Radeon HD2600 PRO/XT (RV630)

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Partyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. lis 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od Partyman »

Přesně tak. Spotřeba 2600XT s DDR3 je o 4W menší jak u 8600GTS, takže skoro chyba měření. Verze s DDR4 je dost žravější. Takže nejlepší poměr spotřeba/výkon má pořád 8600...
GTS je v 1280x1024 o 14% rychlejší a v 1280x1024 4xAA/16AF o 35%
Verze GT má poměr spotřeba/výkon ještě lepší.

http://www.computerbase.de/artikel/hard ... gsaufnahme

GTS má přídavný napájecí konektor buď jenom na parádu, nebo kvůli OC.
,,Vyhrát v internetové diskusi je jako vyhrát na paraolympiádě.Ať vyhraješ,nebo prohraješ pořád jsi mrzák''
Spirit_Crusader
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. kvě 2005

Příspěvek od Spirit_Crusader »

Partyman píše:Přesně tak. Spotřeba 2600XT s DDR3 je o 4W menší jak u 8600GTS, takže skoro chyba měření.
Ja bych to tak cerne pro HD2600XT s DDR 3 vs 8600 GT nevidel, rozdily ve spotrebe minimalni a ve vykonu bez 4xAA/16xAF vyhrava o dost HD2600XT s DDR 3 s 4xAA/16xAF sice HD2600XT s DDR 3 prohrava ale ne o moc.
Partyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. lis 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od Partyman »

Spirit_Crusader píše:Ja bych to tak cerne pro HD2600XT s DDR 3 vs 8600 GT nevidel
Já taky ne, ale reaguju na tohle:
no-X píše:Pokud má někdo třeba 350W Fortrona, prodraží se mu X1950PRO nebo GF8600GTS ještě o zdroj, zatímco pro HD2600XT stačí stávající bohatě :)
což je evidentní blbost
,,Vyhrát v internetové diskusi je jako vyhrát na paraolympiádě.Ať vyhraješ,nebo prohraješ pořád jsi mrzák''
Spirit_Crusader
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. kvě 2005

Příspěvek od Spirit_Crusader »

no-X píše:Pokud má někdo třeba 350W Fortrona, prodraží se mu X1950PRO nebo GF8600GTS ještě o zdroj, zatímco pro HD2600XT stačí stávající bohatě :)
No ano podle tech testu maji spotrebu +- stejnou. by se veslo do chyby merreni ten rozdil .) Ale u 1950Pro uz by se to o ten zdroj prodrazilo takze je to jen z 50% "blbost"...
GaGy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od GaGy »

Problem... Kdyz sleduji v mozile tmavou It stranku a razem prepnu na nejakou kde je hodne bile napr todle forum ,tak se mi stane ze: zazrni obraz ,vypne se monitor (nejde signal) a za chvilicku se to zase rozjede ..Co s tim reklamace ? :sad:
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
žabka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2007

Příspěvek od žabka »

Partyman píše:Přesně tak. Spotřeba 2600XT s DDR3 je o 4W menší jak u 8600GTS, takže skoro chyba měření. Verze s DDR4 je dost žravější. Takže nejlepší poměr spotřeba/výkon má pořád 8600...
GTS je v 1280x1024 o 14% rychlejší a v 1280x1024 4xAA/16AF o 35%
Verze GT má poměr spotřeba/výkon ještě lepší.
2600 je mnohem lepsi volba nez 8600gt

2600 je levnejsi
podle testu je tissi a studenejsi
prehrava lepe HD filmy
ma plnou podporu pro HDMI vcetne zvuku
v DX10 je nekolikanasobne rychlejsi tudis velka sance su zahrat na medium detaily u 8600 si nezahrajes ani na LOW.

jeste beru jako plus ovladace ATI ktere dost zvedaj vykony kazdou verzi coz u Nvidie za pul roku se toho moc nestalo a vykon je +/- stejnej.
Asus A8JP
Core 2 Duo T5600, X1700,2GB,120GB,14" 1440x900, 2.39Kg
johnybest
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. led 2006
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnybest »

CPU: Phenom X4 9550@2470MHz MB: Gigabyte GA-MA78G-DS3H RAM: 2x 2GB A-Data 900MHz GPU: Sapphire Radeon HD4850 512mb Vapor-X DDR3 750/2200 HDD: 160 GB Maxtor + 640 GB Samsung F1 DVD-ROM: LG H10N TV tuner: Jetway JW-TV878MF Repro: Genius SP-HF 2.0 Power: Seasonic S12 430W Mouse: Logitech MX518 Gamepad: Logitech WingMan Rumblepad II, Logitech Chillstream Keyboard: A4Tech KX-5MU OS: Windows 7 x64 Ultimate + Ubuntu 10.04
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Partyman píše:Takže nejlepší poměr spotřeba/výkon má pořád 8600...
GTS je v 1280x1024 o 14% rychlejší a v 1280x1024 4xAA/16AF o 35%
Verze GT má poměr spotřeba/výkon ještě lepší.
Jedina co ma smysl je mozna 8600GT.Ta nejlevnejsi.Uz kolem 3500kc je nevyhodna.8600GTS je uplny propadak za cenu min 4500kc neli 5000kc.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Příspěvek od durod »

žabka píše:
2600 je mnohem lepsi volba nez 8600gt

...v DX10 je nekolikanasobne rychlejsi tudis velka sance su zahrat na medium detaily...
Proboha, konecne to pochopte, ze na dnesnim mainstreamu si v DX10 nezahrajete nic,nic,nic, mozna tak v nizkem rozliseni a low detail. To uz bude v DX9 vypadat lepe
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
žabka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2007

Příspěvek od žabka »

durod píše:
žabka píše:
2600 je mnohem lepsi volba nez 8600gt

...v DX10 je nekolikanasobne rychlejsi tudis velka sance su zahrat na medium detaily...
Proboha, konecne to pochopte, ze na dnesnim mainstreamu si v DX10 nezahrajete nic,nic,nic, mozna tak v nizkem rozliseni a low detail. To uz bude v DX9 vypadat lepe
to nevis jetsly to na DX9 pojede lepe :) ale uz testy byly a zatim skoro vsechny dx10 hry bezele v 800x600 1024x768 na medium :)
proste 2600 ma mnoha plus oproti 8600 to nemuzes poprit
Asus A8JP
Core 2 Duo T5600, X1700,2GB,120GB,14" 1440x900, 2.39Kg
žabka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2007

Příspěvek od žabka »

johnybest píše:test palitu na ddworld
http://www.ddworld.cz/graficke-karty/at ... vykon.html
peknej test 2600 to ty 8600 celkem dava :) a koukam i po zapnuti AA a ANISO
Asus A8JP
Core 2 Duo T5600, X1700,2GB,120GB,14" 1440x900, 2.39Kg
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Vzdyt to neresim.:) Ja to rikam po 101.Nekde ma vykon skoro jako 1950PRO.Na nenarocny hrani idealni volba.Stejne jako 8600GT.Obe maji stejne dobrej pmer cena vykon.Ale nedal vic za ni jak 3000kc.Coz je zase cena jen Palitu(Gainward)
husky14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. dub 2007
Bydliště: Č. Budějky

Příspěvek od husky14 »

žabka píše:peknej test 2600 to ty 8600 celkem dava :)....
A kde....? Vzdyt je to tam +-3-5fps jednou ta a jednou druha.... :) jen ten pomer cena/vykon je lepsi....
žabka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2007

Příspěvek od žabka »

husky14 píše:
žabka píše:peknej test 2600 to ty 8600 celkem dava :)....
A kde....? Vzdyt je to tam +-3-5fps jednou ta a jednou druha.... :) jen ten pomer cena/vykon je lepsi....
skoda ze nemely 2600PRO OC edition ta stoji uz kolem 2200-2300kc s DPH a podle me bude asi nastjno s vykonem s 860gt ktera je o 1000kc drazsi :). Ale to by asi u Nvidiaci nerozchodily :lol:
Asus A8JP
Core 2 Duo T5600, X1700,2GB,120GB,14" 1440x900, 2.39Kg
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Žabko trochu vice klidu,nez se to zvrhne ve zbytecnej flame.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

husky14 píše:
no-X píše:....Pokud má někdo třeba 350W Fortrona, prodraží se mu X1950PRO nebo GF8600GTS ještě o zdroj, zatímco pro HD2600XT stačí stávající bohatě :-)
Spotreba 2600xt a 8600gts je stejna.... (link) :)
Spotřeba HD2600XT a GF8600GT je ve 3D srovnatelná, ovšem ve 2D je u XT nižší. Rozdíly najdeš různé podle recenze, ale většinou je to 5-10W ve prospěch XT.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Partyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. lis 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od Partyman »

Wow tak to jsem nečekal, že strhnu takovou melu. Přečtěte si co jsem napsal. Ani slovo o tom co je lepší volba. Jenom jsem reagoval na no-Xe, že 8600 má lepší poměr spotřeba/výkon.
Ano přiznávám z řady HD2600 nejsem nijak odvázanej, ale z 8600 taky ne.
Akcelerace videa je pro mě totálně nezajímavá. Nevím jak vy, ale já nemám ani jeden film v 1080p a ukázkový videa stejně není problém přehrát na A64 3000+ o C2D ani nemluvím.

to no-X: Od kdy se zdroj dimenzuje podle spotřeby ve 2D? Nějak ti nerozumím.

BTW není žabka náhodou Stratos? Má jeho styl:)
,,Vyhrát v internetové diskusi je jako vyhrát na paraolympiádě.Ať vyhraješ,nebo prohraješ pořád jsi mrzák''
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Příspěvek od mr.qeg »

asi proto ze vetsinu casu na kompu travis ve 2D,jestli si jednou denne zahrajes na hodinku jednu hru a zbytek treba travis tady na foru,tak nemyslis ze ma pro tebe vetsi smysl spotreba ve 2D? :)
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Partyman píše:to no-X: Od kdy se zdroj dimenzuje podle spotřeby ve 2D? Nějak ti nerozumím.
Kde jsem tvrdil, že se zdroj dimenzuje podle spotřeby ve 2D? :-)

Co se zdroje týká, tvrdil jsem, že s HD2600XT máš jistotu, že nebudeš potřebovat silnější zdroj, protože má spotřebu +- stejnou, jako mainstream minulé generace. Kdežto X1950GT/PRO a 8600GTS se už liší výrazněji.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
husky14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. dub 2007
Bydliště: Č. Budějky

Příspěvek od husky14 »

no-X píše:Co se zdroje týká, tvrdil jsem, že s HD2600XT máš jistotu, že nebudeš potřebovat silnější zdroj, protože má spotřebu +- stejnou, jako mainstream minulé generace. Kdežto X1950GT/PRO a 8600GTS se už liší výrazněji.
Jj, vzdyt jsou taky obe jmenovany karty rychlejsi nez 26xt....
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“