GF 8800GTX/GTS - recenze, porovnání výkonu

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

Jen se směju... :-D

za prvé by mě zajímalo jak kdo 8800 přetaktuje... ať už GTS nebo GTX
za druhé jsem nikde nenašel zmínku o testování těchto NextGen featur, takže to zřejmě nebude taky žádná sláva
za třetí dokud neuvidím na těch kartách změřený výkon s pořádně nastaveným LOD a dokud na nich neuvidím funkční pořádný Wiewrange, tak nebudu na 100% přesvědčený o tom že je to taková pecka. Na hry zahalené v oparu a mlze nemusím mít takovou kartu.

Tím nechci zpochybňovat její výkon, který je opravdu pěkný, ale... osobně jsem čekal o něco malinko víc. Pořád se mluví o ovladačích, ale ty už podle mě nějak extra lepší nebudou...
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

fanik píše:za druhé jsem nikde nenašel zmínku o testování těchto NextGen featur, takže to zřejmě nebude taky žádná sláva
Možná ne, možná ano, to teď nemůžeme posuzovat. Jak chceš testovat SM4.0 bez DX10 a bez Visty?
fanik píše:Tím nechci zpochybňovat její výkon, který je opravdu pěkný, ale... osobně jsem čekal o něco malinko víc. Pořád se mluví o ovladačích, ale ty už podle mě nějak extra lepší nebudou...
To už docela možný je, co se týkalo nárůstu výkonu v ovaldačích, tak to byla spíš doména ATi.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

no-X píše: Možná ne, možná ano, to teď nemůžeme posuzovat. Jak chceš testovat SM4.0 bez DX10 a bez Visty?
nemyslel jsem přímo SM4.0 nebo dx10 viz:
Zamek píše:Protoze jestli spatne a za chvilku tu bodou dalsi hry jako Double Agent (podle me pouziva next-gen svetla nebo jak se tomu rika), tak to bude dosti na vite co.Tak mi to nekdo plese vysvetlete.
Diky
PS:doposud jsem mel X1800XT 512MB a Tomb Raider:Legend se pri zapnuti next-gen polozky nedal hrat, proste mensi slideshow a o to mi jde.Proste chci napr. tuhle next-gen funkci vyuzit aniz by se mi hra sekala.
podle toho co jsem viděl na forech to nemá souvislost s vistou či dx10...
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

:lol: ale to, o čem teď mluvíš jako o "next-gen" není nic jiného, než prázdný marketingový pojem, který s reálnými technologiemi nemá nic společného :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

no-X píše::lol: ale to, o čem teď mluvíš jako o "next-gen" není nic jiného, než prázdný marketingový pojem, který s reálnými technologiemi nemá nic společného :-)
to podle mě není prázdný pojem, to jsou funkce které jsou ve hře implementované a rozdíl vidíš, ale tak jak jsou udělané, jsou velmi náročné na hw a je snad jedno jestli je to s použitím toho co umožňuje například dx9 a běžně se to pro velkou náročnost na hw nepoužívá, jistě pojmenování není nejvhodnější a já ho ostatně nevymyslel a ani nepoužil jako první v tomhle threadu, ale opravdu by mě zajímalo jak by si s tím 8800 poradila, jelikož by to mohlo být jakési vodítko k tomu co lze očekávat v dx10 a SM4.0
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zamek »

Takze tady http://cdr.cz/a/19063/2 je test TL:Legend za pouziti Next Generation Content pri 1920x1200 0xAA/Anisotropic a GTS dava 38FPS a GTX 54, takze good na mem LCD jde max. 1280x1024 takze FPS bude urcite prez 50.
Lamicz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2005
Bydliště: In a galaxy far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lamicz »

38 FPS na high-end grafice? no, tudy asi cesta nevede, tyto novy graficky karty jsou akorat desne slozity, drahy a zravy to je vse... Nejlepsi na te karte je stejne ten piezo reprak :)
:: DESKA :: Asus A8V-XE (VIA K8T890) :: CPU :: AMD Athlon 64 3700+ :: VGA :: ATI Asus GF7600 512MB - passive solution :: RAM :: 4x 256MB Samsung :: HDD :: 80GB Maxtor PATA ::
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Lamicz píše:38 FPS na high-end grafice? no, tudy asi cesta nevede, tyto novy graficky karty jsou akorat desne slozity, drahy a zravy to je vse... Nejlepsi na te karte je stejne ten piezo reprak :)
To si rek peknou kravinu.Kdyby ses podival na ten graf nemuzes todle tvrdit.
Gf8800GTS drti i Radeon x1950xtx v crossfire!!
Navic GF8800GTS zere min jak radeon x1950xtx. :wink:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
stehrob
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2006
Bydliště: Brnó
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stehrob »

Brzdi...Pokud vim tak GTS ma byt konkurence X1950XTX a ma o neco malo vyssi vykon nez ten radeon. Zere stejne, to jo. RX1950XTX v CF porazi 8800GTX. Ale jedna GTS nema sanci.
RaslB
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RaslB »

stehrob píše:Brzdi...Pokud vim tak GTS ma byt konkurence X1950XTX a ma o neco malo vyssi vykon nez ten radeon. Zere stejne, to jo. RX1950XTX v CF porazi 8800GTX. Ale jedna GTS nema sanci.
ale porazí v tom odkaze čo tu dal zamek je :wink:
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

X1950XTX CF a 8800GTX jsou vyrovnané:

Obrázek
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zamek »

No urcite bude X1950 Crossfire v necem lepsi, ale v TL:Legend za pouziti Next Generation Content dostal na frak od G8 GTS, takze si myslim ze i v SC:Double Agent by GTS mohla byt v poho ne.Me slo hlavne abych si zahral dnesni hry (treba i budouci) na maximalne moznou kvalitu na mem LCD v 1280x1024 a na AAA mi nezalezi.A vim ze SC:DA na jedne X1950XTX moc dobre nejede a uz proste takhle vychytanou grafiku nestiha (neco asi jineho bude Crossfire ale to je blbost kupovat) a GTS pevne doufam ze bude !!!
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

jak ve ktere hre, navic dnesni ovladace...vcelku sux, ale 1x 8800GTX teda rozhodne na plny care drti 7900GTX SLi
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Rek bych, ze vykon pude urcite nahoru.Takhle to je vzdy po vydani nove generace karet.Prvni ovladace jsou na hovno a az pozdejsi ovladace vyrazne zvysej vykon :)
Takze se mame na co tesit.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

No už to tady psal no-X, že výrazné zvýšení výkonu s pozdějšími verzemi driverů byla vždy spíš doména ATi.
Goldnoob team proud member!
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

8800

Příspěvek od HunterGtNet »

http://www.svethardware.cz/akt.jsp?aktuality_start=0 jedna karta 17600bobu mark 2006 a 2 karty jen 22800 zeprej je slabej procesor meli tam 4jadroveho intela natakteneho na 4550 MHZ :-D
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

chyba urcite byla jinde, protoze kentsfield je dnes to nejvykonnejsi na trhu...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Kdyz se podivas na GF7800 a ovladace vte dobe a na dnesni nejnovejsi ovladace urcite je tam slusnych par % narust vykonu.To same je i u rady 8800.
Pocitam urcite cca o 10-20% narust u 8800 rady.Mozna i vic(ale opravdu jen mozna :) )
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

HEAD píše:Kdyz se podivas na GF7800 a ovladace vte dobe a na dnesni nejnovejsi ovladace urcite je tam slusnych par % narust vykonu.To same je i u rady 8800.
Pocitam urcite cca o 10-20% narust u 8800 rady.Mozna i vic(ale opravdu jen mozna :) )
v pripade 8800GTX by byl 10-20% opravdu brutalni, on rozdil mezi 12k a 14k v 3DMarku06 je docela maso

//http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=122394 :o
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Tak tato kombinace nema konkurenci...
3D 06 23 000b :!: :!:
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“