R9 280X nebo GTX 770?
Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Mi se nebojme , naše peníze nejsou. AMD bazarové z nějakého mining rigu s "rozgajdaným" chladičem to asi taky by nebylo šťastna volba. Nakonec by to dopadlo tak že by to prodal se ztrátou a koupil nove gtx770.
Buď silný synku a ne nech se nalákat na temnou stranu sily
Buď silný synku a ne nech se nalákat na temnou stranu sily
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: R9 280X nebo GTX 770?
A jak koukam tak ten nový bundle od nvidie už je v CZC zařazen:
http://www.czc.cz/msi-n770-tf-2gd5-oc/130128/produkt
Takže ke GTX770 dostaneš i hru na kterou se všichni těšíme: Watch Dogs.
http://www.czc.cz/msi-n770-tf-2gd5-oc/130128/produkt
Takže ke GTX770 dostaneš i hru na kterou se všichni těšíme: Watch Dogs.
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
A za to že jsme vas navedly na správnou viru, na správné straně sily darovat nám ten Watch Dogs
A že to dalo práce ...4 stránky
A že to dalo práce ...4 stránky
- xPIXELx
- Začátečník

-
- Registrován: 14. úno 2014
- xPIXELx
- Začátečník

-
- Registrován: 14. úno 2014
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Jinak, díval jsem se a dala by se pořídit GTX 770 se 4GB VRAM za 9 klacků... co vy na to?
I love PCtuning
- Mr Lucas
- Čestný člen

- Registrován: 25. říj 2011
- Bydliště: Somewhere on the Earth
- Kontaktovat uživatele:
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Pokud neplánuješ SLI, tak je to nesmysl.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
- CZECHYa
- Začátečník

- Registrován: 14. úno 2012
- Bydliště: Třebíč
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Pokud hraješ pouze na fullHD, tak se jedná o zcela zbytečnou investici. Když už si chceš připlatit, tak si místo Gaming verze vezmi Lightning.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Za 9 klacku bych uz vzal jetou GTX 780 nebo R9 290. GTX 770 s 4GB za 9 klacku je blbej kauf.
- xPIXELx
- Začátečník

-
- Registrován: 14. úno 2014
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Jednoznačná odpověď. A ty 2GB nemají žádný vliv na výkon že ne?
tak do K monitoru nepůjdu je to zbytečnost 
CZEHCYa jakou?
ve výkonu si povede lépe? 
CZEHCYa jakou?
I love PCtuning
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
My na to, že nepotřebujete 4GB. To je snad vtip, začneme vše od začátku, nebo se nudíte a chcete vidět kdo má lepší slohovou práci. 770 nevyužije toxPIXELx píše:Jinak, díval jsem se a dala by se pořídit GTX 770 se 4GB VRAM za 9 klacků... co vy na to?
Hladis píše:Ty karte fakt dojde prvne vykon nez VRAM. Memory management taky nemá tak blbej, aby se zacal snižovat vykon kvůli nedostatku VRAM a hra se stala cukaturou.
Naposledy upravil(a) zigo dne stř 30. dub 2014, 13:51, celkem upraveno 1 x.
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: R9 280X nebo GTX 770?
MSI Lighting je predrazenej. To uz by opravdu mohl vzit 4GB verzi od Gigabyte..CZECHYa píše:.......místo Gaming verze vezmi Lightning.
- xPIXELx
- Začátečník

-
- Registrován: 14. úno 2014
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Dobře chápu. Já se jen ptal jestli se to podepíše na výkonu ne zda to využije 
I love PCtuning
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
A Správná odpověďHladis píše: A.-Za 9 klacku bych uz vzal jetou GTX 780 nebo B.- R9 290. C-.GTX 770 s 4GB za 9 klacku je blbej kauf.
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
xPIXELx píše:Dobře chápu. Já se jen ptal jestli se to podepíše na výkonu ne zda to využije
A jak by to mohlo když to nevyužije
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: R9 280X nebo GTX 770?
pokud nějaká hra není zprasená tak se to na výkonu nepodepíše. Call of Duty Ghost je schopný vyžrat 6GB paměti na Titanu a mě to na GTX780 běželo hladce bez znatelných záseků (což bývá projev častého dotahování textur při přetečení paměti). GTX770tce ty 2Gb v pohodě stačí - důležitější je jak je napsaná samotná hra, ale kdyby COD bylo tak zprasený, že by těch 6GB fakt vyžadovalo stále alokovaný ve VRAM, tak by to nedávala ani 4GB verze.xPIXELx píše:Dobře chápu. Já se jen ptal jestli se to podepíše na výkonu ne zda to využije
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
- xPIXELx
- Začátečník

-
- Registrován: 14. úno 2014
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Ok dobře. Koupím GTX 770 a kdyby nestačila došetřím a pořídím 780 Ti z bazaru
už to tolik nehrotím
díky chlapi 
I love PCtuning
- Paul
- Středně pokročilý

- Registrován: 15. srp 2004
- Kontaktovat uživatele:
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Ještě k těm kecům že dnešní grafiky nevyužijí 3GB/4GB, tak první vydaná next gen only Unreal 4 hra, Daylight, bezproblému využívá v 1080p 3GB paměti. To samý Unreal 4 benchmark Elemental. Až začnou takovýhle next gen only hry vycházet hromadně, nedivil bych se kdyby ti s 2GB zaplakali.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck
If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
- Alfajk
- Začátečník

-
- Registrován: 15. kvě 2009
Re: R9 280X nebo GTX 770?
to,ze to narve 3-4GB vram jeste neznamena,ze ji to doopravdy potrebuje...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
- zigo
- Černá karta

-
- Registrován: 17. bře 2013
- Bydliště: OSTRAVA
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Ano na silnější gpu(TITAN,GTX780) je to žádoucí vice vramAche píše: pokud nějaká hra není zprasená tak se to na výkonu nepodepíše. Call of Duty Ghost je schopný vyžrat 6GB paměti na Titanu a mě to na GTX780 běželo hladce bez znatelných záseků (což bývá projev častého dotahování textur při přetečení paměti). GTX770tce ty 2Gb v pohodě stačí - důležitější je jak je napsaná samotná hra, ale kdyby COD bylo tak zprasený, že by těch 6GB fakt vyžadovalo stále alokovaný ve VRAM, tak by to nedávala ani 4GB verze.
A to samé odpovědi máte tady ale je třeba třeba čist pozorně
izigoneanu píše:Na využiti vice než 2GB paměti je zapotřebí silnější gpu než 770, ta grafarna je vyvážena tak jak je. ANO je možné jít přes 2gb i s 770 ale už plynule to nebude na tak vysoké detaily které jsou zapotřebí pro zaplněni vice než 2gb paměti . Jinak řečeno ta grafarna má dostatek paměti pro vše co zvládne na tech 60 fps.
- Ache
- Pokročilý

- Registrován: 26. zář 2006
- Bydliště: Plzeň
Re: R9 280X nebo GTX 770?
Unreal 4 Elemental sem zkoušel a bere si 1,5GB, ale Unreal engine 4 má být právě stravěn tak aby si ty assety loadoval do paměti postupně. Podle mě spíš na grafikách s méně pamětí bude docházet k tomu že se budou načítat objekty později a nebo s nižším rizlišením textury. Na tom Elementalu je krásně vidět jak v prvních sekundách ještě assety dotahuje. (podobně to řeší GTA4 engine)Paul píše:Ještě k těm kecům že dnešní grafiky nevyužijí 3GB/4GB, tak první vydaná next gen only Unreal 4 hra, Daylight, bezproblému využívá v 1080p 3GB paměti. To samý Unreal 4 benchmark Elemental. Až začnou takovýhle next gen only hry vycházet hromadně, nedivil bych se kdyby ti s 2GB zaplakali.
Jinak samozřejmě GTX770 4GB tedy využije, ale připlácet je na to nesmysl - výkon bude stejný, asi tak.
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie