Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Noltuo píše:Mám na téhle desce problém se síťovou kartou, ten problém je popsaný i na ASUS foru, projevuje se tím, že počítač nemůže načíst síťovou adresu a vypisuje to hlášku "připojení je omezeno nebo nebylo navázáno" , na ASUS foru jsem našel, že někomu pomáhá zvednout napětí na Northridge, ale to mi nezabralo, mám nejnovější Nvidia ovladače 8.43 a bios verzi 401, už jsem zkusil hodně věcí (kabel i mou přípojku na síť jsem odzkoušel, zkoušel jsem i staré ovladače z instalačního CD+dalších x věcí v registrech, na které si vztekem už nemůžu vzpomenout) ale nic nezabralo, na Asus foru jsou možná i další rady, jak tu zku...... síťovku rozchodit, ale s mou angličtinou to je těžké nějak přelouskat :oops:
reklamace!
bobhorni
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2007

Příspěvek od bobhorni »

Noltuo píše:Mám na téhle desce problém se síťovou kartou, ten problém je popsaný i na ASUS foru, projevuje se tím, že počítač nemůže načíst síťovou adresu a vypisuje to hlášku "připojení je omezeno nebo nebylo navázáno" , na ASUS foru jsem našel, že někomu pomáhá zvednout napětí na Northridge, ale to mi nezabralo, mám nejnovější Nvidia ovladače 8.43 a bios verzi 401, už jsem zkusil hodně věcí (kabel i mou přípojku na síť jsem odzkoušel, zkoušel jsem i staré ovladače z instalačního CD+dalších x věcí v registrech, na které si vztekem už nemůžu vzpomenout) ale nic nezabralo, na Asus foru jsou možná i další rady, jak tu zku...... síťovku rozchodit, ale s mou angličtinou to je těžké nějak přelouskat :oops:
můžeš dát odkaz na to asus forum dík
Anybody
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2004
Bydliště: Praha 8 - Dolní Chabry

Příspěvek od Anybody »

bobhorni píše:můžeš dát odkaz na to asus forum dík
http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?bo ... uage=en-us
PC: (ASUS P5Q Pro, Intel C2D E8400@4GHz, Noctua NH-C12P, A-Data EXTREME DDR2 800+ 4x2GB @887MHz, MSI GTX660, Samsung F1 3.5" 640GB, WD Black 3,5" 1,5TB, Corsair VX450 450W, Samsung LCD 19" 943N) NTB1: Acer Aspire 1524WLMI + Tablet: Wacom Bamboo Pen&Touch; NTB2: Lenovo T410; NTB3: Lenovo T60; NAS1: Synology DS211j ; NAS2: Synology DS416
shadowman
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2005

Příspěvek od shadowman »

Zdravím,uvažuji o této desce,ale mám trochu obavy jestli nebude mýt problémy s pamětí A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Retail?
dymONE
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Kosice

Příspěvek od dymONE »

Nema tu niekdo tuto dosku z Prahy ? potreboval by som z niecim helpnut ..
Ked tak mi pisnite SZ alebo na icq .. dik ;)
Intel Core2Duo E8400™@ 4050MHz (1,3V real in LOAD) >Prime stable< || eVGA 680i SLi A1 (P32) || all fans @ 5V
silent wc system [D-Tek FuZion + GPU + NB + SB + HDD + DDC Ultra+AC top + MCR320QP + Trodas's res + 11/15 Tygon tubing]
4x1024MB A-DATA Vitesta 800+ EE (D9GCT) @ 900MHz 4-4-4-8 (2,2V real) || 2x ASUS 8800GT 512MB SLI
3x WD5000YS - 500GB + Samsung SP2004C-200GB || Samsung SH-S183A || 22" LCD Dell™ E228WFP
Chieftec DA-01B-D - Bigtower || CORSAIR HX620|| Logitech Cordless MX + MX510 + MOMO Racing + DFP
Jena_09
Nováček
Nováček
Registrován: 13. lis 2006
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Jena_09 »

shadowman píše:Zdravím,uvažuji o této desce,ale mám trochu obavy jestli nebude mýt problémy s pamětí A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Retail?
Zdar,já mám tuto desky s těmito paměťmi (jen jsem musel koupit 2 moduly zvlášť,protože toto Retail balení jsem nesehnal) a běhá mi to krásně.Ze začátku mi nechtěla deska naběhnout,ale stačilo prohodit pozici pamětí a šlape absolutně v poho. :wink:
Anybody
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2004
Bydliště: Praha 8 - Dolní Chabry

Příspěvek od Anybody »

shadowman píše:Zdravím,uvažuji o této desce,ale mám trochu obavy jestli nebude mýt problémy s pamětí A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Retail?
Bratr si tuhle desku koupil a já mu to instaloval. Má v ní 2x1GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA, samostatné moduly (žádné Retail balení) a šlape to OK. Dal jsem je rovnou do černých slotů, žluté jsem ani nezkoušel (viz. problémy popsané na Asus fóru).
Zajímavé ale bylo, že když jsem nechal časování pamětí na default, CpuZ i Bios ukazovali hodnoty 5.5.5.31 – viz. odkazy níže, přitom v SPD je jasně 5.5.5.18. Nastavil jsem to tedy manuálně, a nastavil jsem i napětí na 1.92 (myslím, že v biosu taková hodnota je), a teď to ukazuje správné hodnoty.
Vše bez přetaktování a bez zvedání napětí CPU.

http://www.hidebehind.com/A90B0CD3
http://www.hidebehind.com/13288238

Složení sestavy:
1. Zdroj Enermax Liberty 500W
2. SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB, ST3320620AS
3. ASUS EN8800GTS/HTDP 320MB
4. 2x1GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA
5. Chladič ARCTIC Freezer 7 PRO
6. INTEL Core 2 Duo E6400
7. ASUS P5N-E SLI
PC: (ASUS P5Q Pro, Intel C2D E8400@4GHz, Noctua NH-C12P, A-Data EXTREME DDR2 800+ 4x2GB @887MHz, MSI GTX660, Samsung F1 3.5" 640GB, WD Black 3,5" 1,5TB, Corsair VX450 450W, Samsung LCD 19" 943N) NTB1: Acer Aspire 1524WLMI + Tablet: Wacom Bamboo Pen&Touch; NTB2: Lenovo T410; NTB3: Lenovo T60; NAS1: Synology DS211j ; NAS2: Synology DS416
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Já mám své Geil 800 na 900 Mhz normálně ve žlutých, tj. A1 a B1, a chodí to bez problému, časování nastavené manuálně dle nálepky na pamětích na 5-5-5-15.

Problém této desky spíše je, že dost undervoltuje při loadu a vysokých FSB, a to bez ohledu na kvalitu zdroje, o vdroopu píší jak na anandtech i na vr-zone a můžu to potvrdit i z vlastní zkušenosti. Co se týče FSB deska zvládá opravdu krásně vysoké hodnoty, ale co je to platné, když Vám to najednou undervoltne, což způsobí nestabilitu a například pád rozehrané hry.

Je proto nutno na vcore dost přidat, aby i když to undervoltne, tak aby to pořád stačilo pro stabilní chod. V mém případě 1,45 V v biosu, asus pc probe a speedfan mi ukazují 1,.46V. Undervoltuje to cca na 1,42V.

Je nutné též přidat napětí na NB, v mém případě 1,563 V a paměti jedu na 2,178 V. Podle webu výrobce zvládají 1,8-2,2. Nižší hodnota než 2,178 je myslím až 2,085, což je poměrně velký skok, a zatím jsem to s tím nezkoušel. Při tomto nastavení mám systém stabilní. Ověřeno déledobým hraním Gothicu III, Oblivionu. Prime95 jsem zkoušel jen krátce. To vše při linked mode, sync mode, 450 FSB, tj. 1800 QFSB. Výše jsem to nezkoušel, není to třeba.

Co se týče vdroopu, tak taková recenze na PCTuningu o tom zcela mlčí a prokazuje se, že ty recenze mají diskutabilní vypovídací hodnotu, když se deska netestuje déledobě (třeba týden) pod zátěží. On ten pád aplikace způsobený vdroopem se může projevit třeba až po dvou hodinách hraní.
show must go on..
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nordir »

shadow píše:...
Zkoušel si jinej zdroj? Ta 410W v podpise už je dost na hraně při tvém OC. Snížil bych Frekvenci na 3GHz, snížil bych i napětí na pamětech přeci jenom pomalu 2,2V už je hodně i když to paměti zvladnou a otestoval bych to v orthosu alespoň 12h. Veškeré hodnoty napětí se mi zdají vysoké co tam dáváš.
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

3 nebo 3,15 Ghz už je úplně jedno.

Napětí na pamětích můžu zkusit snížit. Ale obecně by to těm pamětím vadit nemělo, jak říkám, je to stále v rozsahu jejich pracovního napětí, garantovaného výrobcem, a prostě když chceš 5-5-5-15 provozovat kolem 900 Mhz a výše, musíš přidat, viz testy na světhardware nebo i v diskuzi zde:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36858

zkusím to na těch 2,085V. Mezistupeň tam myslím bohužel není.

Jinak 410 W zdroj v pohodě stačí (tyto Chieftecy jsou s oddělenými větvemi a kvalitní). Měl by na 95 % stačit i na 8800GTS. Vzrůst frekvence CPU z defaultu na 3,0+ Ghz včetně zvýšené voltáže se na spotřebě výrazně neprojeví...

Na anandtech a vr-zone to testovali na mnohem silnějších zdrojích, a také jim to dělalo tuto neplechu.

A jak píšu, na uvedené voltáži je to rockstable... jedinej problém je ten vdroop, tj. undervolting.

Když se podíváš na nabídky PC sestav, tak je úplně normální, že dají C2D s X1950Pro k 350 W Eurocase a také to vesele prodávají. Požadavky na výkon zdroje se často poněkud přehánějí.

Jinak 530 W Enermaxu bych se do budoucna nebránil, ale vše je to o penězích že...

Co se týče napětí vcore, tak to je odvislé zejména od chlazení, a co jsem tak vyčetl, tak do 1,5V při dobrém chlazení je to pro dlouhodobý chod naprosto bezpečné, a nehrozí poškození CPU a já to na uvedeném napětí (1,45 bios) budu provozovat.

Napětí chipsetu je pro tuto desku v pohodě (připomínám, že nejde o p965). Deska by měla zvládnou jakékoli napětí severního můstku, který nabízí v biosu. Problémem může být jedině zahřívání. Při nižším napětí NB při takto vysoké FSB to vůbec nenajede do Windows.

Tato deska má ale také jednu velikou výhodou oproti intelovýmským chipsetům. Má (kromě samozřejmého SATA) dva IDE kanály, takže na ně připojíte 4 IDE zařízení, což je přesně to, co jsem potřeboval.

jinak na nějaké 12 hodinové testování Orthosem nemám čas ani trpělivost . Prostě když to pojede několik dní stabilně v Gothicu 3, je to "rock stable". Aspoň podle mých měřítek :wink:
show must go on..
fog
Nováček
Nováček
Registrován: 19. lis 2006

Příspěvek od fog »

zmesti sa na tu dosku chladic infinity?
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

fog píše:zmesti sa na tu dosku chladic infinity?
měl by. boboco na světhardware ho uvádí v podpisu s touto deskou:

http://www.svethardware.cz/forum/showth ... #post27378
show must go on..
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

jinak vyšla recenze i v Computeru:

http://computer.zive.cz/?q=tk-vha-ve-st ... -p5n-e-sli

ale testovali ji se starým biosem. S novým není problém se dostat přes 450 FSB.
show must go on..
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Nebylo by lepší nez se honit za "smešnyma" 200MHz a par MHz navíc na pemetech - jet na 2800MHz, ktery jedou vetšinou na default vCore, neni problem s FSB, pač 400 je jeste lidskych a pameti se taky nemusi pritapet pod kotlem...

Zvlast pri kombinaci s pomalou x1950pro, ktery je tak nejak jedno jeslti ma u sebe 6300 na defaultu nebo pretočeny. Kvuli par MHz podstupovat tyhle trable mi prijde uplne zcestný ..

Jinak tahle recenze je taky zajímavá
http://www.xbitlabs.com/articles/mainbo ... e-sli.html

Haní chladič (nedivim se, je to fakt levná prisernost) a celkove to vypovídá o prumernosti dany desky, je videt ze se koukalo hlavne na cenu... Haní vyřešení prostoru kolem LGA, malo místa, haní použitý kondenzátory, haní nedoresení mista kolem 4pin napajení CPU a jeho umistení, no haní toho dost :)
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

3 Ghz vypadají líp :).

Nastavení:

1716 QFSB, tj. 429 Mhz FSB, linked, sync mode s pamětma na 858Mhz 5-5-5-18

V biosu:

vcore: 1,45000 V
memory: 2,085 V
nb: 1,563 V.
vcore offset: auto

Orthos - 12 hodin stable.

viz důkaz: http://shadowblog.cz/upload/orthos_normal.png

Teplota jader nepřeleze 63 C, spíše se drží tak kolem 55. Otáčky na 60 % = cca 2000 RPM. Ale i jdou klidně i nižší, a na teplotě se to projeví jen nepatrnně, třeba na 45 % -= cca 1440 RPM, to už je neslyšitelné - zkoušel jsem to a právě zde mi to dosáhlo těch 63 C, ale jak říkám, u AC Freezer 7 Pro to nehraje zase takovou roli, protože u něj je důležitý hlavně ten jeho masivní a perfektně konstruovaný pasivní chladič, ten větráček jen slouží k jeho ofuku (předpokládaným) chladným vzduchem zepředu case, ale to vyžaduje, že máte zepředu dobře řešený přívod vzduchu (nejlépe opět nějakým ventilátorem - což není můj případ).

Každopádně se mi potvrdilo, že deska dost undervoltuje. Pod zátěží s tak vysokým FSB klesá až na 1,39 / 1,41 V (podle speedfanu a asus pc probe II). Vypnete Orthos a naskočí dle těch programů 1,46 V. Asi to je normální jev, že pod loadem se snižuje napětí, ale u této desky to je znatelnější, proto je nutné nastavit v biosu hodnoty o něco výše, aby to zůstalo stabilní i po vdroopu. A zdrojem to nebude, protože tento jev pozorují na anandtech, vr-zone, i výše na xbitlabs.

Stejné to bude zřejmě s paměťma. Tady bych navázal už na Senta. Mám Geil a ty mají od výrobcem garantované pracovní napětí 1,8V až 2,2 V a i sám výrobce raději doporučuje začínat na 1,9V.

http://www.geilusa.com/products/showSpec/id/52

Také tato deska nabízí ve stávajícím biosu nejnižší hodnotu (myslím) 1,92V. Nastavil jsem tedy 2,085V, což je stabilní. S menším napětí (i když s o něco větší FSB) mi to hodilo po pár hodinách chybu. Může to být vyšší FSB, ale i napětím na pamětích, anebo spíše kombinací obou. Zatím to nechám ale takto, kdyžtak v budoucnu testu, zda jedou i na méně.

Odlišné výsledky ohledně voltáže v klidu a pod loadem se ovšem můžete dočíst na foru anandtechu od uživatele Core2:

http://forums.anandtech.com/messageview ... TMP=Linear

(jinak je to i výborný guide pro OC této desky).

Z výše uvedeného screenu ( http://shadowblog.cz/upload/orthos_normal.png ) lze také vyčíst, že speedfan ukazuje chybně otáčky ventilátorů - ukazuje nesmyslné hodnoty, stejně jako u vcore2, což má údajně značit napětí pamětí, ale očividně jde o nesmyslnou hodnotu. Snad příští verze bude pracovat s nforce650i už lépe.

Teplota základní desky: ze screenshotu vidíte teplotu 39 C, udávanou Asus probe 2 i SpeedFanem (resp. 40, ale to je odvislé od časově odlišné aktualizace hodnot tím kterým programem), což není mnoho, ale čert ví, kde to přesně měří. Když jsem šáhnul po 12 hodinovém Orthosu na north bridge, tak žhavil jak prase. Jako prst bych na tem udržel, ale bylo to vyloženě žhavé. Tedy lepší by bylo to nějak ještě asi chladit, ale snad to půjde i bez toho, a ten board dlouhodobě takové zatížení snese.

Na southbridge jsem bohužel nějak zapomenul šáhnout :(

Každopádně tento test ještě pojedu, takže se na něj příště zasoustředím. Ono i ten Gothic 3 mu dá pěkně zabrat, obě dvě jádra mám při něj vytížené z 50 procent :).

Na závěr ještě zkušenost, co to udělalo po vypnutí a zapnutí compu. Vyhodilo to na mě hlášku, že se změnily parametry CPU a že mám vlést do setupu a opět uložit správné hodnoty do CMOS. Deska sama změnila napětí na vcore na AUTO. Zajímavé. Možná to je důsledek zapnuté interní termální kontroly. Ale kdybych to nechal na AUTO, bude to házet napětí při takovéto FSB ještě daleko vyšší. I při defaultu to auto hází na 1,4+ .


Ještě uvedu zajímavou featuru této desky: když navolíte v BIOSu hodnoty, které prostě systém nezvládne a ani nezapostuje, tak stačí vypnout PC na cca 10 minut, a pak Vás to vždy aspoň do setupu pustí, abyste navolili už korektní hodnoty. Nemusíte tedy vůbec nějak vymazávat CMOS.

----------------------

No, a zda je x1950pro pomalá grafika, je značně relativní a záleží na měřítku :). A také ji nemám na věčné časy. Ale souhlasím s tebou Sente, že objektivně je to jedno, výkon E6300 i bez přetaktu je tak veliký, že stačí i na default. Proto si asi uložím stávající "OC" BIOS a hodím to na default. Aspoň vyzkouším, zda aspoň v tom Gothic 3 se to nějak výkonnostně projeví na nižším FPS. Ale že jo, jde o ten pocit, že ti to jede na 3Ghz :). Jinak v té recenzi na xbitlabs také chválí a asi to testovali se starým BIOSem, protože si nedokážu vysvětlit, jak k té FSB díře mezi 400 až 450 Mhz došli, jak prokazují mé výsledky.


--------

Zatím mi můžete pomoci řešit to chlazení NB, vhodné techniky uchycení případného ventilátoru apod. Na ten SB by se taky něco hodilo :). Nějaké linky? :)

--

Nahodím ještě výsledky, jak se deska chová pod defaultem. To mi to zatím jelo na default jen asi 20 minut, jinak pořád overclockuji :).

edit: tak potvrzuji, že deska sama hází na defautl vcore až 1,46 V :). Holt stabilita nadevše :).

Ještě k těm nekorektním údajům o otáčkách ventilátorů udávaných SpeedFanem - může v tom hrát roli vypnutý ASUS Q-fan. Používám na regulaci jen SpeedFan, aby se to navzájem nehádalo. Jinak sem bych směřoval ještě výtku k mému biosu (3037) - Q-Fan nejde nějak regulovat, pouze povolit nebo vypnout. A deska sama pod 1700 RPM na CPU ventilátoru nejde..

jinak biosy jdou stáhnout přehledně i odtud:

http://www.bgslevi.cz/soubor.php?kod=CAC550636&typ=b
show must go on..
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Takže jsem to vyzkoušel, a overclocking CPU je v Gothicu 3 výrazně znát. Na default se mi to při vlezení do Montery cuká, a klesá to na 25 až 20 FPS, ale především to prostě už cuká, na 3 Ghz se udržuje plynulý framerate nad 30 FPS a hraje se to úplně jinak. Větší rychlost Core 2 Duo se tedy projeví i na vyšším framerate (obzvláště u Gothicu 3, který je /nepřiměřeně/ náročný celkově).

Jinak jsem zkoušel teploty NB při default nastavení, a po půl hodině běhu PC a asi 10 minutách Gothicu 3 byl také žhavej jak prase, na dotek úplně stejně jako po OC 12 hod. Orhtosu. C55 chip evidentně žhaví více než dost, ale snad je deska s tímto vědomím konstruována. Paměti se mi zdály dokonce ještě o něco teplejší, než po 12. hod. Orthosu v OC nastavení. Asi to je tím, že deska skutečně na auto hází vysoké hodnoty voltáže, rovnocenné, ne-li snad i vyšší /chipset, vdimm?/ , než kolik by člověk nastavil manuálně pro stabilní overclock. Ale to se odvíjí i od BIOSu.

Každopádně na nějakej přídavnej ventilátor kašlu.. Nějak ho uchycovat do prostoru, to nevidím jako řešení.. stejně by to nějak znatelně myslím nepomohlo. Věřím v odolnost desky a inženýry ASUSu, že s teplotami C55 počítali :).
show must go on..
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Počítám, že počítali :)

I levny MSI s nF550 chipsetem maj fakt pidi pasiv a ta teplota pri zateži je neskutečná, teda asi skutečná, ale ruku na tom neudržim. Nicmene desky beží u zakazníků uz par mesíců a nevrací se, to samý stary Gigabyte s nF4x, to bylo taky žhavy jak peklo a jede to.
Nicmene na životnosti to asi nepřidá, ale co dnes znamená životnost, kdyz to moralne zastara do roka a do dne.
A tenhle asus je na tom s tou teplotou podobne jako ty dve zminovany desky.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Když na tom neudržíš prst, na kolik myslíš, že to topí? tedy na kolika stupních celsia je ta hranice, když už prst neudržíš? (sado maso případy prosím neberme v potaz)

Vím, že to patří spíše do chlazení, ale čím doporučuješ nějak lokálně změřit teplotu, rád bych si totiž ověřil, zda diagnostickými programy udávaných 41, resp. 45 stupňů pod zátěží odpovídá realitě.
show must go on..
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Mel jsem v praci ten "laserovej" (odborníci at prosím omluví jednoduchej popis) teplomer a u ty nF4 4x to na chladiči ukazovalo přes 60C, takze počitam ze ten chipset mohl mít taky tak nějak... Tuhle desku jsem timto teplomerem nemeril, už ho nemam.

Ale verim, že ty chipsety jsou na podobny teploty staveny a nevadí jim to. Jinak by se mi sem ty počítače vracely..

Ofukuje to i CPU chladič, s tim se podle me pri navrhu taky počítalo, chladit CPU vodou a nemít ve skříni průvan - to by bylo asi zlo. Ale to je zas jiny tema, pokud jde o stabilitu primo desky z tohodle threadu, tak osobne u zakazníků taky nemam problem (i kdyz jak jsem psal jinde- myslim, ze jsou pro C2D i lepší volby). V každym připade použitej chladič na stabilitu nema negativní vliv, ale pocit bych z takovyho chlazení (zvlast pri OC) moc dobrej nemel.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

přidal jsem do bočnice 2 80x80 Nexus Real Silent Fany:

Hlučnost: Real Silent 17.6 dB(A)
• Otáčky: 1500/min.
• Průtok vzduchu: 20.2 CFM

a přestože nefoukají přímo na místo severního můstku, teploty šly o něco dolů - stejně jako ostatních komponent - bez dopadu na hlučnost - jsou opravdu tiché. Takže už spokojenost a dobrý pocit :). Jinak vlastně tady teplotu northbridge můžeme vlastně pouze předpokládat, je skrytý pod chladičem a šaháme jen na chladič a ano, ten je horký - nadruhou stranu to také znamená, že dobře odvádí teplo, což je vlastně pozitivum :).

Jinak vyšel nový BIOS:

0505:

1. Add C1E function support for Conroe-L A-1 stepping CPU .
2. Support new CPU, please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpus ... 5N-E%20SLI
3. Support FSB 1333 CPU .
4. Fix CPR might fail when overclock too much.

download:

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socke ... N-E%20SLI/
show must go on..
Odpovědět

Zpět na „Asus“