Radeon HD2600 PRO/XT (RV630)

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

MichiGen píše:Menit X1900XTX za 2600XT? :lol:
2600XT v CF :sleepy:
Nie menit .... do druheho pc myslene ..teda do toho pc ktore mam by isla nejaka HD2900-ka no a do toho druheho dam bud tu x1900XTX alebo 2x 2600XT v CF ... takto nejako som to myslel :wink:
No a pytam sa ako su na tom dve HD2600XT v CF v porovnani s jednou X1900XT @735/1680 :roll:
Ps:
A ty sa zdrz stupidneho OT .... zbytocne tu nespamuj ...
Ono je pravda ze som tu otazku polozil trosku blbo no snad je to uz teraz napisane jasne ...
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
Warran
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warran »

Nějaké měření je k dispozici tady
http://we.pcinlife.com/thread-786552-1-1.html
Ovšem ty grafy jsou trochu zvláštní, jednotkou bude předpokládám fps, ale dole mají na ose procenta.
SLI s 8600GT se zdá být stejně účinné (myslím stejný procentuální nárůst výkonu). Takže to žádný zvláštní zázrak od ATI není.
Osobně pořád váhám jestli koupit 1950Pro nebo 2600XT, ještě si počkám na české recenze a konečné ceny v obchodech a rozhodnu se pak.

Sharker: Ty grafy spotřeby si vzal odkud? Čtu tam Average consumption, mě by zajímala spíš Idle a Load. A taky rozdíl ve spotřebě mezi XT a XT GDDR4. Na computerbase.de se ten rozdíl zdál dost značný.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Příspěvek od durod »

Warran píše:.. pořád váhám jestli koupit 1950Pro nebo 2600XT...
nevahej a toc!(kup 1950GT 512MB)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Robin_CG
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin_CG »

Nevite, zdali se u nas nekdy objevi ke koupi 2600XT 512MB DDR4? A zdali i pres 128bit sbernici lze predpokladat navyseni vykonu oproti verzi s 256MB DDR3, ci napr. 512MB DDR3 ?

Diky za info.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Mezi verzi s DDR3 a DDR4 je rozdil skoro mizivy..
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichiGen »

sharker píše:2600XT v CF :sleepy:
Nie menit .... do druheho pc myslene ..teda do toho pc ktore mam by isla nejaka HD2900-ka no a do toho druheho dam bud tu x1900XTX alebo 2x 2600XT v CF ... takto nejako som to myslel :wink:
No a pytam sa ako su na tom dve HD2600XT v CF v porovnani s jednou X1900XT @735/1680 :roll:
Ps:
A ty sa zdrz stupidneho OT .... zbytocne tu nespamuj ...
Ono je pravda ze som tu otazku polozil trosku blbo no snad je to uz teraz napisane jasne ...
Neviem coby na tom prispevku malo byt OT :sarcasm: ... ak ti moj predchadzajuci prispevok nestacil tak to poviem celou vetou, myslim ze HD2600XT v CF vs X1900XTX na takych taktoch na tom budu dost mizerne..

Povodne si napisal toto...
sharker píše:Akurat stale niesom presvedceny ci by mal upgrade z mojej X1900XT 512 735/1680 zmysel ..
...a teraz...
sharker píše:Nie menit .... do druheho pc myslene ..
Tak sa pokus vyjadrovat jasne , nie kazdy vie co si zrovna myslis :roll:
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flanker »

myslim,ze DDR4 bude urco i u nas, klid a trpelivost :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Prvni bude HIS..6.7.
Warran
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warran »

Tak jsem se podíval lépe na tu spotřebu. Prošel jsem pár testů.
Na computerbase.de dostali tyto výsledky:
Obrázek
Obrázek
Tedy v klidu je 2600Xt lepší než X1650XT i X1950Pro o 9W respektive 11W. V zátěži je to lepší
o 16W a 33W. Ovšem 2600XT DDR4 je suveréně nejhorší v klidu, v zátěži už je to lepší. To jsou
DDR4 paměti o tolik žravější?

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw ... iew/1.html
Měřili 2600XT. Spotřeba klid/zátěž = 141W/195W, tedy oproti klidu nárůst o 54W, což je o poznání více
než naměřil computerbase.de.

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2600_XT/1
Měřili 2600XT DDR4 a spotřeba jim vyšla klid/zátěž/absolutní max = 126W/168W/179W, tedy nárůsty +42W/+53W.
Tedy nárůst pro zátěž jim vyšel hůře než vyšlo computerbase.de

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3023&p=1
Měřili 2600XT a vyšlo jim to klid/zátěž = 127W/178W, tedy oproti klidu nárůst o 51W. Což je stejné jako
neoseeker.

Závěr: Vypadá to, že při zatížení vzroste spotřeba 2600XT o +-40W a ve špičkách o +- 50W. U XT DDR4 se ty dvě recenze
nmoc neshodly, takže těžko dělat závěr. Navíc dle anandtechu je ATI horší než nVidia (8600) v klidu a lepší v zátěži,
podle neoseeker.com je ATI lepší v obou. To si můžeme rovnou hodit korumou.

Chtělo by to spíš než měření spotřeby celé sestavy naměřit samotnou kartu. Naměřit spotřebu celého počítače BEZ grafické karty
(například pomocí grafiky jejíž spotřeba je známa nebo grafiky, která má v podstatě nulovou spotřebu - něco do PCI ?) a potom
na tom samém počítači naměřit spotřebu samotné X2600. Možná by to mohli v PCT zvážit, až budou dělat recenzi, pokud už jí nedělají.

Edit: http://www.xcomputer.cz/DetailPage.asp?DPG=76724
Tahle vypadá velmi zajímavě. Určitě stojí za zvážení
Naposledy upravil(a) Warran dne úte 3. črc 2007, 16:43, celkem upraveno 2 x.
vindy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2007
Bydliště: Banska Bystrica, Svk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vindy »

Warran píše:Chtělo by to spíš než měření spotřeby celé sestavy naměřit samotnou kartu. Naměřit spotřebu celého počítače BEZ grafické karty
(například pomocí grafiky jejíž spotřeba je známa nebo grafiky, která má v podstatě nulovou spotřebu - něco do PCI ?) a potom
na tom samém počítači naměřit spotřebu samotné X2600. Možná by to mohli v PCT zvážit, až budou dělat recenzi, pokud už jí nedělají.
hej len ako to spravis? ked zatazis grafiku tak automaticky tym vytazis aj cpu, a to cpu by si pri PCI karte nemal ako vytazit, taktiez zavisi od procesoru, tam kde pouzivaju zravejsie modely, tak tam je aj vacsi rozdiel medzi idle a zatazou
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

měřit spotřebu samotné karty samozřejmě jde ;-) jen je třeba na to mít vybavení, snad jediný x-bit to dělají přesně, i s proudovým odběrem, testům kde udávají celkouvou spotřebu sestavy moc nevěřím
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Gr8 Vivec píše:měřit spotřebu samotné karty samozřejmě jde ;-) jen je třeba na to mít vybavení, snad jediný x-bit to dělají přesně, i s proudovým odběrem, testům kde udávají celkouvou spotřebu sestavy moc nevěřím
tak tak, ne nadarmo ma x-bit v plnym jmene "laboratories" :twisted:
EasyM@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

Co koupit

Příspěvek od EasyM@n »

Ja to beru asi tak, ze doted jsem mel ATi Radeon X1300Pro do AGP. Nedavno mi odesel a nez abych koupil zase neco do AGP tak upgraduju na PCIe. Tento muj Radeon mel skore v 3DMarku 06 kolem 1500 bodu. Kdyz jsem ho kupoval stal me 3000Kc. Kdybych si ho mel koupit dnes znova, bude me stat asi 1500Kc a bude stejne vykonny. Ale ja si ho znova nekoupim, ale radsi si poridim Radeon HD2400XT. Ten ma skore v 3DMarku 06 nejakych 2260 bodu a je v podstate za stejnou cenu. Stalkera jsem hral i na starem X1300Pro, FEAR jsem taky prosel na stare karte na docela slusnych detailech, 1280*1024 a v naproste plynulosti. Az si budu chtit zahrat Crysis tak si koupim neco jako Gemini. Doufam totiz ze do podzimu nebude ATi lenivet a jen prepisovat ovladace, kdyz by mela konecne udelat neco vykonneho aj na DX10, proste nejaky vyssi mainstream za slusnou cenu kolem 5k. To same plati i pro nVidiu, ktera nas jeste okrada o vykon a chce za to strasne penize! :evil:
Helstik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2005
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Helstik »

nevite o nejakych testech na crossfire na HD2600XT 512MB?nasel jsem tu odkaz na nejake cinske stranky ale nic moc.No snad jsem nejaky odkaz neprehlidnul
CPU: AMD Ryzen 9 5900X, CPU FAN: Noctua NH-C12P, MB: Aorus, RAM: Kingston 64 GB, SSD NVMe 2+2+4TB, HDD Seagate 16T , VGA: RTX 4070 Super, CASE: Thermaltake Armor VA8000BWS, POWER: Corsair Professional Gold AX850 850W, LCD: Benq 27 4K + Dell 24 4K
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Není 512MB skoro zbytečných?
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Helstik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2005
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Helstik »

no-X píše:Není 512MB skoro zbytečných?
Myslis ze to nema cenu?Mam jit do verze s 256MB?Myslel jsem ze by tech 512Mb bylo lepsi tak nevim.Dam na radu odbornika :roll:
CPU: AMD Ryzen 9 5900X, CPU FAN: Noctua NH-C12P, MB: Aorus, RAM: Kingston 64 GB, SSD NVMe 2+2+4TB, HDD Seagate 16T , VGA: RTX 4070 Super, CASE: Thermaltake Armor VA8000BWS, POWER: Corsair Professional Gold AX850 850W, LCD: Benq 27 4K + Dell 24 4K
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Vzhledem k tomu, kolik lidí tady tvrdí, že 320MB je dost i pro GeForce 8800... :lol:

Ale teď vážně :-) HD2600XT je pomalejší než X1950GT a ani na té nepřináší 512MB žádný extrémní výkon (možná 5%?). Takže pokud ti jde o poměr cena/výkon, jdi klidně do 256MB varianty.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Helstik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2005
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Helstik »

No rikal jsem si (mam ted X1950PRO 512MB) ze bych zkusil 2x HD2600XT do Crossfire tak bych sel do te 256MB verze
CPU: AMD Ryzen 9 5900X, CPU FAN: Noctua NH-C12P, MB: Aorus, RAM: Kingston 64 GB, SSD NVMe 2+2+4TB, HDD Seagate 16T , VGA: RTX 4070 Super, CASE: Thermaltake Armor VA8000BWS, POWER: Corsair Professional Gold AX850 850W, LCD: Benq 27 4K + Dell 24 4K
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Helstik píše:No rikal jsem si (mam ted X1950PRO 512MB) ze bych zkusil 2x HD2600XT do Crossfire tak bych sel do te 256MB verze
to se ti zcela urcite nevyplati...
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Proc ne?Sam bych zkusil.V Lost planet(DX9) maji 1950PRO a 2600XT pravda jen cca 30fps.V CF je sance na takovych 45 ne?Vzal bych nejlevnejsi Safir za 2800kc cili za 5600kc ten vykon neni k zahozeni.Co jineho za tyhle penize muzes koupit dnes?Nic :)
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“