsem jen kdysi dávno jednu I810 desku co nedokázala sepnout ATX power ale když se to tam pustilo natvrdo tak normálně postnula a jela.

Pokud už jsi vyzkoušel fakt vše tak prostě spoj zelenej drát se zemí, ala zapni to na tvrdo a sleduj ohňostroj.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja mam podezreni, ze to je odpaleny, akorat to vizualne nejde na nicem videt. Kde jinde by to bylo ve zkratu, ze se to ani nezapne. Deska vypada ok, kontroloval jsem ji i pod velkou lupou. Zkousel jsem sachovat se zdroji, napajecimi kabely, pametmi, CPU....nic. Vzhledem k tomu, ze ale na chvilku ozila pouze kdyz jsem z ni tahal 20pin kabel, tak jsem prave premyslel zda by do ni neslo pustit stavu natvrdo, tedy aby se zdroj zapnul bez prikazu od desky, ale to ted nevim jak se dela a zase ohnostroj, co veme vse sebou, nepotrebuju.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Právě jsem ti napsal jak se to dělá, spojíš zelenej kabel se zemí na ATX konektoru.

Ssebou vzít nic nemusí když v ní nic jinýho nenecháš. Můžeš jí takhle zapnout nechat to chvíli běžet a začít šahat na věci co topí. Pokud něco bude extra vypejkat tak to je odpálený.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Vis o tom, ze jsou dnes zdroje co nemaji barevny kabely ? :-D Kouknul jsem na net jak se to dela. Uvidim zda to risknu. Zase mam tu na druhou stranu dve desky, ktery se sice zapnou, ale nenabehnou.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hladis píše:Vis o tom, ze jsou dnes zdroje co nemaji barevny kabely ?
Pff, kacířství. Černý kabely jsou ground! Zdroj co má 24x ground bych fakt nechtěl.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

DOC_ZENITH píše:Edit: Původně reakce na Havliho:

Nezapomeň že pokud Hladis někde rychle nesehal desku o který nevíme tak on jí nejede na I865/875 ale na oclý starý 845tce kde má limit v prostupnosti RAM, takže tak mínus 15-20% výkonu tam pravděpodobně.
Ja zapomnel, to bude ono. Kdo neprovozuje aspon i865, jako by nebyl. :D Nevim jak dnes, ale sveho casu ty desky byly vsude - i osekanejsi verze jako P4P800 SE... kde je mimo jine i podpora Asus CT-479 redukce. Ovsem ta je nesehnatelna.

Jinak super vysledek na 5900 XT. Moje MSI je shit, co da mozna 450/800 a kdo vi jestli uplne stabilne. Zato se mi povedlo pretocit Quadro FX3000 na uroven 5950U, resp i kousek nad. Pricemz ta karta ma 256 MB, ale taky je dost draha, zejmena protoze ji zpopularizovali youtuberi.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Pff, kacířství.
Vis prd co je hezky. :P Nesnasim ty barevny napajeci kabely.
havli píše: Ja zapomnel, to bude ono. Kdo neprovozuje aspon i865, jako by nebyl. :D ........... zpopularizovali youtuberi.
Stejne, to udela tak velky skok ve vykonu ? U Athlonu to, zda je to single nebo dual channel, moc velky rozdil nedela. Tady by to muselo stahnout 1000 bodu v 3DM. No jedna 865, co jsem nabral v jednom baliku haraburdi, se ukazala jako mrtva, takze mam v merku na Aukru jinou funkcni.

Youtuberi delaji vic skody nez uzitku. Bez nich by ty komponenty takhle vyhnany nikdy nebyly.

PS: Se mi povedlo taky sehnat prosluly "fen na vlasy". Ne FX5800U, ten s Ruby (X1900XT). Dle me asi nejhlasitejsi grafarna ever. Mel jsem svyho casu XTX verzi, ale na tu jsem zatim nenarazil.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Rozdíl to dá celkem velkej. P4 je dost o prostupnosti a má quad-pumped FSB. Tzn při FSB200/800 tak aby tě nebrzdily RAM tak musej ject na DDR400 v dual-channelu.

Se socketem A se to nedá porovnávat protože jeho sběrnice je DDR tzn má poloviční prostupnost a stačí jí synchronní DDR, z dual-channelu nemá moc jak benefitovat. Nforce s nim původně přišla pro zvednutí výkonu integorvané GF2MX.

Co se boardů týče tak toho Leadteka jsem zkoušel na tý jetý P4P800SE co jsem dotahnul, nakonec síťovka funguje, tzn krom pár kondků a zhnědlýho PCB což značí její extrémní množství najetejch hodin je v pohodě. NW3,06 jsem tam dostal na 3,3, což je normal, vim že tenhle CPU je nic moc kousek takže nic co by vybočovalo. FSB800 kousky žádný nemam protože jsem je aktivně nesbíral, takže FSB strop desky nevim. Výkon odpovídající, CPUmark99 221 bodů. Provoz rovněž clean, instalace win98 na moderní Sata disk na první bez jedinýho zádrhelu, všechny drivery od chipsetu přes LAN po USB2.0 rovněž fajn, prostě 865 deska jak má bejt.

Havli: Mi povídej, já jsem před pár lety jednu FX5950 killnul. Asuse. On jak byl celoměděnej tak tam měl měděný chladiče co dosedaly přímo na RAM bez polštářků, no, a já jsem jeden šroub při výměněn pasty prostě moc utahnul a křup, rozdrtil jeden BGA modul. To byl epic fail. Praktická hodnota těch karet je ale nulová. XTčklo co dá pěkný OC jako ten Leadtek bude rychlejší. + Mam ten pěknej 256Mb model of MSI s tim opboustrannym tučnym měděnym vějířem,

Tohle:

https://m.hexus.net/tech/reviews/graphi ... rd/?page=2

Ale jako to OC uuuf prostě moc ne. Fyzicky je identická s Ultrou takže oni si je asi binnovali a ty lepší dostaly bios Ultry a ta horší ne. Kdežto ten Leadtek má kulervoucí OC na blbym XTčku, má to tahle karta, ta co jsem měl tehdy a už tehdy jsem si jí vybral protože doshla onoho skvělýho Oc v recenzi (myslim v computeru nebo někde, na netu už se dohledat nedá takže možná byla tištěná). Našel jsem starou objednávku v CZC, víte kolik mě tehdy stála? 5700kč. Na to že byla ve finále rychlejší jak 5950U tak to je sakra dobrej deal. Bohužel mi dlouho nevydržela protože půl roku poté příšla NV40 a víte co no...

Btw a znovu jsem si ověřil jak se strašně lišej karty co se VGA výstupu týče. Tyhle karty jsou něco naprosto neporovantelného s většinou S3jek nebo Cirrus logiců a tak. Ten obraz co z toho CRT leze jakmile jej zapojim do modernější karty s 400Mhz ramdacem je jednoznačně jasnější a lepší.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Mi povídej, já jsem před pár lety jednu FX5950 killnul. Asuse. On jak byl celoměděnej tak tam měl měděný chladiče co dosedaly přímo na RAM bez polštářků, no, a já jsem jeden šroub při výměněn pasty prostě moc utahnul a křup, rozdrtil jeden BGA modul. To byl epic fail.
To jsi utahoval totalne na krev ne ? To potrebuje hodne velkou silu to "krupnout". Ja u svy FX5900U ty polstarky vyhodil a nahradil je pastou. Nastesti nic nekruplo.
DOC_ZENITH píše:Mam ten pěknej 256Mb model of MSI s tim oboustrannym tučnym měděnym vějířem. Ale jako to OC uuuf prostě moc ne. Fyzicky je identická s Ultrou takže oni si je asi binnovali a ty lepší dostaly bios Ultry a ta horší ne.
Citim ze ji nechces, takze kdy mi ji posles ? :P
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

FX řada - bleh. Kupte si radši nějakou pěknou ISA kartu. :)

Obrázek

WD90C31 už je taky první s akcelerací ve Windows. V zásadě mě překvapilo, jak použitelné to je - v 320x200 bych to rychlostí v podstatě nerozeznal od jakékoliv lepší PCI grafiky. Ve Windows 98 jsem horší výkon poznal až při zapnuté volbě zobrazování obsahu oken při jejich přesunování. Duke 3D (P3 650 MHz) házel v 320x200 nějakých 40 - 60 fps a Quake v timedemo3:

Kód: Vybrat vše

WD90C31A-LR (zero wait state)
320x200 - 57.2 fps
320x240 - 40.3 fps

S3 ViRGE
320x200 - 127 fps
320x240 - 92.3 fps
Pro účely použití, tzn. nějaký ISA only systém, úplně v pohodě. Samozřejmě se asi nedá předpokládat, že s nějakou 386 by člověk hnal ve hrách rozlišení na více než těch 320x200/240.

Tahle grafika už taky nejspíš sedí na limitu ISA, alespoň vícero nejlepších ISA VGA podává identické výkony:
http://vgamuseum.info/index.php/benchmarks

Tu S3 z mého testu ale zase ještě limitovalo CPU.

Taky jsem si všiml jednoho specifika spousty ISA grafik: Nesnášenlivosti s LCD. V některých scénách, např. při zobrazení loga Windows 98 na pozadí mračen, je přes obraz vidět tmavší tečkovaný vzor. Údajně za to mohou slabší RAMDACy, to by se ale u této karty dalo řešit eventuálně výměnou (je v socketu).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Uh, tohle jsi přestřelil. Kartu s obdobnym čipem mám a to co říkáš neni pravda. PCI nebo VLB kartu to nenahradí ani náhodou. Je to nejlepší ISa VGA co jsem kdy měl, fast, v optimálních scénářích ( zvedlej takt sběrnice 0 Waitstates, atd) se při 320x200 drží nad 30, moje má i jumpery kde se dá ovlivnit refresh tzn 800x600 a 1024x768 neni 56hz a 43 prokládanejch ale noromal 60p. Mam jí taky vyupgradovanou na 1MB (tzn dá až 800x600 při 16-bit) a Directdraw ve win funguje dobře a spustí se na tom vše 2D. RTS hry se i daj hrát když zrovna nescrolluješ heh.

Ale rychlá jak PCI neni ani náhodou. Je to brzda jak prase (ve win directdraw věcích běžících v 640x480 samo sebou), ale i v dosu, třeba takovej Doom1 je jasně cejtit že to neběží ideálně. Je to plně hratelný? Ano, ale neni to locked 35fps jak by mělo bejt. Paradoxně build enginy si v 320x200 vedou lépe protože jsou modernější a nerefreshujou pixely UI tzn subjektivně plynulejší jak starej Doom.

A FX neni ble je to best pre DX9 karta. Je to poslední grafika co má legacy features typu paletized textures, vertex fog a pod. Je to taková "nadupanější GF4TI". Jen prostě člověk musí jít a v rivatuneru si jí omezit na SM1.4, aby nic ani nenapadlo tam poslat SM2.0 kód a pak je to dobrá karta + nádhernej AF bez optimalizací, atd. Já je mam z retro pohledu docela rád.

Hladis - EE, tuhle si chci nechat, leda tak výměnou za jinou 256MB NV35.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše: Hladis - EE, tuhle si chci nechat, leda tak výměnou za jinou 256MB NV35.
No z FX mam jen MSI 5700 a MSI 5900U, ta je ale referencni, ne ta s medenym vejirem. Prahnu po tech medenych, ale zatim mam smulu. Jinak kdyby nekdo mel co shanim:
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=115&t=287975
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=115&t=287785
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=115&t=287789
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak lepsi desku pro P4 mam i s "bonusem", tedy bonusovou cenou, kterou jsem zrovna takhle vysokou nechtel. https://aukro.cz/asus-asus-p4p800-e-pen ... escription Doufam, ze to bude stat za to. Jestli to P4 nenakopne k slibovanymu vykonu a nevymete to s Athlonem podlahu, tak mi havli a DOC daji za trest neco se svych sbirek.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“